Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#6351) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Es meg a hol a honap vege ... :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6352) Krix


Krix
őstag

Gyanús, hogy valaki fülest kapott: [link]

If it is not broken then don't fix it!

(#6353) t72killer válasza Krix (#6352) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na az ilyenek miatt is szívás, hogy szabályozatlan a piac. A rendes tőzsdén a SEC mellett ilyet nemigen mernek meglépni. Az se világos, hogy egyáltalán amerikában nyitották-e meg azt a shortot (egyáltalán hol lehet BTC-t shortolni:F?)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6354) mepet válasza Krix (#6352) üzenetére


mepet
addikt

Én ebben nem látom a bizonyítékot a "fülesre", hogy valaki "tudott valamit", ami miatt nekiállt iszonyat összeggel shortolni. Pont fordítva is történhetett, nekiállt hatalmas összeggel shortolni, a piac követte és indult a lavina.
Ti mit várnátok a SEC-től? Minden váltó egyik napról a másikra hirtelen nekiáll követni az amerikaiak füttyszóját? Most csekkoltam, a mai forgalom alapján a top10 váltó között egy amcsi sincs. Szabályozatlan piac, az is marad. Egyáltalán nem ismerem a SEC bilaterális egyezményeinek listáját, de fogadni mernék, hogy számos országban nincs jogalapja a SEC végrehajtóinak az intézkedéshez, sőt nehéz elképzelni, ahogy rettegnek tőlük pl. Kínában.

(#6355) t72killer válasza mepet (#6354) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milliárdosként nem esünk neki láncfűrésszel a piacnak, hacsak nem akarunk szándékosan mozdítani az árfolyamokon (Gyuribá kedvenc műfaja, ld GBP, majd OTP), hanem szétosztva, kisebb tételekben építjük fel a pozíciót.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6356) mepet válasza t72killer (#6355) üzenetére


mepet
addikt

Egyet értek, ez is előtámasztja az elméletem, miszerint nem valószínű, hogy "kapott egy fülest valaki", és ezért shortolt nagy lóvéval, hanem azért shortolot nagy lóvéval, hogy bedöntse a piacot. Ezért "esett neki láncfűrésszel". Sikerrel is járt.

[szerk] Jobban belegondolva ez a tyúk vagy a tojás volt előbb kérdése. Tök mindegy, a manipuláció fix. Ahogy az is, hogy ez teljesen "rendben van", hiszen szabályozatlan a piac, tehát a bálnák szabadon manipulálhatnak, ez egyáltalán nem játékszabály ellenes. Ha long orderrel manipuláltak volna, az senkit nem zavarna... Legalábbis engem, mint hodlert tuti nem zavarna. :D

[ Szerkesztve ]

(#6357) t72killer válasza mepet (#6356) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet. Esetleg pont a Goldmann volt?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6358) Krix válasza mepet (#6354) üzenetére


Krix
őstag

Igen, ez is lehet. Én lassú változást várok. Egyelőre marad a vadnyugat. Szvsz

If it is not broken then don't fix it!

(#6359) margithid


margithid
veterán

ETH 191$!
Tényleg nem tudom, hogy mi lesz akkor ha kijön az ETF hír az elutasításról...
Szerintem az ETH esésében nem csak a medve piac van benne, hanem a konkurencia erősödése is!
ETH-nak van talán a legtöbb konkurense, akik mind a helyére pályáznak.

(#6360) t72killer válasza margithid (#6359) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alakul ez, mire tényleg kapni is lehet az rtx 2080 ti karikat, csökkenthetik is az árát. Derég volt már, h egyetlen eth-ból csúcskarit lehetett venni...

A btc mondjuk még mindíg 5000 felett van, ha az szignifikánsan elesik, az mutatja majd, hogy a hívők kifogytak a léből.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6361) margithid válasza t72killer (#6360) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem nemhogy el fog esni, hanem egyenesen lemegy 2000ig ha ETF-et elutasítják.
De szerintem semmi gond sincs, ilyen volt már többször a BTC történtében, ez egy ilyen hullámvasút:)
Viszont azt tényleg nem tudom, hogy mondjuk ETH Vagy Ripple hol lesz akkor, már most is több mint 90%ot estek...
Jó, hogy nem vettem ripple-t nyáron, ráér az még:)
Egyébként most majd az okoz fejfájást, hogy mit is vegyek, annyi alt van jó áron, hogy az hihetetlen!

(#6362) margithid


margithid
veterán

Cex.io-ra hány nap alatt érkezik meg a banki átutalás?
Kártyás befizetés elég drága...

(#6363) DNReNTi válasza margithid (#6361) üzenetére


DNReNTi
őstag

Relativ ez hogy "jo ar". Az ETH is jo aron van most a 190$-os aron, ahhoz kepest hogy volt 8x ennyi is, de jo aron van e, ha majd 23$ lesz? :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6364) margithid válasza DNReNTi (#6363) üzenetére


margithid
veterán

Nyilván a maxhoz mérten van jó áron.
Azt gondoltam, hogy 50%-os esés jöhet, de ekkorára nem számítottam, és még nincs is vége valószínű.
23$-t nem tudok elképzelni, akkor szerintem annyi ETH-nak.
Én egyébként nem vennék semmi pénzért ETH-t, se most, se 23$-on:)

(#6365) csaba951 válasza margithid (#6359) üzenetére


csaba951
veterán

Szerintem nincs semmi külön gond az ETH-el. Egyszerűen áramlik ki a pénz az alt-okból, ezért szenved az ETH is. Ne feledjük, hogy december közepe után az alt-ok még sokkal nagyobbat emelkedtek, mint a BTC. Most valahol érthető, hogy a buktában jobban kiveszik a részüket, mint a BTC.

(#6366) C64 válasza csaba951 (#6365) üzenetére


C64
őstag

alt/ETH párok chartját ha megnézzük TA szerint trendfordulás várható, szvsz rövidesen megindul az eth. alt/ETH párok esetében rsi túlvettbe van és a nagyobb témasznál dekkol, eth/btc ill. eth/usd párban meg jócskán túladott naposon is. Sztem rövidesen rali várható az eth háza táján.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#6367) margithid válasza C64 (#6366) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem a technikai elemzésnek semmi érzelme a kriptók esetében.
Jelenleg minden a BTC-n múlik, ETF-et elutasítják borulás, és akkor nincs az a technikai elemzés ami megfogná ETH-t, pláne a többi altot.
És ne felejtsük el azt a BTC mennyiséget amit 1-2 hete kezdtek ráönteni a piacra. Szvsz még nem végeztek...

(#6368) C64 válasza margithid (#6367) üzenetére


C64
őstag

Nem biztos, hogy lesz borulás, mi van, ha ez csak manipulációs eszköz? Úgyis a bálnák döntik el mi lesz... Meglátjuk rövidesen.

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#6369) butch3r válasza margithid (#6367) üzenetére


butch3r
senior tag

etf-et elfogják utasítani ahogy eddig is. kb ez a tuti az lenne a meglepő ha nem.
kiváncsian várom hányan fognak emiatt panic eladni és meglepődni...

(#6370) margithid válasza C64 (#6368) üzenetére


margithid
veterán

Hát nem tudom, 1-2 héten belül várható az ETF döntés, most jelenleg is lenyomják, nekem ez nem túl jó előjel.
Egyébként meg ha lenne is ETF, rallyzna egyet valameddig, duplázna mondjuk, de számottevő emelkedéshez szerintem kell valami pozitív fejlemény is.
Én amondó vagyok, amig nem jelenik meg a web 3 és nem jönnek a ténylegesen használható blockchain megoldások, addig nem lesz nagy rally.

butch3r

Szerintem a nyári elutasításoknál is tudni lehetett, hogy megy a levesbe, lett is borulás.
Persze ez csak spekuláció a részemről.
Mindenesetre beszédes az a 10000 vagy hány darab BTC amit felutalt valaki váltókhoz. Ha emelkedés jönne akkor nem utalná fel szerintem:)

[ Szerkesztve ]

(#6371) Patry0t válasza butch3r (#6369) üzenetére


Patry0t
tag

mikor lesz ez az ETF cucc? Beutalnék egy kis zsét a váltóra..

(#6372) C64 válasza margithid (#6370) üzenetére


C64
őstag

etf tuti el lesz utasítva szerintem is, fura lenne ha nem. 100.000btc-t tolt be goldman sucks :D
manipulatív a piac és általában nem az szokott lenni amire mindenki számít. aki meg proba tolja, annak úgyis mindegy, tudni fogja mikor lépjen és mikor ne.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#6373) butch3r válasza Patry0t (#6371) üzenetére


butch3r
senior tag

szeptember 22, ha jól emlékszem

(#6374) t72killer válasza C64 (#6368) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igazi kérdés az, hogy a bálnák akarnak-e ezzel a játékszerrek játszani, és nekem úgy tűnik, hogy nem. A pénz a hatalomgyakorlás eszköze, a bálnák pedig igencsak jó viszonyban vannak a központi hatalommal.

ld hány% adót+járulékot fizet éves tiszta bevételéből Zukiberg vagy akár egy jobban szituált New York-i befektetési bankár, és hány %-ot egy mezei értelmiségi? Hogyanis van az, hogy felelőtlen bankokba tolnak ezermilliárd dollárokat, amikor a pénzt nyomtathatták volna közvetlen a lakosság számára is (ha már annyira az inflációs számokra élveznek a közbegazdászok)?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6375) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Óriási, +5%-os eredményként elkönyvelve 200$-n az ETH - miközben a legutóbbi munkanap pénteket 220 körül, azaz a mostani felett 10%-kal töltötte...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6376) mepet válasza t72killer (#6375) üzenetére


mepet
addikt

Én tartom még [link]

(#6377) margithid


margithid
veterán

Cex.io-n utalt fel valaki msotanság, bankból?
Első befizetés bónusz van, jól hangzik.
Az viszont nem, hogy 2-60 nap mire jóváírják...
60 nap? Ez komoly?

(#6378) butch3r válasza margithid (#6377) üzenetére


butch3r
senior tag

a bónuszt írják jóvá 2-60 napon belül, nem?

(#6379) t72killer válasza butch3r (#6378) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

puding próbája ugyebár ;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6380) margithid válasza butch3r (#6378) üzenetére


margithid
veterán

Nem, legalábbis én nem igy értelmezem...

(#6381) margithid


margithid
veterán

Most néztem, a számlaegyenlegem teljes terhére tudok vásárlásokat csinálni, tehát nincs 200000 Forintos napi limit, mint készpénzfelvétel esetében.
1% bónusz annyit nem számít akkor, jobb lesz a kártyás befizetés!

(#6382) butch3r válasza margithid (#6381) üzenetére


butch3r
senior tag

azért nézd meg kártyás vásárlásnak mennyi a felára sepa utalással szemben

(#6383) margithid válasza butch3r (#6382) üzenetére


margithid
veterán

3.5%, nem kevés, de banki utalással fene tudja hány nap alatt érne oda...
Az a 60 nap, nem tetszik...
Ennél jobbat nem tudok, kraken se jobb árban, esetleg még kucoin jöhetne szóba. Ott ráadásul van nagyobb választék is altokból.

(#6384) tom120514 válasza margithid (#6383) üzenetére


tom120514
őstag

Oda utalj FIAT-ot ahova olcsó, váltók között kriptoban bármikor tudsz olcsón és gyorsan utalni aztán venni altokat kedvedre.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#6385) margithid válasza tom120514 (#6384) üzenetére


margithid
veterán

Tudsz ajánlani valamit?

Cardanot nézegetem, 95%-ot esett és eleje óta, vajon ezzel mi lesz ha beüt egy krach az ETF után?
Igéretes projektnek tűnik pedig, és mégis mekkora esésben van...

(#6386) butch3r válasza margithid (#6383) üzenetére


butch3r
senior tag

este megnézem de nagyon erősen kétlem, hogy beutalásnál 60 nap a jóváírás...
sepa utalás pár euró, bank függő, nézd meg bankodnál mennyi. + adós topicban van gyűjtés kinek mennyiért jött/ ment a sepa utalás. (de nem tudom összeg függő e vagy fix áras, vagy ez is bank függő e)

szokás szerint csak ajánlani tudom, de bitstampen 1-3 munkanap a deposit jóváírása.

de hozzátenném hogy erősen kétlem, hogy cex ilyen mértékű versenyhátrányban lenne, hogy míg stampen 1-3 nap nála akár 60...

(#6387) margithid válasza butch3r (#6386) üzenetére


margithid
veterán

1-3 napot ír cex, nincs levonás utalás után elvileg. Kártyán viszont baromi sokat levon, beírtam 3000 eurót, 100 euró pluszt írt ki...
Ez a sepa átutalás vajon mennyibe kerül? Banktól függ vagy ez egy ilyen általános díj mindenhol?
Krakenen is jelenleg nincs ia kártyás befizetés. Kicsit érdekes.

Ja meg szeptember 30ig 1% bónusz cexen, ez is valami,

[ Szerkesztve ]

(#6388) tom120514 válasza margithid (#6385) üzenetére


tom120514
őstag

Passz, sosem fizettem még be :) Coinra sem, sajnos lövésem sincs, a kicsik találgatnak aztán vagy bejön vagy nem.

Ötlet miatt az ETN-t tartom de a földbe állt, ki tudja mi lesz azzal is. ETP tetszik a deposit miatt, ETH-t a POS miatt (meg persze mert dög alacsony) megtartom. CLO is vam pár ezer, hátha az ETC skacok kitalálnak vele valamit.

A SEPA díja a bankodtól függ, hirdetmény vagy ügyfélszolgálat. Kizártnak tartom hogy 2018-ban bárhol 60 napig tartana egy jóváírás, ki használna ilyet?

Never go full retard.

(#6389) margithid válasza tom120514 (#6388) üzenetére


margithid
veterán

Ház azért ezekbe nagyobb pénzt nem raknék, ezek tényleg csak szerencsejátékok, persze más a helyzet ha valami jó infód van róluk:)

Az átutalás díja mindenhol lenne, szóval cex-nél még jó is most az utalás, mivel elvileg jön rá bónusz.
Kártyás befizetést meg nem sok helyen szeretik.
Azért az is érdekes, hogy Binance mekkora forgalmat bonyolít le és nincs is se $, se euró befizetés, csak kriptót lehet küldeni oda.

(#6390) butch3r válasza margithid (#6387) üzenetére


butch3r
senior tag

írtam a hozzászólásomban már...

"sepa utalás pár euró, bank függő, nézd meg bankodnál mennyi. + adós topicban van gyűjtés kinek mennyiért jött/ ment a sepa utalás. (de nem tudom összeg függő e vagy fix áras, vagy ez is bank függő e)"

nem is találom ezt a 60 napot sehol cex-en szóval nem tudom hol találtad... erről nem is beszélve
"You can send us a proof of transfer to wire@cex.io, and we will speed up processing your payment."

(#6391) Krix válasza margithid (#6385) üzenetére


Krix
őstag

Nekem eddig Krakenre mindig beért pár óra alatt az utalás. Ha reggel utalok, délután már jóváírják. Ha délután utalok akkor másnap délelőtt ott van.

Cardano szerintem is nagyon jó projekt. Én raktam bele, jövőre már szerintem lesz belőle valami.

If it is not broken then don't fix it!

(#6392) margithid válasza Krix (#6391) üzenetére


margithid
veterán

Az a baj annyi jó projekt van amibe lehetne tenni pénzt...:)

(#6393) margithid


margithid
veterán

Ez is megerősít abban, hogy egyelőre még nem lesz rally.
Majd akkor ha “valós alkalmazások valós gazdasági haszonnal“ megjelennek!

(#6394) Yutani válasza margithid (#6393) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez a hosszú kivárás és az erős hit ideje.

#tarcsad

(#6395) margithid válasza Yutani (#6394) üzenetére


margithid
veterán

Nem hittem volna év elején, hogy lesznek még ilyen jó beszállók.
Egyébként semmi különös nincs, ha ránézünk a BTC chartjára, a múltban ennél jóval nagyobb esések is voltak.
Simán benne van a 2000$, persze most egy új helyzet is van, sok kisbefektető is benne van, 2017 előtt inkább csak egy szűk réteg rendelkezett kriptóval, 2015 előtt meg pláne.
Nem tudom, hogy a sok kisbefektető nagy része mit fog csinálni, ha beesik az ár 2000$-ra és 10000$-os átlagáron van neki BTC mondjuk.
Ez egy új helyzet lesz:)

[ Szerkesztve ]

(#6396) butch3r válasza margithid (#6395) üzenetére


butch3r
senior tag

nézz vissza btc topicban 14 eleji kommenteket, takard le a dátumot, mintha most születettek volna.
akkor ~1100-ról ~200körülre most ez. nincs új a nap alatt

(#6397) csaba951 válasza margithid (#6393) üzenetére


csaba951
veterán

Ha csak a mostani túlzott elvárásokat akarja hűteni, akkor teljesen rendben van amit mond. (1-2 év)

Ha azonban arra gondol, hogy soha többé nem lesz 1000%-os emelkedés, akkor biztosan téved. Ez a pénz forradalma, és még alig-alig kezdődött el. Ez lesz az emberiség eddigi történelmének legnagyobb vagyon átrendeződése. Ehhez képest az 1000% egyszerűen elhanyagolható. (20+ év)

Szerintem.

(#6398) margithid válasza csaba951 (#6397) üzenetére


margithid
veterán

Azért sok helyen lehet olvasni, hogy a következő nagy fellendülést nem 2020 körülre várják, hanem 2025-re!
Én továbbra is tartom, hogy évekig tartó stagnálás is jöhet, minden attól függ, hogy a fejlesztések milyen ütemben készülnek.
Szerintem is lehetnek ezerszeres, sőt, akár még nagyobb emelkedések is.
Viszont azt nem, hogy a BTC lesz a kriptók örök alfája.
Érdekes, hogy a blockchainnel kapcsolatban sokan kizárólag a pénzre asszociálnak, pedig szerintem ahogy telni múlni fog az idő, egyre kisebb szeletet fog kihasítani a fizetőeszközként használatos blockchain megoldás.

ETH 186$ alatt...
Ha kijön az ETF hír és BTC beesik, ez vajon hol fog lenni? 100$ alatt? Ki mire tippel?

(#6399) t72killer válasza margithid (#6398) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a következő nagy fellendülést nem 2020 körülre várják, hanem 2025-re!"

Ez már elég kétségbeesettnek hangzik...

csatlakozom a gondolatmenethez, a következő nagy fellendülésben már egyáltalán nem biztos, hogy a jelenlegi kriptók részt fognak venni. Igen, valószínű látunk még 1000x-es felíveléseket, de az valami teljesen más lesz. Még ha olyasmi kriptók is lesznek, mint a maiak, akkoris új néven fognak futni, és nem sokat segítenek majd a 2-3$ körül tengődő ETH-t birtoklókon. A bányászat koncepciója se biztos, hogy tovább fog élni, elég nevetséges, hogy egy-egy hiszti totál lerabolja a grafikus kártya és memóriapiacot, majd bányánként gigawattos kazánokkal számolják a semmit (és ha kifejlesztenek rá egy energiahatékonyabb ASIC-ot, akkor csakazért se azzal folytatnák, hanem direkt kitalálnak egy újabb algót, amihez kazán kell).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6400) margithid válasza t72killer (#6399) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem nem kétségbeesett. Reális.
Persze mindenki tippel, és azt se felejtsük el, hogy sokszor ezeknek a tippeknek a nagy része érdekből történik, ki mit lát bele, milyen pozicíója van, mit akar erősíteni, gyengíteni.
Egyébként ezeket se kell készpénznek venni, simán lehet, hogy jövőre megindul a szekér, BTC 100000$, ETH 2000$, többi alt még nagyobbat megy.
Volt pár nagy emelkedés a BTC történetében, én úgy hiszem, hogy most már valami komoly fejlesztés hírére indulhatnak csak meg. Tavaly is igazából mire volt a hype? Felkapta valamiért a média, de olyan nagy hírre én nem emlékszem. Még egy ilyet nehéz lesz összehozni a semmire tulajdonképpen.
Azért 2-3 $-os ETH-t én nem tudok elképzelni, akkor szerintem már valamelyik másik alt át fogja venni az ETH helyét! Onnan nem áll fel.
2013 decemberében volt 1100$ a BTC, ha jól látom 2017 februárjáig kellett várni, hogy átlépje ezt az árat megint. Ezt valahogy sokszor elfelejtik odaírni az ezerszerezés után.
Több mint 3 év a csúcs alatt. Szerintem ez most is benne lehet.
A jó hír, hogy lassan eltelik 1 év :)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.