Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Coreldraw

Hozzászólások

(#29) Dexter68 válasza ByB (#28) üzenetére


Dexter68
addikt

Na jó, de amiket egymás mellett használsz, nem egymás alternatívái...
A CorelDraw helyett lehetne használni az Illustratort vagy a Freehand-et.
A Photoshop pixelgrafikus, az smax 3D modellező, a Quark meg kiadványszerkesztésre jó. Persze mindenféle marketing-igények miatt mindegyikbe beletettek egy kis tudást a másikakból, de Isten mentsen mindenkit attól, hogy használja őket. Ezek csak arra jók, hogy rá lehessen írni a dobozra.
Láttam én már Photoshop-ban szerkesztett kiadványt... :(
Szegény sügér hitt a marketingeseknek.

Nekem az vált be, hogy a vektorokat Illustratorban (vagy Corelben) nyomom, a pixeleket Photoshopban, és Quarkban lesz kiadvány belőle.

Egyébként mi az, hogy Macromediát használsz? Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy Microsoftot használok :D
A Freehand is Macromedia...

Corelnél régen úgy volt, hogy minden évben ment a pályázat, lehetett jelentkezni rá. Asszem a 3-as splash-screen-ében volt egy tubus, azt egy magyar srác csinálta (kb. 10 éve!). Katalógust még nem láttam, de a beérkezett rajzokból kerül ki a clipart nagy része. Mellesleg egyre használhatatlanabb. Régen voltak keretek, címerek, zászlók, térképek, most meg kapsz 600 mega csicsamicsa képeket, ami nézegetésen kívül semmi másra nem jó.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Coreldraw
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.