Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#203) Spirit válasza popey37 (#202) üzenetére


Spirit
őstag

''a távcsődiffrakcióhatárolt természetesen, de ronchetti rácsot csak akkor csináltatok ha a vevő kifizeti az árát / a boltban sem kapsz hozzá csak ha kifizeted/.''
Ezt úgy értettem,hogy mikor a távcsövet megveszed, általában beméretve kapod, főleg, ha egyedi gyártású, nem kötöszködni akartam.

Most arról ne beszéljünk,hogy Newton vagy refraktor, egész másra jó,hosszú na, ne menjünk bele.A precíziós fókuszírozó motorhoz nem tudok mit szólni, 12k-ért lehet venni normálisat, 20-asért már megszólal.
A jó kép meg szubjektív..nekem az a jó kép, ha abszolút kontrasztos, színhű, vignettálatlan, tökéletes képet látok, ami nem remeg, nem mozog. Szaturnusznál látszódjon tisztán a Cassini-rés, fátyol-gyűrű, Encke-rés, felhősávok, gyűrű árnyéka a bolygón. Ezt egy 100-as objektívvel, 400x-os nagyításnál a büdös életben nem éred el, hacsak nem egy másik univerzumban élsz, ahol a fény hullámtermészete máshogy nem viselkedik.

És végezetül, akárhogy olvasom, nem találom,hogy miből van a lencse csiszolva.(Pyrex, Suprax, stb). Nem mind1, a hőtágulás miatt.

Na mind1, itt hagyjuk abba, és max szakmai vitába megyek bele, nem akarok ellenségeskedni.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.