Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Csákk válasza s200 (#1150) üzenetére


Csákk
senior tag

A lap gazdája mondta,aki valszeg átbaszott :o :DDD
Holnap eprom íróval újra lesz flashelve a bios...
Szted mi lehet akkor a plobléma? :U ( a bioson kívül :DDD ) komolyan :R

Memória modul?

^^

(#1152) s200 válasza Csákk (#1151) üzenetére


s200
tag

Első tipp valóban mindig a memória.
Gond szokott még lenni a tuning, elcseszett SETUP beállítások, de gondolom CMOS reset-et csináltál előtte.:U
Esetleg BIOS által nem, vagy "gyengén" támogatott processzor.

(#1153) Csákk válasza s200 (#1152) üzenetére


Csákk
senior tag

Igen...volt cmos reset,utánna beállítgattam saját belátásom szerint. :U
A lap leírásában nem szerepel a c7 es proci...,
na majd bios flash után okosabb leszek... :R

Amúgy memo-t meg vinyót átraktam másik gépembe és úgyanúgy kékhalál...
most megint leformáztam a vinyót másik rammal a gépben...jónak tűnik,
tesztelem a rossznak vélt memo-t ...

^^

(#1154) Csákk válasza Csákk (#1153) üzenetére


Csákk
senior tag

A ram is jó ...

Bocs az offolásért mindenkitől... :U

^^

(#1155) Csákk


Csákk
senior tag

Működik a lap az új bios chippel, procit viszont nem ismeri sajna...533Mhz en vagy 400MHz en megy a j3 jumpertól függően, csak 4es szorzót ad neki a lap a 15x helyett...
köszi a segítséget mindenkinek :R

^^

(#1156) laja80 válasza Csákk (#1155) üzenetére


laja80
tag

sziasztok!
tegnap este kikapcsoltam a gépet,ma reggel kapcsolnám be és miután kiirja gépeim paramétereit/proci,vinyo stb/megáll és nemmegy tovább,és fehér keretbe látom az infokat/vinyo,proci,monitor stb/ és a ramnál van 1 kurzor ami villog..de innen nemmegy sehova..
probáltam cmos resetet de semmi.
kérdésem azlenne hogy biosfrissítés segitene e?
gigabyte ep31 ds3l rev 1.0 tipusu a lapom,és azlenne még kérdésem hogy qflashbe hogy kell frissiteni biost mert egyszer csináltam már de nememlékszem pontosan.

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#1157) Jorus válasza laja80 (#1156) üzenetére


Jorus
nagyúr

Változtattál vmit a napokban, akár hw akár beállítás téren? Tuning? Próbáld pár percre kihúzni a falból.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1158) laja80 válasza Jorus (#1157) üzenetére


laja80
tag

az az érdekes hogy semmit nemváltoztattam.lehet beszart az alaplapom?
vagy biosos probléma lenne?
programokat raktam fel csak a gépre meg játékot,de nemhiszem hogy annak köze van ehhez.

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#1159) Jorus válasza laja80 (#1158) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS nem szokott csak úgy betojni. Próbáltad a teljes áramtalanítást pár percre?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1160) laja80 válasza Jorus (#1159) üzenetére


laja80
tag

most melohelyen vok,ugyhogy nemtom megnézni,de este mindenképp megnézem.
gondoltam egyébként vinyora is,lehet az adta meg magát.nemrég vettem egy seagate 500as 32megás..
probálom majd ugy hogy lehuzom vinyot és megnézem végig fut e post tábla..
szted mitlehetne még?
köszi válaszod

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#1161) MZsoltee válasza laja80 (#1160) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha semmi nincs akkor lehúzol róla minden meghajtót beraksz egy darab memória modult az egyes foglalatba, comosreset és start. Ha így nem indul akkor érdemes kipróbálni másik rammal, ha az sem akkor valszeg lap lesz a ciki!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1162) laja80 válasza MZsoltee (#1161) üzenetére


laja80
tag

köszi a infokat,megprobálom!

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#1163) Belus85 válasza MZsoltee (#1161) üzenetére


Belus85
tag

Hát igen a ramok csodákra képesek :((( :(((

Hihetetlen dolgokra. pl Egyik haveromnak a gépe a ramok miatt nem olvasta be az xpcd-t :C :C

Honda - The Power of Dreams

(#1164) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Sziasztok!

Bios-t akarok frissíteni. A lapom Asus M3a sAm2, a proci Phenom 9600. Most 0501-es bios van fent. 1001-re akarom lecserélni. Letöltöttem az Afudos BIOS update tool V2.38, de mivel Vista van a gépen így dos-ból nem tudom indítani. Hogyan kell bios-t frissíteni?

(#1165) falco5


falco5
tag

Sziasztok!
Az én kérdésem az lenne,hogy csak floppyról lehet frissíteni a biost?
CD, DVD szóba se jöhet?
KÖszi

(#1166) Daemon09 válasza falco5 (#1165) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Nem csak floppy-ról lehet. Lehet pendrive-ról, meg cd-ről is. De lehet win alatt is frissiteni.

(#1167) falco5 válasza Daemon09 (#1166) üzenetére


falco5
tag

Hi!
Tényleg? Ezt nem tudtam. És Win alatti frissítéshez mire van szükség? Valami programra?
VAgy a winben van valami. El tudnád mondani? Előre is köszi a segítséget :R

(#1168) R1200GS válasza falco5 (#1167) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Szia!

Win-ben egy update progira van szükség. Keres rá az alaplapod honlapján.

Fel tudtam rakni az 1001-es bios-t. De most kb. 10 c fokkal feljebb ment a proci hőmérséklete. Ezt okozhatja a bios frissítés? Semmi mást nem változtattam a gépen.

(#1169) Daemon09 válasza falco5 (#1167) üzenetére


Daemon09
őstag

Persze. Milyen lapod van?

(#1170) Daemon09 válasza R1200GS (#1168) üzenetére


Daemon09
őstag

Frissithetted volna az Asus update-el is. Nem hiszem, hogy frissités miatt lehet ilyen...

(#1171) R1200GS válasza Daemon09 (#1170) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Asusu update-el frissítettem, nagy nehezen rájöttem hogyan kell. Most újra 28-30 fokos a proci, lehet az volt a baj hogy egész nap ment, tegnap fel ment 40-42 fokra.

(#1172) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Ha BIOS-t akarok frissíteni elég csak a legújabbat feltenni ügye?Az magában foglalja az előzők frissítéseit is!?

(#1173) Sweet Lou 6 válasza almi (#1172) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igen

sweetlou6.wordpress.com

(#1174) almi válasza Sweet Lou 6 (#1173) üzenetére


almi
senior tag

Köszi

(#1175) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Az lehetséges hogy a lapomhoz az utolso legfrisebb bios 2006os? :F

MSI k8n diamond plus lapom van es ennyit talaltam [link]

vagy csak rossz helyen keresek?

gondolom mas lap biosa nemlenne rá jó

[ Szerkesztve ]

üdv

(#1176) Daemon09 válasza werszomjas (#1175) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Jó helyen keresed, előfordul, hogy azóta nem csináltak hozzá bios-t. Más lapé nem jó hozzá.

(#1177) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

BIOS-t lehet visszafelé butítani?:D

(#1178) zcool


zcool
aktív tag

Sziasztok! Van nekem egy gigabyte k8ns-939 es lapom nem az ultra! Megtaláltam hozzá a gyártó oldalán a legújabb bioszt ( f10c) letöltöttem és kicsomagoltam és kaptam 3 file-t.
A nevük:autoexec.bat,k8ns939.f10c,flash891.exe
Az lenne a kérdésem hogy hogy kell megcsinálni a frissítést jól tom ezzel a flashal lehet win alóól frissíteni de hogyan :F mit kell csinálni pls segítsetek.

Legalább annyira vedd a fáradtságot,hogy pü-re válaszolsz!

(#1179) PH-User


PH-User
addikt

Üdv. Adott Gigabyte GA-MA770-DS3 alaplap. Próbáltak rajta BIOS-t frissíteni, csak nem jött össze... Kérdés: Mit tehetek, hogy visszahozzam az élők sorába? CPU venti pörög egyébként... :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1180) ufocsalad


ufocsalad
tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem van ha már írt róla valaki csak linkeljetek vissza,
Van egy ASUS P4P8X-SE lapom kölcsönadtam, mostmeg ezt írja ki :
Bios wrong
Chassis intruded
System halted
Kiszedhetem a csipet egy működő alaplapból menet közben , hogy ennek a
biosát átírjam (4Mb AMI)

(#1181) maxlanders válasza ufocsalad (#1180) üzenetére


maxlanders
tag

Lehet hogy én vagyok zokni, de mi a kérdés valójában :F

(#1179) PH-User
A chipet újra programoztatod hozzá értő emberkével, ez a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#1182) falco5


falco5
tag

Sziasztok!
A CD-ről történő BIOS frissítésről tud valaki alamit? HOgy működik? Ki kell írni a fájlokat cs-re aztán be kell bootolni a cd-ről, úgy mintha windowst telepítenék?
Vagy más a módszer?
Előre is köszi

(#1183) jani00


jani00
tag

Üdv
Srácok baj van.Mi van akkor ha uj gépet akarok venni,de az alaplap csak a 3. biosal támogatja a processzort. Szóval az 1. bios nem támogatja ,de valahogy fel kellene rá rakni a 3. at ,hogy támogassa azt nemtudom ,hogy elindul e így a rendszer legalább a frissítésig.Ha beviszem a boltba akkor ott nyilván sokat kérnek egy 10 perces műveletért:S
Valakinek valami tipp?

gigabyt ep35-ds3 alaplaprol lenne szó

Köszönöm előre is a segítséget!

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

(#1184) Amoroso válasza jani00 (#1183) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Ha minden igaz akkor az fsb-t nem támogatja és el kellene neki indulnia a legmagasabb támogatottal, gondolom az a 1066. Nem árt ha bekészítés egy tartalék procit. Biztos ami biztos, valaki csak tud neked a városban kölcsönözni egyet, ha másnem egy pár sörért. :)

(#1185) jani00 válasza Amoroso (#1184) üzenetére


jani00
tag

köszi
sikerüölt megoldani ipon nál voltak olyan kedvesek ,hogy ingyen megcsinálták:)

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

(#1186) Blacki


Blacki
tag

Hello!
Olyan bajom van, hogy nem tudok biost frissíteni.
Windos alól nem lehet, nincs az alaplapomhoz megfelelő program ami támogatná.
Sapphire AM2 RD580-as lap phonix bios. :S
Windows Xp 32 bit van fenn hogy tudnék előcsalni dost vagy valamit?(nem az xp beépített parancssor érdekel az 1, nagy nulla)
Mert ilyen ntfs parancssorral próbáltam de se DVD-Meghajtó se Pendrive-t nem látni csak a merevlemezeket.(Ez egy külön bootolható cucc vagy mifene ez se jó)
Az Awdflasht, el tudom indítani innen, de amikor frissíteném a biost, és rákérdez hogy yes or no mondom NO! (hogy ne mencse el a régi biost) akkor meg kiír valami errort :S.( hogy nem leehet ez a biost flashelni)
Nem flasheli a biost ,mindent próbáltam már amit lehet így ötleteket várok.
CD re írható minidos vagy mitomén akármi jól jönne.
Hátha nem próbáltam valamit.

[ Szerkesztve ]

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#1187) Blacki válasza Blacki (#1186) üzenetére


Blacki
tag

Megvan a bibi boot flopy kellene ,de nincs flopim.
Akkor boot cd de ez kicsit ködös nekem..

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#1188) Daemon09 válasza Blacki (#1187) üzenetére


Daemon09
őstag

Innen le tudod tölteni a szükséges progit és a frissitést is.Ezekkel mennie kell.

(#1189) Blacki válasza Daemon09 (#1188) üzenetére


Blacki
tag

Köszönöm, még pár próba belefér.

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#1190) Sucuka


Sucuka
senior tag

Üdvözletem mindenkinek!

Örömmel jelentem be, hogy a jelenlegi leggyakrabban használt alaplapi BIOS chipeket gond nélkül tudom programozni (égetni).

Természetesen ezalatt értem a PLCC32

valamint az SOIC8

tokozású BIOS chipeket.

Várom kedves ügyfeleimet akinek ilyen jellegű gondja van.

Ajánlom figyelembe a hirdetésem a hardverapróban:

Alaplapi BIOS javítás, flash programozás

[ Szerkesztve ]

(#1191) falco5


falco5
tag

Hellóka!
Valaki tudna segíteni????
#1182
köszi

(#1192) z0d1AK


z0d1AK
veterán

valaki tudna segíteni nvFlash progi használatában?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1193) Daemon09 válasza falco5 (#1191) üzenetére


Daemon09
őstag

Milyen alaplapod van? Asus lapoknál általában a BIOS-ban van EZ Flash, ezzel tudod akár cd-ről, pendrive-ról frissiteni.

(#1194) fecsö76


fecsö76
csendes tag

Sziasztok Nekem MSI P35 NEO lapom van annak is kéne bois frissités!
Teendö?

Seed Szerver bérbeadás, arányjavitás

(#1195) Fire/SOUL/CD válasza fecsö76 (#1194) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

2 módszer is van, én a MSI Live Update progijával történő frissítést írom le.
Elméletileg rajt van az alaplapi cd-n, vagy letöltöd innen: [link]
Feltelepíted, indít, egy webes felületre megy fel.
(itt megjegyezném, hogy célszerű Internet Explorert átmenetileg elsődleges böngészővé tenni, mert Firefox alatt nem jelenik a kívánt webes felület, legalábbis korábbi általam használt Live Update-nél)

Aztán kövesd a kiírást.
Először megnézi, milyen verziójú a Bios-od, ha szükséges újabb akkor letölti.
Készíteni akar egy "Menekülő lemezt" (floppy), ha van célszerű megcsinálni, mert ha bármi baj adódik(elmegy az áram, mert a szomszéd a II. világháborús hegesztőtápjával az egész térségbe áramszünetet okoz :DDD , stb), akkor erről a lemezről visszaírható a régi Bios. (ebben az esetben, tehát ha valami hiba történt, amikor újraindul a gép, a CTRL+HOME lenyomásával a floppyról fog "bootolni" és visszaírja a korábban lementett bios-t automatikusan)

Ha elkészült a lemez(vagy kihagytad ezt a lépést), akkor meg csak követni kell az utasításokat. Frissíti a BIOS-t.
Újra fog indulni a gép, BE KELL MENNI a biosba beállítgatni mindent újra megfelelően, amit kell, és menteni a BIOS-t.

Ez nagyon fontos, mert a frissítés után "alapra" áll a BIOS.

Fire.

UI: Bár az eljárás egyértelmű és elég biztonságos, ennek ellenére célszerű lenne, hogy egy tapasztaltabb emberke is lenne veled, mert gondolom, ez az első(legalábbis MSI) BIOS frissítésed....Maga a LiveUpdate progi is feltehet egy olyan kérdést, amire (az angol nyelv nem megfelelő ismerete, tapasztalatlanság, stb miatt) helytelenül válaszolsz....
Szóval óvatosan!

Itt az angol(részletes) leírás a Live Update-ről: [MSI Live Update Manual]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1196) Ybron


Ybron
senior tag

Hallo.

Haverom frissitette biosat, csak volt egyk is gond hibauzenett dobott neki.(flash)
Porbalta ujra de megint csak hibauzenett kapott. Ujraindiotta a gepet es nem tortenik semmi csak folyamatosan ujraindul. Valoszinu hogy annyi a lapjanak ? Granacia ervenyes igy ra ?

(#1197) Fire/SOUL/CD válasza Ybron (#1196) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Milyen alaplap? Milyen módon lett frissítve?
Jó lenne ezeket tudni, mert vannak lapok, amikben vannak olyan funkciók, amik a pont ilyen helyzeteket orvosolják, és nem kell visszavinni a lapot.
Amúgy szervize válogatja, de ahol "visszaírják" a bios-t, akkor is kell óradíjat fizetni(mert nem garanciális hiba kategóriája, a flash-elésből származó hiba), ami esetenként elég húzós is lehet. Ilyen szervízben nem cserélik a lapot.
Ha szerencséd van, és nem szólsz hogy a flash miatt van a hiba, és a szaki nem annyira foglalkozik a dologgal, akkor kis eséllyel kicserélhetik, de erre kicsi az esély tényleg.

Fire.

UI: nagyon ritka az hogy a flash-elés nem jön össze, és szinte minden esetben(kivéve ha áramszünet,stb) a frissítést végző személy figyelmetlen, mert nem a megfelelő biost tölti le, nem tudja mire kattingat, vagy nem olvassa el a megjegyzéseket, esetleg korábban húzta a procit, ramot stb.......
(pl Msi lapoknál egy bizonyos lap esetén a flash-eléskor nem szabad a DMI írást bekapcsolni, megjegyzésben ott van...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1198) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#1197) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

OOPs!

Ja és még annyi, hogy mi is az a "hiba üzenet"?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1199) Ybron válasza Fire/SOUL/CD (#1197) üzenetére


Ybron
senior tag

P5KC laprol van szo. Flash programmal lett frissitve es ott irt ki neki hibat, pontosan nem tudom mit.. aztan restart es azutan mar csak ujraindul neki. . Megfelelo bios let letoltve mar volt ezzel frissitve egyszer csak elege instabil volt. http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

[ Szerkesztve ]

(#1200) Fire/SOUL/CD válasza Ybron (#1199) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na így már van remény a lap "megmentésére".
Elöször is [INNEN] kéretik letölteni a 1203 verziójú BIOS fájlt.
Aztán kimenteni floppyra vagy pendrive-ra.

Két lehetőség szokott lenni, vagy be lehet lépni a BIOSba vagy nem. Én utóbbival kezdem, tehát nem lehet belépni. Ezen a lapon van egy úgynevezett CrashFree BIOS védelem, ami pont nekünk kell. Ehhez semmi mást nem kell tenni, mint behelyezni az alaplaphoz kapott cd-t és elindítani a gépet. Automatikusan erről a cd-ről fog BOOT-olni a gép. Megpróbál keresni a floppyn bios fájlt, ha talál akkor egyből javítja a régit(felülírja).
Ha esetleg nem volt floppy meghajtó, akkor meg a pendrive-ot dugd rá aztán kapcsold be a gépet, ekkor egyből a pendrive-on található BIOSt(amit korábban ugyebár ide mentettünk) fogja ráírni.

Mindezek után természetesen újraindul a gép, azonban EGYBŐL BE KELL MENNI A BIOSBA, beállítgatni mindent és MENTENI.

Remélem ez megoldja a gondot.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.