Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:11:09

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) sp8787 válasza BOBAKILL (#4400) üzenetére


sp8787
addikt

A Molotov is Arcane mivel Fire Damage es skalazodik.

Egyebkent igy xedjere egyszeru a menet.
Elfutottam Eileen-hez(Quest+Bold Hunter mark)
Felszedtem a Saw Spear-t meg par darab shard-ot.
Kinyitottam a shortcut-okat.
Bementem a Cleric-hez majd szepen kihuntermarkoztam es mar lehetett is level-elni.
Innen meg kipucoltam mindent seperc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#4402) Brenor


Brenor
aktív tag

Nem világos nekem, hogy a strenght növeli a sebzést vagy arra jó, hogy nehezebb fegyvereket tudjak cipelni? Early weapont érdemes fortifyolni? Hunter axet használok és eddig nagyon bejön.

(#4403) sp8787 válasza Brenor (#4402) üzenetére


sp8787
addikt

Ha megnezed a fegyvert.
Hunter Axe

Akkor lathatod ,hogy Strength D skalazodasu ,Skill E ,Arcane D.
Ertelemszeruen a Hunter Axe-nel ezert a Strength-et kell novelni elsosorban.
A Skill az a Visceral-t noveli. Az Axe egyetlen hatranya ,hogy egyik allapotaban sem serrated.

A 2 early weapon kozul a Cleaver meg az Axe is tokeletes akar a jatek vegeig.
Viszonylag hamar meg lehet venni meg a Ludwig-ot amit erdemes kiprobalni.
Ugy kell szamolni ,hogy az alapjatekban 1 fegyvert tudsz maxra huzni, a DLC-vel egyutt 2-ot, a chalice-ekkel meg akarmennyit.

(#4404) #10186752 válasza sp8787 (#4403) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ertelemszeruen a Hunter Axe-nel ezert a Strength-et kell novelni elsosorban.

Mondjuk egy kezdőnek egyáltalán nem értelemszerű, hisz a skálázódást sem tudja, hogy mi. Meg, azt sem, hogy mi az A B C D E, és abból melyik a legjobb vagy leggyengébb.

(#4405) sp8787 válasza #10186752 (#4404) üzenetére


sp8787
addikt

Ok de igy a kettonk hozzaszolasabol mar ossze tudja rakni a kepet!

Kihagytad az S-et! ;]

(#4406) #10186752 válasza sp8787 (#4405) üzenetére


#10186752
törölt tag

Én 11-szer toltam le a BB-t, de sosem foglalkoztam a skálázódással. Sőt, az igazat megvallva nem is értem száz százalékosan. És egyáltalán nem hiányzik. :)

(#4407) Brenor válasza sp8787 (#4403) üzenetére


Brenor
aktív tag

Akkor kissé elrontottam a karimat, mert lone survivort választottam és kissé sokat tettem az endurance-ra, a strenghthem még csak 13 endu 17 vitality 16, de még eléggé az elején járok, csak a cleric beastet ütöttem le eddig. Hát nem volt könnyű többször haltam, de a végén csak lement az a dög. :D Na mindegy majd valahogy kifarmolok még több strengthet. A kirkhammer is jónak tűnik. Érdemes egyszerre több fegyót is fortyfiolni vagy csak egyet érdemes?

(#4408) sp8787 válasza Brenor (#4407) üzenetére


sp8787
addikt

Nem rontottal el semmit. A Military Veteran jobb lett volna vmivel ennyi.
Mind a harmat probalad 20-ra tolni az a legegyszerubb megkozelites.
Kozben neha pakolj a a Skill-re is.

Ha elore akarsz tervezni akkor [Mugemonkey Bloodborne Character Planner .
Viszont ez spoiler-es ugyhogy ugy nezd.

Az alapjatekban +6-ra nagyon konnyu egy rakat fegyvert felhuzni.
+6-+9-re viszont mar nem ilyen egyszeru a helyzet ezert mondom azt ,hogy az elejn probalgasd es +6-ig felhuzhatsz parat utana viszont nem art ha megallapodsz 2 fegyvernel ez azokat huzod +9-re. Az alpjatek +9-es fegyverrel siman megoldhato.

(#4409) BOBAKILL válasza Brenor (#4407) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ha megtanulod az adott fegyvert használni akkor ugyanúgy végig tudod vinni a játékot vele mint bármi mással. Ha neked a Kirkhammer jön be akkor az is ugyanolyan jó választás mint egy Ludwig blade például. Persze később lesznek érdekes fegyverek, főleg a dlc-ben találsz majd elvetemült gyilkoló eszközöket. Próbáld ki mindet, de maradjon egy main weapon-öd amit felhúzol ahogy SP is írta.

(#4410) sp8787 válasza BOBAKILL (#4400) üzenetére


sp8787
addikt

Na az alapjatek Arcane run megvan.

Gyakorlatilag ez az easy mode alapesete kiveve Logarius-t.Meg ugye ,hogy szinte egybol mentem az elso Pthumeru Chalice-ba es a tuzeskutyanak az orrat cca annyi fizikai sebzest tudtam produkalni mintha egy fott spagettivel paskoltam volna.

Ezek lettek a vegen a statok.
Fegyver
Statok

Plusz egy +9 Flamesprayer.
Kezdodhetnek a chalice-ok utana a DLC vagy kozben.

Eleg sokat tanultam menet kozben pl. mit hol kell farmolni az alapjatekban ..etc. Ha vkit erdekel majd leirom kicsit reszletsebben ha lesz idom.

(#4411) Brenor


Brenor
aktív tag

Hogy a fenébe lehet legyőzni ezt a father bosst? Már több órája szopok vele mikor átváltozik azzá a rohadt farkassá nem lehet legyőzni. Na meg miért kell mindig kifarmolni a blood vialt és a bulletet? Ez olyan idegesítő!

[ Szerkesztve ]

(#4412) sp8787 válasza Brenor (#4411) üzenetére


sp8787
addikt

Pedig ha eljutsz a masodik fazisig onnan a legkonnyebb.
A Music Box-ot sikerult megtalalni/megszerezni?
1szer hasznalod a masodik fazisban hozzvagsz 1 olajat meg egy Molotov-ot utana meg Moloyov-ot oszt kb ennyi is.Vagy ugyanugy tudod parryzni is vagy hatulrom R2+R1(visceral).

Nem kell farmolni ,veheted is. ;]
Ami amugy ugyanaz.

(#4413) Brenor válasza sp8787 (#4412) üzenetére


Brenor
aktív tag

Köszi majd holnap megpróbálom! Már fáj a fejem is tőle.

(#4414) Brenor válasza Brenor (#4413) üzenetére


Brenor
aktív tag

Na végre sikerült. :D Amúgy azt a music boxot a normál formájánál is lehet használni háromszor a beast formájánál csak egyszer. Viszont normális, hogy ezért nem kaptam trófeát? Csak a cleric beastet jelzi ki nekem. Pedig ezzel többet szívtam. :D

(#4415) BOBAKILL válasza sp8787 (#4410) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Jó karaktered lett. Baszó ez az arcane build. :C
Láttam egyszer videót aki Falmesprayerrel úgy pörkölte meg a bosst hogy az meg se nyikkant.
Esetleg a Moonlight sword jó lehetne neked, asszem az jól scalel Arcanere. Csak mondjuk van előtte egy lazább bossharc. :D

(#4416) Brenor válasza Brenor (#4414) üzenetére


Brenor
aktív tag

Közbe megkaptam a trófeát, úgy látszik később adja be őket a ps menüben.

[ Szerkesztve ]

(#4417) sp8787 válasza BOBAKILL (#4415) üzenetére


sp8787
addikt

Ludvig az ezzel a build-el semmi ,Kos a problemas mert annak a mindenre van vedelme.
A Moonlight Sword-el az a baj ,hogy ahhoz emelni kellene a Strength-et meg a Skill-t is az Arcane-t meg ugye 99-ig eri meg feltolni.
Vhol ugy 140-150 kornyeken kellene megallni es ugye a Logarius Wheel ami meg kimondottan jo lenne az meg 20 Str.
Na majd a vegen berakok egy kepet ,hogy hol alltam meg.

A Flame Sprayer-t az a BsB, Amelia,One Reborn, Paarl ellen hasznaltam ha jol emlekszem.
Rom ellen is jo lett volna teljesen de akkorra mar megvolt az Executioner Gloves az meg legyalulja. Rom-ot mar a Lower Pthumeru-ban is learcenoztam azota vele.

(#4418) sp8787 válasza Brenor (#4414) üzenetére


sp8787
addikt

Noice!!!
Hajra tovabb elore!

(#4419) sp8787 válasza BOBAKILL (#4415) üzenetére


sp8787
addikt

Van ez a joember/joasszony a chalice-okban boss is meg 2 kutyaval szokott csaszkalni.

Na ennek meg a kutyaknak az Executioner Glove meg se kottyan.
Nade a Call Beyond!!! :DDD

(#4420) #10186752 válasza Brenor (#4407) üzenetére


#10186752
törölt tag

Endurance-re nem tudsz sokat tenni, ebben a játékban (is) a stamina az isten!

(#4421) consono


consono
nagyúr

Nekem is megvan már a Fater, néha az agyvérzés közelében voltam, annyira kevés hiányzott :) Végül sima harcban lett meg, molotov nélkül.

Viszont. Mi a fene az a Frenzy ??? Egyszer csak megjelent egy lila villogó gömb, felemelt és majdnem meghaltam mikor odébb letett!

"In God we trust. All others must bring data"

(#4422) Kvelstadt válasza consono (#4421) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Sedativet tárazz be.
Egyébként ioyen hatás. Ha lát sz ami okozza a frenzyt akkor megy fel a csík és ha beüt legalább 90%hp-t leszed.
Régi szép idők mikor még meg kellett vágjanak hogy bleed által hasonló sebzést kapjak be..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#4423) BOBAKILL válasza sp8787 (#4419) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nem kedveltem ezekte a kutyasétáltatókat. :) Call beyondot sose próbáltam bevallom. Persze ha beszoptam valakitől akkor vége volt a dalnak. :DDD
Elkezdett érdekelni ez az arcane cucc. Logarius Wheellel is szemeztem anno de aztán csak kipróbáltam, kevés volt az arcane. Ezer éve jártam már a vadászok álmában ,lehet bele kellene csapni még egyszer. Csak még be kellene fejezni a ds3 str runomat meg az SL1 DSR runt. Nincs sok hátra. Aztán jöhet a BB.
Köszi az infókat. :)

[ Szerkesztve ]

(#4424) sp8787 válasza BOBAKILL (#4423) üzenetére


sp8787
addikt

A Logarius Wheel meg a Moonlight Sword is split damage azoknal van vmi hokuszpokusz.
Fogalmam nincs azokat ,hogy kell felgemezni meg melyik verziojuk a legjobb egy Arcane build-nel.

Vagy ott van pl. a Ludvig az ugyan nem split damage de ott is van vmi kavar ,hogy nem a 2 Cold Abyssal plussz egy Elemental a legjobb.
Ezeknek meg utana kell majd olvasni, meg ugye el kellene jutni odaig ,hogy farmolhatoak legyenek de igy 2 jatek parhuzamosan nem az igazi.

Lehet amugy csinalni kellene egy Arcane+Strength karaktert is.

[ Szerkesztve ]

(#4425) Brenor


Brenor
aktív tag

Megéri megvenni a hunter chief emblemet 10.000 blood echoért? Azt tudom, hogy a kaput nyitja a katedrálisnál csak nem tudom, hogy arra kell e menni vagy csak bonusz helyszín?

[ Szerkesztve ]

(#4426) sp8787 válasza Brenor (#4425) üzenetére


sp8787
addikt

Igazandibol nem nagyon van olyan ,hogy bonusz helyszin.
Mivel nem vszinu ,hogy tudod ,hogy kell odajutni a masik uton ezert azt mondom vedd meg.

Talalkoztal Eileen-el meg a csatornak elott Yharnamban? Ha igen akkor nyisd ki a kaput ha nem akkor meg keresd meg es miutan beszeltel vele utana nyisd a kaput, majd vissza Cathedral Ward-ba es ott az egyik kijarat mellett jobbra ott lesz megint akkor beszelj vele ujra.Ez nem akkora spoiler de elegge missable azert irtam le.

(#4427) sp8787 válasza BOBAKILL (#4423) üzenetére


sp8787
addikt

Defiled hotdog lement elsore. El se hiszem!
Mondjuk a vege necces volt de meglett. :K

(#4428) BOBAKILL válasza sp8787 (#4427) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Az igen. Szépen haladsz. :)) Utáltam azt a dögöt. Mondjuk chalicekben kevés boss volt akit kedveltem. :DDD

(#4429) #10186752 válasza Brenor (#4425) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nem bonusz, olyan nincs. Igen, vedd meg.

(#4430) sp8787 válasza BOBAKILL (#4428) üzenetére


sp8787
addikt

Hallod ,hogy en mekkora b*f*sz vagyok! :W

Most jottem ra ,hogy egyetlen egy Formless Odeon runat nem szedtem ossze csak agyaltam ,hogy hu de jo lenne tobb QS bullet.Ekozben egybol mar Cathedral Ward-nal ott van egy +4-es.
Raadasul egy sima mezei False Depth chalice-ban meg ott van a +5-os ha jol latom.

Mostmar kivancsi vagyok ,hogy a BT build-emnel is ilyen bena voltam vagy nem. :DDD

(#4431) BOBAKILL válasza sp8787 (#4430) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nem lehet mindenre figyelni, de csak rájöttél. :D Anno a rúnákat én is mindig elfelejtettem cserélni. Pedig hasznosak, főleg ami neked is kell, a töltények. Én is nekiállok majd Karácsonykor a BBnak. (is) Már egy éve nem játszottam vele szerintem. Egyszer elkezdtem egy Bloodtinge buildet, de nagyon az elején járok csak vele. Ott még nagyon át kell gondolnom hogy mi hol van és mit is kellene felszednem hogy haladjak. Talán a fatert öltem ott meg vagy lehet még Ameliát is. Ostort nagyon érezni kell mert nem annyira könnyű használni. Jó kis lövöldözős karakter lesz az úgy érzem. :D

Azon is elmélkedtem hogy a Loch Shield vajon kivédi-e például az Amygdala vagy Ebrietas lézerét..

(#4432) sp8787 válasza BOBAKILL (#4431) üzenetére


sp8787
addikt

Viszont amire nem jottem ra de mostmar tudom ,hogy nem kell beirogatni mindig ugyanazt a glyph-et hanem lehet copy-paste-zni.
Na ez dobbeet ,hogy en eddig mindig irogattam. :DDD

(#4433) sp8787 válasza BOBAKILL (#4415) üzenetére


sp8787
addikt

Moonlight Sword-rol talaltam egy jo osszefoglalo videot:

Holy Moonlight Sword on 99 Arcane

(#4434) sp8787


sp8787
addikt

Na mostmar sajat tapsztalatbol tudom/latom milyenek/mennyit ernek ezek a gemek.

Ezzel jutottam el odaig ,hogy el tudtam kezdeni farmolni.
Fire Saw Spear +10
Kb ez lett a vege.
Fire Uncanny Saw Spear +10

Erdemes megnezni egy Ludwig-ot osszehasonlitaskeppen.
Fizikai Uncanny Ludwig +10

Bolt Uncanny Ludwig +10

Persze ezek kozel sem a tokeletes gemek de a DLC-hez teljesen jok lesznek.
Meg a Logarius Wheel-t kellene majd felgemezni.Az ugy nez ki ilyen alacson strength-nel az Uncanny verzibol a Flat +67.5 Arcane+67.5 Arcane+72.5 Arcane felgemezessel lesz a legjobb.
Meg meg ugye a Church Pick meg a Whirligig Saw johet szoba mint conversion weapon.
Es meg ugye a Moonlight Sword az meg Nourishing-ekkel ha minden igaz vagy az is Flat de akkor meg normalban hasznalhatatlan.

(#4435) consono


consono
nagyúr

Összefutottam Ameliával :) Elpaskolt, de ennek ellenére egyszerűbbnek tűnik a dolog, mint Gascoigne volt. Majd meglássuk :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#4436) Kvelstadt válasza consono (#4435) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én nála úgy voltam bent nála hogy fejhallgatóval játszottam épp és az a zene, az üvöltése és kép összhatása beégett az emlékeimbe. Egyszerüen számomra az a legemlékezetesebb boss a játékban.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#4437) #10186752 válasza Kvelstadt (#4436) üzenetére


#10186752
törölt tag

Én is bírtam nagyon, a kis kazalcsajt.

(#4438) Doomblade


Doomblade
friss újonc

Egy kis infóra lenne szügségem.
Elakadtam a storyban.
Ott vagyok a Chaterdal Ward lámpánál ha a szembe lévő ajtón kifutok akkor egy erős jobb kanyar után ott kellene lennie egy NPC nek aki ha megöl átvisz a Yahar'gul, Unseen Village be. Na nekem ott senki sincs. Mi lehet a gond?
Valamint ott vannak ezek a rituális oltárok a Hunter's Dreamben.
Egyet sem bírok használni, pedig 4 boss már legyőzve a szintem meg 57.

(#4439) Kvelstadt válasza Doomblade (#4438) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem emlékszem pontosan hogy mi triggereli hogy ott legyen a zsákos aki szerintem sima ellenfél és nem npc, de lesz itt aki megmondja.
A ritual helyek viszont nem fognak ingyen nyilni és au hogy bosst ölsz nem tényező.
Az első kelyhet old yharnamban kapod a boss után amit ha oda raksz és megvannak a hozzávalók is akkor lemehetsz az első dungeonba.
Ezek egyébként nem fontosak a fő storyhoz. Persze sok soult és más egyebet lehet ott lent szerezni de a végigjátszáshoz nem kellenek.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#4440) sp8787 válasza Doomblade (#4438) üzenetére


sp8787
addikt

A 4 kozott volt Blood Starved Beast?

A jobb oldaliak a chalice-ek a bal oldaliak a normal jatekhoz vannak.
A chalice-ekhez kell maga a chalice es az alapanyag. Ha nem olted meg a BSB-et akkor meg 1 chalice-ed sincs.

(#4441) Doomblade válasza sp8787 (#4440) üzenetére


Doomblade
friss újonc

Köszönöm az infot :C
Felkerestem az említett beast-et, legyilkoltam, majd minden ott volt a helyén ahol kellett. Működik a serleg is. :R

(#4442) sp8787 válasza Doomblade (#4441) üzenetére


sp8787
addikt

Ha esetlegesen a Saw Cleaver-t hasznalod akkor ha vegigmegy az elso chalice-en utana meg tudod szerezni az Uncanny verziojat.

Ezzel a glyph-el wq8kgsbp. Keresss ra YT-on.
Nem egy letszukseglet/elengedhetetlen de ahogy gondolod.

(#4443) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Új bosst "fedeztek fel" a Bloodborne-ban: [link]

(#4444) SemmerFH


SemmerFH
tag

2 hét kihagyás után volt egy szabad órám. Pont Maria boss harc előtt hagytam abba. Az esélytelenek nyugalmával belépve elsőre le tudtam hozni. A beast cutter transformed módban bolt paper-el valami brutálisat vágott rajta. Első fázis hitless... Aztán a második fázisát 3 másodperc alatt leredukálta az R1 spam. Majd 3800000 pánik dodge után 18 vial használatával nagynehezen legyűrtem. Anyám. Imádtam. Viszont ennél a Kos gyereknél nagyon elgurult a fejlesztők gyógyszere;)
4x futottam neki, több időm nem volt. Asszem itt elvigyorgok egy darabig. Na meg a két kretén a kútban. Ott bevallom férfiasan, feledtam.

PSN: SemmerFH

(#4445) Kvelstadt válasza SemmerFH (#4444) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A kút nem.bosdharc ugyan de szerintem a legnehezebb a játékban.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#4446) mttssz válasza Kvelstadt (#4445) üzenetére


mttssz
senior tag

Hozzajuk bizony en is a klasszikus "megutom majd futok egy kort" taktikat hasznaltam, jo 10 perc alatt viszonylag biztonsaggal megvan. :DDD Guidek meg a shaman bone bladet ajanljak hogy akkor elkezdi pufolni az egyik a masikat, nekem ez sose jott be.

(#4447) SemmerFH válasza Kvelstadt (#4445) üzenetére


SemmerFH
tag

Jaja, tudom, hogy nem bossharc :) Tegnap nagy nehezen legyűrtem őket. Soha többet :)

PSN: SemmerFH

(#4448) sp8787


sp8787
addikt

Most csinalok egy Arc/Str build-et es kovetkezik a tomenytelen farmolas.
Na mondom kiprobalom ,hogy hatha sokkal gyorsabb ezekben az edited gempool-os chalice-ekben. Nos azt kell mondjam valoban valamivel gyorsabb de ugyanugy eszetlen mennyisegu farmolas kell hozza.

Errol beszelek Bloodsheets.

Aki nem ismerne ez a kovetkezokeppen nez ki.
Peldaul ami a tablazatban van ei8rdnne glyph az tokugyanaz mint a by68zgaj de a kiirasban Lower Loran van amikor belepunk a chalice-be. Egypar enemy hianyzik(nekem nem ;) ) de amugy tokugyanaz kiveve ,hogy a Fire/Bolt 27.2% maxig nagyobb aranyban esik.

(#4449) Yodamest


Yodamest
addikt

Nálam is folyamatban volt egy sokadik run, épp ROM-ot öltem meg, de már képtelen vagyok folytatni. :( Ott rontottam el, hogy párhuzamosan tolom a DS3-at meg a Monster Huntert és azok annyira szépen tükörsimán futnak 4K 60fps-el, hogy utána, amikor megint nekiálltam folytatni a BB-t egyszerűen kifolyt a szemem a blőrös, elfolyós 25fps-től....

Szomorú, hogy egy ilyen nagyszerű játékot feláldoznak a pénz és nyereség oltárán azzal, hogy nem teszik elérhetővé minden platformon, de még csak egy tetves 60fps modot sem csinálnak hozzá, pedig ez nem egy final fantasy, itt esszensől lenne a gameplay fluidsága. Lehet aki csak ezt tolja nem tűnik fel neki, én is megtudtam szokni, amikor csak ezzel játszottam semmi mással, de PC után egyszerűen szabályosan fáj a szemem/fejem annyira darabos és elfolyós az egész mozgás... utána borzasztó jó érzés a DS3-at elővenni és élvezni a 60fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#4450) robogo81 válasza Yodamest (#4449) üzenetére


robogo81
aktív tag

Szemre ugyan annak grafikai motorját használják a Souls játékok alatt meg a BB alatt is,hasonlók bugok is,a speedrun-oknál hasonlóan szokták kihasználni az alapkiadás hibáit.
Lehet menne a 60 fps javítás is a ps4en, előfordulhat hogy a ps5-ön menni fog a 60 fps az eredeti játékkal(vagy a ps5-ös kiadásban alap lesz,ha lesz olyan).

[ Szerkesztve ]

redmi note 8 . psn:robert_warior

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.