- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Rap, Hip-hop 90'
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Szólánc.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Meggyi001: RTX 5060 - Az új népkártya?
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
Hirdetés
Köszönjük a sok biztatást, támogatást! Egy rövid ideig még féláron tudsz hirdetni, előfizetni!
-
LOGOUT
"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!
Új hozzászólás Aktív témák
-
F34R
nagyúr
-
blattida
nagyúr
válasz
pethYeti #4114 üzenetére
Összefoglalva: A D+ minden alkalommal, amikor a játékot elindítanád, feldobja a feltöltött ablakot, annak ellenére, hogy bejelölted a mindig megbízom a fájl...opciót, hogy hozzáadtad a játék mappáját a megbízható fájlokhoz, akkor is ezt tette, amikor sandboxban futtattad?
Az automatikus sandboxban is futtatásra került, ezek szerint.Onnan csak akkor tudod eltávolítani, ha a rendszer, azaz a cima, biztonságosnak ítéli, addig viszont nem!
Tehát minden alkalommal, amikor elindítod, a sandboxban kerül futtatásra! -
válasz
pethYeti #4099 üzenetére
Hali!
Játsz el még1x, aztán D+/szg. biztonsági házirend/megbízható szoftverkiadóim majd a hozzáadás gomb segítségével add hozzá ezt az exe-t és okézd le. Ha legközelebb indítod, akkor még mindig lehet hogy fel fog dobni egy ablakot(nem ezt), ott majd válaszd a MELLŐZ lehetőséget.(meg be lehet jelölni, hogy mindig mellőzve legyen)
Remélem segít...
Fire.
-
blattida
nagyúr
válasz
pethYeti #3948 üzenetére
Igen, tulajdonképpen ez a viselkedéselemzés miatt szükséges.
Az, hogy mekkora korlátozásokkal kerülnek futtatásra az egyes sandboxba helyezett alkalmazások.
A legtöbb legális alkalmazás az alapbeállítás(részben limitált) mellett működőképes marad, de szükség lehet nagyobb korlátozásra, ha olyan alkalmazást futtatnál, melyet nem ismersz vagy teljesen megbízhatatlan.
-
blattida
nagyúr
válasz
pethYeti #3826 üzenetére
Igen, mert alapból növeli a felismerést.
SLYM
A felhő alapú vizsgálat röviden azt jelenti, hogy a comodo szerverein tárolt adatbázisok segítségével gyorsabb és hatékonyabb a vizsgálat.
Az ARP és ARP keret a hálózati kommunikáció fontos összetevői, adatokat tárolnak a fogadó gépről, az ip címről,illetve a küldő gépről.
Az egyéb protokollok esetében az egyéb protokollok figyelése és kontrollálása is megtörténik.
Ezt alapesetben nem szükséges bekapcsolni, ha otthoni számítógépet használsz, de megteheted, csak a gép részéről némi lassulásra számíts.Az egyéb protokollok figyelésén kívül a többit érdemes bekapcsolni, ha a védelem az elsődleges szempont.
-
blattida
nagyúr
válasz
pethYeti #3392 üzenetére
Már micsodát, a sandboxot vagy a d+-t?
Amúgy nem, mert a sandboxban futtatott alkalmazások a d+-tó függetlenül is korlátozott jogosultságokkal futnak, azaz ha minden külsős d+-t érintő kérés engedélyezésre kerül, akkor is nagyrészt tiszta marad a rendszer, igaz, szennyeződni tud, de helyrehozható módon,tudom, kipróbáltam.
A d+-t tanuló módban csak átmenetileg van értelme futtatni, hogy a megbízható alkalmazások gond és kérdések nélkül működhessenek.
Ha sandbox-ozol, akkor mindenképp d+ legalább biztonságos módban fusson!! -
blattida
nagyúr
válasz
pethYeti #3375 üzenetére
De itt nem arról van szó, hogy bármilyen teljes képernyős alkalmazással lenne baj...azért ez jellemzően valamilyen játék szokott lenni...
Minden ilyet hozzáadhatsz a listához, mielőtt használnád.Igen, de ez csak a d+-ra igaz, hiszen csak a defense+-t kellene tanuló módba állítani.
-
blattida
nagyúr
válasz
pethYeti #3373 üzenetére
Nem, mert ez a figyelt objektumok megadására vonatkozik, neked pedig a saját biztonságos fájlok közé kell raknod azokat az alkalmazásokat, melyek teljes képernyős futtatásakor a gép lefagy.
Azaz, ha például egy játék miatt történik, akkor az adott játék mappáját tedd be ide:CIS/Defense+/Általános/Saját biztonságos fájlok/
-
blattida
nagyúr
válasz
pethYeti #3371 üzenetére
Annyiban módosítom, hogy ne a képernyővédőt add hozzá a listához, hanem ahogy a fórumukon is írták, a kérdéses teljes képernyős módban futtatott alkalmazásokat.
Egyébként pedig, miért ne lenne értelme a tanuló módnak, ha tudod, hogy tiszta a géped, akkor állíthatod tanulóra, mert az csak a már gépen lévő alkalmazásokra vonatkozik, e miatt nem fogsz megfertőződni, ráadásul ez nem azt jelenti, hogy innentől kezdve folyamatosan tanuló módban kellene futtatni a defense+-t vagy minden új program telepítésekor...
-
vv5204
senior tag
válasz
pethYeti #3270 üzenetére
A homokozó nem fogja neked megmondani, hogy gond van vele vagy
nincs, erről D+ felugrója adhat információt, az alapján kell döntened
mit teszel. Nem kártékony alkalmazások homokozóba telepítése esetén
kaphatsz hibaüzenetet a telepítőtől, de az nem feltétlen kártevő jelenlétére
utal, hanem akár arra is, hogy a homokozó olyan jogosultságokat nem adott meg
a telepítőnek ami miatt a program majd nem tud hibamentesen működni. -
blattida
nagyúr
válasz
pethYeti #3270 üzenetére
Erre is lehet használni, de a fő értelme az, hogy az ismeretlen alkalmazások ott kerülnek futtatásra és a viselkedésük megfigyelésre kerül.
Ha minden rendben zajlik az adott alkalmazással a homokozóban és csak azt teszi, amit tennie kell, akkor telepítheted az éles rendszerre.
Nem lesz duplán a gépen, viszont nyomok vannak a virtuális mappában, ha oda benézel, láthatod.
-
blattida
nagyúr
-
vv5204
senior tag
válasz
pethYeti #3235 üzenetére
A 2 fő tudós úgy tűnik szabin van, megpróbálok valami értelmeset ide
gépelni.Részben a fájlrendszert és regisztrit virtualizálja, vagyis ha kártékony
alkalmazás bele kerül akkor nem a Windózt fogja rongálni.
Ha valamiről nem tudod, hogy biztonságos, azt érdemes ott futtatni, plö
kétes forrásból származó telepítő / program .exe.
Avval viszont számolni kell, hogy a homokozóban való telepítés nem mindig
eredményes ezt a telepítő hiba üzenettel közli, esetleg a program/játék
menetközben kifagyhat. Emiatt érdemes időnként ellenőrizni a Saját kérdéses
fájlokat is. A nem beazonosítható fájlokhoz ideális eszköz a homokozó.
A súgóban találsz róla infót többet, amit ha nem tudol angolul, a google translate
vagy a webfordító nagyjából érthetővé varázsol.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a topic összefoglalót!
- Milyen autót vegyek?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- eBay
- Call of Duty: Modern Warfare III (2023)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Milyen videókártyát?
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Minden, ami Unreal Engine
- További aktív témák...
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Humble megmaradt kulcsok Frissítve 08.05
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Akció! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro - M4 Pro 24GB 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- LG 27GP95RP - 27" Nano IPS - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 600
- Samsung Galaxy S24 Ultra / 12RAM 1024GB / Gyárifüggetlen / 12hó Garanciával
- 120 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 - 4 év garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest