Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-17 15:48:41

LOGOUT.hu

2021 Résztvevők: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) dwd1


dwd1
tag

Segítsetek!
Tegnap akarta hozni a posta az utolsó csomagomat, de külföldön voltam.

Most ez van:
Bp. 1. sz. csomagkézbesítő bázis
Küldemény információ:
Sikertelen kézbesítés

El tudok ma menni érte a Verseny utcai (?) postára vagy ott nem adják csak úgy oda vagy nem ott van vagy mi a teendő?
Köszi!

(#18852) (ex)Cat válasza dwd1 (#18851) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ha Posta, akkor kapnod kellett értesítőt, hogy ott járt és mehetsz érte megadott postahivatalba. Ha ma nyitva van, akkor mehetsz érte. De szerintem a hétfő a tuti.

(#18853) Tikakukac válasza dwd1 (#18851) üzenetére


Tikakukac
titán

Kiadják, ha tényleg ott van.

Nekem hobbiból nem dobnak értesítőt, ilyenkor már csuklóból megyek a csomagért. 1 hét megkapom a papírt és dobom is a szelektívbe.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18854) Boond válasza (ex)Cat (#18852) üzenetére


Boond
addikt

Nekem semmilyen értesítő nem volt. De láttam logban a postát, hol van, igaz itt csak egy posta van :D
Szerintem nem várj értesítőre, hétfőn elmehetsz érte simán.

(#18855) masterful87 válasza MaCS_70 (#18849) üzenetére


masterful87
senior tag

Megadtad rendesen a telefonszámodat az Edigitalnak? Élő telefonszám volt? Biztosan nem kerestek a 061/452-0090-ről?
Engem december 2-án kerestek, és gondolkodás nélkül töröltettem az 520-as rendelésemet, mert a telefonba is elmondta, hogy azért a 326-os egy gyengébb modell, na meg a kedvezmény mértéke meg se közelítette a BF-est. Meg fogalmam se volt, hogy a 22 ezres kedvezményes ár mennyire is kedvezményes, arra nem lehet adni, hogy akkor náluk éppen mennyiért adták. Lehet máshol kedvezmény nélkül 22 ezer. (Utólag persze már tudom, hogy egész jó ajánlat volt az a 326-os)
Meg annyira mondta, hogy a beszállító mondta le, mert már kifutott, nem is lesz több, higgyem el, hát én elhittem.
Ha meg most egy hónap alatt mégis kerítenek Neked, és esetleg más kitartóaknak is 520-ast a 28 ezres nyomott áron... hát akkor én fogok bepipulni az Edigitalra! :DDD
Éppen melóban hívtak, az is csoda, hogy észrevettem, és felvettem. De azt kellett volna mondanom, hogy hívjon vissza másnap, így most nem tudom ezt eldönteni. Neten utánajártam volna, aztán tudtam volna értelmes döntést hozni. :W

(#18856) Milka 78 válasza Milka 78 (#18846) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Már szerdáig bezárólagnál tartunk...istenem! :DDD

(#18857) MaCS_70 válasza masterful87 (#18855) üzenetére


MaCS_70
félisten

A telefonszámomat természetesen megadtam, de nincs 0-24-ban bekapcsolva. SMS-t vagy hívásértesítőt, neaggyisten emailt nem kaptam.
Én viszont hívtam őket, ez volt a beszélgetés a nénivel, aki szerint ne aggódjak, minden jó lesz...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18858) ssid3956 válasza MaCS_70 (#18857) üzenetére


ssid3956
tag

Akkor holnap hívd újra... És említsd meg a csereterméket. Mondd hogy téged úgy informáltak, hogy a cég felajánl egy csereterméket a NAS520 helyett stb...

(#18859) scream


scream
veterán

Valakinek Amazon.co.uk-s Logitech C920 megérkezett már? :F

(#18860) maross válasza scream (#18859) üzenetére


maross
veterán

meg, jopar napja

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18861) AtHoS válasza scream (#18859) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igaz nem G920, hanem G29, de meg, szintén jó pár napja (gyak. hétfőn hozta az UPS) :K

11.29-én indították útnak

read-only mode on the forum

(#18862) scream válasza AtHoS (#18861) üzenetére


scream
veterán

Fasza... Nekem dec 2-án indították.

Az Amazonos app azt mondta, hogy a várható szállítás az dec. 9, este 9 óra...

Azóta ezt látom:

Remélem holnap már megjön. :U

(#18863) AtHoS válasza scream (#18862) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jobbra lent, a Shipment details-nél részletesebben is meg tudod nézni hol jár most a pakk

read-only mode on the forum

(#18864) Tikakukac válasza scream (#18862) üzenetére


Tikakukac
titán

7-re volt nekem kirakva hugica tabja. Voltam postán is, Budaörsön van ez is. DHL 1,5 nap alatt elhozta, Budaörsről Pestre áthozni minimum 1 hét. Azt mondta a bácsi, hogy imádkozzunk, az talán segít :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18865) scream válasza AtHoS (#18863) üzenetére


scream
veterán

Sajnos nem, mert nincsen T/N, bár nem tudom miért. :F

-----

(#18864) Tikakukac:

Akkor várunk türelemmel és hiszünk erősen.

[ Szerkesztve ]

(#18866) assemble válasza scream (#18859) üzenetére


assemble
addikt

Nekem megjott, csutortokon kaptam ertesitot rola (pedig voltak otthon egesz nap), penteken bementem erte.
Postanal most eleg nagy tulterheltseg van, ezt olvastam mashol is..

[ Szerkesztve ]

(#18867) AtHoS válasza assemble (#18866) üzenetére


AtHoS
nagyúr

DHL-nek mi köze a postához? :F

Szerk.

Úgy látszik amazonról is több szállítóval érkeznek a cuccok. Nekem UPS hozta a pakkot

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18868) ablack válasza AtHoS (#18867) üzenetére


ablack
senior tag

DHL-nek hívják a sima német postát is, az pedig a magyar postának adja át a csomagot az országba érkezéskor.
DHL Express talán a DHL futárszolgálatos kiszállítás.

[ Szerkesztve ]

(#18869) AtHoS válasza ablack (#18868) üzenetére


AtHoS
nagyúr

óhh így már értem :B

read-only mode on the forum

(#18870) kristoph08


kristoph08
csendes tag

Sziasztok!

Nálam az a helyzet állt fent, hogy még BF-en rendeltem emag-ról egy 1490 Ft-os dolgot, meg egy 8990 Ft-os dolgot. Először úgy volt, hogy külön jön és 5.-éig ideér. Aztán utána írtak, hogy legkésőbb 7.-iég. Majd ezután az emag oldalán összevonták a termékeket egyben és kaptam egy sms-t 7.-én, hogy 10.-éig legkésőbb érkezik a csomag külön külön.

Eközben kb. 6-án volt a postaládában egy szelvény, hogy az 1490 Ft-os csomagot kihozták, de nem vette át senki, ellenben a postán átvehető. Na most bementem a postára és közölték, hogy ott bizony nincsen semmilyen csomag.

Azóta pedig semmi történt!

Vajon hol lehet a csomagom? :))

(#18871) dptrsk válasza kristoph08 (#18870) üzenetére


dptrsk
addikt

Mit ír a posta honlapja a bedobott szelvényen szereplő csomagazonosítóra?
A postán szerintem lehet keresést indítani a csomagra, mert nálad van az értesítés, de elkavarták.

(#18872) kristoph08 válasza dptrsk (#18871) üzenetére


kristoph08
csendes tag

Közben megoldódott.

Nagyjából 30 perc telefonálgatás és keresés után megtalálta a postás néni az asztal alatt. Óriási, ezért csak kétszer kellett 1 órát állni a postán. :C

(#18873) darkrock


darkrock
aktív tag

Sziasztok!
A H&M-hez szeretném visszaküldeni a rossz méretű ruhát, és az lenne a kérdésem, hogy a DPD-nek melyik formanyomtatványt kell elküldeni? A HM azt írja, hogy utólag vonjak le a 990 forintot a visszaterítendő összegből, a DPD meg azt írja, hogy előre ki kell fizetni az 1500 Ft-ot.

(#18874) davenport válasza darkrock (#18873) üzenetére


davenport
aktív tag

A H&M-et leírása alapján járj el.

No money, no honey.

(#18875) darksamu


darksamu
csendes tag

Ma végre megérkezett az emag-on Black Friday-kor rendelt tabletem. MPL hozta.

Nem siették el...

(#18876) darkrock válasza davenport (#18874) üzenetére


darkrock
aktív tag

A Dpd ügyfélszolgálat nem veszi fel, azért gondoltam, hogy inkább emailt küldök.

(#18877) davenport válasza darkrock (#18876) üzenetére


davenport
aktív tag

Kolléganőmet kérdeztem, ő úgy küldte vissza hogy telefonon egyeztetett velük, így lett 1000 forint a visszaküldés.

No money, no honey.

(#18878) superg


superg
senior tag

Nem BF-es de emagos cucc múlt hét kedden rendelt ma meg is jött.DPD,6 nap,korrekt elnézve a posta bénázásait.

(#18879) Boond


Boond
addikt

Edigitál főoldal rendelj 21, délig, és még biztosan oda ér a fa alá, kivéve háztartási nagy gépek :D
Még a 25.-ei rendelést sem hozták ki, biztos, hogy 21.-én rendelve, kihoznák karácsonyig? :D

Lehet rakni a téteket :D

Emag viszont már rég meg jött mind. Dec 5 előtt, mondhatni bőven.

[ Szerkesztve ]

(#18880) vasi89 válasza kristoph08 (#18872) üzenetére


vasi89
addikt

Én is jártam így egyszer, hogy csomagom jött kintről. A nyomkövetés azt mutatta hogy kézbesítve de mivel én nem voltam otthon és szüleim sem így érdekes volt a történet mert a szomszédoknál sem volt. Aztán nagyjából fél nap alatt kiderítették, hogy a postás nőnek aki helyettesítette a postásunkat a lánya abban a kávézóban dolgozik ami apám irodája mellett van és ő meg beadta oda. Csak épp a lánya elfelejtett szólni bárkinek is :DDD de amúgy még én lettem leszólva a csaj által h most gondot okoztam az anyjának pedig Ő jót akart. :DDD

(#18881) sambenez válasza Boond (#18879) üzenetére


sambenez
addikt

Akkor neked szerencséd volt Emaggal. Nekem nem sikerült kiküldeniük, ezért múlthéten lemondtam. Ma jött sms hogy 1-3 napon belül hozza az MPL. Csak a postást sajnálom jöhet feleslegesen.

(#18882) nsgeri válasza sambenez (#18881) üzenetére


nsgeri
csendes tag

nekem még mindig semmi, se csomagszám se sms (emag-mpl)

(#18883) Dozbik válasza scream (#18862) üzenetére


Dozbik
tag

Nekem a 8-ra ígért SSD-t egy nappal később szállították ki.

(#18884) Boond válasza sambenez (#18881) üzenetére


Boond
addikt

"Csak a postást sajnálom jöhet feleslegesen."

Miért? Ha még kell (csak durcáskodás miatt mondtad le), akkor végül is mi a gond?

Más részt, ha olyan, lehet volna akit itt érdekelne, legalábbis korábban voltak ilyen posztok.

Pedig amúgy én délután, rendeltem, és egyáltalán nem olyan dolgokat, hogy húha pl papírt nyomtatóba :D
Telefontartót, meg ilyesmit, 3 volt.

De voltak akik már másnap, vagy rá pár napra megkapták. Állítólag 350+ ezer rendelés volt, ha ezt még esetleg növeljük, azzal, hogy több tétel votl egy rendelésbe, mint nálam, akkor simán 400 rendelés is lehet egy nap alatt, ez pedig azért elég bődületes szám. + ha azt nézem, hogy ez még csak a kezdet volt. Azóta is folyamatos akciók vannak, bár ezek mértéke már messze van helyenként nagyon a bf-től.

Azért kellhet logisztika, ennyi rendelést lebonyolítani.
Ediginél gyanítom nem volt fele se, és mégis "szaküzletből átszállítva" de hova?

Másnak is van ilyen állapot, utánvét esetén?

(#18885) scream válasza Dozbik (#18883) üzenetére


scream
veterán

Köszi.

Gondolom, mivel a posta hozza, akkor a ma esélyes. Meglátjuk...

(#18886) Bulp


Bulp
csendes tag

BlackFriday alatt vettünk egy főzőlapot edigitáltól, amit vissza is küldtünk már múlt héten (elállás). Kedden át is vették, kb mennyi idő mire kapok tőlük valami e-mailt, hogy feldolgozták a csomagot vagy valami?

[ Szerkesztve ]

(#18887) sagem


sagem
addikt

Nekem egy kicsi webshopra van rálátásom, nem ilyen mamutokra, de még ez a kis webshop is megtapasztalta, hogy a posta összeomlani látszik/összeomlott. Ők hiába készítik össze a rendeléseket időben, a posta késve tudja csak átvenni tőlük, aztán miután átvették, azután is csúsznak vele, a posta futáros megrendelésekre is vonatkozik ez a dolog. Szóval nem mindig a webshop a hunyó. Gondolom a futárcégek is megzuhantak, ezért is dolgoztatnak a nagyok már 2-3 féle szolgálattal egyszerre.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#18888) scream válasza sagem (#18887) üzenetére


scream
veterán

De miben szakadt meg a Posta? Kétlem, hogy ebben az évben annyira kirívóan sok ajándékot adtak volna fel karácsonyra, hogy az egész meghaljon.

Érdekes más/nagyobb országok miért tudják rendesen tartani a határidőket, itthon meg jó, hogy nem nekem kell elnézést kérni a postától/postástól, hogy 2 hét csúszással hozza meg a csomagomat, amiért egyébként fizettem. (szállítási kltsg)

De ha így is van, akkor miért nincsen valamiféle értesítés erről? :F

Amúgy ma sem érkezett meg a webcam... :(

[ Szerkesztve ]

(#18889) Mr.Csizmás válasza scream (#18888) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy szó a válasz. posta.

más országokban volt piacnyitás, posta, vasút, városi tömegközlekedés, energiaszolgáltatás.

amíg a mindenkori rezsimnek benyalt igazgatóságok vannak, akiknek a rendszerváltás tájékán betonozódtak be állásaikba, addig sok jó nem várható. (a vasúti piacnyitás is csak ígéret, a hálózatkezelő kft illetékessége spanciban van az államvasútiakkal, így nem nehéz ellehetetleníteni egy induló személyszállító magánvasutat - a magán teherek az más tészta, a szociális foglalkoztató államvállalatnak már nem fűlik a foga olyanhoz, amiben a bevételhez meg kell dolgozni)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18890) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Na mi a helyzet!? Csak én "szívok" még emag-os csomaggal!? :D

(#18888) babicsbalu
"Postás" fórumban... egybehangzóan az fekete csomagolású Black Friday emag-os csomagokra hivatkoznak!
több százezer csomag futott be - fut be még mindig folyatosan hozzájuk!
(én konkrétan nov.28-dec-9 közötti héten feladott csomagjaimnál tapasztaltam késést és arra adtam be ma kártérítést a késés miatt... 1munkanapos időgarantált csomagok... az eddigi emagos-ak, ha jól láttam 2munkanapos garantáltak voltak! Azaz ha a posta átveszi, onnan 2munkanapjuk van "teljesíteni"... csak a probléma, hogy az emag sem adott át még minden csomagot a postának... lehet az emagnak megvan a kapacítása... sőt biztos (meg BF óta már 3-4más akciót letoltak), hanem itt a posta nem tudja felvenni - elvinni tőlük... mert teli a OLK raktár!

De mostmár normalizálódni lászik a helyzet... Pénteken feladtam bazi nagy nehéz csomagot zárás előtt 5p-el... szombatra le is vitték vidékre és ma hétfőn kézbesítették!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#18891) toeki válasza scream (#18888) üzenetére


toeki
senior tag

A budaörsi logisztikai központból az utóbbi egy-másfél évben menekülnek a régi dolgozók.
Jelenleg utcáról beesett 6általános jómunkásemberek próbálnak megbirkózni egy karácsonyi dömpinggel.

Kevesebben vannak, gyakorlatlanok, (rosszabb esetben satuhülyék), több a csomag.
Ez együtt adja ki ezt a káoszt.
Valószinűleg jobb nem lesz mert az országos munkaerőhiány felszippantja a normálisabb embereket, maximum a csomagügyileg gyengébb időszakokban javul majd picit a helyzet, de aztán megint jön majd a karácsony amire megint nem lesznek felkészülve...
Én tanultam az idei évből, próbálom kerülni a postai küldeményeket és mindent csak futárszolgálattal.

(#18892) Boond válasza maj-viktor (#18890) üzenetére


Boond
addikt

Azért az a 3-4 akció Bf óta messze elmarad mindenben. Olyan akciókat kb az év bármely napján látsz, vagy hasonlót. Nem kell ettől hasra esni, még.

(#18894) Exelsior24 válasza maj-viktor (#18890) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Nekem pont tegnap délután futott be az utolsó negyedik eMag-os BF-es rendelésem, ezt November 25-én este 20-21 között rendeltem valamikor, bár az aznap kora reggeli rendeléseimre is jó sokat kellett várnom mire a posta ideért velük, de szépen egyesével bepotyadoztak a múlt hét folyamán.
Ha továbbra is ilyen erősen teljesít a posta, akkor lehet pár később rendelt karácsonyi ajándék csak jövőre fog megérkezni egyeseknek. :(

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#18897) ittakary


ittakary
nagyúr

én sem teljesen értem hol lehet a hiba a postán, hol akadhatott el ez az egész emag történet :(

eladtam valamit aprón, időgarantált Vaterafutár MPL csomagot igényeltem csütörtökön, pénteken jött érte a futár és hétfő kézbesítették az ország másik felére...

(#18898) pohár válasza ittakary (#18897) üzenetére


pohár
félisten

erre én is kíváncsi vagyok, BF előtti napon rendeltem a GAP-től egy kabátot, Angliából küldték, elvileg december 5-ig kellett volna megkapjam, de mivel nem Express kiszállítást kértem, hanem az ingyenes akciósat, így nem a DHL hozza ki itthon, hanem az MPL... aminek látszik a teljesítőképessége :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.