Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Osibaa válasza kesz_ (#1799) üzenetére


Osibaa
senior tag

Akkor megoldódott. :)

A pendrive méretére nem gondoltam, csak annyit néztem rajta, hogy USB-s vagy eSATA-s. Szerencse, hogy a többiek erre jártak. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1802) v.attis válasza Atikusz (#1637) üzenetére


v.attis
őstag

Szia! vagy még itt? Kellene segítség a bios-hoz. Valami belenyulkált és most nem tudok belépni. Egyszerüen hiányzik az egész alsó sor bootoláskor.

(#1803) v.attis válasza v.attis (#1802) üzenetére


v.attis
őstag

Megoldódott! hibernálás letilt és minden oké!

(#1804) pydy


pydy
csendes tag

Üdv mindenkinek :)

Olyan problémám lenne hogy nemrégiben vettem egy Gigabyte Geforce 210-es videókártyát.
És kb 5 perc mie leellenőriz mindent mert karakterenként írja :@
Szóval olvastam hogy updatelni kell a biosát :) de elakadtam :S
Megvan a floppy minden de egyszerűen a Bios fájlt nem találom a neten sehol :(
1 et találtam de az nem passzolt a enyémhez ezért a hibaüzenettel ledobott. (szerencsémre csináltam backupot és nem vágtam szarrá :D )

Előre is köszönöm a segítséget

Így talán könyebben tudtoksegíteni : GV-N210OC-512I a típusa :)

[ Szerkesztve ]

(#1805) Livius válasza pydy (#1804) üzenetére


Livius
őstag

GV-N210OC-512I BIOS
Utility a bioshoz

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1806) mmacsekk


mmacsekk
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni ASUS P5KPL bios írásban?

neszójjjábeeeee!!!!

(#1807) Livius válasza mmacsekk (#1806) üzenetére


Livius
őstag

Ugyan azt tudjuk elmondani ami a kézikönyvében is van. Először nézd meg ott mi van írva.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1808) BRIKLY


BRIKLY
veterán

üdv mindenkinek.
biost szeretnék frissiteni az acer aspire 1800 tipusú notimon.mindössze 2 okból.
1:szerintem neki is jobb ha frissebb.
2:talán ez megoldás a hőfokok kiirására.
majdnem teljesen kezdő vagyok a témában,de talán ha segitetek,menni fog ;)
előre is köszönöm a segitséget,ha valami adatra szükségvan még,kideritem.

(#1809) BRIKLY válasza BRIKLY (#1808) üzenetére


BRIKLY
veterán

nos? tud valaki segiteni? nem tudok x ezret kifizetni szervizre.
köszönöm.

(#1810) maxlanders válasza BRIKLY (#1808) üzenetére


maxlanders
tag

Ha nincs gond a géppel inkább hagyd úgy ahogy van. Ha esetleg problémát jelent a hőfok kiírás, ami szerintem valami beállítási hibára vezethető vissza, akkor érdemes komolyabban hozzá nyúlni, szerintem.
Ezt a hőfok problémát, nem lehet hogy valami bios beli beállítás (automatikus felismerés) okozza a hibát?

Persze a Te géped, rajtad múlik hogy döntesz.

(#1811) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv nekem Problémáim akadtak a másik gépemmel ..... nagyon nehezen indul el ...... nem részletezném ..... a lényeg hogy Bios-t akarok frissíteni a Típusa : Asrock p4v88 . Leszedtem a bios-t az a kérdésem hogy Windows alol lehet ezt frissíteni ? .

[ Szerkesztve ]

(#1812) Livius válasza INMOTEP (#1811) üzenetére


Livius
őstag

Asrock oldalon úgy látom csak DOS alól lehet ezt a lapot frissíteni.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1813) INMOTEP válasza Livius (#1812) üzenetére


INMOTEP
őstag

és Windows alól nincs olyan progi ami kompatibilis a flash el ?

(#1814) Fire/SOUL/CD válasza INMOTEP (#1813) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Instant Flash segítségével megoldható. Gép indulásakor F6-al lehet belépni, ahol HDD/Floppy/Pendrve-on lévő BIOS-t be lehet adagolni. [link]

Fire.

UI: Természetesen csak saját felelősségre! Ha nem vagy tisztában, egy BIOS frissítés menetével, milyen kockázatokkal járhat, akkor neki se kezdj...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1815) Livius válasza INMOTEP (#1813) üzenetére


Livius
őstag

Ha nem csináltak hozzá exe-s telepítőt akkor nem. Csak DOS-os flashelő program tudja elvégezni. Vagy ha a BIOS képes magát flashelni akkor úgy is megy.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1816) MR!! válasza cimet (#1780) üzenetére


MR!!
aktív tag

Helló,

nekem Mercury KOB P4M266 NDFSMX alaplapom van

Bios: AMI 07.00T verzió 06/27/02 (gondolom 2002.06.27)

Tudnál adni címet bios frissítéshez ? Érdemes e frissíteni ?

És hogyan kell ? ( nagyjából értem , de ha rövid leírást is tudnál lépésről lépésre , nem akarom elrontani sem)

Köszi :R

miszter

(#1817) Fire/SOUL/CD válasza MR!! (#1816) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Download drivers linken megtalálod a 2006.12.10. dátumú BIOS-t
Ha letöltöd, van benne egy PDF fájl is, azt olvasd el, le van írva minden lépésről-lépésre.

Ennek ellenére csak akkor frissíts ha tényleg szükséges, ez a Mercury sorozat jó pár tagja arról volt híres, hogy a BIOS frissítés hazavágta, mehetett a kukába.

Ha mégis nekivágsz a frissítésnek, akkor (mivel Floppy-ról kell megcsinálni) több lemezt is hozz létre, és ellenőrizd, hogy mindegyik legyen olvasható, mert ha a BIOS-t törli a progi, az új meg nem megy fel, mert nem tudja olvasni a lemezt, akkor kuka. (vagy ha fel is megy, de valami gond a van a BIOS-al(floppy lemez hibájából), akkor is kuka) ;]

Szóval csak saját felelősségre!

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1818) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok!
A gondom a következő: ASUS P5W64 WS Pro deszkámon windows alól frissíteni szerettem volna a BIOS-t, már többször csináltam minden komplikáció nélkül zajlott. Az ASUS update nevű alkalmazást használtam erre a célra. Lényeg, elkezdte a frissítést, közben hibát írt ki, gép restart és nem bootolt csak Bios CrasFree jött elő, kérte gyári cd-t, azzal sikerült visszavarázsolnom az eredeti BIOS-t. Mikor betöltött a win megpróbáltam visszarakni egy másik BIOS-t (és most jön a lényeg), de ismét hibát írt és most el sem indul a lap. Bekapcsolom, hangjelzés sincs, képet sem ad. Előtte legalább a CrashFree segédprogi előjött de most még az sem. Nagyon szépen kérlek titeket segítsetek vagy adjatok tanácsot! Mit lehet ezzel kezdeni még, vagy már totál hazavágtam? Előre is köszi! Sziasztok!

(#1819) Fire/SOUL/CD válasza Szoszibá (#1818) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy esélyed lehet, de halovány...

tölts le egy régebbi BIOS-t az ASUS honlapjáról([link]), de olyat, ami azért támogatja a CPU-dat, szóval azért ne a legrégebbit, csak ennél a "legújabbnál" eggyel legyen régibb.

Tömörítsd ki és nevezd át W64WSPRO.ROM-ra. Ezzel a névvel másold fel egy Pendrive-ra. A hibás gép kikapcsolt állapotában dugd rá a pendrive-ot, majd kapcsold be és imádkozz.
Ha sikerül, akkor egyből bemenni BIOS-ba , Load bios default (vagy hasonló) és menteni
(A pendrive FAT vagy FAT32-re legyen formázva és ne legyen nagyobb a kapacítása, mint 8Gigabyte)

Remélem segít...

Fire.

UI: Esetleg még az EZ Flashel próbálkozhatsz, bekapcsolás után azonnal ALT+F2 nyomkodása..(ez is halovány esély) vagy ki kell resetelni a BIOS-t, az alaplapon van egy jumper általában, annak a segítségével. Lehet, hogy a reset segítségével, legalánn a CrashFree-t el tudja indítani az alaplap, akkor az meg már nyerő is lehet...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1820) Szoszibá válasza Fire/SOUL/CD (#1819) üzenetére


Szoszibá
tag

Szia! Köszönöm a választ. Csak sajnos nem jártam eredménnyel. Nem jön elő semmi sajna. Nem értem mért nem jön most be a CrashFree. Lehet ezzel kezdeni még valamit, javítják ezt valahol vagy kuka?

(#1821) Livius válasza Szoszibá (#1820) üzenetére


Livius
őstag

Ha a BIOS IC könnyen kivehető, akkor simán rátudnak írni egy BIOS-t, ami után jó lesz újra. Pár ezer Ft-ba kerül kb.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1822) Szoszibá válasza Livius (#1821) üzenetére


Szoszibá
tag

Szia köszönm a választ! Esetleg ezt hogy tudnám megnézni, hogy kivehető e?

(#1823) MR!! válasza Fire/SOUL/CD (#1817) üzenetére


MR!!
aktív tag

Helló!

Köszi, inkább akkor lemondok a Bios frissítésről :DDD

A gép így is működik. (bár nem tudom, hogy mit javítana rajta, de sokat már nem tunningolna szerintem)

Amúgy még lenne egy laptopom is : HP DV6960HU 2008.06-os Bios-al. Elvileg abban Flash-es van.
(nem vagyok annyira jártas benne, de úgytudom akkor 2 IC-van benne ami a Bios adatit tárolja.az egyik Flash-es azaza windows alól is frissíthető valahogy menet közben , míg a másik csak olvasható és azzal bármikor helyre lehet állítani ha nem sikerülne a frissítés ... elvileg :P )

és még egy kérdés: videokártya bios-t érdemes e frissíteni , vagy alapjaiban mivel változik egy bios frissítés ? hibajavítás , tudás bővítés OK , de nem lesz tőle gyorsabb gondolom, és az USB 1.0 se lesz 2.0 egy frissítés után.

THX :R

miszter

(#1824) Livius válasza Szoszibá (#1822) üzenetére


Livius
őstag

Ha ilyen, akkor kitudod venni.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1825) Szoszibá válasza Livius (#1824) üzenetére


Szoszibá
tag

Ezer hála, köszönöm a segítséget! Biosiras.hu-ra már küldöm is a csávónak! Köszönöm mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#1826) hatter


hatter
tag

Sziasztok ;)

Nemrég vettem egy használt p5b-e lapot. Ami version 1807 bios van rajta ahogy láttam a honalpon ez beta. Leakartam cserélni a legfrissebb verziójú nem beta verzióra ami az 1601-es de azt írta ki a biosban mikor frissítenék hogy ez a verzió öregebb ezért nem is tudtam frissíteni. Szerintetek hagyjam az egészet jó ez a beta is? Egyáltalán mért volt szándéka az előző gazdának beta verziójút feltenni? Olvastam vmi oylat hogy tuningoláshoz ez a legalakalmasabb bios a p5b-e-nek, valóban?

Kösz fiúk! :)

(#1827) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! Egy rosszul sikerült bios frissítést követően nem indult el az alaplap csak a ventik pörögnek a gépben. Bios chipet kiszedtem, elküldtem, beleírták a jó biost. Ma beraktam a chipet és a gép továbbra sem indul, csak a ventik pörögnek, se bios-ba nem lép, se nem boot-ol, se semmi. Monitor folyamatosan stand by-ban. Szerintetek mi lehet a baja, hogy orvosoljam?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#1828) Szoszibá


Szoszibá
tag

Megoldódott, köszönöm! Leírtam a nem induló gépek topikba!

(#1829) Skeleton01


Skeleton01
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy ilyen lapom GA-M720-US3 rev. 1.0 , benne egy Athlon II X4 630 procival.
Hogy kellene megcsinálni a bios frissítést? A Giga oldaláról már letöltöttem a fájlokat, de nem tudom hogyan tovább :F

(#1830) Krisinto válasza Skeleton01 (#1829) üzenetére


Krisinto
őstag

Bios fájlt rámásolod a pendrive-ra. De egy FAT32-es formázásúra.
Bár ha elindul azzal a biossal ami rajt van, akkor szerintem felesleges.

(#1831) Livius válasza Skeleton01 (#1829) üzenetére


Livius
őstag

Én úgy látom exe-t lehet letölteni, szóval ha elég stabil a windows akkor indítsd el és frissíti majd.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1832) Skeleton01 válasza Livius (#1831) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Sajnos nem indul úgy el :(

(#1833) Krisinto válasza Skeleton01 (#1832) üzenetére


Krisinto
őstag

@BIOS-al tudod windows alól.
De én inkább biosból frissítenék!

(#1834) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

vagy ha más nincs, akkor floppyról.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1835) Skeleton01


Skeleton01
aktív tag

Köszi a segítséget mindenkinek, közben sikerült a dolog!

(#1836) Livius válasza Skeleton01 (#1832) üzenetére


Livius
őstag

Használd a QFlash-t. Ez a BIOS-al eggyütt rajta van a lapon, és indulásnál indítható.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1837) Skeleton01 válasza Livius (#1836) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Köszi! :R

(#1838) hatter


hatter
tag

Nekem senki sem tud akkor segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1839) Livius válasza hatter (#1838) üzenetére


Livius
őstag

Ha nincs gondod akkor nincs gond a betaval, meg hát lehet van olyan cpu ami ezzel a betaval megy benne, de régi verziót nem igen szokott az asus ez flash engedni írni azthiszem. Ha tényleg vissza akarod rakni a nem betat, próbáld a régi módszerrel, hogy be bootolsz dosban és floppyról flashhelsz parancssorosan.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1840) hatter válasza Livius (#1839) üzenetére


hatter
tag

Az az igazság hogy az int. háló karival nem oké valami. Elősször azt hittem nemjó aztán a win7 egyszercsak érzékelte és automatic feltette és láttam az eszközkezelőben utána már...és mikor bedugtam a kábelt villogott is csak a netre nem bírtam felcsatlakozni vele és a bios-ra gyanakszom kezdetek óta...ezt a dos-os dolgot nem tudom igazán hogy kell...

(#1841) Livius válasza hatter (#1840) üzenetére


Livius
őstag

Engedd a win7 ben hogy a windows updaten is keressen dirvert, és nyomj rá egy frissítést. Lehet netről leszed valami jót majd hozzá. De a hálózati kártya gyártójának lapján is nézzél hozzá drivert.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1842) cimet válasza MR!! (#1816) üzenetére


cimet
csendes tag

Üdv!
Csak ha probléma van az alaplappal akkor frissíts bios-t. Nekem nem ment DOS alatt ezért win-ben csináltam meg. Az alaplan CD-n van flash progi meg leírás.

(#1843) Keksz03


Keksz03
senior tag

Sziasztok!

Sajnos többször is kékhalállal dob ki a gépem, múltkor leírtam a hibakódot és utánaolvastam neten vagy ezer forumon! Mindent megcsináltam amit ajánlottak, de semmi sem használt, így eljutottam az utolsó megoldáshoz amit nehézsége miatt tettem a végére, ez pedig a BIOS UPDATE! Nos halvány lila gőzöm sincs h mit kéne leszednem vagy mit kéne megnéznem...láttam vmi olyasmit h leszedek egy fájl-t aztán EZ FLASH-be rámegyek és átírja amit kell, de nem tudom mit kéne leszednem és nem mertem belekezdeni! Tehát ha vki el tudná magyarázni kicsit szájbarágósan h mit kell csinálnom azt megköszönném, aki esetleg konkrét fájlnevekkel és utasításokkal segítene (alaplapom fajtája alant olvasható) azt pedig isteníteném!

Előre is köszi!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1844) laj7


laj7
csendes tag

Hali
Biost akarok frisiteni ecs a790gxm-a alaplapon,csak nemtudom hogy kell valaki tudna segiteni?

(#1845) ozi12341


ozi12341
csendes tag

Szia mégis honann töltöted le a bios fristiést ?:) elárulod ?:D

(#1846) Tidus válasza Keksz03 (#1843) üzenetére


Tidus
addikt

A segítség előtt áruld el hogy rev. ? lapod van.

(#1847) pusher


pusher
csendes tag

Sziasztok! Asus A7n8x-E Deluxe alaplapon szeretnék biost frissíteni, 1013 -as verzióa, elvileg ez a legfrisseb (most 1012 van). Kaptam egy egytlen 512K-s BIN filet zippelve, de lövésem sincs mit kezdjek vele!

Tipp: kislemezről kéne? Ha le is akasztanék egyet, hogyan tvább?

(#1848) Tidus válasza pusher (#1847) üzenetére


Tidus
addikt

A frissítést Asus updateval csináld, letőltheted itt.
Az Asus update-ban ne netről akaj frissíteni hanem fájlból, tehát csak töltsd le amit megtettél.
A bios zipfájlt ne nyisd meg, hanem mentsd mappába. Majd nyisd meg a bios update for file-val. Ha nem látja a bios file-t a mappában ahová töltötted akkor állítsd a megnyitást bios file-ról minden file-ra, és katt...
Fontos. Ne futtass semmit, ne kapcsold ki a gépet, és reménykedj hogy nem lessz áramszünet.

(#1849) NÉMÓ510


NÉMÓ510
tag

Halihó!
Csináltam bioszfrissítést ezen a lapon,és azóta a dátumot + az összes beállítást elfelejti ha nincs feszültség alatt a gép (kikapcsolom a hosszabbítót ha nem vagyok itthon).Elemet tettem bele zsír újat,másik lapban is kipróbáltam.Mindkét elem hibátlan,és mégse tárolja az adatokat.A bioszfrissítésre szükség volt,mert csak az 1.6-os verzióval látta 2magosnak a WIN7 az E5200-es procit.
Ha valakinek volna egy ötlete,azt nagyon megköszönném.Addig is csendben sírdogálok a gépem felett :DDD .
Előre is köszi.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#1850) EnoMan


EnoMan
csendes tag

Sziasztok!

Van egy lap: Chaintech 7VJL Apogee..Bekapcsoláskor az Award Boot Block 1.0 fogad.Csináltam megfelelő indító lemezt.Berakom és be is jön az awdflash.Betölti az bin fájlt, alul kiírja, hogy ne indítsam újra a gépet és ennyi.Megáll az egész.Valakinek van valami ötlete? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.