Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) sonar válasza pincehely (#550) üzenetére


sonar
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#552) pincehely válasza sonar (#551) üzenetére


pincehely
addikt

Köszönöm a linket, de magában a frissítés menentében szeretnék segítséget kapni...
a biost én is megtaláltam, csak nem tudom, h hogyan álljak neki a refreshnek

http://kefetemap.deviantart.com/

(#553) sonar válasza pincehely (#552) üzenetére


sonar
addikt

Nincs MSi lapom, de a linkelt lap alján a képre kattintva tudod frissíteni. Legalábbis olvasatom szerint

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#554) Tom5 válasza pincehely (#550) üzenetére


Tom5
addikt

BIOS-ban némely lapnál van olyan ,hogy BIOS update Enable or Disable...nálam anno ezért nem frissített...

(#555) zolee0307 válasza JimKirk (#544) üzenetére


zolee0307
őstag

Én win alól frissítettem, de nekem nem volt probléma. A játékok mennek, a Prime 95 stabil, meg szerintem egyszerűbb is a frissítés.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#556) smilecat


smilecat
aktív tag

Hello!

van nálam egy ASUS M2N4-SLI alaplapú gép(javításra) amin megpróbáltam biost frissíteni..
egy darabig facán ment majd minden további nélkül újraindult a gép és azt nyekeregte hogy rakjam be a korrekt biost tartalmazo lemezt....nos beraktam az alaplapi install cd-t amin rajta van a bios...elindult , felrakta..azóta csak fekete képernyő...semmit nem "szólít" meg...
mit lehet csinálni vele?...ilyen problémám még nem volt, pedig nem az első bios frissítésem...semmire nem reagál.. :W

(#557) Sickboy25 válasza smilecat (#556) üzenetére


Sickboy25
addikt

ajaj lehet nem ua verziószámú lap frissítés volt?

akkor kamponyero!!

probáld meg kisütni!!!

ha nem lesz jó kakukk!!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#558) sonar


sonar
addikt

Nem kakukk az. Ha semmi se segít akkor dobj egy privit lehet tudok segíteni. ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#559) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem: ha biost akarok fríssíteni elég a legújabb verziót használni, vagy minden egyes verzióval kell fríssíteni a biost? A legújabb verzió tartalmazza a korábbi verziókat is?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#560) sonar válasza zolee0307 (#559) üzenetére


sonar
addikt

Elég a legutolsót

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#561) zolee0307 válasza sonar (#560) üzenetére


zolee0307
őstag

Kösszi!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#562) Dzsofi


Dzsofi
csendes tag

Hello..vki segitene elkezdeni egy BIOS frissitést..? mert olvastam pár dolggot amitől vkinek kakukk lett a gépe..szal ha vki ért hozzá pls segitsen..Lapom..Gigabyte GA-K8NF-9!Előre is thxx :R :R :)

Life's a game. If you don't play, you lose.

(#563) Scorpion


Scorpion
tag

Sziasztok.

Hogy lehet megnézni azt, hogy milyen verziójú a bios?
A7v880-as asus lapról van szó.

(#564) sonar válasza Scorpion (#563) üzenetére


sonar
addikt

Általában bootoláskor ki írja a képernyőre. Vagy a BIOS-ba belépve is ki szokta írni vhová.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#565) Pollux66


Pollux66
tag

Hali Mindenki!
2 kérdésem lenne:

1. BIOS frissítéskor ugrik az alaplap garija?
2. Most rendeltem meg az új lapkámat 1 MSI P35 Neo2-FR -t.
Viszont itt a PH-n a P35 lapok tesztelésénél([link]) az MSI P35 Combo-nál BIOS-t kellett frissíteni, mert a lap nem kezelte jól az új Core2 E6*50-es procikat. Valakinek volt hasonló problémája ilyen lapokkal?

A válaszokat előre is köszönöm! :R :R :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#566) dredbiro


dredbiro
senior tag

Kedves emberek szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.
Van egy asus p4p800-x-es alaplapom.Csináltam egy biosfrissítést és ezt a verziójú biost tettem fel.béta 1010.003-ast(Az eredetit lementettem)
Ezekután nincs az egész gépen hang.hiába áligatom a biosban a hangkárytát semmi.meg se mukkan. :O :O :O
A hangkártya drivert sem tudom feltelepíten.
Már kerestem frissebb biost de az a honlap amin ez fent volt(1019-03 beta)már megszűnt.
Esetleg ha valaki tudna nekem egy címet adni amin ez a bios fent van vagy a hiba okát orvosolni akkor megköszöném.
Segítségeket előre is kösszi

Good hunting,STALKER !

(#567) sonar válasza Pollux66 (#565) üzenetére


sonar
addikt

Boltja vállogatja, de általában nem veszik el a garancia. Ha biztosra akarsz menni akkor visszaviszed a boltba és megkérded őket ill megkéred őket, hogy frissítsék a BIOS-odat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#568) hcsaba válasza dredbiro (#566) üzenetére


hcsaba
tag

Üdv
Itt meg találod az összes BIOS-t hozzá de ne a bétát ragdfel.
Mert a neve is az hogy béta még nem tökéletes. :K
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

(#569) Lejszi


Lejszi
senior tag

Tudna nekem vki segíteni???
PLS HELP :R

Ez a problémám :

[link]

(#570) dredbiro válasza hcsaba (#568) üzenetére


dredbiro
senior tag

Köszöntem a segítséget csaba de nem sokat segített mert az asus már leszedte ezt a biost amit irtam.most visszaraktam a gyárit és ezek után ha be volt kapcsolva az alaplapi (realtek ac97)hang akkor fagyott a rendszer,ha viszont kikapcsoltam akkor stabilan működött.
most raktam bele sound blaster 5.1 live PCI hangkártyát de ezt még most fogom kipróbálni.
esetleg valami tipp a fagyás okára?

Good hunting,STALKER !

(#571) hcsaba válasza dredbiro (#570) üzenetére


hcsaba
tag

Az eszközkezelöben nincs IRQ összeakadás esetleg?
Vagy valamelyik USB eszköz esetleg? :F

(#572) dredbiro válasza hcsaba (#571) üzenetére


dredbiro
senior tag

csaba
az sp2es win irta az eszköszkezelőben az irq ütközés de pontosan nem tudom hogy mi ütközött mivel mert annyira nem vágom :O
most hogy betettem az 5.1es hangkarit nem fagyizik a rendszer

Good hunting,STALKER !

(#573) dredbiro válasza hcsaba (#571) üzenetére


dredbiro
senior tag

hogy tudom orvosolni az irq összeakadást ha esetleg találkozok majd ilyen problémával?help :(

Good hunting,STALKER !

(#574) Lejszi


Lejszi
senior tag

haho, segitsen vki PLS :R

(#575) dredbiro


dredbiro
senior tag

nekem is segítsen valaki
pleeeeeeez :O :O :O

Good hunting,STALKER !

(#576) sonar válasza dredbiro (#575) üzenetére


sonar
addikt

Mivel akad össze? :F Pl.: esetleg a gépben lévő pci kártyákat tedd át másik slotokba.
A felesleges perifériákat tilsd le (soros port, midi/game port, paralell port - persze csak azt amit nem használsz.)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#577) dredbiro válasza sonar (#576) üzenetére


dredbiro
senior tag

Nemtudom hogy mivel akad össze,de az eszközkezelőben a winxp az SMbus,egy alaplapi,és a memoria kezelésre hivatkozva magyaráz.
Szóval ez a 3 dolog ami ütközik szerinte

Good hunting,STALKER !

(#578) tormy


tormy
csendes tag

SOS!!!
mennyi idő a bios update mert már 10 perce teker a floppy
mit csináljak?

(#579) sonar válasza dredbiro (#577) üzenetére


sonar
addikt

Ott szerintem vmi wines driveres gubanc van. (végső esetben egy új install)
Hogy jelentkezett a probléma? Raktál bele a PC-be vmi új HW-t? Vagy vmi új drivert telepítettél fel?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#580) sonar válasza tormy (#578) üzenetére


sonar
addikt

KisFloppy suchs :(
Egy maximum kettő perc egy ilyen update.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#581) dredbiro válasza sonar (#579) üzenetére


dredbiro
senior tag

Ha be volt kapcsolva az alaplapi integrált realtek hang szarság akkor gondolt egyet a gép és ismét fagyi. :((((teljesen mindegy volt hogy játszok,zenézek,vagy csak üresjáratban ment)
Cserélgettem bent a hw-elemeket amire lehetőségem volt.ezek után:
-A barátomtól kölcsön kaptam egy sb live 5.1es hangkarit.
(természetesen letiltottam a biosban az integrált hangot.)
Épp takarításra járt az idő,ugyhogy gép szétszed,kitakarít,összerak, majd format c:\ :) .
Ahogy felállt a win,a szokásos drivereket illetve progikat feltelepítettem,beállítottam.
Bemegyek az eszközkezelőbe,uj hardver keresése.
Bedobott + egy alaplapi erőforrást,és az SMBus vezérlőt.
itt néztem meg az IRQ összeakadást.
Ekkor fentről a második alaplapi erőforást és ezt az SMBus vezérlőt jelezte,hogy
valami 0040f...szarság ütközik.
A kölcsön kapott hangkártyával nem fagy a gép.
Szóval gőzöm sincs hogy tudnám ezt orvosolni :O
Vagy csak simán elszállt az alaplapi hangom?

Good hunting,STALKER !

(#582) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok,
Adott egy ASUS P5K-E Wifi alaplap amin szeretnék egy BIOS frissítést
végrehajtani - mindig jelentkező "Overclockin Failed" hibaüzenet miatt
(nemtudom összefügg-e vele nem tudom újraindítani a gépet).
Írtam egy BIOS visszaégetéssel foglalkozó user-nek, aki óva intett a Windows alóli frissítéstől, akkor most ne is próbáljam Win alól?
Bevallom nemigazán értek hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#583) 4tom4nti


4tom4nti
tag

Szevasztok!
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
Vettem két P5E lapot és SATA DVD írót társítottam mellé.
Nem tudok bootolni...
Tudnátok segíteni nekem ebben?
előre is köszi!
A boot sorrend beállítva, bootmenü kipróbálva, több CD-s lehetőség kilőve, CD tesztelten bootolható...
2 soros üzenet:
nem található bootolható media...
előre is köszi a helpet..
P5E + DRW-2014L1T SATA :R

(#584) scream24 válasza Blackhole13 (#582) üzenetére


scream24
senior tag

Én bevallom win alol szoktam frissiteni. De alapvetöen stabil rendszer kell hozzá és ami a legfontosabb, elöre le kell tölteni az uj biost. Internetes frissitést soha ne válaszd.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#585) scream24 válasza 4tom4nti (#583) üzenetére


scream24
senior tag

És ha a boot sorrendet auton hagyod? csak tipp.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#586) 4tom4nti válasza scream24 (#585) üzenetére


4tom4nti
tag

Az auto boot sem játszik, az volt először...
Várom a további tanácsokat...
köszi... :R

(#587) Blackhole13 válasza scream24 (#584) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Nemtod elviekben müködnie kéne rev 1.02G-s lappal a 0901-es BIOS-nak?

(#588) sonar válasza 4tom4nti (#586) üzenetére


sonar
addikt

Véletlenül nem SATA2-be dugtad be?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#589) scream24 válasza Blackhole13 (#587) üzenetére


scream24
senior tag

Gondolom itt [link] nézted. Nem csak elviekben, hanem gyakorlatban is müködnie kell. De ha még nem frissitettél volna biost olvass utánna rendesen.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#590) Blackhole13 válasza scream24 (#589) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Hát igen, még sosem frissítettem BIOS-t ezért félek is egy kicsit. :U
Elég sokat gugliztam, de nem találtam sehol, olyat aki rendesen leírja egy abszolút amatőr számára h kell, nemismersz ilyen linket? :B :R

[ Szerkesztve ]

(#591) scream24 válasza Blackhole13 (#590) üzenetére


scream24
senior tag

Nos ennél [link] szájbarágosabban talán nem is lehetne leirni. :) Amugy google 4.ik találat. :) Sok szerencsét.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#592) tom_tol


tom_tol
addikt

hali

van 1 régebbi gépem P5L VM1394 lappal
nincs az a bios frissités az asusnál amit elfogadna
mit lehet tenni?

(#593) scream24 válasza tom_tol (#592) üzenetére


scream24
senior tag

Kicsit pontosabb tüneteket is irhattál volna. :) Gondolom itt nézted?! [link] Az utolso bios már jo fél éves, lehet a legfrisebb van a masinádon(6honapos), akkor nincs mit tenni.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#594) tom_tol válasza scream24 (#593) üzenetére


tom_tol
addikt

Szia
a gondom a következö
ehez a laphoz elvileg P5L-VM-1394*** rom file van
az én lapomban sajna V-P5945G.rom file van
ilyet az asusnál sehol nem találtam
mindegyik P5L verziora hibát jelez
oszt most nem tudom mit csináljak
cseréltem processzort azért lenne jó a biost frissiteni különös tekintettel a CPU ucode-ra
kösz

(#595) Astrix


Astrix
csendes tag

jaja :C

Pc-Forever!!! de egyébként az akvárium, a szoba derűs ékessége és kiapadhatatlan forrása a szórakozva tanulásnak!

(#596) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Notebookom BIOS-át (MSI GX600) szeretném lecserélni a korábbi E163AIMS.10K-ról az ÚJ E163AIMS.10R-RA (AMI BIOS). A kérdésem az, hogy hogy kell csinálni ? :F
4 fájl van:
E163AIMS.10R
E163AIMS.TXT
EAFUDOS.EXE
FLASH.BAT

Próbáltam az EAFUDOS.EXE, de ez csak a kapcsolókat listázta ki, a flash.bat pedig visszadob a parancssorra.
Próbáltam több parancsot is de vagy visszadobott vagy pedig Unknown command-ot írt...aki tudja, hogy hogy kell csinálni,pls segítsen!

(#597) rdi


rdi
veterán

Üdv, két alaplapon keresztül kellen kitárgyalnom, hogy miért jó a bios frissítése. Nem ismertek véletlenül ilyen honlapot, ahol alaplapok és frissítéseik vannak kitárgyalva?

Fej! Tor! Potroh!

(#598) scream24 válasza tom_tol (#594) üzenetére


scream24
senior tag

Sajna lövésem sincs. Vagyis lenne egy gondolatom, de az meröben veszéjeztetné a deszkádat, ezért nem is mondom. Valaki biztos segit, segitett az asus topicban.
rdi Igazábol nem értem mit kellene ezen kitárgyalni? A bios frissités azért kell, kellhet, hogy a meglévö cuccaid a lehetö legjobb harmoniába menjen a lapoddal, illetve az ujonan megjelenö eszközöket is tudja kezelni. Na meg azért mert az elötte lévö bios hibákat is javitották (esetenként rontották :DDD )

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#599) rdi válasza scream24 (#598) üzenetére


rdi
veterán

Ennyire luzer azért nem vagyok hihi :D :D :D
Csak nem volt kedvem keresgélni, kiválasztva egy - egy alaplapot és megnézni a bios frisssítéseket, hogy pontosan miért születtek. De már megoldottam.
Vagy legalább is azt hiszem... :)

Fej! Tor! Potroh!

(#600) scream24 válasza rdi (#599) üzenetére


scream24
senior tag

Oké. Sorry. :DD :DDD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.