Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Ebes, a megtervezett falu!
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hogyan van jelölve, hogy egy adott key-en lévő bitcoin az UTXO, vagy nem?
Nem teljesen értem hogy mire gondolsz. A blokkláncban lévő unspent out-ok összessége adja az egyenleged. Nincs olyan hogy UTXO key meg normál key, illetve UTXO bitcoin. A "key-en levő bitcoin" amire gondolsz csupán a keyhez tartozó UTXO-k összege.
Sehol nincs tárolva direktben hogy XY címhez mennyi BTC tartozik. Ha van egy publikus kulcsod amihez megvan a privát kulcs, akkor a kliens fogja a blokkláncot, és megnézi, hogy mely UTXO-k kapcsolódnak ehhez a kulcshoz (címhez), majd az eredményt összeadja és kiírja neked a GUI-ra. Természetesen lehet több címed, és egy címhez tartozhat több utxo. Az egyenleged tehát a blokkláncban található információk alapján csak egy absztrakció. A privát kulcs ismeretében rendelkezhetsz ezen utxo-k felett, és inputként használhatod fel őket egy tranzakcióhoz. Ekkor a bemenetben levő coinok megsemmisülnek, és teljesen új utxo-k jönnek létre (ezért is tartalmazza a kifejezés az "output" szót, mert egy előző TX kimenetéből jön létre mindegyik).
Ez alapján a többi kérdésbe nem is mennék bele, mert teljesen hibás értelmezésre alapultak.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Új, Aktiválatlan, iPhone 15 (128 GB) (rendelhető)
- HIBÁTLAN iPhone 12 mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3818
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- PNY XLR8 CS3140 M.2 NVMe 4.Gen 1TB SSD
- Samsung Odyssey G5 C32G55TQWR 32 Ívelt 1000R WQHD Gamer Monitor 6 hó garancia Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


