Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Call of Duty: Black Ops 4 (PC, XO, PS4) topikban! Olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) gjung44 válasza Deck (#4650) üzenetére


gjung44
tag

kösz :)

(#4652) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok! Csatlakozom a táborba 🙂 Először nem hittem a szememnek, hogy 160 GB. Mondom, biztos kepzelodom. Nincs full erőművem, de bízom benne, nem lesz gond,majd beszámolók.
Core i3 3,4ghz
Geforce gtx 750 2GB tuningolt
12GB ram
Nincs gondom a mai játékokkal, remélem, ezzel sem lesz. Ha lesznek kérdéseim, amikre itt nem találok választ, fogok kérdezni 🙂

(#4653) kistusik válasza Jack Oneill (#4652) üzenetére


kistusik
tag

Én sem hittem el először. De én visszakértem a pénzt a blizzardól. Amikor ki írja a játék 15 perc után h sajnos nem talál játékosokat. Nem is 1x. 2 menetet tudtam játszani. 60 eurot meg nem fizetek ki azért hogy ne tudjak játszani.

(#4654) Jack Oneill válasza kistusik (#4653) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Melyik játékmodban volt ez? Nekem poccre mennek a meccsek.

Sajnos a leirt gépemen azért vérzik szegényke, de egész élvezhető még. Full HD, médium és rendre scale 85. Így van 40-50 FPS. Eddig élvezhető.

[ Szerkesztve ]

(#4655) kistusik válasza Jack Oneill (#4654) üzenetére


kistusik
tag

Battle royale nekem az volt a lényeg

(#4656) Jack Oneill válasza kistusik (#4655) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én azt meg csak soloban akartam kiprobalni, de egy meccset sem talált, ebben igazad van.

(#4657) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Egy gyors eszmefuttatasban kérnék segítséget.
1600X900 render scale 100
1920X1080 render scale 90
Melyik a jobb? Szerintem a második, akárhogy vizsgálom a dolgot. Főleg kepminosegre értem az én szempontombol.

(#4658) gjung44 válasza Jack Oneill (#4657) üzenetére


gjung44
tag

én 4k monitoron játszok de 1080p-ben hogy minél több fps legyen. szerintem ha te fhd monitoron nyomod akkor 720p-re is visszatudod venni, én azt probálnám meg a helyedben. 40-50 fps szerintem kevés lesz a multihoz talán zombizni lehet annyival. 80-90 körüli átlag fpst löjj be valahogy még akkor is ha homásolyabb lesz kicsit a kép miatta. medium beállitás sem kell mehet minden lowon csak minnél jobban pörögjön

[ Szerkesztve ]

(#4659) Jack Oneill válasza gjung44 (#4658) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszi, akkor ezzel még kiserletezgetek picit. Próbálgattam több beállítással is, pl az 1600X900 felbontast, full HD után ezt ezért szoknom kell, de elfogadható, cserébe médiumon, egy két dolog high és 50-60 FPS volt, ami már sokkal jobb, csak osszesegeben azt láttam, full HD és Low meg mindig szebb kép, mint az elozoekkel leirt beállítással. Egyébként beállítások közül amit fontosnak tartok, a texture, a filtering, a modell detial, elsimitas. Futok még párt kört ezzel...

(#4660) Jack Oneill válasza gjung44 (#4658) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én sem vagyok normális. Most megneztem a szamitasokat. A render scale értéket be kell szorozni a felbontassal és megkapjuk, hogy mennyinek felel meg.
Pl ha full HD render 85,akkor 1920X0,85=1632 és 1080X0,85=918
A kapott érték 1632X918. Vagyis majdnem ott vagyok, mint ha 1600X900 és render 100ra tennem.

(#4661) gjung44 válasza Jack Oneill (#4660) üzenetére


gjung44
tag

render scale-t nem szoktam bántani de azzal is meg tudod oldani. 50-60 fps nekem még mindig kevésnek tünik ehhez a játékhoz de te tudod. szerintem 720pben low-on tudnál kihozni 80-90 körül. ennyit mindenképpen érdemes kipréselni valahogy pc-n még akkor is ha az a képminöség rovására megy. én 150-200 között játszok 1080p low-on szoval simán beleférne hogy 1440p-re felrakjam de mégsem teszem mert igy jobb :D

(#4662) Mr Bond 007 válasza gjung44 (#4661) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A legtöbb embernek 60hz-es monitorja van, sok előnye nem lesz a több fps-nek. Persze akinek magasabb a frissítése, ott ok.

(#4663) gjung44 válasza Mr Bond 007 (#4662) üzenetére


gjung44
tag

én akkor is ugy állitanám be hogy 60 alá soha ne menjen. az meg ott lesz 80-90 es átlagnál kb. amugy én 144hz-eset használok de szeretem ha 200 körül pörög és érzem is a különbséget ahhoz képest mintha 144 körül játszanék. ezért vettem vissza 1080p-re a játékot pedig 4k monitoron ez elég homályos és a messzi célpontoknál hátrányban is vagyok miatta de szerintem még igy is megéri

[ Szerkesztve ]

(#4664) shotika válasza gjung44 (#4663) üzenetére


shotika
őstag

Hm, szerintem nem vagy hátrányban. Pontosabban, minden viszonyítás kérdése. Hiszen, ha abból indulunk ki, hogy te magasabb képfrissítésnél játszol jobban, ez kiegyenlíti, a helyzeteket is úgy alakítod ki, hogy ha lehet, ne kerülj olyan szituba, hogy messzire kelljen lőnöd.
Én anno egy már évek óta elavult géppel feküdtem neki a CoD4-nek, és 640*480-as felbontással kellett szembeszállnom a többiekkel :D Ha túl sokan voltak, beszaggatott a játék, ezért taktikát kellett kialakítanom, hogy ezt minimalizáljam. Ha túl nagy teret láttam be, akkor is.
Utána ugyan erősebb gépem lett, de ezt a fajta megoldás keresési mechanizmust átvittem más szitukra is

Szóval én azt tudom hozzátenni az alább felmerült témához, hogy egy új játékos előbb ismerje ki a játékot, aztán érdemes a beállításokra ugrani, közben sokkal jobban/gyorsabban lehet fejlődni, mert olyan szituációkra is fel lehet készülni, amikre egy csodabeállítás mellett az ember nem is gondolna. :)

ui: én a mai napig nem használok pl gamer egeret, világ életemben az 1000-2000 ft-os kategóriában maradtam, mert ott egyszerű kialakítású egerek voltak, a lényeg az volt, hogy hogy áll a kezemben. Egy 1500 ft-os Hamával lőttem meg egy fél órás TDM meccsen CoD4-ben az 500 feletti killt is.
Ezt csak úgy érdekességképp szántam :)

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#4665) Jack Oneill válasza shotika (#4664) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az igen. Grat.
Nekem nincs erőművem, viszont meglepően jól futnak meg a mai jazekok is rajta, de ez a COD azért nem a legfenyesebben, viszont még így is élvezhető. Én világ életemben ennyi, FPS értékhez szoktam, inkább az a dilemma, hogy mennyiben más a kép minőség, ha 1600X900 a felbontast és a render resolution 100,vagy ha Fullhd a felbontast és a render 80-85. Többször mentem meccset így, meg úgy, mivel a teljesítmény ugyanaz, így most a szebb kép érdekel és úgy látom a Fullhd+render csökkentés tisztább képet ad. Én mindig úgy állítom a grafikát, hogy amire nincs szükség, leveszem. Pl az árnyék baromságokat, amivel elég sok FPS-t lehet nyerni. Vagy pl látótávolság. Próbálom mindig azt legalább médiumra tenni, ami a látványt befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#4666) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
A preload shaders opciót ki, vagy be érdemes kapcsolni?

(#4667) gjung44 válasza Jack Oneill (#4666) üzenetére


gjung44
tag

nem hinném hogy különösebben foglalkozni kéne vele

(#4668) gjung44


gjung44
tag

nekem is lenne egy kérdésem bár kétlem hogy lesz még itt olyan aki ezt tudni fogja...

koshkát szeretném fejleszteni zombiban de ez az egyetlen fegyver amit soha nem pörget ki a mystery box és falon sem lehet megtalálni sehol. lassan már csak ez hiányzik a zombis dark matter camohoz, tudja valaki hogy hol találom meg?

(#4669) Mr Bond 007 válasza gjung44 (#4668) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Guglin volt fél perc :D
"On dotn, its on the left in the forest. Classified in the weapon testing room(where you build the shield) thats the maps and locations i know"
"Its in the engine room on Voyage and in the forest on Dead of the night."

[ Szerkesztve ]

(#4670) gjung44 válasza Mr Bond 007 (#4669) üzenetére


gjung44
tag

amarha ott van a viz alatt :D köszi én a youtubeon probáltam rátalálni de nem jött össze. Voyage pályát nem ismerem annyira csak körülnéztem rajta párszor. már látom van valami vizel elárasztott rész oda kell leuszni :) kösz

(#4671) KaitouP


KaitouP
veterán

Mindenki aki még kitartóan ezzel a résszel játszik, és nem érte meg el a maximum szintet, örülhet, ugyanis újabb dupla XP hétvége elé nézhet: [link]

Egészen Február 6.-ig kétszeres szórzó lép életbe, tehát 2XP MP módban, 2XP Zombies módban, és 2XP Party Game Moshpit-ben is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4672) KaitouP


KaitouP
veterán

Valentin nap alkalmából újabb Quad Feed jön:

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4673) KaitouP


KaitouP
veterán

Valószínűleg a kutya se játszik már innen ezzel a játékkal, ellenben viszont a Black Ops 4 továbbra is megy, és mától egészen április 13-ig 2XP event-el várja a játékos kedvű... játékosokat. (Ezt megaszontam.)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4674) KaitouP


KaitouP
veterán

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4675) Lifer092


Lifer092
senior tag

Mi a jelenlegi helyzet a játékkal, megéri megvenni vagy már "kihaló félben van"?

(#4676) Mr Bond 007 válasza Lifer092 (#4675) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ps4-en érezhetően kevesebben vagyunk az új rész óta. Azért lassan néha, de összejön a kellő player sima multiban.

(#4677) Lifer092 válasza Mr Bond 007 (#4676) üzenetére


Lifer092
senior tag

Köszi a választ! :)

Alapvetően mennyivel másabb a BO4 multi mint az MW multija? Gameplay alapján nekem kicsit lazábbnak tűnik mint az MW multi. Kérdem ezt azért, mert az MW-t pont a rengeteg tryhard miatt hagytam abba, akik mellett a fegyvert nem volt időm felemelni már feküdtem. Egy jó ideje már BF5-el játszom, viszont mellette szívesen mennék valami modernkori lövöldével is.

A BF3-4 kombó tudom hogy még élő dolog és relatíve sokan játszák, de valami más irányt keresnék, ezért gondoltam a BO4-re. Ja amúgy konzolon játszom. (XONE) :)

[ Szerkesztve ]

(#4678) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Érdekesség:

A játékhoz eredetileg ugye készült kampány, amit végül kidobtak. Most felkerült "valahogy" Redditre egy részlet belőle. (Nyilván félkész)

[link]

Live-Die-Respawn

(#4679) Lifer092


Lifer092
senior tag

Időközben egy kis update. Utolsó kérdésem óta rászántam magam és megvettem a BO4-et. Kár volt. :DDD

Az nagyon tetszett hogy lvl3 playerként sikerült összetennie a másikban egy lvl850 és egy lvl900-as player ellen. Ezt a meccset sikerült is zárnom 0-19 stattal. :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD Jó kezdés volt. Volt 1-2 jó köröm (amikor éppen nem 3000 órás játékosok ellen matchmakelt), de valahogy azt érzem hogy ez sem az én világom, ahogyan az MW sem. Értem én hogy gyakorlás meg stb, meg most kezdtem, de mikor a fegyvert nincs időm felemelni, meg jönnek a kontrolleres aim herok, a matchmake pedig végig 300+ playerek ellen pakol be, hát őszintén, sok kedvem nincs hozzá. Szóval marad a BF5 only, ezt a "pénzkidobást" meg benyelem. :U

Szép és jó játék, lenne.... De új playereknek egy szopolda' sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#4680) Mr Bond 007 válasza Lifer092 (#4679) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Egyáltalán nem vészes. Az elején bedaráltak engem is, de pár nap alatt felveszed a tempót és simán helytállsz. (meg unlockolod a túléléshez szükséges perkeket, jobb fegyókat stb) Én se vagyok aimban olyan sztár, mint a max lvl népek, de így is meg tudom őket fingatni mert kiismertem a mapokat, helyzeteket. Van mikor nagyon elcsúszik a balance, na akkor tényleg csak mossák a padlót velünk... De összességében remek game. Szinte csak multizom, nem játszom battle royale-t.

[ Szerkesztve ]

(#4681) shotika válasza Lifer092 (#4679) üzenetére


shotika
őstag

Nos, valóban. Ha igazán érdekel a játék, akkor időt kell neki adni. Meg kell ismerni a pályákat, a fegyokat, rá kell érezni :)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#4682) Deck válasza Mr Bond 007 (#4676) üzenetére


Deck
titán

Kár érte. Most raktam vissza énis picit. Lan, multi.. Számomra sokkal szórakoztatóbb mint az új rész. :))
Egy MW-s BO kéne.. :P

PS5

(#4683) KaitouP


KaitouP
veterán

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4684) Deck válasza KaitouP (#4683) üzenetére


Deck
titán

Láttad itt vagyok és egyből írsz :P ;]

PS5

(#4685) KaitouP


KaitouP
veterán

Jaja. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4686) Deck válasza KaitouP (#4685) üzenetére


Deck
titán

Próbálgatom a 2 játékot.. De inkább maradok az MW-nél. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#4687) DrTechnoid válasza Deck (#4682) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Valahol mintha arról lett volna szó hogy összemossák a BlackOut-t a Warzone-nal ősszel, mert nem csinálnak új BR-t, végülis én ezt rohadtul élvezném.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#4688) wjbhbdux válasza DrTechnoid (#4687) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Az Activisiont ismerve inkább annak a leaknek hiszek, ami szerint jövő tavasszal megint jön egy új F2P CoD a Sledgehammertől, és úgy elfelejtik a Warzonet ahogy a Blackoutot is. Egy CoD sose volt hosszú életű, sokkal nagyobb hype egy új játékra, így évente kétszer kaszálnak.

/s

(#4689) KaitouP válasza wjbhbdux (#4688) üzenetére


KaitouP
veterán

Kizárt, hivatalosan lett bejelentve, hogy a Warzone marad, és ez a F2P rész lesz mindig az aktuális soron következő játékhoz igazítva. A BO világ Frank Woods-a már benne is van a játék fájljai között a múltkori data mining szerint. Hülyeség lenne lefejleszteni egy másik F2P CoD-ot, eleve kettő létezik, a CoD Online a keleti világnak, most meg a Warzone ami ha jól számolok, nincs még fél éves, illetve a CoD Mobile. A Warzone az MW mellett annyi mikrotranzakciós bevételt hoz, hogy már idén is rekordot döntöttek a bevételekkel, ha a fejlesztők csak hátradőlnek a székben fingani meg büfögni, akkor is számolgathatják a súlyos dollármilliókat még 2-3 év múlva is.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4690) wjbhbdux válasza KaitouP (#4689) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Mondanak ezek mindent, pl a Blackout bejelentés után 1-2 perccel elhangzott "built to last for years to come" hitegetésre emlékszik valaki? :DDD

/s

(#4691) KaitouP válasza wjbhbdux (#4690) üzenetére


KaitouP
veterán

Ja, csak aztán rájöttek hogy a fizetős BR nem érdekel senkit úgy, hogy az egész játékot (Black Ops 4) megvegye érte, és nem tudnak komolyabb szeletet kivágni a royale tortából úgy hogy közben kint van a piacon a (sajnos) egyik legnépszerűbb BR játék, a Fortnite, illetve az Apex Legends (ami szerintem a legjobb a BR játékok között, és megérdemli a népszerűségét), de van még PUBG meg tudom is én hogy micsoda. Mivel az Activisonről köztudott, hogy ingyen nem ad semmit, ezért lett a fizetős alapjáték része lett a Blackout is, aztán hoppon maradtak vele, az ingyenes royale játékok viszont dübörögtek és dübörögnek, ingyenességük mellett meg lapátolják a pénzt az MTX-ből. Ezért volt 2019 egyik legnagyobb bejelentése a Modern Warfare, aztán idén tavasszal a Warzone-é, nem a mivoltuk miatt (gondolok itt az egyik legsikeresebb alszéria rebootjára), hanem azért, mert a széria történelmében sok sok sok rész után végre újra eljutottunk az ingyenes kiegészítő tartalmakhoz, ami az MW esetében a fizetős Season Pass hiányában, a Warzone esetében meg az ingyenes játék formájában nyilvánult meg. Tudták, hogy a CoD név eladja magát, az MTX nagyon megy mert az emberek szeretnek kozmetikai cuccokat válaszolni, közben meg azzal a kommunikációval pluszban rengeteg játékost nyertek maguknak, hogy azt mondták, ingyenesek lesznek a DLC-k, új pályák, fegyverek, stb. És mindenki jól járt - aki akar fizetni skinekért, fizet, és ebből véleményem szerint jóval több bevételt termelnek mint a kötelezően fizetős Season Pass-ekből, tehát az Activision zsebe dagad, de az a játékos is jól járt, aki csak játszani, új pályákat és új fegyvereket akar. Közben azt is látták, hogy a mobiljáték trendi, a free to play még trendibb, a világ Battle Royale lázban ég még mindig, ezért kvázi kukázták a Blackout-ot, és jött a Warzone meg a Mobile, ingyen, kozmetikai MTX tartalmakkal. Évről évre rekordokat döntöttek a bevétellel és az eladási számokkal, de az igazi big bang most jött úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4694) Deck


Deck
titán

Halott a topik? :(

PS5

(#4695) Casanova*


Casanova*
veterán

Hosszzú szünet után ismét játszok sokat ezzel a coddal. Csak ez a fránya Micromg 9mm fegyó ne lenne. Ezzel egyből megölnek,annyira erős,még zoomolni se kell. Vicc! Ez kib@szott op fegyó. Ezzel jól elk@rták a codot. :W :W :W

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4696) nagylaci6417


nagylaci6417
aktív tag

ez a Aim Assist?
https://youtu.be/L54UeXTcZPg

(#4697) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Elérkeztem ide, a teljes COD széria megvolt eddig, most pedig a BO4 jön. Vagy csak jönne.
Nem találom, hol van a Single Player Offline Story mode. Tud valaki segíteni?

But who is watching the guardians?

(#4698) Mr Bond 007 válasza Mr. Y (#4697) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A Black ops 4-ben nincs single.

(#4699) DrTechnoid válasza Mr. Y (#4697) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Fura, de inkább az akkor friss(ebb) battle royale módot lovagolták meg vele Activision-ék,úgyhogy minden energia a BlackOut készítésére ment. Nem volt rossz amúgy, azt a pályát felturbózva simán nyomnám a mostani Warzone mellett is.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#4700) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat, ez elszomorító. Ezért vettem meg 2 példányban is...

But who is watching the guardians?

(#4701) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!

2020.január óta van meg a játék és azóta még egyszer sem sikerült battleroyal meccset találnom. A multi megy rendesen, nagyon tetszik, de árulja már el valaki, működik a battleroyal mód egyáltalán? Mire kellene tennem, hogy találjon meccset. Volt, hogy órákra otthagytam keresni, de semmi :D
Amúgy sokkal jobban bejön a játék, mint a Warzone.

[ Szerkesztve ]

(#4702) KaitouP válasza Jack Oneill (#4701) üzenetére


KaitouP
veterán

Szia!

Platformod?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4703) Jack Oneill válasza KaitouP (#4702) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Pc
Netemmel nincs gond, NATbol kivetettem magam, mas jatekok rendben mennek.
Varjal, ahhoz lehet koze, hogy csak nem reg jottem ra, hogy a tapasztalati szinteknel a prestige modot aktivalni kell? Vegig 55 szintu voltam, tegnap jottem ra, hogy a prestige modot tovabb lehet leptetni 😄😄 LOL

(#4704) KaitouP válasza Jack Oneill (#4703) üzenetére


KaitouP
veterán

Valószínűleg az a gond - bár lehet valaki rámcáfol akinél még aktuális a játék és játszik vele - hogy kihalt a Blackout, legalábbis PC-n mindenképp. Egyrészt az ingyenes Warzone nagyon sokakat átcsábíthatott, másrészt itt még nem volt crossplay lehetőség, így mindenki csak a saját platformján játszó játékosokkal találkozik, amiből vélhetően PC-n jóindulattal is alig-alig lehet már valaki.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4705) Jack Oneill válasza KaitouP (#4704) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Sajnalom, mert szerintem nagyon jo kis game. Sokkal jobban odaszogez es lekot, mint a warzone.

(#4706) Casanova*


Casanova*
veterán

Szasztok! Jatszanak meg sokan ezzel a coddal? Multival. Megvehetem? 😁

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4707) Casanova* válasza Casanova* (#4706) üzenetére


Casanova*
veterán

Na megvettem. 😁

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.