Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Joshi válasza majestic (#9900) üzenetére


Joshi
titán

Nincs olyan hogy 1-10-es skála. Ha neked pont egy olyan ficsör hiányzik ami számodra fontos és nélkülözhetetlen, de egyébként egy f@sza készülékről beszélünk, akkor az még úgy is nagyon fájó tud lenni. Nyilván nincs tökéletes készülék, de azért leírhatnád az elvárásaidat.

[ Szerkesztve ]

(#9902) horvathimi2


horvathimi2
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Van egy Sony Ubp X-800-as bd lejátszóm. Amivel az a gondom, hogy az mkv fájloknál a dolby hd és a dolby atmos hangokat nem kezeli, sem hálózatról, sem usb-ről. Vagy azt írja ki hogy nem támogatott hangformátum vagy csak multi chanel-ként kezeli. Ami sajnos nem ugyanaz a hangminőség. Ami meglepő hogy a dts hd-t bármilyen formában bármikor kezeli.
Ez a jelenség az előző lejátszómnál is megvolt, ugyanazokkal a filmekkel. Az Yamaha bd s681.
Tapasztaltok ilyet? Szerintetek van erre megoldás vagy barátkozzak meg végleg ezzel?
A segítséget előre is köszönöm.

(#9903) Joshi válasza horvathimi2 (#9902) üzenetére


Joshi
titán

(#9904) Joshi


Joshi
titán

Ma voltam a győri Média Markt-ban és megnéztem a Mátrix 4K BD kiadását. Arra voltam kíváncsi, hogy van-e rajta Dolby Vision mint az amcsi kiadásokon. Sajnos nincs, a Dolby Vision logó is hiányzik róla. :(((

(#9905) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Egyetlen hazai UHD kiadáson sincs DV, és még külföldön is ritka, ez aligha meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#9906) Joshi válasza Plexicushio (#9905) üzenetére


Joshi
titán

"ez aligha meglepő."
Az a meglepő hogy mire EU-ba ér eltűnik róla a DV.

(#9907) Plexicushio válasza Joshi (#9906) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Nem tűnik el, hanem rá sem kerül, mivel más a master-lemez.

(#9908) Joshi válasza Plexicushio (#9907) üzenetére


Joshi
titán

Kifejtenéd hogy hogy is van ez?

(#9909) Plexicushio válasza Joshi (#9908) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Az ipari gyártás (kereskedelmi, "műsoros", nagy darabszámú) módja a préselés, szemben az írásos sokszorosítással - ami megkövetel egy ún. maszter-lemezt, sokszorosító-lemezt, stamper-t, ami mint egy negatív funkcionál a többi diszk elkészítéséhez. Költséges.
A stúdió nem fog országonként külön-külön ilyen maszer-lemezt legyártatni eltérő helyi igényekkel/tartalmakkal ahol csak kapható lesz a kiadvány, hanem régiókra bont(hat)ja a dolgot (még a régió kódokon belül is, de UHD-nál ezt már eltörölték ha jól tudom), és pakol rá több nyelvet,feliratot, hogy ugyanazt a korongot tudja eladni több országban /már ha érdekli az illetékes jogtulaj kiadót/ - megváltozott borítóval esetleg szitázással, külcsínnel, de maga a lemez tartalma ugyanaz.

Tehát a lényeg, hogy az a kiadás amit említettél, kapott DV-t, míg amire mi kerültünk rá, ami egy másik maszter (és valószínűleg ugyanezt a lemezt vennéd meg pl. a cseheknél is) eleve nem ...

(#9910) Joshi válasza Plexicushio (#9909) üzenetére


Joshi
titán

A master lemez téma megvan, tudom hogy készülnek a lemezek. Elvileg UHD lemezeknél is megvan a régió. Nekem az a fura hogy miért hiányzik a DV az EU-s verzióról? Ki határozza meg hogy itt EU-ban nincs szükség a DV-re?

(#9911) koncsik válasza horvathimi2 (#9902) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sajnos nem fog menni...
Lemezekkel nincs ilyen probléma, csak figyelni kell, hogy az audio mix off-ra legyen állítva (Audio Settings).
Azt olvastam még, hogy BD játékosoknál ez általános gond (kivéve persze az Oppo), érthető, ki venne BD
lemezt, ha mindent tudna mediaplayer-ként... :
“To be clear the inability to play atmos audio from mkv files lies with the X800 itself and most (every?) other standalone blu-ray player not the format.
Atmos audio in mkv files play fine with many other devices such as the Nvidia Shield.”
Illetve érdekes, hogy:
“On a related subject for fun I've tried creating .m2ts files from .mkv files containing atmos audio for the X800. It works fine for 1080p blu-ray mkv but for whatever reason so far not for 4k mkv.”
“Mediainfo recognizes the atmos audio track in the converted .m2ts fine and MPC-HC sees and plays the atmos audio but the X800 does not.”
Lefordítom, ha kell.

Anyone who's done this successfully or knows how with a 4k mkv please PM me.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9912) horvathimi2 válasza koncsik (#9911) üzenetére


horvathimi2
csendes tag

Szia!

Rendben értem. Az angolt lefordítottam úgy ahogy. A lényeget megértettem, hogy nem kezeli dolby veszteségmentes formátumait, csak lemezről. Köszönöm, ha esetleg van időd lefordíthatnád az angolt nekem.
Lenne még egy kérdésem. Azt vettem ki a szavaidból és korábbi hozzászólásokból, hogy neked is van/volt ilyen lejátszód. Te találkoztál olyannal, hogy az új feltöltésű(1 évnél nem régebbi) mkv-nál a veszteségmentes hangoktól(bármilyen is legyen DTS/Dolby) kifagy a lejátszó? Annyira, hogy semmire sem reagál, csak konnektorból való kihúzás segít rajta. Hálózatról és usb-n is ugyanezt produkálja. Az 1 évnél régebbieket gond nélkül lejátsza bármilyen hanggal. Vélemény, tapasztalat?

(#9913) koncsik válasza horvathimi2 (#9912) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Jövő hétfőn megnézem, csak emlékeztess kérlek. Nem emlékszem ilyen problémára, nem fagyott meg le soha, de a fő medialejatszom egy régi Dune. Volt mar, hogy inkabb a Sony-n neztem egy remux-ot, hibatlan volt (dts-hd).
Az angol szöveg szerint az illető atmos-os mkv-t m2ts-e konvertalta, 1080p jo volt, 4k nem az x800-on.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9914) horvathimi2 válasza koncsik (#9913) üzenetére


horvathimi2
csendes tag

Szóval próbálkozzak az m2ts formátummal. Ez lesz a projekt hétvégére. Köszi! Hétfőn jelentkezem.

(#9915) robi-k


robi-k
őstag

A kínaiak "kibelezték" az új Pioneer UDP-LX500 lejátszót: [link]
Nem ért nagy meglepetés, filléres alkatrészekből, gyenge belső felépítéssel összerakott "high-end" cucc lett. Méltó követője a korábbi BDP-140/15/450/LX55 szériának... És akarják majd eladni sok százezer Ft-ért?

(#9916) Joshi válasza robi-k (#9915) üzenetére


Joshi
titán

Nem biztos hogy csak attól lesz jó egy lejátszó hogy milyen alkatrészekből rakják össze. A Panasonic DMP-UB900-at is hasonlóan leszólták, de szerintem kép és hangminőségben nem nagyon marad el az Oppo-tól. Ettől függetlenül lehet hogy rosszabb lesz a Pio mint a konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#9917) robi-k válasza Joshi (#9916) üzenetére


robi-k
őstag

Van egy jó mondás: sz@rból és egy botból csak 2 dolog jöhet ki: sz@rral összekent bot, vagy a sz@rból kilógó bot...

(#9918) koncsik válasza robi-k (#9917) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Jó marketinggel bármi... ;) "Természetes szervesanyaggal potencírozott bio varázspálca, minden példány egyedi"

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9919) Joshi válasza robi-k (#9917) üzenetére


Joshi
titán

A Pana 900 szerintem egy jó lejátszó ha csak a lemez lejátszást nézzük, nyilván nincs agyondizájnolva a belső kialakítása, ettől függetlenül jól dolgozik a SoC. Inkább a tartósság az ami kérdőjeles, de sokszor a "gagyi" is lehet jó. Majd az idő megmondja. Hozzáteszem a Pana 900 itthon jóval olcsóbb mint az Oppo 203, persze amcserikába az Oppo 203 is jóval olcsóbb a maga 550$-os árával mint kis hazánkban.

(#9920) horvathimi2 válasza koncsik (#9913) üzenetére


horvathimi2
csendes tag

Kedves Koncsik!

Megnéztem az M2ts-t, de így sem működik.Sőt valamiért a nagyobb méretű fájlt nem is látja a lejátszó. Meg tudnád nézni nálad mit csinál a Sony ubp x800?
A segítséget előre is köszönöm.

(#9921) Partz válasza Joshi (#9919) üzenetére


Partz
senior tag

Nem értem miért mindig a Pana 2 éves lejátszója jön elő. Mikor már kapható az idei ub820 lejátszójuk DV, Hdr10+ támogatással, egyedi tv profilokkal (oled, lcd, 500/1000/1500 nit), dinamikus hdr skálázással. És olcsóbb mint az ub900, fele annyi mint az Oppo203. Tudásban a legjobb lejátszó a piacon képminőség terén. Ősszel jön az ub9000 egy audiophil változat, jóval borsosabb áron.

[ Szerkesztve ]

(#9922) Joshi válasza Partz (#9921) üzenetére


Joshi
titán

Azért mert nekem UB900-as volt, csak arról tudok nyilatkozni. Az a gond a Panákkal, hogy az MKV kiterjesztésű filmeket fix 60Hz-en játssza, legalábbis ez így volt az UB900-ig. Ehhez hozzáveszem azt, hogy nem kezeli az ISO és Mappa struktúrákat menüvel, akkor már érthető hogy miért az eddigi legjobb sokaknak az Oppo CFW-vel.

(#9923) Joshi válasza Joshi (#9922) üzenetére


Joshi
titán

Ja és ne feledd hogy csak USA-n kívül drága az Oppo 203, mert náluk 550$.

(#9924) BBéci válasza Joshi (#9923) üzenetére


BBéci
titán

Kevesebb, mint egy heti fizetés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9925) Joshi válasza BBéci (#9924) üzenetére


Joshi
titán

Valakinek itthon is kevesebb mint egy heti fizetése a 300K. :D

ui.: sajnos én nem tartozok közéjük. :O

[ Szerkesztve ]

(#9926) BBéci válasza Joshi (#9925) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, átlagfizetést kellett volna írnom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9927) koncsik válasza horvathimi2 (#9920) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

igyekszem, amint otthon leszünk... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9928) horvathimi2 válasza koncsik (#9927) üzenetére


horvathimi2
csendes tag

Rendben, köszi. :)

(#9929) kispistax


kispistax
tag

Üdv mindenkinek! Szeretném a segítségeteket kérni, van egy Samsung 3D-s BD lejátszóm (ez volt akkoriban a legolcsóbb Samsung 3D-s), öt-hat éves lehet, amit nem is igazán használtam. Csak a hozzá kapott Bosszúállók BD lemezem volt eddig. Mivel már lényegesen olcsóbbak a filmek, vettem néhányat a lányomnak és feleségemnek: Pearl Harbor, Tim Burton: Alice csodaországban és Karácsonyi lidércnyomás. Az tapasztaltam, hogy nem olyan éles a képük mint amit vártam, pl. a Pearl Harbor gondoltam lényegesen élesebb lesz a DVD verziónál és az Alice-tól sem voltam elragadtatva. Pearl Harbort közelről nézve a körvonalak mintha esetenként mosódnának is. Nem tudom a BD lejátszó vagy az adott lemezek hibája lehet ez? A Bosszúállók képe viszont hibátlannak tűnt nekem.Tudom vannak lényegesen jobb TV-k és lejátszok is, de nekem erre futotta. Ha veszek drágább lejátszót, akkor várhatok képjavulást? Na, nem 100k felettire gondoltam az anyagi kereteim végett.

TV: UE40F6500SS 40" F6500 6-os sorozatú Smart 3D Full HD LED TV
BD: SAMSUNG BD-E5500 Blu-ray

Köszi a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#9930) Joshi válasza kispistax (#9929) üzenetére


Joshi
titán

Blu-ray filmeknél ki kell kapcsolni minden képjavító opciót elsősorban a tévénél, de ha a BD lejátszón is vannak ilyen beállítási lehetőségek akkor ott is. Ezek zajcsökkentés, MPEG zajcsökkentés, kontraszt kiemelő, élsimítás stb. Az a lényeg hogy mindent kapcsolj ki és próba.

(#9931) gg72 válasza kispistax (#9929) üzenetére


gg72
veterán

A Pearl Harbor nem egy túl jó minőségú BD, megérdemelne már egy új transzfert.

(#9932) totya79


totya79
tag

Sziasztok.
Van esetleg valakinek tapasztalata a Cambridge Audio CXUHD lejátszójával kapcsolatban?
Valóban lehet alternatívája a már nem gyártott Oppo 203-nak?Természetesen a Dolby Vision melett a célom az lenne amit jelenleg ugye csak az oppo tud,hogy pl mkv,vagy m2ts fájloknál a dolby atmos támogatás,hálozatról is akár.Tudom hogy lemezröl mind tudja,de nem szeretnék irogatni... :)
Köszi a választ

(#9933) Joshi válasza totya79 (#9932) üzenetére


Joshi
titán

MKV egyelőre nem támogatja a DV-t, de pl a hazai 4K BD kiadásokban nincs is DV. Csak a DV miatt kár ilyen lejátszót venni. Egyébként még lehet kapni Oppo 203-at.

[ Szerkesztve ]

(#9934) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Tervezem most egy blue ray lejátszó beszerzését, mivel az utóbbi időben vettem pár lemezt, amit eddig az Xbox one-nal játszottam le. Illetve van rengeteg dvd-m is.
Használtban gondolkodok, mert csak havonta egyszer lenne kb. bekapcsolva. Amúgy az sem volna gond, ha usb-n keresztül megenne mindent és így a régi média lejátszót kiváltaná.
Pioneer bdp-150 vagy bdp-450-et vegyek? (Ezeket láttam használtan.)
Mennyi ezek reális ára?

(#9935) rudi77 válasza totya79 (#9932) üzenetére


rudi77
tag

CXUHD használok három hete!
Htpc-t váltotta le. Ameddig saját szemmel nem láttam mit tud CXUHD addig nem lett volna az-az ember aki a HTPC-ről lebeszélt volna.HTPC-t madvr ngu max-on + 60hz svp hajtva használtam!
Amikor megláttam a CXUHD (otthoni projektoros 1080p környezetben)kép minőségét egyből tudtam hogy megveszem.

CXUHD előnyök htpc-hez képest:

- képminőség (természetes,letísztult folyamatos kép)
- hangminőség
- kezelhetőség

hátrányok:

- kodi felejtős
- mkv feliratkezelés

Dolby atmos mkv megy rendesen de hálózatból elindítva egy mkv atmos filmet néha nincs hang!Ilyenkor filmen belül hangsávot kell váltani és egyből beindul. MKV .srt felirat kezelés ékezetes Ő,Ű,Ó,Ú betűkel van gondja de egy notepad segedelmével Ansi-ba konvertálással pillanatok alatt megoldható! Gyártó ígérete szerint hamarosan fixálva lesz!
Számomra ami még jó jönne a filmek időrendbeni rendezés.Nem csak ABC sorrend.
Blu-ray lemezt nem használok arról nem tudok nyilatkozni.
Csak 1080p tapasztalataim! Vetítőm ennyit tud!

[ Szerkesztve ]

(#9936) Alien! válasza kispistax (#9929) üzenetére


Alien!
senior tag

Talán a legfőbb probléma, hogy a Bosszúállókkal kezdtél...:) Szvsz az egyik legszebb képű bluray 2D-ben és 3D-ben is. Eleve sokat dob az 1.78:1 képarány, emellé pedig harsány és tűéles a transzfer is. Annyira szép, hogy a későbbi részei a nyomában sincsenek (sajnos). Valóban, ehhez képest a többi filmed más kategória. :/

(#9937) Joshi válasza rudi77 (#9935) üzenetére


Joshi
titán

A BD ISO és BD Mappát tudja?

(#9938) rudi77 válasza Joshi (#9937) üzenetére


rudi77
tag

Még sajna nem tudja!
Oppo esetében is csak CFW-vel tudja.
Hamarosan lesz CFW Cxuhd-ra is.

(#9939) Joshi válasza rudi77 (#9938) üzenetére


Joshi
titán

Akkor lehet hogy Oppotól átvették egy az egyben a supportot, mivel ugyan az a SoC mindegyikben.

(#9940) szami777


szami777
addikt

Hali, nem tudom mennyire él ez a topik, azért megpróbálom, hátha.

A pc-m rá van kötve a nappaliba egy 4k tv-re. Szeretnék venni a pc-hez egy blu-ray író, lejátszót, ami usb-s, mert nincs a házba neki kiépítve hely.

Ezt néztem ki:
[link]

Ez jó lehet nekem?

Van egy 3d monitorom is így a 3d blu-ray miatt gondolom azon tudom nézni ennek a segítségével.

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#9941) Joshi válasza szami777 (#9940) üzenetére


Joshi
titán

Igazából rossz helyen jársz, mert ez konkrétan asztali Blu-ray lejátszós topik mint pl Pioneer BDP-150(ez csak egy példa). A te kérdésed inkább HTPC-és.

(#9942) bagyiboy


bagyiboy
újonc

Hello
van egy samsung bd E5500 blu ray lejatszom tavaly online sw frissites utan nem indult el tobbe be kapcs es a samsun smart feliratnal le all es ennyi :(
valami tipp tanacs megoldas ? elore is koszonom

(#9943) RudY válasza bagyiboy (#9942) üzenetére


RudY
addikt

TAlán egy reset segít rajta és megeszi USB-ről a firmware-t ([link]), ha nem, akkor Samu ügyfélszolgálat, akár telefonon is tudnak segíteni...vagy szerviz.

(#9944) bagyiboy válasza RudY (#9943) üzenetére


bagyiboy
újonc

ertem de reset et hogy kell csinaljam ? az sw mar le toltottem be dugtam de semmi nem tortent ha van benne lemez a egyfeszt forog olvassa es csal a LOAD felirat ot irja ki a lejatszo

(#9945) BBéci válasza bagyiboy (#9944) üzenetére


BBéci
titán

Próbálj normálisan írni, mert a jelenlegi formájában irtózatosan nehezen értelmezhető. Te akarsz tőlünk segítséget, szívességet, ez a minimum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9946) szami777 válasza Joshi (#9941) üzenetére


szami777
addikt

Értem, köszi. :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#9947) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, jó estét.
Adott egy cxuhd.
A felirat kezelese eléggé különös, sajnos az 'ű' és 'ő' betűket egyszerűen nem jeleníti meg.
Tudtok erre valami megoldást egész véletlenül?
Előre is köszönöm a választ :R

Ui, látom már másnál is megvan a jelenség... [link]
Azóta nem volt frissítés, szóval szerintem ezt még el kell viselni :(

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9948) Joshi válasza Lacielvtárs (#9947) üzenetére


Joshi
titán

Sajnos át kell konvertálni ASCII formátumba és jó lesz(pl subedit stb, de jó a jegyzettömb is.). Az Opponál is ugyan ez van. :K

(#9949) Lacielvtárs válasza Joshi (#9948) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm :R
Esetleg ennek a konvertálás folyamatot le tudnád írni vagy elérhető leírás valahol?
Tudod, nekem hülyebiztos kellene :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9950) Joshi válasza Lacielvtárs (#9949) üzenetére


Joshi
titán

Beágyazott feliratnál nem tudom, de külsőnél elég a jegyzettömbbel megnyitni, majd simán Mentés másként a kimeneti formátumot pedig ANSI-ba állítani és kész. De ott van a Subtitle Edit, lehet hogy ezzel lehet beágyazottat is konvertálni. A progi tud magyarul. Szerintem egyszerűbb külön letölteni hozzá feliratot, és jegyzettömbbel átformázni. Ezek a lejátszók kezelik a külső feliratot is, csak ugyan az legyen a neve mint a videónak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.