Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Livius válasza karakpecze21 (#1600) üzenetére


Livius
őstag

Elsőre nézzetek meg egy CMOS cleart. És nézzétek meg, hogy az EZ flash bejön-e Alt+F2-re mikor bootol, ott is tudtok frissíteni.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1602) Gabor1092


Gabor1092
tag

Hali!

Nekem van egy Mercury P4X266a alaplapom és szeretném frissíteni a BIOS-át de nem tudom hogy hogyan kell és hogy hol találok hozzá frissebbet.
Azt szeretném ha vki segítene nekem ebben és elmondaná lépésről lépésre hogy hogyan kell a BIOS-t frissíteni.

A segítséget előre is köszönöm, üdv:
Gabor1092

(#1603) sheep


sheep
addikt

Sziaztok,

van egy giga alaplapom (p35ds3-l), átnyálaztam a fórumot, és lenne egy kérdésem
szerintetek melyik a jobb módszer a biosz frissítésre: a pendrive vagy a gyári @bios progi?
úgy értem melyik a "bolondbiztosabb"?
még nem csináltam ilyet, de új procit vettem és a normális működéshez frissíteni kellene
de akármilyen más módszert szívesen meghallgatok

köszi

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1604) Livius válasza sheep (#1603) üzenetére


Livius
őstag

Hát a beépítet flash progija elég jó, azzal biztos menni fog a frissítés.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1605) Livius válasza Gabor1092 (#1602) üzenetére


Livius
őstag

Ez a lap már túl régi, én csak hivatalos oldaról leszedett biost használnék hozzá, de nem találok semmit hozzá googleban. De igazából nagy értelme nincs frissíteni. Már eljárt felette az idő.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1606) viktor00701


viktor00701
csendes tag

sziasztok!
Nemrég vettem egy DFI LANParty LT X48-T2R alaplapot de egyszerűen nem tudom frissíteni a biost:( lehet hogy túl suta vagyok hozzá a dfi.com on leszedtem hozzá a legújabb biost aztán lementettem pendrive-ra de sehol se találom hogy hol tudnék belépni a telepítőbe :(
előre is köszi a válaszokat
Üdv Viktor

(#1607) Livius válasza viktor00701 (#1606) üzenetére


Livius
őstag

Manual

A gyártó oldalán az AWDFLASH.EXE letölthető, és azt írják ezzel telepíthető floppyról.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1608) viktor00701 válasza Livius (#1607) üzenetére


viktor00701
csendes tag

köszi a gyors választ de ez csak floppyról fog működni mer épp az a baj hogy én nekem nincs floppy meghajtóm :)

(#1609) Livius válasza viktor00701 (#1608) üzenetére


Livius
őstag

Manualban arra írják csak, hát lehet pendrive-ról is menne, ha miután DOS-ba betudtál bootolni valamilyen CD-ról, és eltud érni az USB meghajtókat. De manapság nem egy nagy összeg a floppy meghajtó, vagy csak találsz a közeledben egy régebbi gépet, amiből kitudnád venni arra az időre.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1610) huby80


huby80
senior tag

Sziasztok!!!!

P55a -ud4 es gigabyte alaplapom van F3 biosal(gyári) érdemes ujjabbat feltennem?
És hogyan kell csinálni??? Full kezdö vagyok!!! Elöre is köszönöm!!!

(#1611) Daemon09 válasza huby80 (#1610) üzenetére


Daemon09
őstag

Inkább a lap topikjában érdeklődj, hogy érdemes-e feltenni.

(#1612) NwL


NwL
tag

Hali!

Van egy elég idegesítő problémám.

Adott egy Asus P5LD2-VM/S alaplap és BIOS-t szeretnék frissíteni, mert új processzort szeretnék bele rakni (Intel E5300) és kell hozzá a frissebb BIOS.
Próbálkoztam az Asus Update progival, hiba üzenetet ír ki: The model of the BIOS image doesn't match the BIOS ROM currently present. Utána csak exit van.

Az Asus hivatalos honlapjárol töltöttem le hozzá a BIOS ROM fájlt (már vagy 6 verziót).
Tények: Az Asus honlapján csak simán P5LD2-VM, alaplap van, de gondolom az nem gond, mert az Everest, Asus PC Probe és a windows alapú update progi is így írja ki. (P5LD2-VM)
A /s az nincs ott. De az alaplapon így van rajta: P5LD2-VM/S.
Próbálkoztam floppyról, szintén hibaüzenet: nem egyezik a bios verzió...

Ötlet?

Előre is köszi a segítséget.

(#1613) Livius válasza NwL (#1612) üzenetére


Livius
őstag

Hát pedig a tipus neve az nagyon sokat számít, és az a /S miatt nem megy biztos.

Nem lehet hogy P5LD2-VM SE?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1614) Livius válasza NwL (#1612) üzenetére


Livius
őstag

ASUS oldalán ilyet találtam. Ennek a neve sem teljesen az, de még driverek sincsenek hozzá fenn. Asus oldalon nem találni ehez a laphoz drivereket, pedig létezni kell a lapnak, mert a google képeket talált. Asus Update automatikusan nem tud keresni biost? A végső megoldás az lehet, ha az asussal felveszed a kapcsolatot valahogy.

Egy másik fórumon ezt találtam:

"The model of the BIOS image doesn't match the BIOS ROM currently present" - Nem található az ehhez a Bios-hoz passzoló image file.

Ha ezt az üzenetet az Asus update adta, akkor nincs az alaplapodhoz frissítés, illetve a legújabb van rajta.

Másik alaplap bios-át (és itt igenis számít a /S) nehogy megpróbáld rátölteni! A hivatalos frissítőprogi meg is tagadja ilyenkor a munkát, de ha valahogy mégis ráerőlteted akkor csak külső Eeprom íróval lehet feléleszteni az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1615) NwL válasza Livius (#1614) üzenetére


NwL
tag

Azt az oldalt én is megtaláltam, de sajna nem vitt előrébb... A problémám tökéletesen ugyan az mint az ott leírtak, de használható válasz sajnos nincs...

Érdekesség, hogy a P5LD2-VM/S Felirat egy matrica rajta:

Miután lekapartam, íme:
P5LD2-VM

Miért lehetett ez rajta?

(#1616) Livius válasza NwL (#1615) üzenetére


Livius
őstag

Azt olvastam a neten hogy OEM gépekben vannak ilyen érdekes lapok. Ha bevállalod azt hogy esetlge egy P5LD2-VM bios után elszálna a lap, akkor próbáld meg valahogy eröltetve frissíteni egy olyan BIOS-al. Ha az Alt+F2 re bejön az EZ flash próbáld azzal frissíteni, lehet az nem kérdez vissza majd. Habár ha új CPU-t akarsz, akkor már mindegy lesz, mert így is úgy is kell egy új lap majd.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1617) NwL válasza Livius (#1616) üzenetére


NwL
tag

Köszi a segítségeteket!

Nem vállaltam be, mivel nem az enyém a lap.
Vázoltam az eshetőségeket a tulajnak, és mivel a proci már megvan, javasoltam, hogy adják el a régi proci-lap combót, és ez árában ruházzanak be egy új lapra.

(#1618) Livius válasza NwL (#1617) üzenetére


Livius
őstag

Mondjuk szerintem a másik fajta BIOS-nak is menni kellene a gépen, ha már az van rajta felíratnak.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1619) trutyi


trutyi
aktív tag

vga Bios frissítés ügyében tudnátok segíteni? /8800GTX/

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#1620) #35434496


#35434496
törölt tag

Sziasztok! Biost szeretnék frissíteni de nem engedi! Ezt írja Fail to reserve DMI data in EEPROM. Nem tudom mi akar ez lenni.

(#1621) roly7


roly7
tag

üdv tudnátok ajánlani egy olyan progit amivel biost tudok frissíteni windows alól ? asus p5b lapom van afu win nevezetű progit ajánlották de azt nem találom sehol.

(#1622) Daemon09 válasza trutyi (#1619) üzenetére


Daemon09
őstag

MIért akarsz frissíteni?

roly7 : Asus update a neve, amivel win alól tudsz frissíteni.

(#1623) roly7 válasza Daemon09 (#1622) üzenetére


roly7
tag

aham kössz

[ Szerkesztve ]

(#1624) trutyi válasza roly7 (#1623) üzenetére


trutyi
aktív tag

gyári telepítőlemezen is van asus update progi

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#1625) Predator2


Predator2
addikt

üdv
frissítani szeretném a BIOS-t de a legújabbfajta "teljes" verzió is 2005-ös szerintetek maradjon akk az vagy inkább frissítsem egy 2007-esre de az meg béta
THX előre is

asus A8N premium SLI

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1626) pazso


pazso
csendes tag

Mercury PVM266aM-P Bios már nincs fent a gyártó oldalán és nem találtam máshol. Tudnál adni linket ahonnan leszedhetem? Meg ha nem lenne benne a bios frissítő program, ahhoz is?
Köszi, Zsolt

Palánki Zsolt

(#1627) saskaa válasza Predator2 (#1625) üzenetére


saskaa
tag

szerintem ha a géped megfelelően müködik és a bios frissítésben nincs számodra ténylegesen szükséges javítás akkor hagyjad. béta verziós bios..azt nemtudom én még sose próbálkoztam vele :D

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#1628) Predator2


Predator2
addikt

annyi problémám van h kivan kapcsolva a biosba a raid de amikor bekapcsolom a gépet az jön be rögtön aztán eltünik

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1629) saskaa válasza Predator2 (#1628) üzenetére


saskaa
tag

ha máshogy nembírod ezt a hibát kiküszöbölni akkor (ahogy néztem adtak ki javítást a raidre, de nem ilyennel kapcsolatban), ha gondolod, és megtudod oldani biztonságosan akkor 1 próbát megér. de béta verziót én nem javaslom, igaz még nem is használtam. erről mást kéne megkérdezned.

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#1630) KonzolKartel

Én egy Asus f5sl noti bioszát szeretném frissíteni, de nincs floppym. Ahogy olvasgatom meg lehet oldani Pendriver-al. Megköszönném, ha valaki picit kioktatna, hogy, hogyan is működik ez a dolog.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#1631) KonzolKartel

Sikerült megoldanom, frissítettem. Köszi

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#1632) job-


job-
tag

Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem az alábbi problémával kapcsolatban.
Most jelenleg MSI A8N-SLI-FI lapot nyúzok, 4200X2, Corsair ddr 500 palitum memokkal.
Ez a lap egy konfigból érkezett hozzám, állítólagos hibajelenségek nélkül.
Mikor hozzám került, 2x512 PC3200 kit, Geil (kék bordás), ram volt benne alap órajelekkel 400MHz-en.
A problémám ott kezdődött, mikor ramot cseréltem benne és megkapta a már fen említett 500-as Corsair-eket. Beletettem, az alaplap elfogadta és ahogy kellett 400-on indultak párba.
A második indítás előtt, a bios-ba beállítottam a ramokat 500-as időzítésre és reboot.
Azóta az alaplap a ramokat csak 201 MHz-en ismeri fel, bármilyen időzítést adtam nekik, többet nem láttam 400MHz alapból indulni. A szép az, nem hogy a Corsair-el, de Geil-el, és a legegyszerűbb kingston rammal se megy azóta 200-nál többel.
Volt alaplapi reset többször, semmi változás, ha egyesével pakolom a ramokat, a 4 slot közül bermelyikbe a jelenség ugyanez.
Bios frissítés (gondolván megoldja a problémát)
A lapon 1.8 as bios volt, flopirol adtam neki egy bios ujratöltést 1.8-ról, 1.8-ra. Restart után a jelenség nem változott. Végső próbálkozásként feltettem neki egy korábbi 1.7-es biost, ezzel ugyanaz a helyzet van, így hát megakadtam a problémával.
Itt kérem segítségeteket, hátha már találkoztatok hasonló problémával és nektek sikerült orvosolni.
Véleményeiteket várom, előre is megköszönve. :R

(#1633) sirzollee


sirzollee
tag

Hali!
Volna egy gondom.Van egy MSI P31Neo2-es lapom,amin a 4.0-ról 4.3ra frissítettem a msi live update 4 progival.Végre felismeri az e7200procim másik magját is,de azóta időnként kékhalál van.Mitől,mit lehet tenni???Pls help !Win7 alatt amúgy sem találkoztam kékhalállal,eléggé érdekes így az egész.

(#1634) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Egy laptopon szeretnék BIOS-t frissíteni. A probléma részletes leírása itt található. Nem tudom megoldja-e de eddig ez a szervíz előtti utolsó ötlet.

Ezen az oldalon találok hozzá BIOS-t de a konkrét laptop típust nem ajánlja fel a választási lehetőségeknél. Konkrétan a honlapon van L7300; L7300G; L7300T a szóban forgó laptop pedig L7300X, amit a FuSi honlapja nem is ismer. A pontos típus Fujitsu Siemens Amilo L7300X

Ennek fényében neki merjek-e állni a frissítésnek a fent levő BIOS-sal, illetve le tudnátok-e írni, hogy hogyan működik a dolog, ha a CD image-t szedem le az oldalról. Még nem csináltam ilyet, és nem szeretném elrontani. ISO leszed, kiír, és arról bootol?

[ Szerkesztve ]

(#1635) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

Egy Fujitsu-Siemens AmiloPRO V3505-ös notin frissítettem BIOS-t windowson keresztül, de miután végzett, nem indul a windows. Kékhalál és újraindul. Kiírtam korábbi BIOS verziókat is CD-re, aztán megpróbáltam 2 különböző BIOS-sal is DOS alól, de az sem segített. Mi segíthet ezen? :(

(#1636) szp77


szp77
csendes tag

Sziasztok! Abit IB9 lapom van, win7 64bit. 1.3 Biost akartam frissíteni 1.5-re flashmenüvel. Újraindulásnál kifagyott. Reset, azóta csak csökkentett módban hajlandó a rendszer működni, és a bios is maradt az 1.3 verzió. Win7 telepítőről indítva az elején betölt, de aztán kékhalál! :W Ha valaki tud, kérem segítsen! Előre is köszönöm.

Üdv

(#1637) Atikusz válasza Atikusz (#1635) üzenetére


Atikusz
senior tag

Megoldódott!

(#1638) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok olyan problémám van hogy egyik napról a másikra a gépem inditáskor a Cmos check sun bad üzenettel indit, de van amikor idáig else jut hanem be jön a P5KC logo és onnan sehova tovább.

PSN - RedFoxHun

(#1639) Thrawn válasza redhunter (#1638) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbálj meg egy CMOS Cleart, hátha segít.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1640) redhunter


redhunter
senior tag

Salnos mst nem vagyok otthon, de már egy olyat csináltam hogy az alaplapi elemet kivettem de ugyanaz volt az eredmény, nem tudom az esetleg nem lehet hogy az elem merülő félben van?

PSN - RedFoxHun

(#1641) Thrawn válasza redhunter (#1640) üzenetére


Thrawn
félisten

Előfordulhat az is, ki kell mérni az elemet és ha kell akkor csere.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1642) sirzollee


sirzollee
tag

Erre senki sem tud megoldást????

(#1643) jegenye77


jegenye77
addikt

[link]
Ilyen típusú alaplapból ki lett húzva a bios chip.Most vissza kellene dugnom de ugye be lehet rakni kétféleképpen mert ugye mind a két oldalon négy lába van a chipnek.
Ha valakinek van ilyen alaplapja megnézné nekem hogy hogy is kell visszaraknom?
Úgy látom a chipnek az egyik felén van egy félkör alakú pici mélyedés.
Vagy teljesen mindegy hogy hogy rakom bele?
Foxconn Flaming Blade GTI X58

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1644) DavideX válasza jegenye77 (#1643) üzenetére


DavideX
aktív tag

szerintem úgy ahogy ezen a képen van, ugyan így néz ki a chip nem?

(#1645) bakerman89


bakerman89
tag

Sziasztok!

Szeretnék pendrive-val biost frissítést csinálni, csak nem tudom hogy hogy kell..
Valaki írja már le nekem!
Köszi előre is :R
A lap: MSI P35 Neo2-FR

(#1646) jegenye77 válasza DavideX (#1644) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen ez az.
Köszönöm. :R :R :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1647) baluhell


baluhell
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, bios frissítés közben újraindult a gép= bios crash. Abit IP35-E lapom van a bios bootblock úgyan megmaradt, de nem tudom helyreállítani.
Probáltam dos lemezzel, de Disk I\O error a válasz. mit tudnék tenni?

köszönöm előre is... :R

(#1648) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok mit jelent az hogy dual bios ? :U Két bios chipp van az alaplapba vagy micsoda ??

[ Szerkesztve ]

(#1649) saskaa válasza bognar110 (#1648) üzenetére


saskaa
tag

igen, az 1ik bios meghibásodása esetén a másik lép érvénybe (pl elrontott frissítés), így biztosabb h nem öli meg a lapod :DDD

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#1650) bognar110 válasza saskaa (#1649) üzenetére


bognar110
őstag

Okéjs kösszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.