Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • almafa42

    aktív tag

    válasz korcsi #23694 üzenetére

    Ez elég komplex kérdés.

    BTC esetében pl rövid távon a megduplázódó bányászati kapacitás megduplázná a kibocsátást. (egy leegyszerűsített eset az lenne, ha diff adjustment után azonnal duplázódna a kapacitás, így átlagosan egy hét alatt kibányászásra kerülne az alapból ~2 hétre tervezett blokkmennyiség. Következő diff adjustment után visszaállna a rend. Ez generálna némi extra eladási nyomást, de már elég alacsony az infláció ahhoz, hogy ez ne legyen lényeges.

    ETC esetében a diff adjustment sokkal gyorsabb, minimális extra kibocsátás lenne. Biztonságosabb lenne a hálózat, ez tény, de nem lenne plusz eladandó mennyiség.
    Az adott MH/s-re eső reward a felére esne (ugyanúgy feltételezve egy duplázódó kapacitást), a profitábilitás pedig a töredékére. (tegyük fel, hogy valaki 100 Ft költséggel 150 Ft-nyi ETC-t bányászott, ő az eddigi 50 Ft profit helyett 25 Ft veszteséget termelne, így megérné lekapcsolnia a gépet). Azt is tegyük hozzá, hogy az alacsonyabb profitráta miatt arányaiban több coin-t lenne érdemes a bányászoknak eladni, hogy a költségeiket fedezzék, ez generálhat extra eladási nyomást, de ez is elenyésző.
    Az árról nem beszéltünk, az tudja kompenzálni ezeket a paramétereket. De az ár nem a hashrate függvénye, sokkal inkább fordítva. Ennek alakulását mindenkinek a fantáziájára bízom.

    Azt pedig, hogy majd valaki felnyomja az árakat, hogy megérje neki bányászni.. nos, nem venném ennyire készpénznek. ETC éves inflációja 4%. Ha valaki egy brutál nagy bányász akkor tegyük fel 20%-os részesedése van a kapacitásból, a bevétele az ETC market cap 0.8%-a éves szinten. Irdatlan pénzt kell belenyomni egy hosszan tartó pump-hoz, melynek mellékhatása, hogy másoknak is jobban meg fogja érni bányászni, nő a verseny, csökken a reward. Hatalmas kockázat alacsony hozamért, melyet ráadásul másokkal meg kell osztani a jövőben.
    Sokkal nagyobb móka pozíciót építeni, és utána felnyomni az árat rövid időre, majd kiszállni. Ehhez általában érdemes valami olyan narratívát találni, ami eléggé lelkesíti az átlag embert. Lehet, hogy ez az ETH -> PoS váltás pont jó lesz ehhez. Ez működhet. De hosszú távon magasabban tartani az árfolyamot azért, hogy amit bányászunk azt jó áron eladhassuk nem működik, mert sokkal drágább magasan tartani az árfolyamot, mint amennyivel magasabb profit keletkezik így.

  • varmi2

    nagyúr

    válasz korcsi #23694 üzenetére

    Az árfolyamot csökkenti, hiszen a bányászok eladják a kitermelt coint. Az eladási nyomás meg árlehúzó hatású.

Új hozzászólás Aktív témák