Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) mape22 válasza szacsee (#1438) üzenetére


mape22
csendes tag

Én is itt akadtam meg ezen az oldalon, hogy nem jött meg a regisztrációs email. Ezt a MSI Support-os dolgot ezt le tudnád írni nekem, mert nem tudom, hogy működik. Kerestem email címet, vagy valamit amin keresztül kommunikálni lehetne, de nem találtam még meg, ha egyáltalán email címről van szó. :F

(#1452) sonar válasza szacsee (#1450) üzenetére


sonar
addikt

Nekem volt régi Abit meg AsRock lapom azokban az általam leirt módon kellett resetelni a bios-t. Mondjuk a mostani giga lapomat még nem reseteltem egyszer se, de itt tényleg az általad leirt módot mondja a manual.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1453) szacsee válasza mape22 (#1451) üzenetére


szacsee
nagyúr

Üdv!
Nos megoldódni látszik a problémád... remélem.
A pontos alaplap típusát és revíziószámát kérném. :R

(#1454) Yoccc


Yoccc
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Én még nem frissítettem BIOS-t, de most van egy Gateway ML6227q típusú notebookom, amin 77.15-ös verziójú bios van. hogyan is tudnám ezt frissíteni. a gyártó honlapján nem találtam ehhez a típushoz való bios-t (bár lehet hogy én vagyok láma) Ha már vki csinált ilyet, ilyen típusú notival kérem jelezze hogyan is csinálta. Előre is köszönöm

(#1455) szacsee válasza Yoccc (#1454) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem láttam biost én sem.
Megnéztem pár laptopot és nem nagyon szórnak ki hozzájuk biosokat.
Próbálj megbarátkozni vele, vagy vedd fel a kapcsolatot egy magyar szervízzel (ha van), hátha Ők tudnak segíteni (lehet csak belső részre elérhető).

(#1456) Yoccc


Yoccc
csendes tag

Ahha értem. Csak akkor viszont azt nem értem minek adnak ki Vistára egy notit, ha tudják (mert biztos tudják) hogy nem fog menni rajta... Ez esetben vmi XP-s driver pack jól jönne :D

(#1457) v2izzy


v2izzy
tag

Üdv.
Van egy MSI alaplapom ami támogatja az M-flash nevü funkciot, csak nem tudom hogy lehet ezen keresztül BIOS-t updatelni. Esetleg valaki tudná, hogy hogyan kell ezzel a funkcioval pendriverol updatelni?
A választ előre köszönöm! :R :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#1458) Blaze71 válasza v2izzy (#1457) üzenetére


Blaze71
őstag

Pendrive-ról még nem frissítettem BIOS-t, de a LiveUpdate nagyon jól működik MSI lapoknál. Én mindig úgy frissítettem. Gigabyte esetében meg letöltöttem a friss file-t és a @Bios progival. Mindkét verzió elég egyszerű. Ha a lapod tudja a DualBios-t, akkor attól sem kell tartanod, hogy áramszünet lesz Bios frissítés közben, mert vissza lehet állítani.

A CMOS Clear nem ilyen bonyolult. Elvileg 5 másodpercre ráteszed a kikapcsolt és áramtalanított gép 2 tüskéjére a jumpert és kész. Az elem ki dolog esetében meg elég neki 2-3 perc, de a biztonság kedvéért én is legalább 5 percig szoktam hagyni. Ennyi egy cigi. :DDD Természetesen szintén kikapcsolt és áramtalanított gép esetén. Nem kell sem csavarhúzóval összeérinteni az elemtartó érintkezőit, sem jumpert dugdosni a CMOS Clear tüskére. Ez az elem kiszedős dolog egyébként a "hot-reset". :DDD

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1459) szacsee válasza v2izzy (#1457) üzenetére


szacsee
nagyúr

Meglestem ezt az M-flash dolgot.
Ez ugyanaz, mint Gigánál a Q-flash.
A dolog lényege, hogy biosból pendrive-al lehet updatelni vele, vagy másik biost kipróbálni bootolva... ergo nem sütöd a lapba a biost, hanem pl bebootolsz vele és kipróbálhatod - gondolom én.
A biosba belépve az M-Flash menüben engedélyezed az update-t, persze előtte a Bios Update Protection-t le kell tiltani azt hiszem MSI-nél.
Ha megvagy egy simán leformázott FAT vagy FAT-32-re formázott pendrive-ra lemented azt a biost amit rá szeretnél tenni az alaplapra és az M-Flashban Bios Update-re álítod a funkciót.
Utána frissíthetsz.
Bővebb infót a kézikönyv 3-31-es fejezetében találsz (Eclipse Plus series manualját néztem).

A legfontosabbb: M-flash és a Live Update-t is csak Load Bios Default után szabad csinálni, ergo tuning nélkül. :K

[ Szerkesztve ]

(#1460) Blaze71 válasza szacsee (#1459) üzenetére


Blaze71
őstag

Nálam nem volt gond LiveUpdate esetében a tuning miatt, pedig nem tettem alapra. A beállításaim is megmaradtak.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1461) szacsee válasza Yoccc (#1456) üzenetére


szacsee
nagyúr

A déli híd meghajtóprogramját töltsd le a gyártó oldaláról nem kell ahhoz biosfriss.
Ha meglesed milyen déli híd van a notiban, akkor adok linket is hozzá.
Ezt pendrive-ra kimásolod egy pendrive-ra, vagy CD-re és azt betallózod és már látja is a HDD-d.
Mert nem írtad, de gondolom ez a probléma a telepítéskor.
A másik megoldás, hogy a noti biosában letiltod az AHCI-t és már fel is megy a Vista mindenféle meghajtó nélkül. :K

Blaze71: Általában nincs belőle probléma, de vannak egyedi esetek, ahol pl a User nem tesztelte ki a rendszert és instabil gépen próbál biost frissíteni. Illetve néhány esetben már előfordult, hogy a tuning miatt nem az volt a biosban mint kellett volna. (tuningra belőtt Vcore-t VID-nek vette a lap és ahogy adtad neki a feszt nagyon túlfeszelted... .de biosban ezt nem láttni, csak ha a CPU-Z-re pillant a User.

[ Szerkesztve ]

(#1462) Blaze71 válasza szacsee (#1461) üzenetére


Blaze71
őstag

Ez jogos, ebben az esetben tényleg jobb visszavenni és ilyenkor a legegyszerübb alapra tenni. :R

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1463) kistango


kistango
csendes tag

hello mindenki! vki legyen oly kedves és segítsen nekem egy abit nf7 alaplapot bios frissíteni! nagyon segítőkészek lennétek!!!!!!!

Maffiozo.hu : kistango

(#1464) Daemon09 válasza kistango (#1463) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
A legegyszerűbb, ha a gyártó oldaláról letöltös a frissítő progit, meg a bios file-t és win alatt lefrissíted.

(#1465) yanna


yanna
őstag

Sziasztok!

Csak egy egyszerű (lehet hülye) kérdés. A bios is használja a memóriát?

Adott egy 2 gigás laptop, ami induláskor eddig 2027 mega memóriát írt ki (eddig sem értettem, hogy miért nem az összeset, ezek szerint csak a szabad méretet). A napokban történt bios frissítés után most meg 1979-et. Szóval ez számomra nagyon úgy tűnik, hogy igen. Vagy nem? Vagy már rögtön induláskor használja az op rendszer a memóriát? (A Vista sp2 is a napokban került fel.)

(#1466) yanna válasza yanna (#1465) üzenetére


yanna
őstag

Kérdés megoldva, így jár aki előbb kérdez bemondásra és csak utána győződik meg a szituról. :W

(#1467) NoNeMe


NoNeMe
csendes tag

sziasztok kellene 1 kis HELP!!!
biost frissítenék de nem találok megfelelő biost
lap Asus a8ne-fm/s soket 939 (fsc 11 1011 a biosra írva)

ha valaki tud segítsen!!!!!

Csak hétvégenként tudok PH!-zni :(

(#1468) gombocda


gombocda
csendes tag

Sziasztok!
Problémám egy MSI PM8M3-V alaplappal van. Bios frissítés közben hibát jelzett.
Windowsból MSI Liveupdate programmal internetről csinálta ezt, majd sajnos újraindúlt.
A gép nem indúlt el, hanem ezt írja:

Award Boot Block Bios v. 1.0
Copyright (c) 2000, Award software, Inc

Bios Rom Checksum Error

Detecting Floppy Drive A Media
Drive A Error
System Halt

Ha kell veszek floppyt mert nincs a gépemben. Az msi.com -on megtaláltam az alaplap leírását csak nincs semmilyen fájl amit letölthetnék, mert liveupdate van ott is.
Hogyan tudom helyrehozni esetleg cd-ről is lehet?
Hol találok olyan frissítést amit telepíteni tudok cd-ről vagy floppíról.
Elöször csinálok ilyet, köszönök minden segítséget.
Üdv: gombocda

(#1469) Daemon09 válasza NoNeMe (#1467) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Nehéz lesz találni hozzá, mert a Fujitsu Siemens-nek lett gyártva a lap. Szóval nem lehetett külön megvásárolni ezt a lapot, csak komplett Fuji gépekkel együtt.
Miért akarod frissíteni? A legfrisebb a 1013-as, ami a következőt javítja : Fixed system hangs on POST while installing some PCI-E x16 VGA cards

(#1470) NoNeMe válasza Daemon09 (#1469) üzenetére


NoNeMe
csendes tag

már megoldódott a probléma :R
köszönök mindent :))

Csak hétvégenként tudok PH!-zni :(

(#1471) Daemon09 válasza gombocda (#1468) üzenetére


Daemon09
őstag

Próbálj meg valahol letölteni hozzá egy bios-t és rátenni floppyra, mivel azon keresi.

NoNeMe : Nincsmit. :)

(#1472) kamikazeoh


kamikazeoh
csendes tag

Hali mindenkinek!Segítséget kérek tőletek.Egy MSI K9A2 Neo lapot hogy tudnék win 7 alól lefrisíteni???Első bios frisítésem. Ha esetleg van egy hozzá értő az MSN em kamikazeoh@citromail.hu megköszönném ha fel venne.Hali

(#1473) Daemon09 válasza kamikazeoh (#1472) üzenetére


Daemon09
őstag

Van az MSI-nek az un. Live update progija, azzal lehet. De nem tartom biztonságosnak, mert netről frissíti a bios-t és fentebb egy kollégának is így szállt el a lapja.
Miért akarsz frissíteni?

(#1474) kamikazeoh válasza Daemon09 (#1473) üzenetére


kamikazeoh
csendes tag

Hello!Most én vagyok a lenti kolléga mert nekem is el szált.Frisítés után újraindítás és nem indult el többet :(( Úgy hogy most gratuláltam magamnak. :C Egy meghalt lapot vissza lehet még hozni?Pc boltba esetleg meg tudják csinálni?Köszi azért a segítséget

(#1475) kamikazeoh


kamikazeoh
csendes tag

Hali!Megint én.Úgy néz ki hogy jó lett.Mert most megy a gépem(Kopp kopp kopp)Akkor nem indul el ha be dugom a web camom ez mért lehet?De sebaj.Látni lehet hogy bios frisítés volt de mostantól nem tudom húzni a procim mert nem indul el ha meg húzom.Arra nincs megoldás? :(

(#1476) gombocda válasza Daemon09 (#1469) üzenetére


gombocda
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan sikerült megmentened az alaplapodat?
Én is megpróbálnám. Bár nekem MSI alaplapom van.
Úgy jártam a Liveupdate programmal, ahogyan elöttem leírták.
Jobbat szerettem volna, de frissítés közben hibát írt és menteni sem tudtam a biost, hogy azzal visszaállítsam.
Daemon09 írta, hogy:
legfrisebb a 1013-as, ami a következőt javítja : Fixed system hangs on POST while installing some PCI-E x16 VGA cards
Ezt nem értem. Hol találom a 1013-ast?
Minden segítséget köszönök: gombocda

(#1477) kamikazeoh válasza gombocda (#1476) üzenetére


kamikazeoh
csendes tag

Hello gombocda!Milyen lapod van pontosan?Nekem nem írt hibát csak frisítés után nem indult el.Közben rá jöttem hogy mi miatt nem idnul el!Ha a web camom be dugom nem indul el se jut bioszig és kikapcsol.Nekem MSI K9A2 Neo az alaplapom.Hát az a baj hogy te a 1013asat keresed.És (legalább is nekem)a 1.9verzióju bios lett felrakva 1.1 helyett.De szerintem nem stabil mert ritkán fagyadozik a gépem.Álítólag az 1.8as az jó.De azt meg nem tudom fel rakni :(( Se az 1.5-öt!Hát nem tudom elég furcsa ez az MSI.Olyan biost kidobni ami nem is olyan jó :U Nem értem!

(#1478) gombocda válasza kamikazeoh (#1477) üzenetére


gombocda
csendes tag

Problémám egy MSI PM8M3-V alaplappal van. Akadozott és lassú volt telepítés után is.
Gondoltam felfrissítem a drivereket a Liveupdateval. Bios frissítés közben hibát jelzett.
Windowsból MSI Liveupdate programmal internetről csinálta ezt, majd sajnos újraindúlt.
Azóta a gép nem indúl el.
Elözőekben javasolta Daemon09 a
A legfrisebb a 1013-as, ami a következőt javítja : Fixed system hangs on POST while installing some PCI-E x16 VGA cards
Nem tudom ez mit jelent és, hogy hol találom azt a 1013-ast?
Tényleg fúrcsa, hogy reklámozzák a Liveupdatet még online is és nem jó.
Az MSI oldalán az archivok között megtaláltam a számát, de ott is csak liveupdate van.
A gépet meg nem tudom elindítani. Valószínű szervíz lesz, hacsak valami jó tanácsot nem kapok.
Üdv: gombocda

(#1479) kamikazeoh válasza gombocda (#1478) üzenetére


kamikazeoh
csendes tag

Nekem is nagy bajom van most.1.9es bios van fennt és nekem AMD770es a chipsetem Most AMD790X et ír.Valaki aki hozzá értő segítsen legyen szives hogy a régebbi bioszt hogy tudom vissza hozni.Újra indulgat a gépem,játékoknál is sajnos.

(#1480) gombocda


gombocda
csendes tag

Sziasztok !
Köszi a segítséget.
Esetleg egy jobbra is váltanék, csak nem tudom, hogy az ebbe használt processor jó-e jobb alaplapba?
A proci tipusa:
Intel® Pentium® D Processor 805
SL8ZH Malay 2.66 GHz / 2M / 533 MHz 85A 90 nm
LGA 775
Bus/Core Ratio: 20
VID Voltage Range: 1.25V-1.4V

Ha valaki tudja melyik alaplapokba jó ez a processor írja meg lécci.
Üdv: gombocda

(#1481) Jorus válasza gombocda (#1480) üzenetére


Jorus
nagyúr

A procid belemegy a legtöbb modern LGA775-ös lapba, ellenben ezek közül kevés van, amelyik DDR RAM-okat és AGP-s VGA-t tud fogadni, tehát kérdés, hogy csak a deszkát cserélnéd, vagy RAM-ot és VGA-t is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1482) Hevius


Hevius
tag

Sziasztok!

ASRock M3A780GXH/128M alaplap bírja a LiveUpdate BIOS frissítést, vagy hogy fogjak a BIOS frissítésnek mert nincs floppy lemez meghajtó a gépembe. :F (soha nem frissítettem még BIOS-t és nem szeretném elsőre el is rontani. Segítsetek pls. azt tudom már hogy az úgy mond legrégebbi BIOS van rajta az 1.00 és azóta van a hivatalos oldalon 1.10-es BIOS frissítés. Amúgy azért szeretnék BIOS-t frissíteni mert így nem bírja az 1600MHz-et a DDR3-as memóriáim 2V-on, mert gyári weblapján az van megadva a memóriának hogy ezzel az időzítéssel 1.9V-on 1600MHz-et bírnia kell, és nem bírja. Ja meg azt hozzá kell tennem hogy windows 7 van a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#1483) Hevius válasza Hevius (#1482) üzenetére


Hevius
tag

Már megoldódott...

[ Szerkesztve ]

(#1484) tiburon26


tiburon26
csendes tag

üdv!
775i945GZ BIOS P1.20
ebben szeretnem megtalalni a memory remap funkciot win7 x64 van fennt a 4gb ram miatt,de csak 2,87gb hasznal.
többször is atneztem a bios-t de nem talaltam a memory remap funkciot.segitene valaki? :F

Sosem szabad alábecsülni a hülyeség hatalmát...

(#1485) tiburon26


tiburon26
csendes tag

senki? :(

[ Szerkesztve ]

Sosem szabad alábecsülni a hülyeség hatalmát...

(#1486) gombocda válasza tiburon26 (#1485) üzenetére


gombocda
csendes tag

Köszi a segítségeket!
Megoldódott és minden jól müködik 4CoreDual-SATA2 R2.0 alaplappal.
Üdv: gombocda

(#1487) Csab0


Csab0
csendes tag

Van egy ECS 690VM FMH lapom és frissíteni szeretnék a bios-án és a gyártó oldalán ezt találtam,ami egyedül a ram slotok számában és ps2 portok létében különbözik. Azt szeretném megkérdezni,h szerintetek érdemes megpróbálni? Mert külsőre is csak ez a 2 különbség van. Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#1488) maxlanders válasza Csab0 (#1487) üzenetére


maxlanders
tag

Szerintem az nem lesz úgy jó, de tévedhetek is. Van valami baja a lapnak amiért kellene frissíteni?

(#1489) Csab0


Csab0
csendes tag

2 RAM slot valamiért nem működik, más baj nincs. De ez tuningmentes lap, ezért gondoltam, hogy más lap biosából kilehet hozni valamit, ha csak fesz.emelést, nekem az is segítene(310mhz-en megy a ram). Az a baj,h a gyártó nem tartja niyílván ezt a lapot, azért gondoltam,hogy,ami részben ugyanaz, hátha kompatibilis, de inkább nem próbálkozok:R De azért kiváncsi lennék a véleményedre.

(#1490) enciss


enciss
csendes tag

Halihó!
Az lenne a problémám, hogy most vettem egy laptopot, ami elég régi, de a célnak megfelel, csak netezésre kellene.De sajnos állandóan újraindul használat közben.Kék alapon fehér hibaüzenet.Azt ajánlja,hogy a memória gyorsítótárazást és árnyékolást kapcsoljam ki biosban, de fogalmam sincs hogy ezt hol kell a bioson belül és eddig még senki nem tudta akit kérdeztem.legutóbb már bios frissítést is ajánlott, na már most az alaplapom:
gericom N34AS1
a biosom szerintem 2004-es amibios
azt szeretném kérdezni,hogy bios frissítés megoldhatná-e a problémámat,mert csak akkor merek belevágni,ha segíthet. Ja és neten nem találtam hozzá frissítést, de Everest ajánl fel linkeket...
előre is köszi a segítséget :))

(#1491) enciss


enciss
csendes tag

[OFF][/OFF] Lehet,hogy ez nem témába vágó,de ma új hibaüzenettel indult újra a gép:driver IRQL not less or equal
Légyszi valaki sürgősen segítsen :F

(#1492) maxlanders válasza Csab0 (#1489) üzenetére


maxlanders
tag

Kockázatos, mert tönkre is lehet tenni. jól meg kell gondolni és meg kell győződni róla hogy mit töltesz rá!

(#1493) attiati


attiati
veterán

Itt teljesen érthetően le van írva, hogy hogy kell cd-ről bebootolva biztonságosan bios-t frissíteni:
[link]

(#1494) maxlanders válasza enciss (#1491) üzenetére


maxlanders
tag

És próbáltad törölni már a c mos -t? Itt tárolódik el minden biosbeli beállítás, ami törlést követően az alap beállításokat fogja használni.

(#1495) pohár


pohár
félisten

Hali mindenki!

Egy Gigabyte 965P DS3-on szeretnék BIOS-t frissíteni, procicsere miatt szükséges :K

Le tudnátok írni szájbarágósan? :D
Jah és nincs más floppy meghajtóm, szal ezt vegyétek figyelembe :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1496) attiati válasza pohár (#1495) üzenetére


attiati
veterán

csak kettőt kellett volna visszaolvasnod ;]

(#1497) maxlanders válasza attiati (#1496) üzenetére


maxlanders
tag

:C

(#1498) pohár válasza attiati (#1496) üzenetére


pohár
félisten

Pfff, bakker :W :DDD

Windows 98 képfájl? :F Minek az nekem mikor XP-m van? :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1499) pohár


pohár
félisten

Jaigen, Windows alól nem lehet frissíteni?

Leszedtem egy 3 fájlból álló pakkot, 965PDS3.F14, autoexec.bat, FLASHsPI.exe

Ezekkel mit kezdjek? :D
Mert a leírás nem ilyen amit likeltál :N Ott bin kiterjesztés is van, blabla :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1500) attiati válasza pohár (#1499) üzenetére


attiati
veterán

Kiírod cd-re azt a win98 bootcd-t és hozzá még a .F14-et és a .exe-t
Majd elindítod a dos parancssorból úgy, hogy flash.exe 9655PDS3.14

De ez csak egy mód, nálam így biztonságosan lefutott tegnap. Windows alól nem szokták ajánlani. A bin az csak egy képfájl, ami egyben tartalmazza a .F14-et és az exe-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.