Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#243) Hydra SR válasza orbano (#242) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem a matematikusok érdemeit bíráltam. Teljesen jó, hogy vannak és megteremtik az elméletet. Csak utána ki is kell próbálni és ha nem működik akkor új elmélet kell. CSAK elméletekkel nem lehet sokra menni. Kellenek persze, én is felhasználtam őket a magyarázatomban is de ha már jól működik valami a gyakorlatban akkor nem is kell feltétlenül mindenkinek elmagyarázni az elvet, a fotósnak elég az, hogy "ez így működik és kész, okos emberek kiszámolták és ügyes emberek pedig kipróbálták, neked annyi a dolgod, hogy alkalmazod". Persze a feljesztőnek nem elég ennyit tudnia, neki ismernie kell az elvet is. DE! a gyakorlatot IS! Különben belefuthat ugyanazokba a hibákba amik már rég ki lettek találva, hogy miért nem jó úgy, bármennyire is jól hangzik elsőre! A matematikusnak, a mérnöknek és a fotósnak beszélnie kell egymással, hogy jót alkothassanak. A dolog úgy kezdődik, hogy a fotós megmondja, neki mi kell. A matematikus legyárt egy elméletet, a mérnök megtervezi az eszközt, aztán a fotós leteszteli. Az eredménytől függően ezt elfogadják vagy újrakezdik. Előfordulhat persze, hogy az ötlet nem a fotóstól indul hanem a mérnök vagy a matematikus talál ki valamit aminek a fotós megörül és csak rábólint, hogy "persze, csináljátok, jól hangzik". Sajnos a marketing managerrel is beszélnek, ezért szívunk mi, felhasználók :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.