Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Printszkrín válasza Kubbi (#97) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Mi a gond?
Nem indul többet a gép?
Ha megpróbáltál egy nem rá való bios-t ráflesshelni akkor gond van.
Mi volt a procc ami helyett az 1100-as duront be akartad tenni?

Ha csak a beállításokat szúrtad el, húzd ki a hálózatból, elem ki az
alaplapból, vár sokat, majd újra próbál.

Egyébként a KT7A-nak ennie kell a procidat.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#102) ---Lasali--- válasza jeni (#98) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem egy P4P800 865PE lapom van, haver addig beszélt nekem míg lefrissítettem rajta a biost, 1010 es volt rajta, 1019 est raktam föl, na most, semmivel nem lett se jobb, se rosszabb, jah, de, a boot képernyő szebb lett :D , meg raktak bele egy fölös winyo beállító részt...

(#103) Kubbi válasza Printszkrín (#101) üzenetére


Kubbi
tag

A gép elindul... de betegen.
Az xp-t valamiért nem engedi felarkni, de ezt még próbálgatom...( meg a 98-at ismegpróbálom)
A manualjában, 600-850-ig támogatja a duront, és 1200-ig az athlont, gyári biossal. Gondolom, mivel ez 1100-es duron, ezért csak athlonnak ismeri fel.(mint írtam azt is 5X100-on)
Másik biost még nem hegesztgettem rá, mer nem tudom mivel másabb a rev1.3, mint az enyém...(de hogy lehet az hogy a gyártónál nincs ilyen változatú lap???):(
Megy vele a gép, bár furcsán... a biosban, ha állítok valamit, akkor lefagyizik, és cmos-t kell törölni. De tegnap este tudtam úgy állítani, hogy ne fagyjon le.
És gondolom, mivel más típusról származó biost akarok ráírni, ezért nagyobb az esély hogy elcsesződik... Ezért kellene nekem jobban tudni, hogy mi a teendő, hogy lehet visszamenteni a régi biost, mert a krónikák arról szólnak, hogy mentsd le ha elromlik legyen mivel visszamásolni, de azt már homály fedi hogy hogy...
(Nem tudom mi volt az elődje) Ez miért fontos?

[Szerkesztve]

(#104) Dufresne válasza Kubbi (#103) üzenetére


Dufresne
addikt

A lapod ittvan az abit honlapján: Bővebben: link
Amúgy a lap potos neve KT7A RAID ugye? Csak mert én csak ilyet találtam az abit honlapján:)
A teendő, hogy innen letöltöd hozzá az összes bios, felrakod a legrégebbit, ha azzal megy akkor így tovább egészen a legújabbig és azzal a legfrisebbel használod, ami még működik.

[Szerkesztve]

Bocs, most látom, hogy van sima KT7A is, csak abból is van 2féle. Sima, meg valami rev 1.3, ennek fényében kéne keresni, a linket s átjavítottam:)

[Szerkesztve]

(#105) Kubbi válasza Dufresne (#104) üzenetére


Kubbi
tag

Nekem sima KT7A van rev1.1!!!!!:F
Nem értem... mi a teendő, ha már olyan biost teszek fel, amivel nem megy???
Be se bootol... nem?!

(#106) Kubbi


Kubbi
tag

Most 11X100 a biosban a beállítás, most fut is vele, athlonnak hívja a procit...
Az XP nem megy fel, de a 98 ráment...
A rev1.3-as változathoz van olyan bios frissítés, ami kezeli az 1300-as duront...
Akkor most mi lenne a legokosabb??!!:F

(#107) Dufresne válasza Kubbi (#105) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha olyan BIOS-t teszel fel, amit a gyártó honlapjáról teszel fel, akkor azzal mennie kell. A nem megy alatt instabilitást értek, nem pedig abszolut halált, mert ha az történik, akkor bioscserét sem tudsz végrehajtani, max ha cseréled a chipet.

Aműgy itt a leírás hogyan csináldBővebben: link és innen szedd le a legelső file-t (kt7a9.exe) Bővebben: link Ha ezt elindítod, akkor kirak maga mellé 5 file-t.
Csinálsz 1 boot floppy-t, XP-n ez elég egyszerű, azután a kicsomagolt 5 file-ból a szövegesen kívül felrakod a másik 4et a floppy-ra. Ezután reboot, indítás floppy-ról és ha bejön a dos parancssor, nincs más dolgod, mint begépelni, hogy RUNME és elindítod. Ezekután már minden egyértelmű. És ha nem hibás valamelyik hardvered, akkor menni kell mindennek ezek után. Persze a CMOS törlést ki ne felejtsd.
Jah és ha lehetőséged van próbáld már ki a gép többi cuccát másik gépben, hogy azok mennek-e rendesen, mert ha igen, akkor lehet a lapoddal van gáz, ha ezekután sem megy a dolog.

(#108) Dufresne válasza Kubbi (#106) üzenetére


Dufresne
addikt

A rev1.1-es lapodhoz miért rakod fel a rev1.3-as biosát?? Nem véletlenül írja a gyártó, hogy rev1.0-tól 1.2-ig kell egyfajta bios, rev1.3-hoz pedig már másik kell.
Attól még nemlesz rev1.3as lapod, hogy annak a biosát paszírozod fel a gépre valahogy... csak nem fog rendesen működni ellenben.

(#109) Kubbi válasza Dufresne (#108) üzenetére


Kubbi
tag

Ezt nem tudtam, hogy 1.0- 1.2-esig ugyanaz a bios kell rá...
Csak itt nem látok olyan frissítést, amit támodatná az 1100-es duront...
Vagy attól még támogathatja?! :F
Szóval ha erről a lapról rakok fel biost nem hal meg a lap?

(#110) Kubbi


Kubbi
tag

Ezt írja ki az everest a procira: AMD Duron XP,1100Mhz (11 x 100)
De egy másik menüben már athlonként szerepel...

(#111) Dufresne válasza Kubbi (#109) üzenetére


Dufresne
addikt

Elvileg nem hal meg a lapod, ha innen raksz fel, mivel ez a hivatalos oldal, ahonnan az abit ajánlott biosait le lehet tülteni ehhez a laphoz.
Jah és ennek a lapnak alapból kell támogatni az 1100as duron-t asszem, de az, hogy egyi másik progi a procit miként ismeri fel... Nem mindig kell ezekben 100%-ig megbízni:)

(#112) Kubbi válasza Dufresne (#111) üzenetére


Kubbi
tag

A Bios is athlonként ismeri...
De fel tudtam rakni rá az xp-t, és stabilan megy, nem tudom mi lelte, hogy engedte változtatni, a szorzót, de most megy, és amíg megy, nem turizom.. A feszültség értéket is duronnak megfelelően állítja be.... Úgyhogy köszi mindent... De ha valami lelné, már tudom hogy kell frissíteni, (és megmerném csinálni).
Köszi mindent mindenkinek!:R

(#113) Rayman15


Rayman15
csendes tag

Sziasztok! Bocs, hogy ide írok de ez manapság a ''legélőbb'' BIOS frissítéssel foglalkozó topic. Volna nekem egy Asus A7V600-X nevű alaplapom. Most vettem hozzá egy Sempron 2800+-os procit, amit még mindig 1600-as Thortonnak ismer fel... Gondolom egy Bios update segítene... Addig eljutottam, hogy leszettem egy .awd kiterjesztésű fájlt az asus.com-ról. És most hogyan tovább? Nem szeretném elrontani, ezért gondoltam hogy megkérdem a témához inkább hozzáértőket! Válaszaitokat előre is köszönöm!

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#114) Printszkrín válasza Rayman15 (#113) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Biztos kaptál a lapodhoz egy CD-t.
Tedd be, találsz rajta a utiliti-k közt olyat, hogy ASUS Update.
Telepítsd fel, és indítsd. Egy jópofa kezelőfelületű progi.
Kesess olyat, hogy bios update. Lesz egy legördülő menü, válaszd a
bios from file-t. Add meg neki hova töltötted le az awd file-t, és start.
ASUS-nál már nagyon régóta jól működik ez a win alóli frissítés.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#115) Dufresne válasza Printszkrín (#114) üzenetére


Dufresne
addikt

Nekem is van otthon egy a7v600-x, de nem is néztem, hogy ez is tudja a win alóli frissítést, de majd ha hazamegyek jól kipróbálom. Én eddig csak a floppy-s verzióval frissítgettem.
Amúgy ha boot közben nyomsz egy Pause-t, akkor el tudod olvasni melyik gombot kell lenyomni, asszem Ctrl+F2 és akkor bejön a saját update progija. Csak be kell rakni a floppy-t, amire felraktad a letöltött file-t és utána már minden értelem szerű.

(#116) Dufresne válasza Kubbi (#112) üzenetére


Dufresne
addikt

Nem vagyok biztos, benne, hogy kéne tudnod a szorzt állítani, de örülök hogy megy és segíthettünk.

(#117) Dufresne válasza Dufresne (#115) üzenetére


Dufresne
addikt

Tévedtem, Alt+F2 a varázskombináció:D
ÉS valóban a user manual-ben is írja, hogy a cd-n rajta van a Live update utility, csak mivel én egyből a bios refresh oldalakra lapoztam még annó, ahol live update-t nem említik, figyelmen kívül hagytam ezt a lehetőséget.

(#118) Debilon


Debilon
addikt

hello!
úgy is meg lehet oldani a BIOS frissítést, hogy például egy Win98SE boot CD-ről elindítom a gépet, és aztán indítom a flesselést?

vagy recommended a boot floppy?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#119) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

helósztok!
az miért lehet hogy nem hozza be az msinek az oldalát???
egy havernál behozta és ott le is töltöttem az alaplapomhoz a legújabb biost
(msi k7n2 delta ilsr)ezt el is küldtem a freemailemre eddig ok.

csak nem találtam az msinek az oldalán olyan step by step leírást és így nem tudom hogy pontosan milyen parancsszavakat kell begépelni majd amikor bios frissítek

(#120) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

vki nem tudna segíteni??

(#121) boyzooon


boyzooon
csendes tag

csumi! Az lenne a kérdésem hogy van egy MS9147C típusu lapom és már 3 éves.
nem naon lehet vele húzni a procit meg 1 kicsit belassult az elmúlt időben. Kérdezném hogy egy biosfrissíté segítene rajta? érdemes biosfrissítést csinálni?:D

azt hol tom beállítani és ha beállítottam akkor hol tom megnézni hogy amit beállítottam azt télleg jól állítottam-e be???

(#122) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!!

Lenne egy kérdésem. Mindenhol azt hallom, hogy BISO frissítés így, BIOS frissítés úgy. Miért kell ennyire frissíteni a BIOS-t? Gyorsabb lesz tőle a gép vagy megbízhatóbb? Választ köszönöm

(#123) oliba


oliba
őstag

Egyébként csak azért kérdeztem, mert van egy ASUS Updtae programom, amin BISO-t tudok letölteni. Biztos ismeritek és ha könnyen fel tudnám tenni az új BIOS-t akkor tölthetnék le

(#124) Drótszamár válasza oliba (#123) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ha nincs semmi probléma a gépeddel akkor inkább ne piszkáld.

Egyébként a legtöbbször egy új (rosszul felismert) hardver megjelenésekor szoktak bioszt frissíteni. (pl amikor az alaplap kijött akkor még nem volt sempron proci, így a lap azt nem ismeri fel, vagy rosszul kezeli. Ha az alaplap egyébként tudná kezelni, akkor a gyártó kiad egy frissítést, és ezzel már megy rendesen az adott hardver).

Még1x, ha nincs vele gond, akkor ne piszkáld!

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#125) oliba


oliba
őstag

OK!! Köszi a segítséget

(#126) Lacza


Lacza
senior tag

Lenne itt valaki aki segítene egy MSI biost upgradelni?

Gyenge az angol nyelv tudásom hozzá:((

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#127) bibimad válasza Lacza (#126) üzenetére


bibimad
aktív tag

Mondjad,mi a gondod?

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#128) Printszkrín válasza Lacza (#126) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A #32-es hsz-emben ott a leírás amire vágysz.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#129) Lacza válasza bibimad (#127) üzenetére


Lacza
senior tag

Tehát itt találtam meg a jó biost:

Bővebben: link.

Van itt AMI meg AWAD dios vagy telepítő.

Igazából csináltam már ilyesmit NF7s -en de nem szeretném elszúrni.

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#130) iwu válasza Lacza (#129) üzenetére


iwu
addikt

mi a konkrét lap, amihez kell?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#131) Lacza válasza iwu (#130) üzenetére


Lacza
senior tag

875P-NeoLSR

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#132) Lacza


Lacza
senior tag

Pontosabban ezt nem értem:F:
For AMI BIOS
1. Rename the desired AMI BIOS file to AMIBOOT.ROM and save it on a floppy disk. e.g. Rename A569MS23.ROM to AMIBOOT.ROM
2. Insert this floppy disk in the floppy drive. Turn On the system and press and hold Ctrl-Home to force update. It will read the AMIBOOT.ROM file and recover the BIOS from the A drive.
3. When 4 beeps are heard you may remove the floppy disk and restart the computer.


Mit minek nevezzek és miért?

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#133) iwu válasza Lacza (#131) üzenetére


iwu
addikt

Bővebben: link
Bővebben: link - elvileg ez a bios kell hozzá.
amikor belépsz a bios-ba, nézd azért meg, hoyg ami-e vagy award - olvasd végig a képernyőt, látni fogod, tutti.
azt írja a leírás AMI bios-ra, hogy a letöltött biosfilét AMIBOOT.ROM -ra kell átnevezni, boot közben nyomni a ctrl-home billeket, úgy, hogy bent a floppy, és akkor megcsinálja a flesst,4 csippanás után floppy kivesz, és restart.

Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#134) bibimad válasza Lacza (#132) üzenetére


bibimad
aktív tag

Nevezd át a friss BIOS file-t,vagyis a letöltött rom.file-t amiboot.rom-ra és mentsd ki egy floppy-ra.Tedd be a floppyt a meghajtóba,inditsd a gépet és nyomd a ctrl-home billentyű párost. Frissíteni fogja a BIOS-t az A meghajtóról. Mikor négyet sípol, vedd ki a floppyt és indítsd újra a gépet!

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#135) Lacza válasza iwu (#133) üzenetére


Lacza
senior tag

Igen, én is ezt a biost találtam meg és raknám fel, de ez így nem egyértelmű a hülye agyamnak.

Tehát kicsomagolom a letöltött bios fájl.
Átnevezem szép rózának:DD vagy minek, felrakom egy floppyra, a biosban floppyról bootolok. Gondolom a bootolás után elindítom ezt az exe vagy akármilyen fájlt és közben nyomobatom vagy folyamatosan nyomom a két gombot?
Aztán ha 4-et csippan akkor reboot?

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#136) iwu válasza Lacza (#132) üzenetére


iwu
addikt

a letöltött filét nevezd át, és azért, mert ezen a néven keresi a beépített flesselő.
tehát letöltöd, átnevezed, floppyra másolod, restart, ctrl-home nyomva, flesselés indul, amikor a 4 csippanást hallod, floppy ki és restart.

ÜDw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#137) Printszkrín válasza Lacza (#129) üzenetére


Printszkrín
senior tag

MSI lapnál nyugodtan használd a Live Update-ot.

Keresd meg a letöltéseknél, telepítsd, és nomj rá a Live Bios-ra

Nem nézted meg a 32-es hsz-emet?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#138) iwu válasza Lacza (#135) üzenetére


iwu
addikt

nem kell róla bootolni, az újabb biosokban már van billentyűkombóra előhívható flessprogi.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#139) iwu válasza Printszkrín (#137) üzenetére


iwu
addikt

najah, ott a liveupdate is!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#140) Lacza válasza iwu (#138) üzenetére


Lacza
senior tag

Ez hol van?

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#141) Lacza válasza Printszkrín (#137) üzenetére


Lacza
senior tag

A live update megakad a bios keresésnél:((

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#142) iwu válasza Lacza (#140) üzenetére


iwu
addikt

gondolom be van égetve az epromba, nem tom...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#143) iwu válasza Lacza (#141) üzenetére


iwu
addikt

van olyan opciója is, amikor a már letöltött progit updateled a win alol...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#144) Lacza válasza iwu (#143) üzenetére


Lacza
senior tag

Ez megbízható?

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#145) iwu válasza Lacza (#144) üzenetére


iwu
addikt

nekem még soha nem wolt vele gondom!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#146) Lacza válasza iwu (#145) üzenetére


Lacza
senior tag

:R

Meg merem próbálni:C

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#147) iwu válasza Lacza (#146) üzenetére


iwu
addikt

a mielőbbi wissz'lát!:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#148) Lacza válasza iwu (#147) üzenetére


Lacza
senior tag

Reméljük:DD

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#149) Lacza


Lacza
senior tag

Utána újra kell rakni az alaplapi drivert, vagy valamit?

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#150) iwu válasza Lacza (#149) üzenetére


iwu
addikt

nem!
max nézd át a biosbeállításokat!
Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.