Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Dilikutya válasza t72killer (#5950) üzenetére


Dilikutya
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5952) t72killer válasza Dilikutya (#5951) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Inkább valami hosszabb fókuszút, ha már tesco-akromát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5953) 5150head válasza t72killer (#5952) üzenetére


5150head
senior tag

Vagy inkább ne vegyen ilyen fis-fos áruházi távcsövet, mert csak csalódás lesz meg kidobott pénz. Mondjuk ennyi pénzért még rendes binót se kapni... el tudom képzelni mennyire lehet gagyi cucc. :F
Akkor inkább valami használtat lőnék a btc vagy makszutov oldalán, vagy valamelyik adok-veszek facebookcsoportban. Vagy "keres" hirdetést is fel lehet adni.

(#5954) t72killer válasza 5150head (#5953) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, teljesen jogos.

Használt rendes akromátot - legalábbis mifelénk - egész olcsón kifogni néha. Vedlik le őket a gazdáik, mert már mindenki apo-t vesz. 90/1000es vixen jött szembe pár hónapja kemény 100fontért, visszaemlékeztem b.sszus a 90es években ezt a csövet az mcse meteorban ünnepelték.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5955) t72killer válasza t72killer (#5954) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyen jó üzletet most nem látok, de ha valakit érdekel és jár "mifelénk", ez a 80/910-es vixen apróság 125£-ért (igen valószínű lealkudható, mert már lassan 3 hónapja a piacon van) VALÓBAN jó kezdő távcső lehet érdeklődőknek, nagyobb gyerkőcnek. SzVSz Holdra, Napra, bolygókra simán hozza a random feleműanyag szkájvacser 150-es Newton szintjét, bár tény, mélyegekre soványka.
Hátránya, hogy kell alá még egy mecha és bele 2-3okulár. Viszont nem hullik szét pár hét használat után.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5956) popey37


popey37
addikt

pár kép a hétvégéröl.
ez a 120-as akromát egy brutális dög a keskenysávu szürövel.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5957) Jim-X válasza popey37 (#5956) üzenetére


Jim-X
őstag

:Y :Y :Y :R

A játék az nem játék!

(#5958) float


float
csendes tag

Sziasztok,
Tudnátok-e segíteni abban, hogy szeretnék egy viszonylag "lowbudget" webkamerát rátenni a távcsőre. Sokat nem akarok költeni rá, mert van jó sok más hobbim is, amire lehet költeni. A netem olvastam pár helyen, hogy ilyen webkamerákat is rá lehet "heggeszteni" a távcsőre, mint pl. Logitech QuickCam Pro 5000, vagy pl. Microsoft LifeCam Studio 1080p (bár az utóbbi már majdnem egy rendes kamera árát teszi ki). Fényképezőt nem szeretnék venni e miatt. A mobiltelefon+adapterrel is próbálkoztam, de nekem nagyon kínlódós, nem jött be. Szóval van esetleg tipp, hogy pár 10e Ft-ért milyen webkamerát lehetne beszerezni, amivel el lehetne kezdeni az amatőrfotózkodást?
Előre is köszi a tippeket

-

(#5959) t72killer válasza float (#5958) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha 50 körül még belefér, akörül sztem kapsz bolygós kamerát használtan. Sokkal jobban jársz vele szvsz, mint webcammel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5960) 5150head válasza float (#5958) üzenetére


5150head
senior tag

Ez engem is érdekel.
A nagyítás ilyenkor hogy van megoldva, ha közvetlenül a kihuzatba kerül a kamera? Vagy ezeknél a webcamoknál is végtelen a fókusz ha szétbontod?
Okulárprojekcióval gondolom macerásabb mivel oda kell egyedi adapter is nem? :F
Kacérkodtam ezzel a témával, de mivel kitelepülős vagyok nehezen oldanám meg a laptopozást... így nem is mélyedtem bele.

(#5961) t72killer válasza 5150head (#5960) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha szétbontod, olyan mintha obi nélküli dslr-t tennél a kihuzatba, így érdemes használni.
Ha a cső nem vmi szupihosszú fókuszú akromát vagy f15 makszutov, akkor BARLOW kell, vhol 2 és 5x között. Jó optika+rövid fókusz (pl apo refraktor, jótükrös de kisebb Newton) mellé mehet az 5x, alapból f/setét sct, pláne mak esetében elég lesz a 2-3x.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5962) udash válasza float (#5958) üzenetére


udash
csendes tag

Hasznalt regi m4/3 rendszeru MILC. Olympus PEN/Panasonic GF sorozat. Par 10k HUF-ert megkapod, es sokkal jobb, mint barmilyen webcam.

U-dash

(#5963) udash válasza udash (#5962) üzenetére


udash
csendes tag

pl:
https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_fenykepezogep_2/hsz_1-50.html
https://www.jofogas.hu/baranya/Olympus_Pen_E_pl1__141355124.htm
EZT KÜLÖNÖSEN!!!!!

U-dash

(#5964) udash válasza udash (#5963) üzenetére


udash
csendes tag

Es meg valami. A m4/3 rendszernek a szenzormeret miatt 2x-es a szorzoja, vagyis ha mondjuk egy 1000mm fokuszu tavcsore teszed fel, az olyan lesz, mintha egy 2000mm-es objektivet kapott volna. A linkelt E-PL1 nagyon megeri, ha nincs baja. Kicsi, konnyu.

U-dash

(#5965) t72killer válasza udash (#5964) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

asztrónál ezt az ekvivalencia-dolgot nemigen használjuk, inkább pontos FOV és pixelskála (!= felbontás) értéket számolunk a rendszerrel. Stellarium tök jó+egyszerű erre, de van online számoló is (goto "imaging mode")

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5966) udash válasza t72killer (#5965) üzenetére


udash
csendes tag

ok, lehet. ezt csak erdekessegkent irtam, viszont tovabbra is tartom, hogy a rendszer tokeletesen megfelel erre, es egy webcam-et barhol barmiben.

U-dash

(#5967) t72killer válasza udash (#5966) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, ez igaz :R . ráadásul saját akksija-képernyője van, laptop nélkül is üzemel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5968) tvamos válasza udash (#5964) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy egy APS-C Canon jobban megeri, a szorzo ott is 1.6, es itt, a forumon is sokan hasznaltak/jak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5969) udash válasza tvamos (#5968) üzenetére


udash
csendes tag

nyilvan nem rossz az se, csak sokkal nagyobb.

U-dash

(#5970) t72killer válasza tvamos (#5968) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A canon leginkább azért sokkal jobb mélyeges asztro-célokra, mert
#1: mókolatlan RAW-t ment sok egyéb gépvázzal ellentétben
#2: az EF-bajonett a legeslegelterjedtebb asztrofotós csati, csillió+x asztrós tartozékot kapni canon gépekhez, komplett IR-szűrő moddolt kamerát, belevaló clip-szűrőket, hozzávaló 12V-os tápegységet is találni használtan, stb-stb. Bejárt út a többiekkel ellentétben.

A bolygófotózás viszont más tudomány: oda jó aprópixeles videós képességek kellenek, azaz pl egy Szaturnusznyi 20x60 ívmásodpercnek megfelelő területről minél több pixel szolgáltasson minél jobb minőségű VIDEÓT - ez a DSLR-eknek nem az erőssége. Bolygókra ha már komolyabb kamera, tényleg jobb lehet a "szokásos" canon DSLR-eknél egy m4/3 milc. De őszintén én ezekkel már nem vacakolnék, használtan tényleg apróért kapni már rendes bolygós kamerát.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5971) t72killer válasza popey37 (#5956) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jársz "mifelénk" mostanában? Nem akarod apósítani a rendszert? ez egy elég pöpec darab igencsak beérett áron :R.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5972) Dilikutya válasza t72killer (#5970) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bolygózásnál miért jobb videót készíteni?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5973) 5150head válasza Dilikutya (#5972) üzenetére


5150head
senior tag

Ha jól tudom azért, mert így a sok képből le lehet válogatni azokat amikbe nem kavart be a légkör. Fényes objektumok lévén nem az a lényeg, h elég fotont gyűjtsél hanem h éles képek legyenek. A másodperc tört részére simán lehet szuper seeing, aztán hullámzik tovább. Vizuálisként ezt biztos Te is tapasztaltad.
Aztán a leválogatott jó képeket felstackelve kapod meg a szuper részletes képet.
Ne kövezz meg ha tévedek, én vizuális vagyok. Ezek az infok csak rámragadtak. A profik biztos javítanak majd ha tévednék.

(#5974) Dilikutya válasza 5150head (#5973) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem vagyok vizuális, csak érdeklődök, gyűjtöm az információkat. Szeretnék egy távcsövet venni majd, csak még sok a kérdés, hogy mi legyen majd.
Néha elgondolkodok valami olcsó, kínai megoldáson, máskor a 100+ ezreseket nézegetem. Fotózni komolyabban nem akarok, ilyen egész éjszaka expózósat egyetlen képért biztos nem, max olyat, aminél feldobom a telefont/fényképezőt, és pár másodperc, fél perc.
A videóra azért kérdeztem rá, mert nem látom, hogy van abban éles képkocka (bár nem tudom, milyen képkockasebesség, milyen tömörítés).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5975) 5150head válasza Dilikutya (#5974) üzenetére


5150head
senior tag

Van Asztrofotós topik, ott is tudsz kérdezni és ott profik vannak fotós témában.
Azért annyit tudnod kell, h sokkal több pénz kell hozzá mint csak simán vizualizálni. Minimum óragépes/vezetett mecha kell hozzá.

(#5976) Dilikutya válasza 5150head (#5975) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mint mondtam, nem az az elsődleges, és nem az univerzummal egyidős legtávolabbi kihunyt törpéket gondoltam. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5977) 5150head válasza Dilikutya (#5976) üzenetére


5150head
senior tag

Ha barátkozol a dologgal elsőre teljesen felesleges a fotózáson agyalni. Azért írtam, h tudj ott is olvasgatni tájékozódni.
Fotózáshoz kell a tapasztalat meg sok idő meg sok pénz. Már a közeli objektumokhoz is kell a motyó. Elrettentés képpen tudok neked linkelni napfotót amit telóval okulárprojekcióval lőttem, de hidd el nem akarod látni. :DDD Az, h kicsit is értékelhető legyen és szégyenkezés nélkül meg merd másnak is mutatni sajnos kell a befektetés.
Inkább egy jó alaptávcsőre szánd a pénzt amit később tudsz fejleszteni.

Amúgy meg üdv a Legos topikból. :))

(#5978) tvamos válasza Dilikutya (#5974) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amugy van direkt fotos topic: [link]
Szerintem eloszor nezegess kepeket az interneten. Lehetoleg olyanokat, ahol le is irjak, mivel keszultek, es latni, mennyi melo van benne. Pl. Lorand mindent jol leir: [link]

Hogy jo kepeid legyenek, az rengeteg melo. A cumot meg lehet venni, persze nem olcso az se, de nem az lesz az akadaly, hanem az elhivatottsag. Ha ugy indulsz neki, hogy "Nem akarok orakat raszanni" szerintem ne is kezdj bele, de ez csak a maganvelemenyem.

Szerintem regen volt ez a videozas, amikor a webkamerak azt tudtak jol csinalni, manapsag inkabb a sok expo jatszik. En ugy tudom, azert kell a sok kep, mert a bolygok nem csak maszkalnak az egen, aranylag gyorsan, (a csillagokhoz kepest,) henem forognak is a tengelyuk korul, es ha jol tudom, akkor a jo bolygos feldolgozo szoftverek ezt is tudjak kompenzalni. De majd kijavitanak, ha rosszul tudom.

(#5977) 5150head
Oke, de vagyunk, akiket hidegen hagy a vizualis eszleles. A tabletomon akarom latni a kepet, hamar valami.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5979) Dilikutya válasza tvamos (#5978) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pont nem a fotó volt a lényeg. Mint mondtam, nem akarok azzal semmi komolyat kezdeni, nincs időm, meg kedvem se 10+ órákat egy képre szánni, a vizuális, élő az elsődleges.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5980) t72killer válasza Dilikutya (#5979) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

= általad még könnyen kezelhető-tárolható-szállítható legnagyobb Dobson.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5981) Oppenheimer válasza t72killer (#5980) üzenetére


Oppenheimer
veterán

+1, bigger the better ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5982) t72killer válasza Oppenheimer (#5981) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Abszolúte :R
persze az ember egyéni határain belül :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5983) popey37 válasza Dilikutya (#5972) üzenetére


popey37
addikt

azért, mert az asztrokamerák akár 240 FPS-el is tudnak fotozni, ami azt jelenti, hogy másodpercenként 240 képet csinál. a bolygok forognak, a jupiter meg igen gyors, max 2,5-3 perces videot lehet egyszerre csinálni, utána már látszik az elmozdulása.
tegyuk fel, 2 perces video, az 120 másodperc, ezt megszorzod a 240-el és egy böl látod, hogy kát perc alatt van közel 3000 foto. a feldolgozo programban a sok kép közül kiválasztod a legjobbat, az lesz a referenciakép. utána be lehet állitani, hogy milyen minöségü képeket válogasson ki a 3000-böl 1-100% között. ha jo az ég sok képet ki lehet választani/ én 75-80%-ra szoktam beállitani./ utána válogat, majd össze illeszti a kiválasztott képeket.és igy kapsz a végén 1 db. képet.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5984) popey37 válasza Dilikutya (#5976) üzenetére


popey37
addikt

a bolygofotozás kizárolag a naprendszeren belül müködik, ráadásul a Mars-Vénusz-Jupiter-szaturnusz négyesén kivül mást nem nagyon tudsz ott sem: a Merkur mindig a nap körül bujkál, elég nehéz elkapni,/ nekem még sosem sikerült/ az Uránusz és a Neptunusz meg már nagyon messze vannak és ráadásul elég sötétek is: az egyik kék a másik zöld, hogy hozzájuk már igen nagy távcsö kell. a Pluto meg esélytelen: a 120/1000-ben is csak egy csillagnak látszik szinte, az elmozdulásárol lehet tudni, hogy nem csillag.
a napfotozáshoz meg vagy napfolia, vagy speciális Herschel prizma kell/A naptávcsövet most nem emliteném meg, mert horror ára van/.
digitális fényképezögéppel/milc, vagy más fajta/ kinlodás a bolygofoto: kevés fps, szoftveres képjavitok miatt.
egy szines belépö szintü bolygokamera használtan 100k alatt megvan, ha szerencséd van még olcsobban is. a mechanikához oragép mindenképpen kell. szoval a kezdet elég zsebbenyulos.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5985) popey37 válasza tvamos (#5978) üzenetére


popey37
addikt

webkamera, a legjobb amit eddig láttam/ kimondottan webkamera, otthoni számitogéphez/ az a Philips SPC900 volt. rá is jöttek elég hamar a gyártok és emelték az árakat. ma használtban ha valakinek van és eladja, annyit kér érte, amiböl már veszel egy asi asztrokamerát használtan.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5986) popey37


popey37
addikt

bocsi elirtam a matekot 120x240 az 28800 foto. :C :C :C

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5987) tvamos válasza popey37 (#5985) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem szegyenlosek az eladok, es szerintem mar eljart felette nagyon az ido.

(#5979) Dilikutya
Akkor bocs! Nem tudom, miert ertettem felre.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5988) wolfone


wolfone
újonc

Sziasztok!
Hozzájutottam egy 114/900-as refrektorhoz. (Bresser Optik) Kezdő vagyok, ez abból is látszik, hogy többek között vettem hozzá egy, a kihuzatba való zenittükröt. Kérdésem az lenne (mivel a zenittükör, ennél a fajta távcsőnél nem használható), hogy milyen célra használhatnám fel ezt a tükröt, akár átalakítást igénylő lehetőségekről is köszönettel venném a tanácsokat. Esetleg jusztírozásra (valamilyen formában) fel tudnám használni?

(#5989) t72killer válasza wolfone (#5988) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

eladod, az a legegyszerűbb. Kollimációs okulárt keresel, bár azért van nélküle is élet.
Refrektor = reflektor, Newton távcső, gondolom :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5990) wolfone válasza t72killer (#5989) üzenetére


wolfone
újonc

Ahogy mondod. Jusztíroznom kell, mert úgy vettem, hogy nagyon "szét van esve", éles képet nem tudok még megközelítőleg sem kihozni belőle, annyi, hogy meg tudom különböztetni a színárnyalatuk segítségével az eget és a talajt. Mondj valami okosat, megköszönném.

(#5991) udash válasza wolfone (#5990) üzenetére


udash
csendes tag

youtube how to collimate newtonian telescope.

de szerintem a tavcso.hu illeteve a tavcso-mikroszkop.hu oldalon is talalsz errol informaciokat.

U-dash

(#5992) popey37 válasza wolfone (#5988) üzenetére


popey37
addikt

a zenittükröt max el tudod adni, newtonhoz nem használjuk, lencsés tubusokhoz kell, hogy ne kelljen aláhasalni ha a zenitkozelben észlelünk.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5993) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok. Tegnap csodalatosan tiszta es nyugodt ido volt. Egesz ejjel nezelodtem a Nexstar 6SE-vel. Csinaltam par kepet, ugy, hogy a telefon kamerajat csak oda tettem.
Termeszetesen az okularban eloben lenyugozo, a Jupiter voros foltja gyonyoru, a Szaturnusz gyurujenek az arnyeka is latszik es termeszetesen a Cassini-res easy :B :B


Szerk: Az egesz Madrid kulvarosaban a teraszunkrol keszult :K :B

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#5994) t72killer válasza Jim-X (#5993) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha van lehetőséged a beton teraszról/házak hőturbulenciájától eltávolodni, méginkább csodát fogsz látni :R . Ezenkívül érdemes a cuccot észlelés előtt 1-2 órára kidobni a szabadba hűlni (természetesen letakarva vmivel harmat ellen).

Nekem 2 hete volt fiókborogatós "hol a 3x-os Barlow" éjszakám :))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5995) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erdélybe jár át valaki észlelni?

Békés megyei rokonoktól indulva <3 óra alatt Bortle2. Karánsebes után is érdekes, de az már messzebb van:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5996) Oppenheimer válasza t72killer (#5995) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én meg nem de barátnőm szülei Hajdúböszörményiek és egyszer tervezek onnan egy erdélyi észlelő expedíciót.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5997) t72killer válasza Oppenheimer (#5996) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kétszer voltam arrafelé sátrazni, egyik a Pareng-en, a másik ha jól emlékszem valahol a Gyalui havasokban volt, mindkettő 5*-os (vagy inkább csillió csillagos :))) volt csillagászszemmel a kora '90es években. De ahogy nézem a térképet, van ott még jó folt, kérdés mennyire lehet csak úgy lehuppanni egy lakófurgonnal.

Akkoriban valami elképesztő kunyerálós volt az összes román egyenruhás, mindegyik tartotta a markát valamilyen baksisért, hogy egyáltalán átengedjen a határon, stb

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5998) Jim-X válasza t72killer (#5994) üzenetére


Jim-X
őstag

Sajnos most nem volt ra idom, hogy kimenjek, de mar van kijelolt celpont. Amugy Spanyolorszagban van par legendas hely eszlelni.
Termeszetesen a tavcsovet kb 1 oraval elotte kiviszem, es utana nezelodok.
Ugy gondolom a mai egbolt a tegnapinak is odavert, kar, hogy amikor a Jupiter mar lathato volt, akkor egy kicsit lengedezett a szello :O

Mai, szinten telo :D

Itt mar latszik a Cassini-res a telokepen is.
Ilyen nagyitasnal mar nagyon latszik, hogy hazak kozott vagyok, baromi asztigmias a kep es instabil...ha egy legy elfingja magat, latszik rajta...

Nem gondoltam volna, hogy ez a kis tavcso ilyenekre kepes :Y

A játék az nem játék!

(#5999) t72killer válasza Jim-X (#5998) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van bizony, úgy 7éve volt szerencsém La Palmáról egy 9centis APO-val :)).
Az volt a terv, hogy gyakrabban lejárunk oda, de mivel asszony egész családja és baráti köre Mo.-on van és oda többet járunk, ezért a Kárpát-medencében kezdtem kicsit nézelődni észlelőhelyileg. Sajna neccesebb, mind Seeing, időjárás és fényszennyezettség szempontjából, mint Kanári :(.

A csöved ennél még sokkal többet is tud, ha az okli mögé pakolt mobilt lecseréled egy pici bolygózó kamerára ;) (ezügyben -> asztrofotós topik).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6000) Jim-X válasza t72killer (#5999) üzenetére


Jim-X
őstag

Koszonom, elvileg nem szerettem volna fotozni, de ez olyan mint a drog :Y :DDD

A játék az nem játék!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.