Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) mr_ricsi válasza Zsóti81 (#1048) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Elem ki és áteszem a jumpert a 2-3ba 10 másodpercig utan vissza 1-2-be, vissza elem."
Aztán bios setupba be, és load optimized defaults.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1052) mr_ricsi válasza Zsóti81 (#1049) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ez az érték már jobban tetszik nekem"
Semmilyen progi sem tudja pontosan mérni az Intel procik hőmérsékletét. A progikban folyton toldozzák-foltozzák, hogy valami hihető érték jöjjön ki belőlük.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1053) kosian24


kosian24
tag

Sziasztok!
Az a gondom, hogy van egy Gigabyte GA8-IP775 alaplapom és a biosban a PC HEALTH STATUS-nál az értékeket nem írja ki. Gondolok itt procihőre, feszültségekre. Mindre azt írja pirossal, hogy failed. Azt mondták próbáljak biost frissíteni. Tényleg kell ez? Illetve mivel nem értek hozzá, mennyire veszélyes művelet. Ha csak a monitorozással van baj ezáltal, de a gép jól működik és minden rendben akkor megéri egyáltalán megkockáztatni?

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#1054) N95 8Gb válasza mr_ricsi (#1051) üzenetére


N95 8Gb
tag

Kivettem az elemet, cmos clear, elem vissza. És tényleg beenged BIOS setupba. Load optimized defaults, save&exit után viszont újraindítás után ismét semmi! :O

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#1055) kosian24


kosian24
tag

Valaki segítsen már! Már megvan az új proci, de még mindíg nem jók a szenzorok!!!
Amúgy bios frissítés után windowst újra kell telepíteni?

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#1056) kosian24


kosian24
tag

Na akkor ha már az eddigiekhez nem tudott senki hozzászólni, hátha van itt legalább egy olyan szaki aki konkrétan a bios frissítésben tudna segíteni... Adott az alaplapom ami az aláírásomban van.
Töltöttem hozzá biost, ami 3 fájból áll:

8ip775g.f5,
autoexec.bat és
flash891.exe

Mikor indítom a gépet és behozom a bios menüt, van egy olyan opció, hogy F8-al előhoz egy q-flash menüt. Itt lehet választani, hogy frissítem a biost floppyról, vagy mentem a biost floppyra. Ezek szerint a három fájlt fel kéne másolnom egy üres floppyra és a q-flash menüben a floppyról történő frissítést kell választani. Remélem eddig jól gondolom, ha nem már eleve baj van :) . Viszont ha jól gondolom eddig, akkor sem tudom, hogy mire számítsak ezután. Na innen kéne nekem egy kis segítség. Előre is köszi.

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#1057) mr_ricsi válasza kosian24 (#1053) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"van egy Gigabyte GA8-IP775 alaplapom és a biosban a PC HEALTH STATUS-nál az értékeket nem írja ki."
Mióta csinálja ezt?

"Amúgy bios frissítés után windowst újra kell telepíteni?"
Nem. Ha új ACPI verzió van a biosban, akkor célszerű először csökkentett módban elindítani.

"Ezek szerint a három fájlt fel kéne másolnom egy üres floppyra és a q-flash menüben a floppyról történő frissítést kell választani."
Pendriveról is lehet, előtte célszerű FAT16-ra formázni.
Csak a 8ip775g.f5 kell, de célszerű átnevezni 8ip775g.bin-re.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1058) kosian24 válasza mr_ricsi (#1057) üzenetére


kosian24
tag

Röviden a sztori: Amd-s lapom volt, de nem voltam vele elégedett. Apámnak ez a lapja volt Cerka procival és megbeszéltem vele a cserét. Én alaplapom procival megy neki, ezt a lapot átveszem és veszek bele egy jó procit. Eddig apámnél működött a venti szabályzás is. Átpakoltam a cuccokat (persze vigyázva és nem is sértettem meg semmit) és nálam már nem ment. Még tegnap jött meg az új proci, szóval eddig nálam is a Celeronnal ment, de már alapból nem működött. Szóval így kezdődött...

Sajnos nem tudom mi az az ACPI, így nem tudom milyen verzió van rajta.

Ha kiválasztom, hogy bios frissítése floppyról, de a pendrive van bent akkor megcsinálja arról? Vagy ezt most nem értem.

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#1059) WRS


WRS
csendes tag

Sziasztok!
Valaki lécci segítsen nekem!
asrock 775i65g alaplapomon frissíteném a biost 2.50-ről 3.20-ra de mikor megcsinálom a rendzseindító floppy-t akkormár nemfér rá a bios frissítő program meg az ujj flash program :W
igy nemtudom mitévő legyek mert csak floppyról tudok frissíteni a többihez nemértek meg nemis nagyon bízom bennük :(

(#1060) kem válasza WRS (#1059) üzenetére


kem
addikt

vegyél elő egy másik floppyt.
amikor bebootol, betölti az os-t a memóriába, ugyhogy nyugodtan kiveheted a flopit, és beteheted azt amin a frissitő program és az új BIOS-od vann

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#1061) mr_ricsi válasza kosian24 (#1058) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Átpakoltam a cuccokat (persze vigyázva és nem is sértettem meg semmit) és nálam már nem ment. "
Szívesen segítek, hogy a biosfrissítést hogyan kell csinálni, de a mérési hibát nem fogja megoldani. Vagy a tápegységed ad nagyon gáz feszültséget, vagy az alaplapon a hardver monitor chip körül mégis megsérült valami.

"Sajnos nem tudom mi az az ACPI, így nem tudom milyen verzió van rajta."
Eltérő verziónál kék képernyőt kapsz, hogy nyomj valami Fakárhányas billentyűt.

"Ha kiválasztom, hogy bios frissítése floppyról, de a pendrive van bent akkor megcsinálja arról?"
A pendrive is kap valami betűjelet, és ki lehet választani, mintha 2 floppy lenne a gépedben.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1062) mr_ricsi válasza WRS (#1059) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"e mikor megcsinálom a rendzseindító floppy-t akkormár nemfér rá a bios frissítő program meg az ujj flash program"

Mindet törölj a floppyról, csak az io.sys, az msdos.sys és a command.com fájlok maradjanak. Ha még így sem férnek rá, akkor jöhet a floppycserés módszer, vagy használj dos6-os bootfloppyt az XP-s/Milleniumos helyett.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1063) kosian24 válasza mr_ricsi (#1061) üzenetére


kosian24
tag

Na megcsináltam a bios frissítést, az alaplaphoz való legújabb verzióra és minden simán is ment, de sajnos a mérési hibát tényleg nem oldotta meg. :(
Most már nem tudom mitévő legyek. Annyi még, hogy hol lehet ez a hardver monitor chip? Esetleg megnézném, nem látok-e rajta valamit. Próbáltam amúgy másik táppal is, azzal amivel apám használta és azzal sem volt jó. Ettől függetlenül nem lehet kizárni, hogy táp hiba?

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#1064) WRS


WRS
csendes tag

floppyval nemsikerült megoldani mert disk errot irt mikor kicseréltem ugyhogy nekiestem windows alól szerencsére jól csiáltam és működik rendesen azért kösszi

(#1065) laja80


laja80
tag

sziasztok!viszaszeretném rakni a biosomat f5arol f4re,mert az e7200as procim huzásait nemörzi meg a lap bárhogy probálkozom.minden egyes leállitás majd bekapcsolás után kétszer indul,először felpörög leáll,majd ujra felpörög és akkor indul az eredeti beállitásokkal,a huzott értékeket nemörzi meg. :W
segitséget kérnék hogy hogy tom f4es biost rávarázsolni,!
egyébként gigabyte ep31-ds3l laprol van szo,amin frissitettem biost már,de azt a gigabyte lemezen valo progival csináltam,és régebbi verziot az nemtalál,csak f5a-t.
qflashba ha rárakom előtte pendrivera a biost amit leszedtem megtom csinálni?

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#1066) Letsgo


Letsgo
tag

Sziasztok!
Van egy nagy gondom!!!
Abit Ip-35Pro Xe-en! Windows alól flasheltem a biost és kifagyott a progi és a win :((( is!
A floppyval még dolgozik az lenne a kérdésem vissza tudnám e ezt állítani??? Ha nem akkor hogyan tudnám meg csinálni és tud e segíteni valaki!!!
SEGÍTSETEK LÉGYSZI ha szerzek bios chipet akkor azt csak be kell tenni és ibdul a gép vagy az se ilyen egyszerü Itt találtam chipet

(#1067) sonar válasza Letsgo (#1066) üzenetére


sonar
addikt

küldtem egy privit

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1068) szreeze


szreeze
csendes tag

Sziasztok!
Nekem 1 MSI k8n neo-V alaplapom van és: Bios rom.cheksum error van a gépemen!
Mit is lehet ilyenkor tenni?
floppyról akar bootolni.Nincs is azzal gond, de mit és milyen formátumba bootoljon?
Nincs meg az alaplap leírása sem és a boot floppy sem!
Cd-ről nem tud bootolni csak floppyról akar!

Segítene valaki hozzá értőbb olyan mágus fajta?

Köszi Szreeze!

(#1069) szreeze


szreeze
csendes tag

Hi!
Azt mondja az 1-ik Mágusom , Hogy vagy alaplap vagy a ddr ram a hibás!

Megpróbálom a mem cserét és meglátom mükszik-e!

bosszantó tud lenni ez a fajta problem!
Üdv.: Szreze!

(#1070) maxlanders válasza szreeze (#1068) üzenetére


maxlanders
tag

Ez inkább a "nincs bios a chipben" eset.
A floppy legyen xp alatt készített boot floppy, rajta a flash programmal (awdflash...exe) és a lapodhoz tartozó bios állománnyal (akármi.bin)
A flash programmal pedig újra írod a hozzávaló biost. Erre nagyon oda kell figyelni hogy a hozzá tartozó és ne másik alaplap biosa legyen!

mágus fajta szöveg nagyon jó, de ha egyszer elvégzed, már te magad is tudod mit kell csinálni.

(#1071) szreeze válasza maxlanders (#1070) üzenetére


szreeze
csendes tag

Köszi! Szer hol tudnék ehhez a laphoz: MSI k8v Neo-V
Flash-t És bios-t honnan tudnék leszedni?

Gondolom ez rá fér 1 floppyra?
Üdv.: Szreeze

(#1072) szreeze válasza szreeze (#1071) üzenetére


szreeze
csendes tag

MSI K8N NEO-V

(#1073) szreeze válasza szreeze (#1072) üzenetére


szreeze
csendes tag

http://logout.hu/muvelet/hsz/uj.php?thrid=138737&rtoid=1072

Szerinted ez itt jó ?
Nézd meg légyszives mert ugy gonndolom hogy Te vágod ezt a témát én meg még nem igazán!
majd 22 óra után leszek mert mennem kell melózni!
Addig is kössz a segítséget!

Üdv.: Szreeze

(#1074) maxlanders válasza szreeze (#1071) üzenetére


maxlanders
tag

Ő lenne az?

És ez is

Fontos pontosan tudni jó lapról van e szó!

[ Szerkesztve ]

(#1075) maxlanders


maxlanders
tag

ok majd írj.
Kérdés:

Nem
K8M NEO-V vagy K8N NEO-V2

(#1076) N95 8Gb válasza mr_ricsi (#1051) üzenetére


N95 8Gb
tag

"Elem ki és áteszem a jumpert a 2-3ba 10 másodpercig utan vissza 1-2-be, vissza elem."
Aztán bios setupba be, és load optimized defaults.

Eddig renben. Viszont Save&Exit után nem indul újra a gép, csak a ventik pörögnek. :F

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N95+8Gb&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#1077) szreeze válasza maxlanders (#1074) üzenetére


szreeze
csendes tag

Igen ez az a lap!
a lap jó elvileg azt mondta a haver aki adta!
Neki működő gép volt ez
Nálam meg már nem indult el.-csak így!

(#1078) maxlanders válasza szreeze (#1077) üzenetére


maxlanders
tag

Nah ehez az alaplaphoz kell valahonnan a netről leszedni a biosát. Ha találtam valamit szólok.

(#1079) mr_ricsi válasza N95 8Gb (#1076) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Akkor próbáld ki CMOS clear után a "fail safe defaults" beállításokat, ill. nem merülhetett le a gombelem?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1080) maxlanders válasza szreeze (#1077) üzenetére


maxlanders
tag

ment a pm

(#1081) kovari


kovari
csendes tag

Sziasztok! Nagy gondom van bios frissítés közben kikapcsolt a notebookom azóta halott....mit lehet vele tenni?

(#1082) kali válasza kovari (#1081) üzenetére


kali
legenda

szervíz! ha garis, akkor hivatalos szervíz, ha már nem garis, akkor utána kell járni, hogy hol csinálják meg olcsón és korrektül...

(#1083) kovari válasza kali (#1082) üzenetére


kovari
csendes tag

Már nem garis egy öreg amilo.Másik biost ha szereznék bele azzal menne szerinted,vagy bios írást is láttam valahól itt a ph-n?

(#1084) kali válasza kovari (#1083) üzenetére


kali
legenda

ha a bios chip házilag cseréhető benne, és találsz hozzá megfelelőt, akkor működhet.
vagy felveszed a kapcsolatot valakivel, aki tud égetni, az is megoldást jelenthet.

(#1085) kovari válasza kali (#1084) üzenetére


kovari
csendes tag

Köszi próba cseresznye.

(#1086) adam770


adam770
csendes tag

Sziasztok !
Keresek olyan hozzáértő szakembert
aki meg tudja javítani a HIBÁSAN frissített bios miatt nem induló sapphire 4870es vga kártyámat.Nem tanácsot kérek hogyan csináljam, mert se angoltudásom, se türelmem hozzá, hanem árajánlatokat várok ki mennyiért vállalja.Lehetőleg mielőbb kéne, mert addig nem tudok jáccani a régi vga-val.
750/900 ról 800/1100 ra módosítottam az órajelet, és utána még sokáig működött 830/1125-ön aztán 1szer csak nem bootolt be.
Az is írjon, aki tud szervízt/szakembert/ennél megfelelőbb másik fórumot, ahol segíthetnek nekem.

(#1087) okay


okay
aktív tag

Hello!
Egy régi alaplapnak keresnék BIOS-t.Compaq Workstation ap200,440BX/ZX chip,az én verziom 686w7 99/07/13 asszem,csak a honlapon nem tudom megkeresni az ujabbat.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#1088) Jorus válasza adam770 (#1086) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha ien gondom lenne, megkérdezném katt777-et, hogy mit tanácsol. Azt nem mondom, hogy megoldja, vállalja, de első körön nála érdeklődnék ez ügyben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1089) sz.j válasza adam770 (#1086) üzenetére


sz.j
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1090) mr_ricsi válasza adam770 (#1086) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"utána még sokáig működött 830/1125-ön aztán 1szer csak nem bootolt be."
Ez nem bios hiba, hanem talán a VGA kártyának lett valami baja. De akár a tápod vagy az alaplap miatt is lehet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1091) 1989


1989
tag

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segiteni :U .
Naszóval, adott egy DFI-lap amitnek a bios-át szerintem nem jól frissitettem, és most ezeket irja ki:

CMOS cheksum error - defaults loaded.
WARNING! Over Clock Fail!!!. CPU change to default.
DRAM timing running at default value.
WARNING! CPU has been changed.
Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit.

Tök mind1 hogy F1 vagy del-t nyomok, akkor is ugyan ahhoz a táblához dob és nem megy el onnan.

Neten olvastam, már hogy más is beleesett ugyanebbe a csapdába, és neki sikerült megoldani.

Ezen a linken is ugyanaz a probléma, csak a srácnak sikerült megoldania.

Remélem meg tudjuk valahogy oldani, mert nincs kedvem venni megen 25k-ért lapot :O

Köszi előre és üdv: Balázs :R

(#1092) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék bios-t frissíteni. Az alaplap chaintech vnf4. Le is töltöttem a honlapról a legfrisebb bios-t, egy rar-ban ezer millió féle dolog van, de pont a flash-elő progi nincs benne. :F :F
Mit tegyek ilyenkor?

(#1093) mr_ricsi válasza Paulo81 (#1092) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mit tegyek ilyenkor?"
Az ezer millió dolog közül olvasd el a readme fájlt, vagy az alaplapod könyvében a biosfrissítésről szóló részt, vagy a gyártó honlapján nézz körül ott, ahonnan a biosfájlt letöltötted.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1094) mr_ricsi válasza 1989 (#1091) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Vedd ki a gombelemet egy fél órára. (CMOS reset)

Az alaplapod biosába be tudsz lépni, és van-e benne beépített biosflashelő?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1095) 1989 válasza mr_ricsi (#1094) üzenetére


1989
tag

Szia!

Már 1x probáltam az elemet kivenni, fél órára de semmi. (persze leáramtalanitva az egész gép)
Nincs neki beépitett flesselője. :(
Pontosabban ő róla lenne szó , csak a proci mellé simán P35 van irva.

(#1096) Paulo81 válasza mr_ricsi (#1093) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Még mielőtt lealázol, elmondom, hogy a gyártó honlapján nincs erre vonatkozó információ, és readme file sincs. De én vagyok a hülye, hogy ezt eddig nem mondtam, sorry. :W

(#1097) mr_ricsi válasza Paulo81 (#1096) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Belekukkantottam a bios fájlba, és ezek után bocsánatot kell kérnem tőled!
Még én is elképedtem, hogy micsoda összehányt bioskupac van a 16M-ás fájlban.
El fogsz vele pepecselni, mire megtalálod a lapodba jó legújabbat.

Én ennyit tudok segíteni: [link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1098) mr_ricsi válasza 1989 (#1095) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A floppys módszer sem működik?

"Diamond Flash Image is unique feature developed by DFI to facilitate users flashing BIOS. User does not have to run the complicated procedures, but just flash the BIOS as an easy job.
1. Prepare one piece of clean floppy diskette.
2. Run the BIOS file from website directly or copy it to HDD to run.
3. It will image to floppy disk drive "A" including flash utility, BIOS file along with instruction and create booting program automatically.
4. Boot up the system from FDD. It will automatically flash the BIOS.
5. Press "F1" as instructed when completing the flashing.
6. Run "Load Optimized Defaults" or "Load Setup Defaults" in BIOS after completing the BIOS flashing."

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1099) Paulo81 válasza mr_ricsi (#1097) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! :)) :C :R

(#1100) 1989 válasza mr_ricsi (#1098) üzenetére


1989
tag

Most perpill, nincs ramom probálgatni, de igyekszek szerezni.
1x probáltam floppy-val de lehet nem jol csináltam, mert akkor nem akart rola bootolni. :(
Ha lesz ramom akkor ujra irok, de adiig is azért az épitőjellegüeket szivesen fogadom. :K

Üdv. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.