Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Daemon09 válasza lezso6 (#748) üzenetére


Daemon09
őstag

Miért cseszte el? Nekem soha nem szokta.
Ha nem bizol benne, akkor ne winfos alatt csináld.

mod : maxlanders : Miért nem?? Én mindig azzal csinálom és soha nem volt vele problémám...

[ Szerkesztve ]

(#752) mAtech


mAtech
aktív tag

Azt jól tudom, hogy a biosok fájljai "rom" kiterjesztésűek?
Csak mert a mostani céges MSI laphoz a kiterjesztés "120". Természetesen kitömörítés után.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#753) barnam_ válasza mAtech (#752) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem feltétlenül rom kiterjesztésű, lehet bin is. De pl. Gigabyte-nál a verziószám a kiterjesztés.

(#754) mAtech válasza barnam_ (#753) üzenetére


mAtech
aktív tag

bin jogos:)
Akkor ezek szerint a gyártók újítanak.
Köszi.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#755) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám, hogy nem tudok a gépen BIOS-t frissíteni, mert amikor elkezdené, molyol egy kicsit a gép és azután ezt írja ki: Insufficient memory! Már többször is próbáltam egymás után de semmi. Ilyenkor mit lehet tenni? A gép nincs tuningolva. Ajánlották, hogy próbáljam meg Win alol, de még nem csináltam olyat; belég biztonágos úgy?

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#756) maxlanders válasza Daemon09 (#751) üzenetére


maxlanders
tag

Csak azért nem mert én 2x jól frissítettem az abit lapomat winfos alatt és "csak" a 3dikra cseszte le.
Ne érts félre, nem azt mondom hogy amit ti használtok az rossz, csak nagyobb a kockázat hogy nem sikerül. Én megfogadtam, soha többé nem frissítek biost win alól!
És hogy ki hogy frissíti, mindenki döntse el maga, én csak a véleményem írtam le, úgy mint Te amikor javaslod.
Én még most sem javaslom.

(#757) sonar válasza Bj Brooklyn (#755) üzenetére


sonar
addikt

Esetleg próbáld meg, hogy csak egy db memória modult hagysz a gépben

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#758) Daemon09 válasza maxlanders (#756) üzenetére


Daemon09
őstag

Jogos. Én is csak tapasztalatot mondtam.

(#759) Bj Brooklyn válasza sonar (#757) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Köszönöm a segítséget, már mindent próbáltam, de erre nem gondoltam. 1 db ram modullal sikerült. Mégegyszer köszönöm :R :R :R

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#760) sonar válasza Bj Brooklyn (#759) üzenetére


sonar
addikt

Nincs mit :) örülök, hogy sikerült

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#761) okay


okay
aktív tag

Hali! Asus M2V alaplapom van ,frissiteném a biost,és az Asus Update azt irja már az elején telepités elött h Nem Asus alaplapom van!! :O most mi a probléma? Mit csináljak? Elöle is köszi!

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#762) okay


okay
aktív tag

És elindult ujrainditással :Y :D

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#763) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Nagyon nagy a problémám, és sűrgős megoldást keresek!
Adott egy gép= ASUS P5K Premium/WiFi AP, Intel Quad 6600, 2*2*1 Geil DDR2@1024, ASUS 8600GT, WD Raptor 36GB, 2*320GB WD.

Hiba:
Kb. 3 hete különösebb előzmények nélkül kékhalál, majd újraindult a rendszer és újból kékhalál... ez ment egy darabig, majd csökkentett módban elindítva, SPTD.SYS file betöltésnél megállt. Fórum, utánnaolvasás, valószínú Daemon Tools vagy Alcohol. Törölve a két program, de még mindig csinálta, gondoltam újratelepítem.
Telepítés után ment minden szépen, majd 2 napja újból előjött a hiba. Programok ismét törölve (Alcohol), de megint folytatta, de most már minden kékhalálnál más fájlt írt hibának.
Gondoltam valami RAM hiba lehet, vagy éppen nem szereti a 4GB-ot a 32Bit-es XP (na de akkor mindig csinálná a hibát? Nem?), szóval Memtest elindítva, majd kb. 32%-nál megállt a teszt és nem ment tovább. Gondoltam letesztelem a egyessével a memóriákat, mindegyiket a saját slot-jában.
- 1 modul, 1-es solt=OK
- 2 modul, 2-es slot=HIBA
- 2 modul, 1-es slot=OK
mégegyszer megpróbáltam a 2 modult a 2-es slotba, ahol ismét hibát írt ki

Itt megálltam, mert megpróbáltm 3. alkalommal is hogy biztos legyen a dolog, de egyszercsak bootolásnál kérte a gép, hogy rakjam be az alaplap driver lemezét, mert valami P5KE.ROM file nem található (valami ilyesmi volt a neve, de a ROM kiterjesztés biztos), beraktam a lemezt, mejd elkezdett valami "százalékos" dolog menni rajta. Ott hagytam a gépet, hagy csinálja a dolgát, majd miután visszatértem, láttam kiírva, hogy COMPLETT, TOURN OFF, AND ON THE COMPUTER.
Ezt megtettem, és azóta semmi...
Egyszerűen nem indul el a gép. Áramot kap a procihűtő felpörög, HDD felpörög, alaplap LED világít, de nem történik semmi, nem csippan, de még a monitort se kapcsolja be.

CMOS clear volt, még a POST sem jön be.

Aki tud kérem segítsen, mert határidős melóm van a gépen.

EZER hála előre is.

www.windydigital.hu

(#764) fogaskerek


fogaskerek
csendes tag

Sziasztok!
ASUS M2N-X Plus lapon (2 hetes) próbáltam biost frissíteni a havernak - miután az enyémen túl voltam sikeresen - az AsusUpdate v6.10.01-vel win alatt.
Sajna flashelés közben a (kb. félúton) a gép kikapcsolt hirtelen. :( :(((
Persze a gép mostmár nem indul, csak addig megy,a míg a CD-t felpörgeti, és le is áll. :(
Sz.tetek gariba visszavihető? :) :U ...vagy ezt a lapot lehet v.mi úton módon életre kelteni? Nem hinném, hogy ez BIOS 2-es lenne, mint a jobbak.
Köszi

(#765) VaniliásRönk válasza fogaskerek (#764) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Meg lehet javíttatni, de ha van rá még gari, egyszerűbb visszavinni, szó nélkül cserélik majd, csak ne kösd az orrukra, hogy miért nem indul. Nem tudod, nem megy és kész. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#766) fogaskerek válasza VaniliásRönk (#765) üzenetére


fogaskerek
csendes tag

:)thx, ...no igen ilyenhez pofa kell. amúgy még van gari bőven, mert két hete vettük:)...:(
rá is kérdek a boltban, hogy mikor lehet vinni...

(#767) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Az alaplapom egy MSI K9 Neo és a biost szeretném rajta frissíteni.
De mindíg ezt írja ki amikor frissíteném: Kép

Vki help pls! :R

(#768) Daemon09 válasza danati (#767) üzenetére


Daemon09
őstag

Próbáld más progival frissíteni.

(#769) danati válasza Daemon09 (#768) üzenetére


danati
senior tag

MSI live update-on kivűl nem ismerek más progit :(

(#770) zso73 válasza fogaskerek (#764) üzenetére


zso73
veterán

A gyári CD-t tedd be ilyenkor. Ott meg szokta találni a gyári bioszt, és felteszi újra magának. Asus kressfrí biosz. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#771) Daemon09 válasza danati (#769) üzenetére


Daemon09
őstag

Pl az awdflash is bios frissítő progi, próbáld meg azzal.

(#772) zso73 válasza danati (#767) üzenetére


zso73
veterán

Vagy rossz az elérési út, vagy rossza a kapcsoló, amit megadtál. Vagy a rom fájl nevét adtad meg rosszul........... Vagy nem csomagoltad ki a fájlokat könyvtárba. Csak a memóriában tárolódik...A gyártó oldalán a hogyanokat elolvastad?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#773) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagy problémám van. Egy MSI K9N Neo V3-as alaplappal haverom gépe állandóan fagyogatott. Mindent leteszteltem, csak az alaplap lehetett a hibás, mert a többi alkatrész jó volt. Meg is néztem MSI hnlapján, már van 2-vel újabb bios is. Jóvan nincs gond, már nem először csináltam biosfrissítést, msi live update-tel elkezdtem lefrissíteni. Na most nem elment az áram, hanem windows kék halál volt, mint jó párszor a fagyásokon kívűl, és a gépet újraindítva már nem jött be semmi. Csak a ventik pörögnek fel, de a monitor is csak villog. Mit lehet ilyenkor tenni? Garancia, vagy tegyem be az alaplapi cd-ét és magától megtalálja az eredeti biost? Félek, mert a biost csak kb 18 %-ig írta meg, meg MSI-nél nem tudok semmi biosupdate helyrehozó programot vagy funkciót. Kérlek Segítsetek!!!

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#774) maxlanders válasza Sweet Lou 6 (#773) üzenetére


maxlanders
tag

Ha nem tudsz bootolni (floppyról vagy cd-ről v. bármiről) akkor bios írás.
Vagy hot swap
Az kevés hogy a venti pörög, sajna. Így már én is jártam 2szer, legutoljára nagyon betojtam!
Jah akkor is windows alól akartam frissíteni. Az az átka!

(#775) Sweet Lou 6 válasza maxlanders (#774) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem megpróbálkozozm garival (mert kb fél éves a lap) és ha nem jön be akkor bios írás... Ez nem a legjobbkor jött, de legalább megtanultam hogy biost ezentúl dosba frissítsek.

sweetlou6.wordpress.com

(#776) Gitros válasza Sweet Lou 6 (#775) üzenetére


Gitros
aktív tag

Jah... az emberek nem tanulják meg, hogy a mai világban a Floppy-ra és a DOS-ra 99,9%-ban nincs szükség:
...a maradék 0,1% a BIOS frissítés :C

Uff Gitros voltam...

[ Szerkesztve ]

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#777) maxlanders válasza Gitros (#776) üzenetére


maxlanders
tag

Pontosan!

(#778) sonar válasza Gitros (#776) üzenetére


sonar
addikt

bios frissítéshez minek floppy :F
cd v pendrivre
Vagy leggázosabb esetre van egy FAT16-os dos-os oldtimer hdd-m, de a Floppy-t felejtsük már el. Roppant megbízhatatlanok manapság

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#779) maxlanders válasza sonar (#778) üzenetére


maxlanders
tag

Az lehet és amit leírtál teljesen jogos és igaz. :R De a windowsos frissítés még a kisfloppynál is megbízhatatlanabb!
Mi úgy értettük :W , hogy inkább a kisfloppy mint a windows

(#780) sonar válasza maxlanders (#779) üzenetére


sonar
addikt

Ezt sem merném mondani. Számtalan embernek sikerül nap mint nap, csak van pár aranyszabály amit érdemes betartani. Úgymint, a rezidens programok bezárása, antivir, firewall...
no és stabil rendszer, amennyiben lehet akkor ne a netről frissisd hanem előzőleg tölsd le a binárist...,ne nagyon fusson más program frissítés alatt.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#781) maxlanders válasza sonar (#780) üzenetére


maxlanders
tag

Én ezzel is egyet értek, de viszont az is igaz hogy nagyobb a veszélxforrás mint egy kevesebb erőforrást használó gépen.
már én is frissítettem ablakos flash programmal sikeresen párszor, aztán egyszer nem seikeresen, és azóta inkább lerágom a körmöm dos-ban mint grafikus felületen.
Nem azt mondom hogy nincsenek jó szoftverek hozzá, csak tényleg nagyon körültekintően kell vele úgy bánni, ahogy leírtad!

(#782) Zala81


Zala81
tag

sziasztok! Frissítenem kéne egy ASUS M3A bios-át ASUS EZ Flash 2 használatával, de nem igazán tudom hogy működik ez a dolog... ha valakinek van tapasztalata megköszönném ha segítene..

(#783) Daemon09 válasza Zala81 (#782) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Elindítod, megkeresed a bios filet. Kiválasztod és teszi is fel az új biost.
Cd-re vagy pendrive-ra tedd rá előtte. ;)

[ Szerkesztve ]

(#784) dokee78


dokee78
félisten

Az alaplapomhoz a F3E BETA a legújabb BIOS,igaz már frissítettem,de nem gázos,hogy béta verzió?

(#785) Zala81 válasza Daemon09 (#783) üzenetére


Zala81
tag

Köszi a választ! Ha van időd elmagyaráznád szájbarágósan, még nem csináltam ilyet, de szeretném megtanulni. Usb-n keresztül nem kivitelezhető, mert részben ezzell van a baj: ha rádugok valamit, olyan mintha lelőné a videokarit, kikapcsol a monitor. A másik hiba: HA bekapcsolom a gépet minden fasza, feláll a rendszer és stabil is. De ha újraindítom megfagy a boot, a windows logonál megáll a csík. Áramtalanítás után megint minden fasza. Ezért szeretném kipróbálni egy bios frissítéssel mielőtt visszaviszem kicseréltatni az alaplapot. A konfig a következő: Asus M3A, Amd 5200+, sapphire 2600xt, asus 550W táp. Xp sp2 oprendszer

[ Szerkesztve ]

(#786) Thrawn válasza dokee78 (#784) üzenetére


Thrawn
félisten

Gázos akkor lenne, ha most nem működne a géped ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#787) Zala81


Zala81
tag

biost frissiteni csak egy particióval lehet? Az baj ha particionálva van a vinyó?

(#788) Thrawn válasza Zala81 (#787) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet partíció nélkül, de még vinyó nélkül is.
Nem értem a kérdést :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#789) sonar válasza Zala81 (#782) üzenetére


sonar
addikt

Talán nem ártana kicsit böngészni a gyártó honlapját: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#790) sonar válasza dokee78 (#784) üzenetére


sonar
addikt

Majd kiderül :D

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#791) Daemon09 válasza Zala81 (#785) üzenetére


Daemon09
őstag

Kiírod egy cd-re a bios file-t. Berakod a meghajtóba. A bios-ban kiválasztod az EZ flash 2-t, ott kiválasztod a cd-n levő bios file-t és már teszi is fel az új bios-t.

(#792) dzseron


dzseron
csendes tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne,hogy mikor van szükség BIOS frissitésre,milyen sűrűn kell ezt végezni.
Honnan tudhatom meg,hogy mikor kell?
Ez a bios tipus van a gépemen.

Award BIOS Type Award Modular BIOS v6.00PG

System BIOS Date 08/22/05

Video BIOS Date 11/29/06

nálam esedékes lenne ez a dolog?

thanks

R

A tudás a legnagyobb hatalom

(#793) Turmoil válasza dzseron (#792) üzenetére


Turmoil
senior tag

Milyen alaplapod van?
Nézd meg a gyártó honlapján, hogy van-e frissebb és hogy ha van, az mit javít. Ha nincs gond a lappal, akkor szvsz felesleges. Ha meg érdemes, akkor rajta!

---- szerk ---

Ha az, ami az adatlapodon van, akkor: gigabyte

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#794) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok! A holnap megérkező MSI P7N platinum-omon szeretnék biost frissíteni win alatt (tudom veszélyes ASUS-al már számtalanszor csináltam eddig még gond nélkül). Azt szeretném kérdezni hogy az MSI-nek a live update-n kívül van valami programja amivel win alatti frissítés megoldható, vagy esetleg valami egyéb progi? Ha lehet úgy szeretném megoldani hogy előzetesen én töltöm le és azután frissítek majd. Az asus-nál sztem ezt elég jól megoldották, de sajna MSI lapom még nem volt. Előre is THX!

(#795) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Faterom gépében egy ASUS P4P800-E Deluxe alaplap van, és kéne neki egy frissítés. Már le is töltöttem a gyártó honlapjáról egy .rom kiterjesztésű file-t. A gondom az, hogy nem tudom hogyan készítések bootolható CD-t.

Tudtok segíteni?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#796) Thrawn válasza Rossi (#795) üzenetére


Thrawn
félisten

Valami nem működik a gépben, hogy BIOS-frissítés kell?
Írd ki a bios fájlt a CD-re, ezzel a névvel: P4P800-E.ROM
Bekapcsoláskor nyomogasd lelkesen az Alt+F2-t, a többit (elvileg) megcsinálja magától.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#797) Rossi válasza Thrawn (#796) üzenetére


Rossi
addikt

Kösz megpróbálom.

Hát vagy BIOS frissítés kell neki, vagy végelgyengülésben elpusztul. Pénteki WinXP SP2 reinstall volt (a legutóbbi óta nem úgy működik ahogy kéne), azóta bekapcsolás után pár mp.-el BSD.

Ha ez sem működik, akkor új konfig...

#798: Először BIOS, utána jöhet a MEMTEST, CPU-t mivel teszteljem?

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#798) Thrawn válasza Rossi (#797) üzenetére


Thrawn
félisten

Memóriateszt? Prociteszt?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#799) d0gz1ll4


d0gz1ll4
csendes tag

Hali!
Segítség kellene. Abit NF7s v2 alaplap, Athlon xp 2400, 512 ram a "VAS". Szereztem még 512 ramot havertól, beleraktam. El is indult a gép, everestel lecheckoltam azért hogy tényleg egyforma-e a két ram. Semmi különbséget nem vettem észre. De azért kb 10 perc után blue screen , valamilyen hiba ugyhogy reboot. Nem történt érdemi változás, ugyanugy hibaüzenetet irt ki kb 10 perc után. Támadt a nagy ötlet: frissítsünk biost, ugyse csináltuk még azt se tudom hogy kell de ugyis geci okos vagyok. Azért googleztem egyet, mégis hogy csinálják a profik, eljutottam ehhez a flashmenu cucchoz. Abit oldalról letölt,kicsomagol, elindít. 1 click updatere mentem, gondolom az idiotáknak van az kitalálva ( jogosan). Elindult az update én meg imádkoztam hogy ne haljon le a gép pont a frissités alatt. Hálistennek nem irt ki hibaüzit, végig ment az update irta hogy rebootoljak és valszeg itt hibáztam, mert én igent nyomtam. Most olvastam csak itt egy hozzászólást, hogy nem re kellett volna menni, tápot kihuzni, jumper meg ilyenek. Szóval ez kimaradt, én simán rányomtam az igenre és rebootolt. De sajnos nem jutottam el a windowsig. 1 hosszu és 3 rövid sípolás után nem nagoyn történik semmi, monitor sötét, vinyo pörög de windows sehol. 1 hosszu 3 rövid sípolásra ezt irja:
1 long, 3 short: Conventional/Extended memory failure
Conventional/Extended memory failure means that the system is reporting an error with the DRAM sticks that you have installed in your system. The most likely problem is either fault RAM, or improperly seated RAM (try reseating the RAM or moving it around to different slots).

Most ezt csinálom, rakosgatom őket de semmi változás. Néhány órája már olvasom a pht meg googlezek folyamatosan, ilyeneket csináltam: gombelemet kivettem, memoriákat cserélgettem. Van valami jumper vagy mi, alaplap leirásában megkerestem, nagynehezen megtaláltam azt hiszem, lehet itt is elrontottam valamit: három szál lóg ki, abból az alsó kettő volt azt hiszem defaulton "összekötve" valami kis műanyaggal, azt irta a kézikönyv kössem össze a felső kettőt. megtettem, tápot vissza és benyomtam, utána azt hiszem le is csapta magát a gép. Táp ki, alsó állásba vissza, maradt az 1 hosszu 3 rövid sípolás.
Itt tartok most, olvasgatok tovább segítség után, biztos leirtátok már százszor de azért megkérnék valakit hogy lépésről lépésre mondja meg ( vagy adjon linket )hogy mi a megoldás ( valami floppys boot kell ) és azt is jó lenne tudni hogy miket hol és mikor rontottam el. Várom a segítségeteket. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#800) maxlanders válasza d0gz1ll4 (#799) üzenetére


maxlanders
tag

1 hosszú 3 rövid sípszó : videókártya hiba
A BIOS nem tudja elérni a videókártyát. Elképzelhető, hogy a kártya nem csatlakozik megfelelően a slot-ba, rosszabb esetben a memóriája hibás.
Esetleg alaplapi hiba is okozhatja, de nem ez a jellemző.
Ez egy idézet innen: [link]

Bár szerintem csinálsz valahol egy boot floppyt amin a flash program és a bios file is rajta van amivel még működött a gép és vakon elvégzed az újra programozást, ami abból áll hogy miután bebootol a géped, beírod a floppyn található flash program teljes nevét szóköz, majd a bios file neve.
Valami ilyesmi lehet:
AWDFLASH enbiosomfileja.bin enter. Amig teker a floppí hagyd békén, kb 1 perc az egész, de várd meg míg a műveletet befejezi!!!!
Cmos törlés és imátkozz

Leírva bonyolultabban néz ki mint valójában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.