Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#779) j.bravo válasza lajafix (#763) üzenetére


j.bravo
addikt

Ilyet játszottunk a hétvégén, a feladat (mivel senki se látta csomagolás előtt az összes címkét, na meg mert egyébként is most csináltunk először ilyet), egyelőre csak összehasonlítás és "mennyire ízlik?" sorrend felállítása volt.

Anélkül hogy igazából győzködtük volna egymást (persze megbeszéltük azért), mind a négyen hasonló következtetésre jutottunk.

Az A és a C jobban hasonlított egymásra, a B más jellegű volt. Az is ízlett, de egész másfajta ízeket éreztünk benne. Gyümölcsös volt, de nem a szokásos pirosbogyós-erdei gyümölcsös történet, hanem inkább kis cseresznyés-meggyes, illetve kissé aszalt vörösáfonyás. Jóval vékonyabb volt a másik kettőnél (de ez nem jelenti azt hogy egyáltalán ne lett volna teste). A korty ízének még így is komoly hossza volt.

Tehát az A és a C volt vastagabbak, testesebbek. Az A komplexebbnek hatott, gyümölcsösebb is volt, de a tannin a C-ben volt több, nekem az A-ban is elég volt, az egyik kolléga kevesellte, a C-be ellenben szerintem kissé sok is jutott. Kissé húzós is volt a vége nekem, de a határon volt, szóval ízlés dolga.

Végülis az A, C, B sorrendet állapítottuk meg, ahol a C és a B között kisebb volt a különbség (illetve nehezen megítélhető az eltérő jelleg miatt).

A csomagolás lehántása után:

Sikerült meglepődni.
Csak a címkék alapján a C-t vártam volna összetettebbnek, mégiscsak küvé...
Talán lehet hogy már túl volt a csúcson (2003-as), és jó két évvel ezelőtt kellett volna kinyitni?
A 2008-as Jackfall Portugieser pedig nagyon kellemes meglepetés volt (ez volt amit anno említettem). Inkább villányi, mint portugieser. De ettől még jó. Nekünk legalábbis nagyon tetszett.
A másik kettő is jó volt persze.

A - Jackfall Portugieser Gesztenyés 2008
B - Pók Tamás Négykezes 2008
C - Chateau Kajmád Cuvée 2003

[ Szerkesztve ]

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.