Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Astroboy válasza popey37 (#700) üzenetére


Astroboy
őstag

Az igen! :C Gratulálok!
Sok távcsövem van, de nekem is régi vágyam egy apokromát, úgyhogy most azért irigykedek ám! :D
Nagyon meg leszel vele elégedve, pár éve volt hozzá szerencsém, és valami hihetetlenül tiszta képe van ezeknek.
Az okulárokon nem szabad spórolni, mert valóban rengeteg múlik rajtuk...semmit sem ér egy jó tubus, ha színezős bóvli az optika...és legtöbbször a Skywatcher-ekhez mellékelt/vásárolt alap okulárok valóban használhatatlanok. De szavaidból kiindulva ezt nem kell taglalnom. :DDD
A színszűrők bolygózni / mély egezni szuperek lesznek, de ha neked lennék, napfóliát is beszereznék. Így lehetőséged lenne napmegfigyelésre is használni a csövet -ami az ED-k egyik erőssége.
Céltávcsövet pedig -legalábbis minőségit -ne várj ettől a gyártótól. Én egy dobozban gyűjtöm a tubusokhoz kapott ipari hulladékokat, talán a kutyának játszani jók lesznek egyszer. :( :D Nem tudom a tiédhez mit mellékeltek, de le merném fogadni, hogy nem jókedvedben akarsz rá egy normális vezetőt...

Canon át van alakítva?
A 4 mm-es okulárod planetary vagy sima?

Asszem' egyenlőre befejeztem nincs több kérdésem :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.