Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) wall2 válasza Joshi (#9050) üzenetére


wall2
tag

Nem csak kiváltja, de le is körözi minden szempontból. 203-as iszonyatosan jó gép hallottam sztereón is muzsikálni hát sok lejátszó elbújhat mellette. :K Ha teheted Ultra HD filmeket nézzél vele, tűéles kép és fantasztikus színtartomány jellemzi. Csak gratulálni tudok hozzá és nem fogod megbánni. :K :K

(#9052) Joshi válasza wall2 (#9051) üzenetére


Joshi
titán

Jukebox funkció van benne? Nem annyira lényeges, de konkrétan semmit nem tudok a 203 cfw-ről.

(#9053) Joshi


Joshi
titán

Oppo megrendelve cfw-vel. :D

(#9054) koncsik válasza Joshi (#9053) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

irigy irigy irigy

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9055) Csabroncka válasza Joshi (#9050) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezek szerint beérett a 2016 decemberi eszmefuttatás :K

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#9056) Joshi válasza Csabroncka (#9055) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom mire gondolsz, simán maradt volna a Pana ha vitt volna mindent kadenciahelyesen. Nagyon jó képe volt a Panának is, egyszerűen csak azért váltottam mert minél több időt várok annál nagyobb bukóval tudtam volna túladni rajta. Pont ma akarom tüzetesebben tesztelni az oppot, eddig nagyon komly cucc.

(#9057) Csabroncka válasza Joshi (#9056) üzenetére


Csabroncka
addikt

Hamar felejtesz #8716-tól kezdődően :B

"in medias res"

(#9058) blakey válasza Csabroncka (#9057) üzenetére


blakey
titán

Lassan érő típus, :) már akkor leírtuk, hogy a lemezeken kívül semmit nem fog vinni kadenciahelyesen a korábbi modellekből kiindulva, a Sonyval ellentétben a Panasonic még nem lépte meg, hogy mindet vigye megfelelő fps-sel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9059) Joshi válasza Csabroncka (#9057) üzenetére


Joshi
titán

Tehát még1x, simán megtartottam volna a panát ha tudta volna a BD iso-t és az mkv-t kadenciahelyesen. Csak ezért váltottam, mert az OPPO tudja ezeket habár még csak most fogom tesztelni. Képeket már lőttem egy Sony fényképezőgéppel, eddig jobbnak tűnnek a színek az Oppon, de mintha zajosabb lenne mint a Himedia Q5 Pro. A Himedián ki van kapcsolva az Imprex.

Q5 Pro
Oppo 203
Oppo 203 HDR Off

[ Szerkesztve ]

(#9060) Joshi


Joshi
titán

Kipróbáltam az Oppot 4K UHD lemezzel (Nagymenők). Lehet hogy az első alkalom miatt, de belefagyott a lejátszó. :(( Próbáltam mindegyik régiókódot (A, B és C) de semmi. Csak az újraindítás segített, utána a C-vel ment gond nélkül. Egy írott lemezt is beraktam, ott is éreztem némi bizonytalanságot de aztán az is ment szépen. Aztán lenne kérdésem is aki látott már ilyen lejátszót.
Az info gomb nem mutat felbontást csak frekvenciát vagy i-vel vagy p-vel. Na most egy 720p 25fps videót 25p-nek ír, de egy 1080-as 29,970fps videót 59,94i-nek ír. De ugyan ez van egy 1080-as 25fps videónál is azaz 50i-nek írja. :F

(#9061) Piftuka válasza Joshi (#9050) üzenetére


Piftuka
veterán

"Eladtam a Panasonic DMP-UB900 lejátszómat és egy OPPO UDP-203 lesz helyette cfw-vel."

Mennyiért rendelted, és melyik üzletből? És milyen jellemzői vannak a Custom Firmware-nek?

"Aquila non captat muscas."

(#9062) Joshi válasza Piftuka (#9061) üzenetére


Joshi
titán

Mindenhol egységesen 269.900Ft a lejátszó, cfw-vel együtt az OctogonAudio adta a legjobb árajánlatot ~303.000Ft-ot.

Alapvetően visz mindent még hálózatról is, inkább kisebb hibák/hiányosságok vannak. A felirat kezelése egész jó habár csak az ASCII kódolásút jeleníti meg megfelelően, különben vagy nincs hosszú ékezetes betű, vagy kalaposan jelenik meg. Egyébként színtől pozícióig, mérettől időzítésig minden variálható a feliratokon.

A PH Tesztcsomagot és általam kiegészített videókat tesztelve a következő eredmény született.
Az alábbiakkal voltak problémák.
DivX SD - Nem vitte
3D_side_by_side_H.264 - Imax - Nem rakja össze (Q5 Pro hibásan de összerakta, az alján volt egy vibráló sáv)
3D_over_under_H.264 - Avatar - Nem rakja össze (Q5 Pro hibátlanul összerakta)
VC-1_1080p@8Mbps - Hangot nem vitte (48,0 KHz, 6 csatorna WMA3)

Minden mást vitt hibátlanul beleértve a hangot is. Ezen felül visz minden ISO állományt. Kipróbáltam a Rogue One BD50 ISO-t illetve a Manchester by the Sea DVD9 ISO-t és mindegyiknél vitte a menüt is. :K

Ki merem jelenteni hogy jó ellenfele a Himedia Q5 Pro-nak, ráadásul tervben van az új frissítésben egy felirat kódolás kiválasztása, és valamilyen formában egy egyszerűbb Jukebox funkció. A képminőségbe most nem mennék bele, nekem az Oppo színei kicsit erőltetettnek tűnnek. Ezt csak kalibrálás után lehetne biztosra mondani, azért nem is akarok messzemenő következtetéseket levonni. Hozzáteszem, hogy mindkét lejátszó a tévére egyazon HDMI bemenetre megy. A korábban lőtt képek kikapcsolt erősítővel történtek, ugyanis támogatja a Stanby HDMI passthrough-ot vagy hogy nevezik.

Ha valakinek lenne még kérdése nyugodtan írja meg, megpróbálom tesztelni.

(#9063) Joshi


Joshi
titán

Egy észrevétel a Topikgazdának. ;)

Szerintem rossz helyen van a Blu-Ray lejátszók topik, ugyanis nem ide való...

Hanem ide...

(#9064) djnice válasza Joshi (#9063) üzenetére


djnice
veterán

Mert ez a PC-s.
Ott is van egy: [link]

(#9065) Joshi válasza Joshi (#9062) üzenetére


Joshi
titán

Bocsánat kimaradt egy video amit enyhén szaggatva játszott le, ez nem más mint a tesztcsomagban lévő VP8 4K - timelapse. A Q5 Pro sokkal folyamatosabban játszotta le.

(#9066) Joshi válasza djnice (#9064) üzenetére


Joshi
titán

Basszus, akkor koncsik miért nem zavart át az asztali lejátszós topikba? :Y :O

Egyébként vannak itt gondok rendesen, mert a PC Blu-Ray meghajtóinak inkább itt lenne a helye függetlenül attól hogy nem egészítették ki HDD/SSD, CD/DVD/BD írók/olvasók-ra.

[ Szerkesztve ]

(#9067) koncsik válasza Joshi (#9063) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Továbbítom :R
Azért nem zavartalak át, mert fel sem merült bennem, hogy ez nem az asztali...

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Mindenki off az utóbbi időben úgy tűnik...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9068) Joshi


Joshi
titán

Átdobtam az Oppo tesztemet a Milyen asztali Blu-ray lejátszót? topikba, akit érdekel és érdeklődik az a továbbiakban ott kérdezhet. :D

(#9067) koncsik csak azt ne mond, hogy rossz topikot vállaltál be. :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#9069) koncsik válasza Joshi (#9068) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Debizonyhogyigen :K
Várom a segítséget (írtam nekik) a házigazdáktól/szakértőktől. :B
Az első hozzászólás ebben a topic-ban egyértelműen asztali BD playerekről szól... :F
(Igaz, volt egy laptop-om 15 éve, amiben BD player volt, 5GB HDD mellett :DDD )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9070) Joshi válasza koncsik (#9069) üzenetére


Joshi
titán

Mindenképpen furcsa szitu alakult ki, az első hsz 2007 decemberi a harmadik pedig 2009 decemberi. Eltelt 2 év hsz nélkül. :DD

Ideje lenne nagytakarítást végezni a fórumok között. Semmi értelme több hasonló témájú topikot nyitva tartani, ha szinte egyáltalán nem látogatják a fórumozók.

[ Szerkesztve ]

(#9071) koncsik válasza Joshi (#9070) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K Ez a topic sose szólt BD-ROM-okról, át lehetne rakni.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9072) Zanik


Zanik
addikt

Ez a topik szerintem mindig is asztali blu-ray lejátszókról szólt. Vagy jó néhány ember - velem együtt - évekig el volt tévedve... :))

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9073) Joshi válasza koncsik (#9071) üzenetére


Joshi
titán

De annak sincs értelme, hogy van egy Blu-ray lejátszók topik és van egy Milyen asztali Blu-ray lejátszót? topik. :U

[ Szerkesztve ]

(#9074) koncsik válasza Joshi (#9073) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Próbálom intézni, de az e3 kicsit lassítja a dolgokat :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9075) Joshi válasza koncsik (#9074) üzenetére


Joshi
titán

Ha lehet egy javaslatom, akkor a Milyen asztali Blu-ray lejátszót? kellene beolvasztani ebbe a topikba, ugyanis manapság nem sok ember vesz asztali BD lejátszót.

(#9076) koncsik válasza Joshi (#9075) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Arról nem is beszélve, hogy ott kb.90, itt meg kb.9k hozzászólás van.
Ha van hír, közzéteszem. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9077) Joshi válasza koncsik (#9076) üzenetére


Joshi
titán

Az ilyen manővert nem szokták túl bonyolítani, a megszűnő topik utolsó HSZ-ébe beírják, hogy a továbbiakban itt és itt lehet folytatni. Természetesen a hozzászólásokat letiltják. Nagyjából ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#9078) koncsik válasza Joshi (#9077) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Let it be :K csak a kategória lenne jobb (tv+audio)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9079) Joshi válasza koncsik (#9078) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként ha már a változásokról beszélünk, simán ki lehetne egészíteni az említett topikokat a 4K vagy UHD szavakkal. Így nem kellene új topikot nyitni.

Példa:
Blu-ray lejátszók (4K, UHD is)
Milyen asztali Blu-ray lejátszót? (4K, UHD is)

Vagy valami hasonló kiegészítéssel. :U

[ Szerkesztve ]

(#9080) Piftuka válasza Joshi (#9062) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mindenhol egységesen 269.900Ft a lejátszó, cfw-vel együtt az OctogonAudio adta a legjobb árajánlatot ~303.000Ft-ot."

Hmmm... az jó drága egy szoftver upgrade-ért. Van olyan funkciója, amiért lemezjátszóként is érdemes ilyen firmware-rel kérni? Esetleg régiófüggetlenné teszi a lejátszót?

"Alapvetően visz mindent még hálózatról is, inkább kisebb hibák/hiányosságok vannak. "

A "mindent visz" engem nem érint, mert csak DVD és BD filmekhez használnám. Egy ideje erősen tanakodom, hogy egy Darbee chip-es OPPO lejátszót vásárolok. Együtt a tervezett nagy képernyős, 4K HDR tévével egy jó időre garantálva lenne a képi élmény... :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#9081) Piftuka válasza Zanik (#9072) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ez a topik szerintem mindig is asztali blu-ray lejátszókról szólt. Vagy jó néhány ember - velem együtt - évekig el volt tévedve... "

:DDD Ahogyan mondod!

Nekem eszembe sem jutott soha, hogy ez nem az asztali lejátszóknak szentelt topic. Most nagyon, de nagyon meglepődtem.

"Aquila non captat muscas."

(#9082) koncsik válasza Piftuka (#9081) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mindannyian így vagyunk ezzel... :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9083) Joshi válasza Piftuka (#9080) üzenetére


Joshi
titán

Elméletileg csak egyszer kell megfizetni a frissítést aztán onnantól a további verziók már ingyenesek.

"A "mindent visz" engem nem érint, mert csak DVD és BD filmekhez használnám."
A cél mindenképpen egy olyan eszköz ami tényleg mindent visz. Az Oppo most nagyon közel került ehhez az elváráshoz. Az eddigi tapasztalataim egyértelműen az, hogy ha csak HDMI kimenetet használunk akkor teljes mértékben fölösleges ilyen drága eszközt használni. Semmit, azaz zérust ad az élményhez. :( Egy Himedia Q5 Pro-val összemérve nekem az Oppo képe sem tűnik kiválónak. Hozzáteszem a színeket nem lehet így leírni, mindenképpen kalibrálni kellene az eszközöket és csak utána lehetne mérlegelni. Én senkinek nem ajánlom az Oppot ha csak lemez lejátszásra kell, arra bőven vannak olcsóbb alternatívák. Az UHD BD lemezekre egyelőre nincs olcsó megoldás.

(#9084) Piftuka válasza Joshi (#9083) üzenetére


Piftuka
veterán

Tisztelettel, de nem értek egyet veled. Én a DVD gyűjteményemet nem fogom kidobni, és ha szeretném megnézni a filmeket, akkor bizony számít, hogy milyen minőségű felskálázó algoritmus dolgozik az adott készülékben.

Vehetnék más UHD BD lejátszót is (Panasonic, SONY), ami olcsóbb, viszont azok nem tudják olyan minőségben megjeleníteni a DVD-t, mint az OPPO lejátszók.

Akinek pedig médialejátszóra van szüksége, az vegyen azt. De hogy egy lemezjátszónál az legyen mérvadó, hogy a fájlokat hogyan és milyen minőségben játssza le... :F

"Aquila non captat muscas."

(#9085) Joshi válasza Piftuka (#9084) üzenetére


Joshi
titán

OLED-et is szeretnél, de még nem vettél és szerintem nem is fogsz. Az Oppo pont nem a te pénztárcádnak való és hidd el hogy ha UHD BD ISO lesz, akkor nem is kell Oppo lejátszót venned. Ha te egy DVD felskálázhoz vennél egy 300k Oppo 203-at, akkor meg is érdemled. Csak gratulálni tudok. :C

(#9086) Piftuka válasza Joshi (#9085) üzenetére


Piftuka
veterán

Ritka nagy pofátlanság, amit itt írtál, ugye tudod?

"Aquila non captat muscas."

(#9087) blakey válasza Piftuka (#9084) üzenetére


blakey
titán

A Sony és a Panasonic kiváló minőségben skákázza fel sz SD anyagokat, nem emiatt lehet jobb az Oppo, inkább abban jobb, hogy ugye van cfw lehetőség valamint az audio része jobb. Tehát a DVD-id marha jól néznek ki egy Sony, Panasonic lejátszón is, tudom, mert próbáltam. Per pillanat Sonym van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9088) Piftuka válasza blakey (#9087) üzenetére


Piftuka
veterán

A hangzás is számít, mert a hangrendszert is fejlesztem. Az viszont biztos, hogy a filmgyűjteményem minden tagját a lehető legjobb minőségben szeretném élvezni.

Egyébként jókat olvastam a SONY és Panasonic prémium lejátszóiról is, de az OPPO magasabb minőségi kategória.

Mondjuk nekem van pár amerikai lemezem is, így könnyen lehet, hogy valamelyik régiófüggetlen megoldásra esik a választásom.

Te melyik lejátszót vetted meg végül?

"Aquila non captat muscas."

(#9089) blakey válasza Piftuka (#9088) üzenetére


blakey
titán

Analóg audióra vonatkozik a jobb, digitális kimeneten nincs különbség, persze majd jönnek, írják, hogy de, meg stb., de nem 150-200e a különbség.
Rengeteg Blu-ray lejátszóm volt, most épp egy Sony BDP-6700-asom van és elégedett vagyok vele, mindent visz és kadenciahelyesen, mindegy, hogy lemez, net vagy belső hálózat. Túl sokat nem ért rááldozni és voltam néhány Oppo "tesztelésen" is, jó az Oppo, de nem kell hasra esni tőle és ha már ennyit áldozunk egy lejátszóra akkor arányosan a többi komponensre is illik áldozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9090) #42044160


#42044160
törölt tag

Bocsánat, ha nagyon off leszek, de igazán érdekel a kérdés:
Van-e különbség egy Blu-ray lejátszón futtatott film és egy pc-s Splash lejátszón futtatott között?
Természetesen ugyanaz a file, mondjuk pendriveról.
Köszi, bocsesz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.