Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69151) Pyttawrx válasza gergovass_ (#69150) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, próbáld me kivenni az akksit, vagy màsik töltővel is próbáld meg. Első körben ezzel kezdeném

(#69152) gergovass_ válasza Pyttawrx (#69151) üzenetére


gergovass_
csendes tag

Ki vettem az akksit, a hiba maradt. Illetve annyit még észre vettem, hogy ha bedugom a töltőt, akkor van egy fura hangja, mintha 'elvágnák' az áramot. Nem tudom jobban megfogalmazni sajnos. :((

(#69153) pohár válasza gergovass_ (#69150) üzenetére


pohár
félisten

zárlatos a töltőáramkör, lapcsere kell majd :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#69154) gergovass_ válasza pohár (#69153) üzenetére


gergovass_
csendes tag

remek.. :W drága mulatság egy ilyen?

(#69155) pohár válasza gergovass_ (#69154) üzenetére


pohár
félisten

miért? annak még garisnak kellene lennie :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#69156) Pyttawrx válasza gergovass_ (#69154) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

NEm olcsó, de ahogy ahogy kolléga mondja nem garis még?
20k környéke am minimum elvileg....
gariztasd ha lehet :D

(#69157) Diák66 válasza gergovass_ (#69150) üzenetére


Diák66
őstag

Alaplap csere lesz belőle, a töltő hibáját azért kizárnám, ki kell próbálni a töltődet egy másik laptoppal. Az akku gondolom nem merült le, amikor kikapcsolt. Lehet akkuhiba is, de ha kiveszed, az könnyen kiderül ugye.

(#69158) gergovass_


gergovass_
csendes tag

Elvileg még garis, igen. Jövő héten viszem vissza, aztán kiderül, hogy mi lehet. Igazából folyamatosan töltőre van dugva, ritkán van akkuról használva. Illetve kivettem az akksit belőle, de ugyan az a hiba volt. Remélem gariban megcsinálják. Köszönöm a segítséget!

(#69159) pohár válasza gergovass_ (#69158) üzenetére


pohár
félisten

ez egy általánosnak mondható hiba, bármelyik alaplapnál előfordulhat, bármelyik hivatalos szerviz megcsinálja neked

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#69160) Diák66 válasza gergovass_ (#69158) üzenetére


Diák66
őstag

Ez természetes! Ha nem akarják, ne hagyd magad! Azért van a 3 év.... ha bármi gondja van, javítsák meg! A Dell még az akkut és a töltőt is cserélni szokta, arra viszont csak 1 év a jellemző.

(#69161) Tsebacsi válasza Diák66 (#69160) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A töltő 3 évet visz, az akkura 1 év van, ez igaz.
A jelzett hiba tipikus sajnos, töltőáramkör vagy DC-in kábel hiba. Sima garis javítás.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69162) Pyttawrx válasza Tsebacsi (#69161) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak erre válaszolok nem pont oda címzem, de te is válaszolhatsz, közelebb ülsz a"tűzhöz" talán, mint én.
Szóval nagyon nem tetszik az, hogy a gyártók többsége felújított lapokat vissza, mert ugye annak nem tudni mi volt a baja. Nem vita gerjesztésként írom, csak nem értem miért jó ez nekik, nyilván azt leszámítva, hogy egy új lap csere nekik jóval több kiadás.
3 lapcsere volt az egyik ismerősömnek pár éve és ilyen 300-400e laptopról volt szó, majd 1 hónapig nem tudta használni, és ezen dolgozott volna, ok megoldottuk máshogy, de akkor is. :D

[ Szerkesztve ]

(#69163) Diák66 válasza Pyttawrx (#69162) üzenetére


Diák66
őstag

Ez sajnos azért lehet, mert a garanciális javításnál nem kötelező az új alkatrész beszerelése, csak a korábbi állapot helyreállítása. De furcsa, hogy nem új alaplapra cserélik. Nevesebb gyártók nem szoktak javítgatni, mert általában olcsóbb gyártani.

(#69164) Pyttawrx válasza Diák66 (#69163) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Speciel ez dell noti volt, azért ez elég neves nem? Sőt Acer is így csinálja. Most azért ezt a 2 írom, mert velük volt saját tapasztalat.

(#69165) somasz


somasz
Topikgazda

Ismer bárki olyan adaptert, hubot, splittert, amivel két USB-C csatlakozós monitort rá lehetne kötni egy 7400-ás Latitude TB3.0 portjára?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#69166) Tsebacsi válasza Pyttawrx (#69162) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

és Diák66: Rosszul tudjátok, legalábbis jelenlegi tudásom szerint. Egy új alaplap elég drága buli még a gyártónak is, jóval olcsóbb megjavítani a hibás alaplapot, már ha meglehet.
Irtó ritka, hogy új darabot kapj egy javítás alkalmával, de a javított darabnak pedig pontos és szigorú ellenőrzés és teszt után lenne csak szabad kimennie az elosztóközpontba.
Amúgy rettentő sok "hibás" alaplap nem hibásan megy a szervizbe (előző munkahelyemen Toshiba lapokat javítottunk a gyárnak, a cég majd 20 évig csinálta ezt, Fujitsu-Siemens-nek is).
Szóval az alaplap és a VGA kártya is gyakran javított darab, nem vadiúj. Kivétel ez alól a kijelző szokott lenni, vagy ott is használt, de ép darabot kapsz (javított ott nem szokás) vagy újat. A kis filléres eszközök is újak szoktak lenni tudtommal (wifi kártya, dvd, kártyaolvasó, stb).

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69167) Pyttawrx válasza Tsebacsi (#69166) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Már bocsi, de azt írad amit én, hogy felújítják és nem újat adnak. Vagy mire értetted, hogy rosszul tudom. :)

ezt írtam csak az ad szó marad ki a lapokat szó után:D
"gyártók többsége felújított lapokat vissza"

(#69168) Tsebacsi válasza Pyttawrx (#69167) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bocsánat igen igazad van, nagyon Diák66 üzenetére koncentráltam :B :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69169) Pyttawrx válasza Tsebacsi (#69168) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:) :R

(#69170) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! 7490-en csipog a lecsatlakozás hang néhány napja, miközben semmit nem húztam le. Korábban mintha a video driver miatt csinált volna ilyet, de most kiírt egy hibaüzenetet, hogy egy csatlakoztatott USB eszköz nem működik megfelelően. Most átdugtam a wireless egeret egy másik portba, figyelni fogom. Tapasztaltatok már ilyet? Az USB csatlakozó döglődhet? Hogy lehetne kideríteni?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#69171) RWD


RWD
tag

Sziasztok!

Van egy DELL Latitude 5590-em, 8GB DDR4 RAMmal. Proci i5-8250u, és van egy SSD is benne. A vga sima alaplapi UHD Graphics 620.

Sajnos van egy rossz szokásom, egyszerre 20-30+ böngésző ablakot is futtatok. Ezeknek jó 30-40%-a tuti meg is van nyitva folyamatosan, de van hogy több is. Ezekből 1 szinte mindig valami youtube cucc, munkazenének.
Sok esetben észreveszem, hogy ilyen állapotban + 5-10 db excel ablak futtatása közben szépen felzúg a venti, és elkezd dolgozni (plusz fut a Thunderbird+VPS elérés). Próbálom monitrozoni a terheléseket, nekem úgy tűnik hogy a RAM lehet a szűk keresztmetszet. Jó lehet a sejtés? Proci adott, azt nem tudom cserélni ha jól sejtem, VGA is adott. Plusz RAM beszerelésre gondoltam, kérdés hogy megoldaná-e a problémát? Ja igen, természetesen nem csak a hűtőventi zúgás a "bajom", hanem érezhetően lassul is a lapos ilyen összetett munkák közben.

Nem gondolnám hogy marha nagy erőforrásokat igényelnek a folyamataim, valamiért a RAM-ra gyanakszom. Egy üres slot adná is magát erre a célra. Mit gondoltok? Köszi!

(#69172) UHHH válasza RWD (#69171) üzenetére


UHHH
senior tag

16 GB RAMmal is zúgna, a zúgás a proci foglaltságából adódik, a memória foglaltsága nem okoz zúgást.
Azt nem mondtad, milyen böngészőt használsz, nálam az Opera böngésző lett a nyerő ilyen fülkavalkád során. A youtube-bal meg lehet azt játszani, hogy leveszed a felbontását a minimumra, attól még a hang ugyanolyan. Persze a sebességen javít a 16 GB memória, de a zúgáson nem fog segíteni.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#69173) RWD válasza UHHH (#69172) üzenetére


RWD
tag

Köszi! Jogos, nem fogalmaztam jól. A zúgás másodlagos, inkább a sebesség érdekes. Kérdés hogy a plusz 8 (12?) GB RAM mennyit segítene rajtam ilyen felhasználási módban. Egyébként Firefoxot használok, Win10 Pro oprendszer.

(#69174) Kbali válasza RWD (#69173) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sokat. Ilyenkor azért lassul be, mert elkezd még ha ssd-re is, de swapolni a rendszer.

(#69175) RWD válasza Kbali (#69174) üzenetére


RWD
tag

Igen, rémlett valami ilyesmi. Köszi szépen, szerintem beruházok. Ha figyelem a CL és MHz értékeket, akkor lényegében bármilyen kompatibilis méretet(8-12-x GB) és márkát vehetek, ugye?

(#69176) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Latutude E7440 gépemet szeretném RAM-mal bővíteni. Jelenleg ez a típus van benne: Micron 4GB DDR3 1600MHz
Első kérdésem, hogy egyáltalán érdemes-e, mondjuk 2 db 4GB-os egységgel bővíteni? Nem végzek vele semmi különleges feladatot ("mindenes" gép itthon), de érzem hogy kicsit döcög néha (SSD-ről fut a rendszer, de más változtatás nem történt).
Második kérdés, ha az elsőre igen a válasz :DDD , hogy milyen típusú ramot, ls milyen méretűt ajánlotok? Érdemes venni a mostani 4GB-os mellé venni egy másik 4 GB-ost? Ha igen, milyet? Vakon vagyok ezekben a kérdésekben sajnos. :B

Szerk.: most látom, hogy a felettem lévő kérdés nagyon hasonló... Akkor csak az a kérdés, hogy hogyan érdemes a bővítést megoldani? Még egy 4/8 GB-os modul? Vagy inkább 2 ugyanolyan típusú lenne jobb?

RWD: :K :C

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#69177) RWD válasza kmarci25 (#69176) üzenetére


RWD
tag

Üdv a klubban! :D :D

(#69178) Bogyó bá' válasza RWD (#69175) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha használt is játszik, akkor próbálj meg a Hardveraprón még egy ugyanolyat keresni. Nekem a 7270-hez sikerült, és a dual-channel mód leginkább az integrált VGA teljesítményén látszik meg (simán duplázódik).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69179) #72755712 válasza kmarci25 (#69176) üzenetére


#72755712
törölt tag

Elég mellé +1 db. 4 GB-os ugyanolyan típusú és órajelű ram.

(#69180) Kbali válasza Bogyó bá' (#69178) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem kell teljesen ugyanolyannak lennie, régi tévhit.
Áramellátásra érdemes figyelni, hány voltos modult kezel az alaplap. Persze kevesebb hibalehetőséget jelent, ha sikerül pontosan ugyanolyat szerezni.

(#69181) kmarci25 válasza #72755712 (#69179) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#69182) whited


whited
addikt

Sziasztok
Egy 7480-ba ez az SSD jó, ugye ? [link]
:R

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#69183) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok!
Adott Dell Vostro 5470 Notebook. (külső monitorral használom,a kijelzőnek egyébként nincs semmi baja)
Windows 8.1 64bittel nem volt semmi gond, de raktam fel rá egy Windows 10 64bit-et, és egyszerűen nem találok megfelelő nVidia GT 740M videokártya drivert, mert mindig ott a sárga felkiátójel és nem működik megfelelően. Próbáltam Dell,nVidia oldalaláról illetve windows drivert is. Beakarok lépni az nvidia vezérlőpultba, ami ezt írja: Az NVIDIA Megjelenítési beállítások nem érhetők el. Jelenleg nem csatlakozik megjelenítő az Nvidia GPU-hoz'' Valakinek ötlet, hogy mivel próbálkozzak?

(#69184) Girmin93 válasza Girmin93 (#69183) üzenetére


Girmin93
tag

(ez kimaradt, lehet, hogy fontos)
Bármilyen drivert rakok fel, újraindítás után a boot logó után első indulásnál kb 1percig fekete képernyő fogad, utána betölt a windows, majd ahogy belépek sárga felkiátójel és nem működik)

(#69185) kmarci25 válasza kmarci25 (#69176) üzenetére


kmarci25
veterán

Sziasztok! Pár napja kérdeztem ebben a topikban RAM bővítésről. A gépem jelenlegi 4GB ramja mellé vettem egy másik modult, ma meg is kaptam, de sajnos ha beteszem a gépbe, az nem indul. Próbáltam minden variációban (mindkettő benn, csak az új, az új a régi helyére) de sehogy sem indul, a bekapcsolást jelző és a merevlemez tevékenységet jelző led világít, a töltöttséget jelző villog. Ilyenkor mi a teendő? Ahogy nézem az új ram paraméterei megegyeznek a régivel. Én rontottam el valamit, vagy egyáltalán hogy lehet ez? :(((

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#69186) Pyttawrx válasza kmarci25 (#69185) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Nem a linkelt leírás alapján nem egyeznek, az egyik DDR3 a másik DDR3L. A Jelenlegi ramod az 1,35V DDR3L, amit vettél meg 1,5V DDR3. Persze hogy nem mennek együtt illetve az új el sem indul, ha a noti csak 1,35V-ot tud kezelni. Cseréltesd ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#69187) kmarci25 válasza Pyttawrx (#69186) üzenetére


kmarci25
veterán

Ó, basszus! :W Kár, hogy nem kérdeztem előbb... Köszi, intézkedem. :R

Ez már jó lesz, ugye?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#69188) Pyttawrx válasza kmarci25 (#69187) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A cím alapján igen, de ugye nem adsz ennyit 1db 4gb-os ramért????

[ Szerkesztve ]

(#69189) kmarci25 válasza Pyttawrx (#69188) üzenetére


kmarci25
veterán

Ami olcsóbb a Rufusznál az egy
- CSX
- egy másik Kingston
- és egy Corsair.
Ezek közül teljesen mindegy melyik?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#69190) UHHH válasza kmarci25 (#69189) üzenetére


UHHH
senior tag

Ha jól emlékszem, 7 ezerért vettem egy 8 gb-os modult hardveraprón... Vagy 8-ért egy 7 gb-osat?! :D

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#69191) Girmin93 válasza Girmin93 (#69184) üzenetére


Girmin93
tag

Vissza raktam a windows 8.1-et kínomban, de ezzel sem akar már működni, sárga felkiátójel mindenféle driverrel, van amikor kiírja a 43-as hibakódot, van amikor nincs felkiátójel a videokártyánál hibakód sem, de szimplán nem akar működni. Bárkinek bármilyen ötlet? Nem szeretnék új laptopot venni, ha valakinek van bármilyen ötlete azt szívesen meghallgatom.

(#69192) Pyttawrx válasza kmarci25 (#69189) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bármelyik, de én a kingston-t venném most

(#69193) Pyttawrx válasza UHHH (#69190) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Inkább az első, de ha tudsz 7gb-os modult egybe vevő vok rá, ha működik is. :) :D :D :DD

(#69194) somasz válasza kmarci25 (#69187) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az igen, van ára... Max 1e ft/GB a hardveraprón. Jobban jársz, ha veszel két egyformát, amostanit meg eladod, ha ragaszkodsz az egyformáért.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#69195) pohár válasza Girmin93 (#69191) üzenetére


pohár
félisten

a háttérvilágítás nem villog a kijelzőn, ha a palmrest aljához érsz, a billentyűzet alá?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#69196) Girmin93 válasza pohár (#69195) üzenetére


Girmin93
tag

Nem. Pm-ben kaptam a tippet, hogy frissítsek biost. 8.1-nél megoldotta a problémát mert újra működött az nvidia kártya. Felraktam a 10-et itt ismételten nem jó. Alapból 3D videovezérlőt ír, nem rak alap drivert sem fel a windows 10. Ezután bármilyen drivert felpakolok, boot képernyő után 1percig fekete képernyő fogad, majd betölt a windows, de a videokártyánál mindig ott a felkiátójel és továbbra sem működik.

(#69197) kmarci25 válasza Pyttawrx (#69192) üzenetére


kmarci25
veterán

Végül a kingston mellett döntöttem. Őszintén szólva a hardverapró eszembe sem jutott, így meg már egyszerűbb ott kicseréltetni, ahol vettem az elsőt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#69198) Pyttawrx válasza kmarci25 (#69197) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

okok, jó döntés volt :)

(#69199) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok
Nem régiben volt itt egy bejegyzésem egy kimúlt e5440 miatt.
Arra sajnos nem kaptam választ hogy kinek mik a tapasztalataik az új latitude generációkkal.
Végül egy latitude 3510 lett az új versenyző, főleg azért mert egyből raktáron volt, és mivel nem akartam most jelentősebb összeget erre elkölteni. Latitude alá nem akartam menni.
Ha valakit érdekel tudok majd néhány sort írni a tapasztalatokról, még nincs sok.

Két hülye kérdésem azonban lenne.
Nem tűnt fel annyira de a kurzor mozgató billentyűket mi a fenéért kombinálják? Szerencse az egészben hogy a 3510 esetében a jobbik megoldást sikerült választaniuk, de ahogy elnéztem pl az 5510 nél még a jó féle külön gombok vannak, az 5520 nál pedig már az új kombináltak de a rosszabbik megoldásból. Nem mentem végig a palettán csak hát elég sokat használom ezeket a gombokat nem játékra, és nem annyira vagyok ettől boldog. Nem szeretnék böszme gémer gépet venni csak ezért hogy ezek külön legyenek. Filléres spórolás de mire jó?
tudom külső billentyűzet ha nagyon zavar, de na...
Lehet ez csak az én fétisem :)

Másik kérdésem hogy használ valaki valamilyen dokkolót? Mármint az új USB-C s verziók érdekelnének. Nem akarok beleugrani vaktában mert korábban egy dell félét használtam és hát azon felül hogy bitang drága volt, nem is igazából működött rendesen. Hisztis volt nagyon, és nem szeretnék ilyennel játszani. Csatlakozója sem bírta a kiképzést, fél év után elkezdett kontaktosodni. Biztosra vagy biztosabbra szeretnék menni. Régi dokkolóra voltam berendezkedve az mindig működött az elmúlt 10 évben. Valami új kéne nem akarok vaktában beleugrani egybe... Ja és igen egy kábel mindenek felett ezen keresztül szeretném tölteni is...
Kinek milyennel van tapasztalata ami jó? :)

Köszönöm!

(#69200) Dhampir válasza Benőke (#69199) üzenetére


Dhampir
félisten

A bekapcsológombot/ujjlenyomatolvasót a numerikus pad jobb-felső sarkára helyezték, valószínűleg emiatt is át kellett variálni a billentyűzetet.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.