Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Joshi válasza goran78 (#9500) üzenetére


Joshi
titán

A merevlemeznek van külön tápja?

(#9502) goran78 válasza Joshi (#9501) üzenetére


goran78
tag

Nincs. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam ez egy külső merevlemez (adata 710).

(#9503) ftc válasza goran78 (#9502) üzenetére


ftc
nagyúr

Connecting via USB 2.0 requires plugging in to two USB ports for sufficient power delivery. A USB Y-cable will be needed.

Ajanlott 2 USB-el bekötni

(#9504) Joshi válasza goran78 (#9502) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy ftc fórumtárs is javasolja, támogasd meg a vinyót még egy usb-vel. USB 5V 1A kell egy vinyónak, szerintem kevés a kraft amit a Samu lejátszó ad neki.

(#9505) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklódni szeretnék azoktól az oppo 203 tulajoktól, akik a gyári hivatalos firmware-rel használják a lejátszót, hogy alapból a készélük viszi-e az írott Bd lemezeket, hálozatról, külső hddről le lehet vele játszani mkv H.264, H265 1080p, 2160p HDR videókat(iso anyagok nem igazán érdekelnek) ? Magyarországon vásorolt készülékek gondolom Eu. régió kódosak, tehát az itthon, illetve Eu.-n belül vásárolt lemezeket gond nélkül viszik? Mivel nem hiszem, hogy fogok kapni régi firmware-rel rendelkező új készüléket, amit lehetne frissíteni a custom firmware-re, ezért szeretném felmérni, hogy mit tud a gyári firmware-rel a készülék.....

Köszönöm a válaszaitokat! :R :R

(#9506) Joshi válasza Gtaati (#9505) üzenetére


Joshi
titán

Nekem robi-k azt írta, hogy a kínaiak már tesztelik az új DV-és firmware-t. Szóval van esély rá hogy lesz további cfw. Mivel én eleve cfw-vel vettem a lejátszót, így sajnos nem tudom megmondani hogy gyári fw-vel mit tud a lejátszó. Mondjuk a Sony A1-em-re is január végére ígérik a DV frissítést.

(#9507) Gtaati válasza Joshi (#9506) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Koszi a valaszt! Beszeltem robi-k-al es az oktogonaudioval is de konkretat ok se tudtak mondani, mivel nem rajtuk mulik es nem lehet tudni, hogy mi lesz. Ezert is lettem volna kivancsi arra, hogy mit tudna gyari firmware-rel. Igazabol eredeti es irott bd lemezek mennenek rajta meg halozatrol szeretnem hasznalni mint medialejatszot a fentebb emlitett formatumokkal. Igazabol azt se tudom h Mo.-n arusitott darabok milyen regio kodosak, nem igazan kaptam ra egyertelmu valaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#9508) Joshi válasza Gtaati (#9507) üzenetére


Joshi
titán

Én is az Octogon Audiótól vettem és a User Manuálban B régió van. Az alábbi képek a lejátszóhoz kapott manuálból fotóztam, ez pedig egy usa user manual.

Itt láthatod hogy minden írható lemezt támogat, azzal biztosan nincs gond. Én rendeltem az USA Amazonról lemezeket (Planet Earth II, Alien Covenant), de viszi szépen, igaz hogy nekem cfw van.

(#9509) Gtaati válasza Joshi (#9508) üzenetére


Gtaati
őstag

Koszi! :R :R

(#9510) Zanik


Zanik
addikt

Az új Sony UBP-X700 idén nyáron kap Dolby Vision támogatást: [link]
Talán van rá esély, hogy a nagytesó X800 is megkapja? :U

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9511) Joshi válasza Zanik (#9510) üzenetére


Joshi
titán

A Sony A1 OLED-re is írják már tavaly óta, most január vége a legközelebbi dátum. Mondjuk pont a DV az ami konkrétan hidegen hagy, inkább lenne HDR10+.

(#9512) koncsik válasza Zanik (#9510) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

"While the XB800 supports HDR10, it's worth noting that Dolby Vision doesn't feature on its list of supported HDR formats and, speaking to Sony, it's unlikely to in the future."
ezek szerint sajnos nem... én az öregecske pana GT20-on használom majd, úgyhogy nekem sajna mindegy, bár DV lemezek is ritkák MÉG - ma már majdnem át bírtuk venni, már hétvége óta M.O.-n van...kicsit sűrű az élet, ha holnap át is veszem, péntek előtt kevés eséllyel kóstolgatjuk egymást... :O
"Granted, this particular flavour of HDR is in its infancy (you can count the number of Dolby Vision 4K Blu-ray discs on one hand) and you still need a compatible 4K TV to reap the benefits, but it's something to bear in mind."

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9513) Joshi válasza koncsik (#9512) üzenetére


Joshi
titán

Zanik adatlapja alapján a tévéje egy LG 55UH950V ami támogatja a DV-t, a kérdés csak az, hogy milyen tartalmat szeretne nézni. Állítólag Netflixen van bőven DV tartalom, csak éppen ott meg magyar hang és felirat se nagyon van. Egyébként a DV-t az LG és a Sony támogatja, más tévégyártóról nem tudok ami itthon népszerű lenne.

(#9514) koncsik válasza Joshi (#9513) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hmm... ez a Netflix egyre csábítóbb... Amazon is tud hasonlót?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9515) koncsik válasza Zanik (#9510) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ezekben biztos lesz: Panasonic DP-UB820/420 is, ha jól szaladtam át az ismertetőn...
Itt a Ph!-n írják: "A DP-UB820 a világ első olyan, UHD Blu-ray lemezeket lejátszására is képes terméke, amely egyszerre szavatolja a két fő HDR szabvány, a HDR10+ és a Dolby Vision kezelését."
Ár még ismeretlen.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9516) Gtaati válasza koncsik (#9515) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nem tudom érdemes lenne-e megvárni a Panat és az árát, vagy venni egy oppo 203-t. Nem tudom a Pana mit tudhat mint médialejátszó.....

(#9517) koncsik válasza Gtaati (#9516) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az induló ára biztos közel lesz az Oppo-hoz, tudni nem fog annyit, mint egy Oppo CFW-rel.
A kérdés, hogy mennyire kell a Dolby Vision meg a HDR10+.
De a tapasztaltabb kollégák még hozzászólnak, remélem.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9518) Joshi válasza koncsik (#9515) üzenetére


Joshi
titán

Én tévéről beszéltem, ha a tévé nem támogatja a DV-t, akkor lejátszóoldalról nem sokra megy vele az ember. :N Ugye a DV-t már támogatja az Oppo 203 is, hogy aztán a HDR10+-t megkapja vagy sem azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#9519) Joshi válasza Gtaati (#9516) üzenetére


Joshi
titán

Elsőre Panasonic DMP-UB900 lejátszót vettem, de az MKV filmeket fix 60Hz-en játssza le. Szerintem ez így lesz az újabb lejátszókkal is, egyébként vitt mindent ahogy kell, hálózatról se volt gond. A Sony viszont kadenciahelyesen játszik le, szerintem ha megjelennek hasonlítsd össze őket, biztosan lesznek részletes tesztek.

(#9520) koncsik válasza Joshi (#9518) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9521) Joshi válasza Zanik (#9510) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan ilyen hírek és infók vannak a hivatalos Sony oldalon. Ez pedig egy konkrét dátum a Sony A1 tévéhez, persze tavaly az A1 hivatalos honlapján még 2017 december szerepelt. Csak ezért írtam hogy hiszem ha látom. :D

X700

A1(OLED TV)

[ Szerkesztve ]

(#9522) Zanik válasza Joshi (#9521) üzenetére


Zanik
addikt

Ma kaptam:

"Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük levelét.

Tájékoztatjuk, hogy nincs arról semmilyen elérhető konkrét információ jelenleg, hogy lesz-e illetve mit fog tartalmazni a készülékhez új szoftver. Az aktuális híreket az alábbi weboldalon találja:
https://www.sony.hu/electronics/support/home-video-blu-ray-disc-players-recorders/ubp-x800

Megértését köszönjük."

Nem is vártam mást. :(((
De egy próbát megért! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9523) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Érdekes a formaterve ennek a Sony-nak, vizespalack formájú. :W
Éppen panaszt teszek a Postán :(( :((( :O

[L:/dl/upc/2018-01/11/43417_iglbjx43inupykei_e8f26d34-d4de-4185-88fd-48370dfce875.jpg](IMG:/dl/upc/2018-01/11/43417_iglbjx43inupykei_e8f26d34-d4de-4185-88fd-48370dfce875.thumb.jpg)(/IMG)[/

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9524) Joshi válasza koncsik (#9523) üzenetére


Joshi
titán

A kép nem sikerült. ;] Miért mi nem jött meg?

(#9525) gg72 válasza koncsik (#9523) üzenetére


gg72
veterán

Mi a gond? Sérült a csomag? Akkor inkább az amazonnak írj, tőlük gyorsabban kapsz segítséget (ár visszatérítése vagy cserekeszulek) mint a magyar postatol...

(#9526) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Köszi az érdeklődést, leadtam a panaszt a Postán is, ott töltöttem fel a képet, nem ment fel valamiért. Történet:
09.-én értesítés, hogy átvehető. Ma reggel tudtam átvenni, gyanús volt, hogy nem volt Amazon csomagolás rajta, de a hölgy azt mondta, hogy így is szokott amazon csomag érkezni (én még mindig Amazon csomagolásban kaptam mindent. Otthon kibontva egy ásványvizes palack (asszem Lidl) a széttört hungarocellbe préselve (nem zörgött).

Kis fecni a dobozon a Posta kicserélő központtól, 01.07. dátummal, hogy kisebb sérüléssel (burkolat hasadásával) érkezett külföldről. A csomag mérlegelésekor nem észleltek súlyhiányt, belső tartalomhoz nem lehetett hozzáférni - na itt a problem, mert a DHL matricán rajta van a 4,67kg, mellé tollal odaírva hogy 2,16 és 01 09 - szerintem ez azt jelenti, hogy 9.-én mértek 2,16 kg-ot, ami több, mint 2x-es különbség. Visszamentem a Postára, panaszt tettem, nem hagytam, hogy a telefonos ügyfélszolgálathoz küldjenek, közben hívtam fel, mondták, hoy az átvevő postán rögzítessem a panaszt.
DE: mivel nagyon gyanús volt az egész, unboxing videot csináltam (eddig még soha). Megmutattam a Postán.
Hazaérve és bízva szeretett Amazonom-ban nem túl egyszerűen, de megtaláltam, hogy panaszt tennék, bejelöltem, hogy azonnal hívjanak fel, lenyomtam az egérgombot, AZONNAL megszólalt a telefon, Dublinból hívtak, elmondtam, sűrű bocsánatkérések közepette azonnal feladták a leggyorsabb szállítással a készüléket (refund-ot is felajánlottak). Közben meg is jött az e-mail:
Dear Gabor,
Thank you for a very pleasant conversation.
I am sorry that your order # has arrived without the product that you ordered.
As promised, I have placed a new order # to be sent to the same delivery address free of charge and with the fastest delivery method available.
Our fulfillment center will dispatch the new shipment as soon as possible. The current dispatch time and all further details concerning the replacement order can be found in "Your Orders" (http://www.amazon.de/your-orders ).
I hope that I could provide you with useful information. It was my pleasure to help you.
Should there by anything else that we can help you with, please be so kind to reply to this e-mail and we will be more than glad to assist you.
I wish you a lovely day!

Ez azért jobban lenyugtatott, mint a postai jegyzőkönyvfelvétel... :B

Megnéztem a tracking-et, keddre itt lesz... remélem legalább egy Coke Zero lesz benne.
Ja és a vizespalack (amiról leszedték a cimkét, csak kupak alapján azonosítva) valószínűleg olyan ásványvíz, amit kivontak a forgalomból bakteriális fertőzés miatt...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9527) koncsik válasza koncsik (#9526) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nézegetem az apróhirdetéseket is, de nem hiszem, hogy kockáztatna a tolvaj...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9528) gg72 válasza koncsik (#9526) üzenetére


gg72
veterán

Ennyit a magyar posta és az amazon ügyfélkezelésének különbségeiről...

(#9529) djnice válasza koncsik (#9526) üzenetére


djnice
veterán

Remélem az amazon leveri a postán... mondjuk én már nem csodálkozom semmin, nekem volt olyan csomagom amelyik vámolás közben tűnt el, miután bekérték a papírokat. Ezeket a tróger embereket azonnal ki kellene rúgni.

[ Szerkesztve ]

(#9530) Joshi válasza koncsik (#9526) üzenetére


Joshi
titán

Ez nagyon durva. :Y Én a Panasonic DMP-UB900-at rendeltem az angol Amazonról, de az nem a Magyar Posta kézbesítette hanem futárszolgálat.

(#9531) koncsik válasza Joshi (#9530) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Remélem ez is futár lesz, a megadott időpont alapján reménykedem...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9532) Silεncε válasza koncsik (#9526) üzenetére


Silεncε
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#9533) gg72 válasza koncsik (#9531) üzenetére


gg72
veterán

Ha feladtak, kapsz csomagszamot es az alapjan kiderul, de sztem az lesz, UPS vagy Trans-o-flex.

(#9534) blakey válasza koncsik (#9531) üzenetére


blakey
titán

Nem az intézmény hibája volt hanem az "egyéné" aki elvitte. Nekem már elég sok csomagomat hozta a posta is, nem volt gondom. Remélhetőleg a következővel nem lesz gond. :K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9535) Zanik válasza koncsik (#9526) üzenetére


Zanik
addikt

Basszus koncsik!

Ez nagyon durva! Sajnálom. Nekem egy USA-ból rendelt csomagom nyúlta le valaki nemrég, de úgy hogy meg se érkezett. A DHL tracking Budapestig követhető volt, utána nyoma veszett. Magyar Posta pedig nem követi nyomon az ilyen küldeményeket, tehát név és cím alapján nem tudnak utána nézni, ezt kaptam tőlük:

“Amennyiben a feladáskor a küldemény nem kapott a fenti szerkezetű postai azonosítót, úgy a Magyar Posta kezelésébe érkezést követően nyilvántartás nélkül kezeljük. (A név- és címadatokról nem vezetünk nyilvántartást.) Ezért a megérkezéséről és a jelenlegi státuszáról nem rendelkezünk információval.“

Szerencsére a webshop küldött nekem is replacement order-t, de akkor is baromi nagy lutri nyomonkövethető szállítás nélkül, a magyar postát is érintve külföldről rendelni!

Így utólag baromi szerencsés vagyok, hogy inkább tesómat kértem meg, hogy rendelje Németországba és majd hozza el...

Persze ez téged nem vigasztal. Remélem a második kézbesítés sikeres lesz!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9536) ftc válasza koncsik (#9526) üzenetére


ftc
nagyúr

Ezért vásárlok inkább üzletből.... anyivval nem olcsóbb az Amazon

(#9537) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm mindenkinek a vigasztalást :B
Most jött az e-mail, hogy feladták, DHL hozza, remélem kézhez vételig, keddet jelölték meg.
Update: valószínűleg végig DHL, beállítottam a ingyen értesítéseket a DHL tracking oldalon.
Nekem sem volt eddig problémám, mondtam is a Postán (először megszeppentek, mert nagyon feszült voltam), hogy nem rájuk haragszom, hanem a szemét tolvajra, de nekem sajnos az a benyomásom, hogy ez a Postán belül történt, az elosztó bázison konkréten, BECSKÜ 3. vagy mi a sz@# a IX. kerületben...
Szerencsére az Amazon a szokásos megbízható hozzáállást tanusította, korábban már voltak alaposan késő csomagjaim (VI.kerületi Posta), amit elküldtek újra, amikor rákérdeztem, hogy hogyan küldjem vissza a duplikátumokat, mindig azt írták, hogy tartsam meg vagy ajándékozzam el, adakozzam valakinek
Na még 2 inkriminált kép, ami miatt szerintem a probléma a Postán belül gazemberkedik.

Már átmásoltam egy HDD-re a zenéimet, remélem kedden már kipróbálhatom...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9538) johnywalker válasza koncsik (#9537) üzenetére


johnywalker
őstag

Ez így mind korrekt...De az MPosta sok éve egy kuka...szolgáltatásilag!

(#9539) Exelsior24 válasza johnywalker (#9538) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Pár napja volt egy cikk, egy magyar cégről, amely zsákszámra árulja a Magyarországra beérkezett és elvileg "3-szor sikertelenül kézbesített" csomagokat, mindezt zsákbamacska szerűen jófogáson, vaterán, stb ....

Ami azért elég sok kérdést felvet, mert én nehezen hiszem el, hogy annyi csomagot 3-szor is megpróbáltak kézbesíteni és értesítés meg minden ellenére senki sem jelentkezett értük.

A második, hogy ilyen esetben ezek a csomagok, miért nem lettek visszaküldve a feladónak, gondlom azért mert pl a Magyar postának és egyéb kisebb csomagszállító cégeknek ez pénzébe kerülne visszautaztatni, amit persze éppen ezért csesznek megtenni.

A harmadik nagy kérdés pedig, hogy hogyan kerül ez a rengeteg értékes bontatlan "elviekben sikertelen kézbesítéses" csomag valami fura magáncég kezébe, aki mindebből hatalmas haszonra tesz szert, mert zsákbamacskaként értékesíti őket. Holott ezek a csomagok nem az ő tulajdonukat képeznék, hanem vagy a feladóét ha még nincs kifizetve, vagy pedig a megrendelőét, ha külföldről előre fizetéssel lett megrendelve.

@koncsik csomagja pedig tutira le volt ragasztva vagy becsomagolva valami amazonos csomagolásba is, de valószínűleg egyik oldala a csomagolásnak/ doboznak megsérült, a posta elosztóban így beleláttak a doboz tartalmába, kivették a blu-ray lejátszót, bele a kamu súly-t, és mindezt megmagyarázták azzal, hogy sérült volt a doboz, ezért tekerték körbe postás záró matrica szalaggal.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#9540) koncsik válasza Exelsior24 (#9539) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem is ez történhetett... :O
A cikkről tudsz linket küldeni, akár privátban? Köszi :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9541) FunThom


FunThom
újonc

Szervusztok!
A következő téma foglalkoztat, remélem nem rossz helyre írok és tudtok segíteni. Elsősorban szakmai válaszokat és konkrét tapasztalatokat várok. A témakörben sokat keresgéltem a neten, de megnyugtató válaszokat, pontos információkat nem találtam.

A probléma, ami foglalkoztat: DVD gyűjteménnyel rendelkezünk, amit szeretnénk megjeleníteni a nem rég vásárolt 4K UHD tévénken (Samsung 55” MU8002). Tudom, hogy az optikai lemezeken való fizikai tárolás, illetve lájátszás “megy ki a divatból”, de mi még forgatjuk ezeket és a kereskedelemben is még bőven kaphatóak ilyen kiadványok. A kérdéskör kulcsszava a FELSKÁLÁZÁS (= upscaling)!

1.) Az új tévé már nem rendelkezik analóg (RCA, SCART) csatlakozási lehetőségekkel, digitális HDMI található rajta. Eddig egy kizárólag analóg videokimenettel ellátott Sony dvd-lejátszóval filmeztünk. Ez így mostantól nem megy. Próbáltuk RCA-HDMI konverter közbeiktatásával feloldani a helyzetet, ami rendkívül zajos képet eredményezett. Nem csoda, hiszen elméletileg a DVD digitálisan rögzíti a jeleket, amit a dvd-lejátszó analóg jellé alakít és ezt küldi a tévére, most az átalakítóval előbb újra digitális jelet (720/1080p) csinálunk, és ezt továbbítjuk a tévének, ami ezt a FullHD (nem natív!) forrást felskállázza a saját felbontására, azaz UHD-ra. Ez a sok ide-oda alakítás, jelvesztéssel és nem tiszta, zajos képpel jár, ami lényegesen rosszabb mint a korábbi megjelenítések során (természetesen senki nem vár 4K minőséget egy eredetileg SD anyagból). Így ez az alibi megoldás nem játszik.

2.) A fenti problémát orvosolandó merült fel EGY ÚJ LEJÁTSZÓ BESZERZÉSE. Mindez annak függvényében, hogy jelenleg biztosan nem szándékozzuk lecserélni a gyűjtemény darabjait BluRay-re vag UltraHDBluRay-re, pusztán a lehető legjobb minőségben szeretnénk az megjeleníteni, kihasználva az új tévé adottságait is, de legalább olyan minőségben amilyen korábban volt az SD, HD, FHD tévéken, amit a korong alapból tudott.

Az alapkérdés tehát, hogy milyen megoldás lehetséges, vagy milyen lejátszót érdemes vásárolni mindehhez? Milyen márka (itt a költséghatékonyságot is figyelembe kell venni, mert elsősorban csak a korábbi lejátszó kompatibilis kiváltása a cél) javasolt, konkrét típusmegjelöléssel? Érdemes-e BluRay-lejátszóra, vagy akár UHDBluRay-lejátszóra még költeni (manamság, amikor a Sream-elt szolgáltatások kerülnek előtérbe)? :F

(#9542) Joshi válasza FunThom (#9541) üzenetére


Joshi
titán

Tévénézési szokásaidba nem akarok beleszólni, de 4K tévén DVD-t nézni nem egy célszerű dolog. Persze néha-néha befigyelhet egy koncertfilm vagy egy régebbi film, de én biztosan nem erőltetném. Nekem is volt 1000db-os DVD gyűjteményem, de elajándékoztam mindet.

Ha mindenáron DVD, akkor legalább egy Blu-ray lejátszót vegyél, ezek elég jól tudnak felskálázni. Ilyen készülék pl a Sony BDP-S6700 vagy a Samsung BD-H6500.
Ha kicsit többet is szánnál a projektre, akkor én inkább egy 4K BD lejátszót vennék. Nem azért mert kezelei a 4K Blu-ray lemezeket, hanem ezek a lejátszók már támogatják a HEVC kódolást akár MKV konténerbe is. Persze ezek a lejátszók olyan 80k-nál kezdődnek, viszont nem kell lecserélni sok-sok évig.

(#9543) djnice válasza FunThom (#9541) üzenetére


djnice
veterán

Mivel a PAL DVD lemezeidet 50 Hz-en kell lejátszani, ha olyan bluray lejátszót veszel amin max HDMI 1.4 van, akkor 2x lesz skálázás, egyszer a lejátszó felől 1080p-re majd a TV felől 4K-ra. 4K 50 Hz-hez min HDMI 2.0 kell, így neked a legjobb megoldás egy UHD BD lejátszó lesz vagy veszel egy jobb skálázási képességekkel rendelkező médialejátszót és makemkv-val remuxolod a lemezeket.

(#9544) blakey válasza djnice (#9543) üzenetére


blakey
titán

Egyes lejátszók 1.4 esetén is felskáláznak UHD-ra, a tv nem csinál semmit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9545) djnice válasza blakey (#9544) üzenetére


djnice
veterán

Ezt mondom én is, de max 30 Hz-re. Nekem is van BD-H6500.

[ Szerkesztve ]

(#9546) mettek


mettek
addikt

Képes arra egy blu ray lejátszó hogy lemezről megy a lejátszás és külső forrásból (pendrive,nas) hozzátesz egy feliratot?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#9547) Joshi válasza mettek (#9546) üzenetére


Joshi
titán

Oppo 203 igen.

(#9548) Joshi válasza djnice (#9543) üzenetére


Joshi
titán

4K 25Hz nem jó? Az 1.4-es HDMI 2160@30Hz-ig jó.

(#9549) djnice válasza Joshi (#9548) üzenetére


djnice
veterán

Filmeknél még jó is lehet, ha a lejátszó jól alkalmazza az IVTC-t, bár úgy sem szabvány kimenet, viszont natív váltottsoros anyagoknál (pl koncertek), mindenképpen 50 Hz kell.

(#9550) Zanik válasza djnice (#9543) üzenetére


Zanik
addikt

Érdekes. Néztem már DVD-t a Pio BDP-170-val a 4K-s tévémre kötve, de teljesen rendben volt a felskálázás. Pedig a 170-esen csak HDMI 1.4a van, és nem tud 4K felskálázást! A pontos beállításokat most így fejből nem tudom, ráadásul a jel átmegy az AVR-en is, de az se 4K képes.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.