Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) mr_ricsi válasza 1989 (#1100) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Milyen RAMot akarsz szerezni :F
Csak egy floppymeghajtó kell, és egy másik gép, amelyen bootolós floppylemezt meg lehet csinálni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1102) 1989 válasza mr_ricsi (#1101) üzenetére


1989
tag

Holnap már lesz 1066 zsir uj Geil Ultra ramom. :K
Másik gép az van, azzal nincs is gond. :))
Holnap estefele irok majd hogy sikerült-e vagy sem. :R
Addig is pörögjön a topic és ne csak rolam szoljon ;]

(#1103) csiga86


csiga86
csendes tag

HELP!
XP-indító képernyő után, belépés előtt; kék képernyő kiírja hogy várjon és rakja a pontokat majd 5-10 s mólva belép...
Winyó, memória csere, sp3 és biosfrissítés után.
Látott már valaki ilyet- tudna segíteni?
Thx előre is

(#1104) mr_ricsi válasza csiga86 (#1103) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azokat a pöttyöket az XP rakja, tehát a kérdésed tedd fel egy XP-s topicban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1105) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Helló!
Most vettem egy új alaplapot msi k9n ultra + vga, ram, cpu.
Olvastam, hogy a cpu-t lehet, hogy nem fogja felismerni, és biost kell frissíteni.
Sajnos még kipróbálni nem tudtam, mert hiányzik még a tápom.
A BIOS-t már letöltöttem, és rátettem egy flopira. Annyi lenne bios frissítésnél a dolgom, hogy be botolok flopy-ról, elindítom az exe-t, és feltelepítem? :)

(#1106) 1989


1989
tag

Meglettek az uj ramok, de nem nagyon akar semmit se csinálni a gép :(
Már teljesen tanácstalan vagyok. :O
Nem tudná esetleg valaki megjavitani nekem??? :U (persze pénzért)

(#1107) mr_ricsi válasza Hurkafej (#1105) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Olvastam, hogy a cpu-t lehet, hogy nem fogja felismerni, és biost kell frissíteni."
Ha nem ismeri fel a procit, akkor nagy eséllyel el sem indul a proci, ezért biost sem tudsz frissíteni. Ha meg felismeri, akkor minek kellene frissíteni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1108) mr_ricsi válasza 1989 (#1106) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Meglettek az új ramok, de nem nagyon akar semmit se csinálni a gép"
Akkor sem értettem, és most sem értem, hogy mit akartál elérni az új RAM-okkal.

"Nem tudná esetleg valaki megjavítani nekem?"
Kipróbálhatnád esetleg, hogy a hivatalos gyári floppylemezes biosfrissítés működik-e. Ha nem, akkor márkaszerviz, mert az alaplapodon soros flash IC van, ráadásul forrasztva az alaplapra.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1109) 1989 válasza mr_ricsi (#1108) üzenetére


1989
tag

Annyi hogy vettem uj memóriákat. :K
Egyébként semmilyen floppy/pendrájv/cd ről nem bootol. :(
Nándikát meg még mindig nem tudtam elérni :O

(#1110) mr_ricsi válasza 1989 (#1109) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Floppynál nem is pislogtatja a Ledet?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1111) 1989 válasza mr_ricsi (#1110) üzenetére


1989
tag

Nem csinál vele semmit. :(
De elképzelhető hogy a flopymeghajtó a sz@r.
Most van egy srác aki "elméletben" meg tudja nekem csinálni. (most nála van a lap) :K

(#1112) szacsee válasza 1989 (#1111) üzenetére


szacsee
nagyúr

1. áramtalanít
2. cmos reset
3. elem kivesz
4. elem érintkezők összezár
5. elem vissza
6. cmos reset vissza.
7. áram alá helyez és próba.

Ha nem jön össze, akkor van BP-n és Győrben is olyan, aki biosfrissel foglalkozik, chippet kell neki elküldeni, vagy ha forrasztott, akkor a lapot. ;)

(#1113) 1989 válasza szacsee (#1112) üzenetére


1989
tag

Köszi jegyeztem a tippet. :K
Ha mégis sz@rul kapnám vissza a lapot akkor megprobálom a leirtakat.

(#1114) Oli G válasza 1989 (#1113) üzenetére


Oli G
csendes tag

helosztok!Nagyon sürgös lenne vmi arra a problámámra hogy most lett összerakva az uj gépem és amikor felteszek xp t vagy vistát,bootoláskor,töltésközben megáll a jel és lefagy.Valoszinü hogy a biosban kell álitani vmit de nem tudom hogy mit :F Ha valaki tudna segiteni azt megköszönném.(bocsi h nem ide kellet volna irnom,de már sik ideg vagyok a telepitgetés végett :W )Elöre is köszi üdv

(#1115) Oli G


Oli G
csendes tag

ja és asus p5q3 deluxe a lapom és ami bios van rajta.

(#1116) donhere


donhere
tag

Helló!

Elb@szott ASUS P5B bios-t szeretnék a Crashfree segítségével rendberakni, csak ugye se kép se hang.. Valaki csinálta már? elméletileg ALT+F2 re jönne elő a kép? vagy alapból kell lennie képnek?

Pci-os videókari benn van, ps2es bill-van, ja meg olvastam itt olyat hogy nem mind1 h mennyi RAM van a gépben.. ?

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#1117) szacsee válasza donhere (#1116) üzenetére


szacsee
nagyúr

1 memóriamodullal próbáld meg visszaállítani.
Alt+F2, vagy Insert nemtom hirtelen.
A CD legyen benne az optikai meghajtóban, vagy floppy-n a bios.. esetleg pendrive-on, bár nemtom utóbbit támogatja-e a P5B

(#1118) donhere válasza szacsee (#1117) üzenetére


donhere
tag

Támogatja... de sajna 1 modullal sem akar képet adni. Esetleg arra gondolok, hogy pont amiért a BIOS update lett volna azért nem indul, mégpedig a E6300 miatt, mivel régi verziós bios volt és sípolt hogy nem ismeri a CPU uCode-ját... lehet emiatt nem botol a Crashfree-sem

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#1119) szacsee válasza donhere (#1118) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kérj kölcsön valakitől egy D-s Penitumot, amit tuti támogat az első bios is.
CPU supportnál nézz szét. Ha nincs ilyen, vagy nem tudsz szerezni, illetve akkor sem indul, akkor is van még egy megoldás.
Foglalkoznak az országban biosírással.
Bp-n és Győrben is van..
Bp-n : biosiras.hu
Győrben: Dryman (PH apróban megtalálod bios szóra rákeresve).
Általában a kivett bios chippet elég elküldeni, és a megadott biost ráteszik, illetve kifutott modelnél kérni szoktak egy biost valamilyen médián.. (CD, floppy...stb).
Nem drágán csinálják érdemes lenne felkeresni őket..így nem buknád a lap árát.

(#1120) donhere válasza szacsee (#1119) üzenetére


donhere
tag

Nagyon szépen köszönöm az INFÓT!! :R
Valószínű majd az egész lapot küldeni kell mert BIOS-t nem látok a lapon, a helye megvan (tok nélkül) így azt külön nem tudom postázni :N

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#1121) komyka


komyka
tag

Hali! Gigabyte alaplapon szeretnék biost frissíteni a @bios progival csak lenne néhány kérdésem: 1.Letöltöttem az F8 as biost amit a vista egy alkalmazásnak ismert fel. Nos ezt a fájlt kell e megadni a programnak vagy ebből a fájlból kell kitömöríteni a többit és ha kikell akkor azokból melyiket? 2.:a problémám megoldásához elvileg az F6os ban lenne a javítás. Most ami újabb az tartalmazza az előzőek javítását?3.:mielőtt belevágok kell e valamit csinálni?(a rendszer stabilan működik) Először csinálnám és nem szeretném tönkrevágni a lapot ha lehet.

(#1122) szacsee válasza komyka (#1121) üzenetére


szacsee
nagyúr

@Bios letölt, bios is letölt.
A biost alkalmazásnak látja, mert önkicsomagoló archivum...ugyanabba a mappába csomagol alapesetben, mint ahol az exe van.
Vírusírtó letilt, skype, msn, torrent leállít. Egyéb asztalon levő alkalmazás leállít.
@Bios elindít mappa betallóz és frissít. várj ne csinálj semmit és ha megjelenik egy restart gomb, akkor nyomd meg...
Javítja az előzőek hibáját is, tehát venne van az F6-os hibajavítása.
.bin, vagy .rom fájlt kell betallózni, mást úgysem enged és nem lehet elszúrni, mivel leellenőrzi, hogy jó-e a fájl.

(#1123) komyka


komyka
tag

Köszöntem szépen :)

(#1124) kjany


kjany
tag

Hilfe !
Asus P5N-E SLI
A minap került hozzám, egy ilyen lap.
Frissitettem a régi 0202 BIOS -t, a (talán) legujabb 1301 verziora.
A frissités sikerült, müködik is minden, Everest is irja a verzioszámot.
De nem tudom lehivni a BIOS menüt, Del bill. megnyomása után csak sötét képernyő
Találkozott már valaki hasonlóval ?
:W

(#1125) zsolt1129 válasza kjany (#1124) üzenetére


zsolt1129
addikt

Próbálj Bios resetet. Gombelem kivesz,majd újra visszarak. Nekem is sz volt még régebben ugyanezzel a lappal. Nem kell megijedned,jó lesz az :D

[ Szerkesztve ]

(#1126) terrion


terrion
tag

hi..biost szerettem volna frissiteni (gigabyte k8ns pro)felhivtam a boltot ahol anno vettem ott azt mondták hogy töltsem le a gigabyte oldalról @bios-t auto update formában frissitsem
megis találta elkezdte feltölteni azután update failed
és kiirta restart system
ujrainditás és elkezdi a mem ellenörzés cumok felismerése majd f1 tovább vagy del bios
mindegy meiyiket választom elkezdi a raidet configurálni és ott elakad
clrmos nem segit semmi sem segit
esetleg valami tipp?????

terrion

(#1127) empir3


empir3
tag

Sziasztok! Volna egy nagy problémám. Van egy pcchips M952-es chipsettel rendelekező alaplapom és van egy intel celeron 2.4 ghz-s procim 128 kb cache-vel rendelkezik. Le szerettem volna cserélni egy intel pentium 4 2.8ghz-s és 1 mb cache-val rendelkező processzorral! Beletettük az új procit és azzal a gép nem indult, és még jumpereltuk is manuálisan! Végül visszakerült a celeron processzor és a BIOS lenullázodott vagyis minden alapbeállitásra került! Visszaállitottuk a dolgokat és azóta indul újra a gépem kiszámithatalanúl. És mi lehet a gond ha egyszer minden visszakerült úgy ahogy volt azelőtt. Már 2 szer is újratelepitettema windowsot reménykedve, hogy azzal volt a baj, de nem. :O És egy BIOS updateval valyon felismerné az új procit? :F Amúgy a verzió számot nem találtam az alaplapon, vagyis kaptam egy olyant hogy REV 1.3B, ez volna a :F verziószám?

(#1128) szacsee válasza empir3 (#1127) üzenetére


szacsee
nagyúr

A Te lapod csak a Northwood magos P4-el kompatibilis, a Prescott magos P4-el (1Mb L2) csak a rev 3.0-s lapokkal kompatibilis..

Don’t support Prescott CPU in V1.3 and V1.5 M/B due to hardware limitation. If V3.X M/B, it can support Prescott CPU.

(#1129) empir3 válasza szacsee (#1128) üzenetére


empir3
tag

Kösz a válaszodat! És az 512 kb cacheval rendelkező P4-es procik northwood-osak-e?

(#1130) empir3


empir3
tag

Amúgy ehhez a laphoz valaki egy BIOS optimális beállitást nem tud leirni? :F Nagyon hálás lennék, ha valaki leirná, hogy hogyan kell beállitani a BIOS-t, hogy stabilan kezelje a dolgokat. Mert vannak olyan percek amikor magától úrjaindul a gép és ez azóta van amikor belerekatuk a prescott procit és azzal nem ment a gép és visszatettük a régit, és igy a BIOS alapértelmezett beállitásokra került.

(#1131) Killer man válasza terrion (#1126) üzenetére


Killer man
tag

Nem a legjobb formáját választottad a frissítésnek. Esetleg ha a lapod támogatja, próbáld meg flashdrive-ról frissíteni egy másik biossal.

(#1132) empir3 válasza Killer man (#1131) üzenetére


empir3
tag

Ezt hogy érted? Bocsi de nem értem, hogy mit akarsz mondani? :F

(#1133) Thrawn válasza empir3 (#1132) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt terrion-nak írta ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1134) Csákk


Csákk
senior tag

Hali all,
van egy via vb6002 lapom frissíteni kéne rajta biost dos alól,
de nem bírok felrakni egy értelmes dost.
Ami cd-ről megy azon egyszerűen nem enged a c: meghajtóra át ahol a bios flash progi lenne, a cd re meg hiába raktam rá, azon nem látszik csak a nero által rárakott dos filék...(boot cd)

windows kékhalállal megy el ,nem tölt be ...tehát kéne a bios frissítés...köszi előre is a helpet :R

^^

(#1135) Killer man válasza Csákk (#1134) üzenetére


Killer man
tag

Nem kell dos, csak egy parancssor, próbáld meg floppyról!

(#1136) Csákk válasza Killer man (#1135) üzenetére


Csákk
senior tag

Nincs floppy meghajtó a lapon.... :o

^^

(#1137) Killer man válasza Csákk (#1136) üzenetére


Killer man
tag

A lapodon ott az FDD helye ha jól nézem. Nincs elfekvőben egy fölös FloppyDrive-od?
Én régi bootlemezekkel szoktam frissíteni. (win95/win98). Esetleg ha egyik sincs kéznél, egyik haverodnak biztos van.

(#1138) Csákk válasza Killer man (#1137) üzenetére


Csákk
senior tag

2 ide csati van csak,floppy nincs :(
amúgy egyszerű lenne a floppy-s dolog,nem is írtam volna ide be,de értékelem a segítőkészséged :R

de egy ilyet viszont találtam,délután próbálom majd ki...

^^

(#1139) s200 válasza Csákk (#1134) üzenetére


s200
tag

windows kékhalállal megy el ,nem tölt be ...tehát kéne a bios frissítés..
Azért ez elég érdekes következtetés.

(#1140) Killer man válasza Csákk (#1138) üzenetére


Killer man
tag

Nem ilyen a lapod? [link]

(#1141) Csákk válasza Killer man (#1140) üzenetére


Csákk
senior tag

Igen, ő az...

^^

(#1142) Csákk


Csákk
senior tag

Vinyóra kéne felrakni egy sima dos-t aztán menne minden,cd-s dosba nem enged meghajtót váltani az a baj...
ilyen telepíthető dost meg nem találtam...:F

^^

(#1143) tupacamaru válasza Csákk (#1142) üzenetére


tupacamaru
veterán

Van Windows 98 SE telepítő CD-d? Arról ha bebootolsz akkor lehet választani egy olyat hogy CD-rom támogatással DOS. Szerintem annál át lehet váltani a C: meghajtóra. Mondjuk ha a C: NTFS akkor nem tudja olvasni. Én a BIOS frisssitést egy pen drive-al szoktam megoldani, Win 98 alatt megformáztam rendszerlemeznek.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1144) Csákk válasza tupacamaru (#1143) üzenetére


Csákk
senior tag

Ok, köszi :R

^^

(#1145) Killer man válasza Csákk (#1141) üzenetére


Killer man
tag

Ha az a lapod, akkor ha jól látom bal oldalon van az FDD csati.

(#1146) tupacamaru válasza Killer man (#1145) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem jól látod. [link] Nincs rajta floppy csatlakozó. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1147) Killer man válasza tupacamaru (#1146) üzenetére


Killer man
tag

Igen, most látom, h az kisebb csati a képen.

(#1148) Csákk


Csákk
senior tag

Ezt mindenkinek tudom ajánlani, a lap alja felé piros link
UBCD V5.0b8 -a progi neve
lehet vele bootolós pendriveot csinálni,nagyon korrekt.

^^

(#1149) Csákk


Csákk
senior tag

Már 5 perce flasheli a biost a progi...mintha kifagyott volna...
szerintetek meddig várjak? :U

^^

(#1150) s200 válasza Csákk (#1149) üzenetére


s200
tag

Ameddig össze nem jön a pénzed egy másik alaplapra.:DD
"Kékhalál" esetén józan ember nem a BIOS frissítéssel kezdi.;]
A "kékhalált" leginkább hardverhiba vagy a winfos kerneléhez nagyon közel álló driver/szoftver galibája okozza. Amíg nincs kizárva a hardvergond, öngyilkosság a BIOS frissítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.