Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) joed válasza maxlanders (#700) üzenetére


joed
csendes tag

Úristen, Te mit szteretnél? :)

(#702) maxlanders válasza joed (#701) üzenetére


maxlanders
tag

Miért? szerinted gáz?

(#703) huhujja


huhujja
csendes tag

Segítség!!!

Van egy ASUS P5N32E SLI PLUS-os alaplapom és BIOS cserét szeretnék házilag végrehajtani rajta de semmi kézzelfoghatót nem találtam hozzá :O :W csak a gyátó oldalon a frissítést.Valaki ( szájbarágósan) elmesélné vagy adna egy olyan oldalt ahol megvalósítható ez a folyamat még a gyengébb képességüek részére is?

Előre is köszönöm.

(#704) Jarod2


Jarod2
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó topic-ba írok!
Nekem olyan problémám lenn ,hogy az ASUS P5B-MX/WIFI alpom biosa megadta magát,legalábbis én úgy gondolom.
Próbálkoztam a BIOS kiütésével,de sajnos ez ahhoz a problémához vezetett,hogy most már nem indul el az OP. rendszer.
Boot-olás után a gép ezt írja ki:CMOS setting wrong.
Chassis interuded!
Fatal error!
Sanos ezálal nem tudok belépni a BIOS-ba sem,így nem igazán tudok állítani semmit,honnan Boot-oljon.
Reménykedem,hogy nem szállt el a BIOS chip-bár gondolom akkor nem is indulna a gép sem.
Ha van valami ötletek akkor légyszi segítsetek!

Előre is köszi!

(#705) maxlanders válasza Jarod2 (#704) üzenetére


maxlanders
tag

F1-et engedi használni post-kor? Eseteg ez nem elemhiba?

(#706) Jarod2


Jarod2
csendes tag

Szia!

Nem elem probléma,sajnos.BIOS törlés (CMOS clear) előtt működött minden.
Sajnso POST nál semmit sem enged :(
Ha nyomok egy F8-at akkor van billentyűzet,de nem reagál semmire.
Azt írja a BIOS BBS popup indul el F(-ra,bár nekem nem úgy tűnik...
Eléggé tanácstalan vagyok.Nem tudom ,így fog e működni a BIOS frissítés,mivel nem boot-ol a gép,vinyó meg se nyikkan.

(#707) maxlanders válasza Jarod2 (#706) üzenetére


maxlanders
tag

És próbáltad újra a cmos törlést? vagy vedd ki az elemet kb 10-15 percre

(#708) Jarod2


Jarod2
csendes tag

Próbáltam a Bios törlést,azért is szállt el a BIOS.
Az elemet is kivettem,sajnos nem segített.

(#709) maxlanders válasza Jarod2 (#708) üzenetére


maxlanders
tag

Akkor ezt lehet hogy frissíteni kellene. Floppyról bootol? Ha igen valahonnan töls le egy szoftveres cmos torlő programot és próbáld azzal.
vagy szedd ki a bios chipet és tedd bele újra.(ha kszedhető)

(#710) sonar válasza Jarod2 (#708) üzenetére


sonar
addikt

Újraprogramozni próbáltad?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#711) Jarod2 válasza sonar (#710) üzenetére


Jarod2
csendes tag

Szia!

Sajnos én nem tudok programozni :(
Sok helyen utána néztem a neten,de igazi megoldást sehol sem találtam.A legtöbb esetben magától megjavult.Sajnos ez nálam nem követekzett be,pedig már mindent kipróbáltam.Sokszor összeraktam és kivettem (elemet,jumpert) még a procit is,de nem segített,még mindig "Chassis intruded" van.Sajnos erre talán a garancia sem szól,úgyhogy nem tudom ,hogy lehetne megmenteni ezt a lapot...

(#712) Gitros válasza Jarod2 (#711) üzenetére


Gitros
aktív tag

Figy...

Pontosan hogyan csináltad a BIOS rezsőt? Azért kérdem, mert vettem a fáradtságot és !!!elolvastam a manualt!!!, hogyan is kéne csinálni.
:C

Azt írja...
1) húzd ki a tápkanócot
2) vedd ki az elemet (na ezt már nem értem minek)
3) a CLRTC jumpersoron 1-2-ről jumpert rakd át 2-3-ra... 5mp után vissza 1-2-re
4) elemet rakd vissza
5) tápkábel visszarak... és újraindít

Én sosem szoktam kiszedni az elemet, de a manual ezt írja... sőt ilyet is írnak benne:
"Due to chipset limitation, AC power off is required prior using C.P.R. function"

Tehát egy próbát megér, hogy ilyen szájbarágósan is végiglépkedd a dolgot.

Uff Gitros voltam...

UI: ugye nem a "Chassis Intrusion" jumpersorát rakocsgattad el véletlenül? Ott van a CLRTC mellett.

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#713) Jarod2 válasza Gitros (#712) üzenetére


Jarod2
csendes tag

A BIOS resettel volt valószínűleg a baj...
Már próbáltam ezt a fajta BIOS resetet is amit Te írtál és még sok egyéb variációt is...
A gépet is teljesen szétszedtem már.
A hiba csak ugyanaz marad.
A chassis Jumper tudom,hol van a lapon.Az biztosan a helyén van.Már próbálkoztam azzal is,mert arról is írtak külföldi fórumokon,mivel ez valószínűleg arra utal.hogy a "ház" éppen nyitva van,(vagy külső behatolás érte),de nekem szimpla házam van.
Szóval nem igazán megoldható e probléma,de köszi a tippet!!

(#714) maxlanders válasza Jarod2 (#711) üzenetére


maxlanders
tag

A programozás 3 félwképp lehetséges.
1. flasheled
2. kiszeded , elküldöd olyannak, aki be tudja írni a biost tartalmazó fájlt, tehát magát a biost
3. uniflashel egy máik gépben megcsinálod az első pontot, bár ez akkor használatos ha a saját masinád nem csinál a világon semmit. Bár ezt én még nem csináltam és nem állítom hogy jó megoldás, de egyesek szerint működik.

(#715) scream24 válasza Jarod2 (#713) üzenetére


scream24
senior tag

Szerintem mindenféle buzera helyett vidd vissza a boltba gariba. Simán kicserélik. Persze ne emlegesd, hogy buzeráltad a cmost, csak mikor hazamentél nem indult a masina és kész. Persze ha már kikaptad a bios (ha kilehet egyáltalán) chippet akkor az már gázos. :DDD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#716) maxlanders válasza scream24 (#715) üzenetére


maxlanders
tag

Mondasz valamit!

(#717) Jarod2 válasza maxlanders (#716) üzenetére


Jarod2
csendes tag

Igen valószínűleg igazatok van.Nem szórakozom vele többbet,csak kicsit félek a garitól,bár 2010-ig garanciális csak nem tudom,hogy szó nélkül kicserélik e.
A BIOS chipet nem szedtem ki(meg sem találtam),de az flash-elés megvolt.
Szépen törli a BIOS-t és újra is programozza -a CD-t hsználtam ,amit adtal a laphoz-csak reboot-nál semmi változás nem tapasztalható.Nem igazán értem miért nem írható felül egy ilyen "Chassis intruded" :(
Ti tudtok hasonló garanciális esetről?A gari paÍrján ilyet írnak ,hogy a Tokozást fedő műanyag lapkával veszik csak vissza gariba.(Ha nem távolítom el a műanyag lapot akkor ,hogy raktam volna be a procit? :W :Y )
Szóval már csak reménykedem.A BIOS machinálást nem tudják bizonyítani,de biztos elszenvednek a garival egy ideid:(

(#718) zso73 válasza huhujja (#703) üzenetére


zso73
veterán

Asus update. Nem kell feleslegesen túlvariálni.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#719) maxlanders válasza Jarod2 (#717) üzenetére


maxlanders
tag

Lehet hogy lehurog majd itt engem valaki, de szerintem tedd a hüle gyereket.
Legyél analfabéta, de ragaszkodj a hiba jelenlétéhez.
Ne hagyd magad lerázni.
Én úgy tudom, ha egy gép garis és kinyitod, attól még a harvarekre külön külön is van gari!

[ Szerkesztve ]

(#720) munky


munky
őstag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-M55plus-S3G v1-es lapom amiben egy egymagos Athlon64-et hajtok.

2-3 héten belül tervezem egy X2-es CPU vételét de a biosom már nagyon régi szóval frissítenem kellene.

Letöltöttem a Gigabyte oldaláról a legújabb bios-t. Kicsomagolás után 3 file-t találtam: autoexec.bat, FLASH895.EXE, m55s3g10.f13

Nem tudom mi a bios frissítés pontos menete úgyhogy megköszönném ha valaki leírná nekem mivel mit kell csinálnom. :R

(#721) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

megpróbáltam win alól frissíteni a BIOS-t, és termlészetesen jó tönkrevágta :O

ha bekapcsom a gépet, fekete képernyő van, semmit az égvilágon nem csinál, próbáltam már CMOS resetet, meg betenni a gyári CD-t, de az istenért se csinál SEMMIT. :(

Van még remény a lap életre keltéséhez? :F (P5K)
(Vinném már gariba is, csak hát szombat van, addig meg nem bírom ki ;])

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#722) Thrawn válasza lezso6 (#721) üzenetére


Thrawn
félisten

Péntek van ember! :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#723) lezso6 válasza Thrawn (#722) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

jaaa izé, akkor BKV sztrájk :D
nemtok bemenni :(((

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#724) lezso6 válasza lezso6 (#723) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

új fejlemény: ha kiveszem a BIOS chipet, ki be kapcsolgata gép 3 másodpercenként. :C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#725) lezso6 válasza lezso6 (#724) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ki is sütöttem (betettem a chipet fordítva ;] ), de úgy se müxik, pedig jól felforrósodott :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#726) Thrawn válasza lezso6 (#725) üzenetére


Thrawn
félisten

Na most vesztetted el a garanciát...
Ha a chip mégis túlélte akkor: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#727) lezso6 válasza Thrawn (#726) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

már csináltam ilyet (véletlenül), semmi baja se lett a chipnek, csak ha túl sokáig van benne. Én már csak tudom :P Kösz a linket :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#728) Thrawn válasza lezso6 (#727) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha még egy tanácsot elfogadsz, akkor felejtsd el a Windows alóli frissítést ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#729) lezso6 válasza Thrawn (#728) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát igen... Erre már én is rájöttem - sajnos :W

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#730) maxlanders válasza munky (#720) üzenetére


maxlanders
tag

Csinálj xp alatt boot lemezt (kisfloppy) , de lehetőleg jó legyen, majd a 3 file-t tartalmát másold rá: autoexec.bat, FLASH895.EXE, m55s3g10.f13
Újraindítod, floppyról bootolod, automatikusan elindul.
A régi biost amit frissítesz mentsd el!
utána már ha minden jól megy frissül a bios,kiírja hogy újraindítható és egy reset után már az újat használod.
Windows alól nem érdemes elrontani!

(#731) munky válasza maxlanders (#730) üzenetére


munky
őstag

sikerült, köszönöm! :R

(#732) chibo


chibo
csendes tag

p35-ds3l lap feltettem a legrégebbi biost.Most semmit nem hajlando felrakni.Ha win alol inditom kiirja nem lehet flashelni vagy be van kapcs bios védelem.Ezen a lapon nincs is ilyen.
Ha q flashel probálom ugyanez.Bios update error.Vki tipp?Gondolom az nem teccett neki hogy f7rol visszaléptem f1re.Tuning miatt akarom végigprobálgatni a biosokat.Mi a megoldás?

(#733) Daemon09 válasza chibo (#732) üzenetére


Daemon09
őstag

Kérdezd meg a topicjában, hátha valaki tud valamit. Ott megtudhattad volna azt is, hogy melyik a legjobb bios tuning szempontjából. :U

(#734) chibo válasza Daemon09 (#733) üzenetére


chibo
csendes tag

kérdeztem és nem voltak túl segítőkészek.A tuningos kérdésre pedig azt írták mindenkinek más próbáljam ki.

(#735) Daemon09 válasza chibo (#734) üzenetére


Daemon09
őstag

Akkor próbáld meg régebbi verziós awdflash-el, asusoknál bejön.

(#736) maxlanders válasza munky (#731) üzenetére


maxlanders
tag

OK, nincs mit.

(#737) maxlanders válasza chibo (#732) üzenetére


maxlanders
tag

Esetleg uniflash ?

(#738) chibo válasza maxlanders (#737) üzenetére


chibo
csendes tag

Az nem tudom mi.Ugy is lehet kislemezrol hogy bebootolok bejön A meghajto.Berakok egy másik kislemezt rajta flash895 és a bios file.És ugy inditom el a flash progit?Mert egy lemezre nem fér rá a ketto.

köszi elore is

(#739) maxlanders válasza chibo (#738) üzenetére


maxlanders
tag

Az etérő bios vay alaplap esetén nem tiltja le a flashelést, azaz inkább úgy mondanám, nem törődik semmivel ,hanem beírja.
A két floppys módszer is megoldás, viszont akkor a 2. lemezre másold fel a flas progit -bios tartalmát -és az autoexec.bat-ot ha van és nevezd át akármivé.
Boot után ezt indítsd

(#740) chibo válasza maxlanders (#739) üzenetére


chibo
csendes tag

megprobáltam de vmi command com hibát irt ki.mi lenne ha parancssorbol inditanám pendriveról?Akkor gondolom elég rátenni a flash progit és a bios filet nem?

(#741) Gorneck válasza chibo (#734) üzenetére


Gorneck
titán

Adtam Én is választ és mások is, de semmi visszajelzés részedről...

Pendriveről friss:
Én kb. így csináltam:
1. amit kicsomagolsz, azt a told a pendrivere
2. restart, majd del, be a biosba. ott lesz olyan, hogy load optimized default, arra ok. ez alaphelyzetbe állít minden beállítást.
3. ezután restart megint, de már úgy, hogy a pendrive csatlakoztatva van.
4. most az END gombot nyomd meg, hogy a bios update menübe kerülj
5. itt válaszd ki a pendrive-ot (hdd-nek látjha azt hiszem), majd mentsd rá el a mostani biosod.
6. ha ez megtörtént, akkor nyomhatsz update biosra, válaszd ki a pendriveon az új biost, amit fel szeretnél tenni, majd oké
7. reménykedj, hogy nem nem áramszünet
8. ha felmásolta, akkor ok, majd restart
9. megnyomod a DEL-t, belépsz az új biosodba, nyomsz szinten egy "load opti.....", majd elkezdem a saját beállításokat

Privátban is írtam már de itt is megteszem...amit csináltál az egy kezdetleges és semmire se vezető megoldás...Te lapodnál is az uccsó bios a legjobb minden szempontból...
Te visszapakolgattál olyan bioskat ami hiányosak optimalizálatlanok...most csodálkozol, hogy nem megy a bios flash...Én nagyon nem...

Marad továbbra is pendriveról való frissnél bios alól...ha nem működne akkor Cmos clear, elem ki/be...ha továbbiakban sem akar frissíteni, akkor el kell gondolkodni a gariztatáson...ha egyáltalán garizzák ilyen miatt...

Gorneck#1239

(#742) chibo válasza Gorneck (#741) üzenetére


chibo
csendes tag

Már visszajeleztem amit eddig megtudtam.A qflash menube lépve(gondolom ezt írtad most le)nem frissiti szintén a biost.Pendrivot valamért nem látja ha qflasht használom tehát csak kisfloppyval tudtam megoldani.De mikor elkezdte volna írni akkor kiirta hogy update failed ennyi.Olvastam az oldalon a leírásodat és nem segített épp ezért írtam be ide és más topikba is.Elemet kivettem fél orára áramtalanit de nem segitett.A gariztatás nem érdekel mert az alaplap teljesen jo mukodik.Csak legrégebi bios van rajta ennyi.De mivel nem kezeli olyan jol a memoriát szeretnék egy frissebb biost.Kösz amiket írtál de a személyes megjegyzéseket felejtsd már el mert nem érdekel.Nem kell válaszolnod és ennyi mert mindig hozzáfüzöl valamit.

(#743) Gorneck válasza chibo (#742) üzenetére


Gorneck
titán

Van kimondott boot floppy készítő program...simán felfér a bios image a lemezre utána...

Gorneck#1239

(#744) chibo válasza Gorneck (#743) üzenetére


chibo
csendes tag

köszi kpróbálom és majd írok visszajelzést

(#745) Gorneck válasza chibo (#744) üzenetére


Gorneck
titán

Próbáld ezzel... Bár sztem nem fog segíteni...cmosclear-nek segíteni kellett volna...

Gorneck#1239

(#746) lezso6 válasza lezso6 (#729) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

nos, sikerült beszereznem egy új lapot, régi megy gariba.

Néhány hülye kérdés:
Mivel érdemes BIOS-t frissíteni?
Csináljak bootfloppy-t AFUDOS-sal?
Most már nagyon nem akarom elrontani :D

szerk: kvázi-tag lettem :C

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#747) Daemon09 válasza lezso6 (#746) üzenetére


Daemon09
őstag

Asus update-el, amit a laphoz adtak gyárilag. Én azzal szoktam csinálni és soha nem volt vele baj.

Grat az új rangodhoz! :)

(#748) lezso6 válasza Daemon09 (#747) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

köszi :)

Pont az cseszte el a másik lapomat... :U
Nem merem én azt már feltenni sem, enyhén szólva is félek tőle :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#749) maxlanders válasza lezso6 (#748) üzenetére


maxlanders
tag

:K Pontosan nem tudom mi az, de valami winfos alkalmazásos bios frissítős dolog lehet ugye?
Azal én sem merném.

[ Szerkesztve ]

(#750) chibo válasza Gorneck (#745) üzenetére


chibo
csendes tag

köszi ,nem mertem bepróbálni.Igy hagyom és elviszem majd vissza a boltba hogy frissitsenek bios-t valahogy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.