Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron 300 / 400 tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kosmoo


Kosmoo
csendes tag

Hello mindenki.

Kis segitséget kérnék.
A helyzet az hogy egy kisebb gépet fogok holnap hazahozni tuning próbálkozásképp.
Hogy kezdjek neki?
alaplapról még nem tudok semmit h miejn lesz ha tudni fogom megirom.
Holnapig végigolvasom majd a tuning alapozó cikket is hogy kicsit okosodjak.
Érdemes egyáltalán ezzel próbálkozni?
Nem merem azért az új gépet összevágni, még van rá 2 év gari :)

Előre is köszi mindenki

byez

Kosmoo

(#2) The_Tom válasza Kosmoo (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

a celeron, ha 300A akkor 450-en biztos hogy elmegy, csak annyit kell tenni hogy az fsb-t 100-ra rakod, nekem a 2V-os cpu 450-en ment 1.9-volton sokaig. 112-n is mennie kell, de akkor mar valoszinuleg kell egy erosebb ventillator de meg ez is szinte biztos.

Üdv.

Szerintem.

(#3) rog válasza Kosmoo (#1) üzenetére


rog
addikt

most akkor milyen proci?
300 v. 400?
ezt akarod tuningolni?

(#4) Kosmoo


Kosmoo
csendes tag

A mostani 400as
de holnap hozok egy komplett gépet amelyik 300as lesz.
hol lehet ezeket állitani és hogyan?

Kosmoo

(#5) The_Tom válasza Kosmoo (#4) üzenetére


The_Tom
senior tag

alaplapon jumperrel, vagy a biosban allitod ki van irva hogy fsb, ha lehet onnan. de ha ennyire alap dolgok kellenek akkor telleg olvass utana eloszor!

Üdv.

Szerintem.

(#6) lesaux válasza Kosmoo (#4) üzenetére


lesaux
veterán

És hogy van erre két év gari? Hol veszed?

(#7) Kosmoo


Kosmoo
csendes tag

Az az új gépemre van amit már megvettem.
Az egy athlon xp 1600+
ezen felül van egy 400as gépem
és holnap pedig 300ast hozok haza

Kosmoo

(#8) The_Tom válasza Kosmoo (#7) üzenetére


The_Tom
senior tag

aha, te olyan műgyűjtő féle vagy?? :))

Üdv.

Szerintem.

(#9) bélanéni


bélanéni
őstag

szerintem inkább ne bántsd szegény öreg processzort. a mai programoknak mindkét sebesség édeskevés. régebbi programoknál sem lesz igazán látványos gyorsulás.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#10) Hequila


Hequila
őstag

Szerintem elég sokat ér egy kis tuning:
3dmark99 366 celeroncsal: 2200 pont
-¦¦- (macskaköröm) 440 -en :3200 pont.
Na számolgassatok csak, hogy ez hány százalék!! :)
Egyébként a legtöbb 300 -as és 450 közötti celeroncsban 450-es mag van, magyarul egy 300 -as simán elmegy 450 körül, viszont egy 450 -est alig lehet húzni. Erről is van egy cikk valahol.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) Kosmoo


Kosmoo
csendes tag

Nem műgyűjtő vagyok de nem fogok egy 250 ezres géppel próbálkozni amire még van gari is.
Meg minek vagyek nagyobb gépet ha csak netre kell meg essetleg 1-2 opremcert kipróbálni???
Nincs nagyobbra szükségem nem használok mechanicalt és autocadet, nem jáccok a fifa 2003mal meg a sok uj buzi játékokkal.
Akkor miafasznak köccsek annyit a gépre?
Szal ha segitenél azt megköszönném, ha meg nem érdemes akkor mondjátok meg.

Kosmoo

(#12) twollah válasza Kosmoo (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Ugyan ezt káromkodás nélkül nem tudtad volna elmondani?

Amugy abban tökéletesen egyet értek veled, hogy NETre, zenehallgatásra, egy kicsi játékra bőven elég egy PIIes 400 Celeron gép.

Az a vicc az egészben, hogy évekkel ezelőtt egy 400as Celeron volt a csúcs gép.

(#13) Gab


Gab
senior tag

Teljesen alaplap függvénye hogy minnyit tudsz húzni, és hogyan.
Ha valami abszolút gagyi alaplap lesz benne, akkor felejtsd el a húzást. Ha sikerül is, nem lesz stabil. Ha ASUSp2b vagy Abit BH6 akkor biztos hogy lehet normálisan húzni. 300@450 333@500 366@550-en megy. 400-at nem teszteltem.

(#14) Sidaries válasza Gab (#13) üzenetére


Sidaries
őstag

Nekem egy Acorp lapban is ment a 300-as 412őn Lazán.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#15) Xpod


Xpod
addikt

A 400-as cerkót nem biztos hogy tudod húzni, Nekem nem megy, 450-nél fagy

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#16) bazs


bazs
aktív tag

Nekem 300-as van 374-en. Ennél tovább nem engedi az alaplap (max 83 fsb). A proci meg szorzó lockos, de legalábbis nem lehet álítani :D
Amúgy szvsz, ha csak lite-ba tuningolod, tehát amit kényelmesen elbír, akkor egyb?l neki lehet menni az AMD-nek is, ha meg fesz-emeléssel, meg mittom én még mivel akarsz játszani, akkor el?bb vegyél egy vízh?tést ;]

Pont most fogyott el...

(#17) Manitou


Manitou
addikt

Unokaöcsém 366-os cerkáját akarom egy kicsit felturbózni, biosba nézelődtem 66,75,83,100... asszem ilyen lehetőségek voltak, Nem ismerem ezeket a régi gépeket igazán, most 5,5X66MHz-en megy, de ha 5,5X75-re belőném minden egyébb (bár már nem is tom, hogy lehetett e feszt állítani rajta)állítgatás nélkül, akkor azt vinnie kéne nem? 412,5-et csak viszi? nem? Jah és milyen hűtőt érdemes ezekre venni? Ami most van rajta ,nem valami bizalomgerjesztő.
8MB TNT vanta-val 600 pont( mellesleg 800X600-ban) a 2000-es 3DMark.Ez iszonyat nyengének találom, a játékok is nagyon sz@rul mennek, ezért is lenne a tuning, meg lesz belelökve még egy Ge2MX400, meg 128MB a mostani 64-hez.

(#18) Manitou válasza Manitou (#17) üzenetére


Manitou
addikt

Senki nincs talpon e vidéken??

(#19) Egon válasza Manitou (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont ilyen van asszony gépében. Amennyiben Socket370-es tokozású a proci, akkor nyert ügyed van. Mondjuk nem mind megy 100-on, de ha van egy kis szerencséd...:) Szvsz a 75 és a 83 MHz-et felejtsd el: a PCI órajele túl magas lesz... Hűtésnek megteszi mondjuk egy Cool181-es (bruttó 1000 Ft alatt), de bármely manapság kapható, compatible hűtő... Arra vigyázz, hogy az FCPGA hűtők leszorítója erősebben szorít le (mivel a procimag effektíve alacsonyabban van), így könnyen letölhet a műanyag fül (nekem sikerült ezt előadnom egy Slot1-PPGA átalakítóval...:().
GF2 MX jó választás hozzá (bár igazából egy TNT2 (Ultra) is megteszi...)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Egon válasza Manitou (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Milyen alaplap? Ha szerencséd van, valamilyen BX-es Abit, azok jók a tuninghoz...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Angie™ válasza Egon (#19) üzenetére


Angie™
addikt

OFF
nekem is volt átalakítón műanyag ''pöcök'' törögetés...:U:))

Globalwin FOP32 Vs. Abit átalakító:))

ON

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#22) Egon válasza Angie™ (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Érdekes, én is FOP32-vel törtem le...;]:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Angie™ válasza Egon (#22) üzenetére


Angie™
addikt

Iszonyat nehéz volt behajlítaní a kis fém leszorítóját.. Kicsit felmelegítettem és utánna már lehetett hajlítani..:))

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#24) Manitou válasza Egon (#20) üzenetére


Manitou
addikt

Nem tom milyen a deszka, majd megnézem, de a chipsetten mintha valami VIA felíratot láttam volna.

(#25) Manitou válasza Egon (#19) üzenetére


Manitou
addikt

Ezt az FCPGA meg PPGA meg mit tom én mik vannak ezekben a celeronokban ,honnan lehet megállapítani? Socket 370-es tokozáson kívül milyen van még?

(#26) mr_ricsi válasza Manitou (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

100-zal indíts. (Persze, ehhez legalább PC100-as SDRAMnak kell a gépben lenni.) A biosban ilyenkor az AGP/CPU frekit 2/3-ra kell visszavenni, a korábbi 1/1-ről.
Ha nem működik, akkor a 75-öt minden további nélkül használhatod.
A 83-at is nyugodtan használhatod, ha Quantum vinyó van a gépben, de felejtsd el, ha Seagate. Egyéb vinyóknál pedig próba-cseresznye.
És még felejtsd el a 83-at, ha PCI-os hálókártya van a gépben.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) Egon válasza Manitou (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Hű, már elég régen foglalkoztam a kérdéssel, de emlékeim szerint: a Socket370 a foglalat neve, a proci tokozása ellenben lehet PPGA, FCPGA stb.
A proci tokozását egyértelműen el lehet dönteni: a Celeron 1-esek (max. 533 MHz, P2 mag) 300A-tól 533-ig PPGA tokozásúak, míg a Celeron 2-esek (533A-tól 1100-ig) FCPGA, illetve FCPGA2 tokozásúak. A PPGA prociknál fényes sapka van a magon (lásd: [L]http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?sku=CP2-CI366%20D[/L]), az FCPGA prociknál ellenben kint van a procimag, lesarkazás veszély fennáll: [L]http://images.google.co.hu/imgres?imgurl=www.compgeeks.com/images/300x300/CPU-CEL566175-unit.jpg&imgrefurl=http://www.compgeeks.com/details.asp%3Finvtid%3DCEL566175&h=300&w=300&sz=9&tbnid=DcglTX30P6oJ:&tbnh=111&tbnw=111&prev=/images%3Fq%3Dceleron%2B566%26hl%3Dhu%26lr%3D%26ie%3DUTF-8%26oe%3DUTF-8%26sa%3DG[/L]

A 900-as Cerkáltól fölfelé megjelent az FCPGA2 tokozás, ahol ismét fémsapka került a magra, de ez most mellékes...:)

Szóval... A gond az, hogy a mostanság kapható hűtők kivétel nélkül FCPGA tokozású procikra vannak tervezve, annál meg magasabb a te procid magja -> nagyobb leszorító erő áll fenn a szükségesnél... Megoldás: a leszorító kart picit meghajlítani (ne nyomja le akkora erővel a bordát...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) Egon válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

A 83 MHz-et sajna egynémely hangkártya sem tolerálja (sőt, a régebbi vga-k közül is általában csak az nV-alapúak mennek ilyen esetben...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) mr_ricsi válasza Egon (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Egy ilyen korú géphez eleve ISA-s hangkártyát feltételeztem, és a PCI 2.0-sakra tényleg nem gondoltam.

''a régebbi vga-k közül is általában csak az nV-alapúak mennek ilyen esetben''
Miért, a ''BX''-korban volt más is? :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) Manitou válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


Manitou
addikt

hejj az már 5,5X100 lenne amit kétlem hogy vinne. A szorzót nem lehet biosból állítani. Megnéztem 66,68,75,83,95,100,124 ezek a lehetőségek, jah és 100-as ram van benne. PCI-os hangkari és modem van benne, jah és egy 2,1-es asszem seagate :D

(#31) Manitou válasza Egon (#27) üzenetére


Manitou
addikt

Állítólag valami TOMATO okosság ez a lap.(nem valami frankó)pontos típust nem tudok, csak annyit amit láttam AGP port, 4 vagy 5PCI asszem 2 ISA 3 SD Ram foglalat , elképzelhető hogy belemegy egy PIII-as proci??

(#32) mr_ricsi válasza Manitou (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''5,5X100''
Tényleg egy kicsit túlzásnak tűnik, főként, hogy a Tomato-k nem szokták a core-feszt állítani engedni.

Akkor ha Seagate-nek bizonyul, marad a 75MHz-es FSB.

A P3-at pedig próbáld meg a gyártónál megnézni: www.zida.com

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33) Manitou válasza mr_ricsi (#32) üzenetére


Manitou
addikt

már néztem ott, csak nem találom azt amelyik nekem kellene.

(#34) mr_ricsi válasza Manitou (#33) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Kellene az alaplapod pontos típusa, különben nem tudok segíteni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#35) Manitou válasza mr_ricsi (#34) üzenetére


Manitou
addikt

Az lesz majd, AIDA kiírja vajon?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron 300 / 400 tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.