Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- talmida: My Art II.
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bambano: Bambanő háza tája
- petipetya: Nagy chili topic. :)
- MasterDeeJay: Egy nem átlagos Asus videókártya (GTX950M 2GB GDDR3)
Aktív témák
-
karib
addikt
Ha az 566-os ment, akkor nagy valószínűséggel az újnak is mennie kell, bár hallottam olyat is, hogy az újabb Coppermine-128 Celeronokat nem szereti a BM6/ZM6 páros. Azért ki kéne próbálni egy másik lapban is... de ezt a boltban is megteszik neked valszeg, nemtom melyik egyszerűbb.
-
karib
addikt
válasz
Ted Lapidus
#9
üzenetére
Azért javasoltam elsőként a 133 MHz-re ugrást, mert az egy szabványos frekvencia, ott minden rendesen speckó szerint fog futni (AGP, PCI, egyebek). Mondom, sokat lehet még piszkálni a cuccot, de tapasztalat nélkül nem javasolom. Ahhoz viszont, hogy most mindent elmondjak egy ilyen konfig belövéséről, több oldal kéne.
Tehát nálad a 9x133=1200 teljesen ''szabványos'' dolog, nagy valószínűséggel alapfeszen is fogja vinni a proci, de ha adsz neki még egy tized voltot a biztonság kedvéért, az sem gond. -
karib
addikt
válasz
Ted Lapidus
#3
üzenetére
Ha valami normálisabb hűtő van a cuccon és nem melegszik, mint a vadállat, akkor első lépésben a proci Core Voltage-et kell feljebb pöccinteni (tán 1.85 a max egy Celeronnál), majd 133 MHz-es buszsebességre rakni az alaplapot. És máris 1200-on leszel. Feltéve, ha bírja a procid. Ha nem megy, és pl. nem indul a a lap, akkor egy BIOS kisütéssel nulláról indulhatsz: a CMOS Clear jumpert kell átrakni egy pár másodpercre az alaplapon, majd vissza az eredeti állásba.
A RAM Timing vagy hasonló beállításoknál CAS3-ra állítsd először a memóriát (szerepelhet CAS Latency néven is vagy valami hasonló), így valszeg nem lesz gond a 133 MHz-cel, ha a proci bírja. CAS2 jobb, de nem mindig megy (RAM függő).
Alapjában ez is elég, ez adja a legnagyobb pluszt. Komolyabb tuninghoz több előtanulmány kell.
Aktív témák
- Nem kapsz kisebb kapszulát!
- Milyen légkondit a lakásba?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- War Thunder - MMO Combat Game
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Spórolós topik
- Formula-1
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- További aktív témák...
- HP Pavilion 15 - 15,6" Full HD - Intel Pentium N3710 - 4GB - 500GB HDD - Win10 PRO - MAGYAR - DWD R
- -75% Dell XPS 13 (9320) i7-1260P 16GB Ram/1TB SSD FHD+ Gari
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 (DisplayLink)
- AKCIÓ! Apple Watch SE 2024 44mm Cellular okosóra garanciával hibátlan működéssel
- új akku Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U - 16GB 256GB 13.3" FHD 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
