Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Tigi


Tigi
őstag

Hi

Sajna elszállt az Abit IB9-em miután frissítettem a biosát 1 hekkelt biossal amit gyakorlatilag hozzá készítettek.
Azóta nem megy, bekapcsol a gép de nem ad képet és nem is bootol.

Van erre valamilyen megoldás?

Előre is köszi.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#502) cochy válasza Tigi (#501) üzenetére


cochy
tag

nézd meg hogy ha teszel be egy kislemezt akkor inditás után olvas -e róla..
ha próbálkozik, akkor valahol másolj egy bios egy kislemezre és magától helyreállitja. (erre nagyon kicsi az esély)
ha nem próbálkozik, akkor ki kell venni a bios chipet és flashelővel be lehet ujra programozni. ezt csinálják itt a pH-n is páran. nézz utána..

[Szerkesztve]

(#503) Tigi válasza cochy (#502) üzenetére


Tigi
őstag

köszi, megnézem.
Olvastam olyat, hogy másik ilyen lappal menetközben kicserélni a biost és újraflashelni van esély.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#504) Tigi válasza cochy (#502) üzenetére


Tigi
őstag

Megoldódott a dolog.
Az Abit IB9 topikba beírtam, hogy mi volt.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#505) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Biost frisitettem AsusUpdate progival windows alatt !Sikerult is.Ujra inditasnal jutott eszembe hogy felhuzott procival csinaltam :F .Tudom leirtatok csak alapbeallitasokkal szabad frissiteni.Ujra indult es SIKERULT!

Mindenkinek ajanlom figyelmebe, sajnos en elfelejtettem de TI leirtatok hogy csak alapbeallitasokkal frissiteni.

Orulok hogy nem lett belole gondom. :)

(#506) kltz


kltz
tag

Hello! Valaki tud egy olyan oldalt mondani ahol régi notebookhoz is lehet találni bios-t?

Üdv KLtz

(#507) hoffman187


hoffman187
csendes tag

Sziasztok! Egy asrock 4 coredual vsta alaplapnak akarom frissíteni a biosát és nem tudom hogy elég e a legfrissebbel frissíteni vagy egyenként sorba a régieket is kell. Azért kérdem ezt mert a méretük nem nő a verziójukkal. A helpet előre is köszi.

(#508) milanscs


milanscs
aktív tag

Hali mkinek!

Van nálam itt egy gép amiben ilyen lap van NF7-S v2.0!
Biost frissíteni akartam... windowsban.
A progi végzett és kérte indítsam újra a gépet.
Elindúl,de fekete képernyő fogad....
Valahogy helyre lehet hozni vagy mehet a levesbe a lap.
Kicsit pipa vagyok,mert sajna nem az enyém...
Valaki segítsen!

Előre is köszi!

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#509) Tigi válasza hoffman187 (#507) üzenetére


Tigi
őstag

Lehet, hogy későn válaszolok, de hátha.
Nem kell sorba frissíteni elég rögtön a legfrissebbet feltenni.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#510) Tigi válasza milanscs (#508) üzenetére


Tigi
őstag

Én is hasonlóan jártam, de megoldódott.
Az egyik fórumtárs hívta fel a figyelmemet egy helyre ahol 3.500 Ft-ért újra flash-elik a bios csipet, nekem is így gyógyúlt meg.
Ha érdekel keress meg privibe, mert nem akarok reklámozni semmit.

Egyébként nem tudtam, hogy az NF7-nek van win-es frissítési lehetősége. :F

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#511) HodyDEATH


HodyDEATH
tag

[link]

sziasztok... ilyen problémám van a flashmenu-vel....

mit lehet ilyenkor csinálni??? mert elindulni elindul... csak nem tölt le frissítést....

előre is köszönóm a választ

(#512) (Bundás) válasza HodyDEATH (#511) üzenetére


(Bundás)
addikt

A friss BIOSt neked kell letölteni, majd beadni a programnak. Fontos, hogy az alaplapodnak megfelelőt töltsd le, és vigyázz, mert ha lefagy, újraindul a gép frissítés közben, akkor lehet újra kell írni a BIOSt.

(#513) Thrawn válasza HodyDEATH (#511) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez csak egy figyelmeztetés, és a BIOS-od valószínűleg már a legfrissebb. Abit honlapon is nézd meg van-e frissebb de nem hinném.

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#514) HodyDEATH válasza (Bundás) (#512) üzenetére


HodyDEATH
tag

és honnan lehet letölteni bios frissítésst???

(#515) Thrawn válasza HodyDEATH (#514) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#516) HodyDEATH válasza Thrawn (#515) üzenetére


HodyDEATH
tag

köszi szépen :R

(#517) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.....

Van egy m2n-e lapom, és a bios meghallt benne. Bekapcsolásnál keresi az új biost. Felteszem egy CD-re neki, és akkor innen mennie kéne neki. Ilyet még nem csináltam, segítsetek, mi fog várni engem ?

Ez kell hozzá ?
ASUS Update V7.08.01 for Windows 2000/XP/XP MCE/2003/XP 64bit/2003 64bit/Windows 32/64bit Vista Vagy innen mi kell még hozzá ? :B [link]

Iletve a legújabb full bios ugye ? Kicsomagolva és kiirva.... És mit kell beírnom neki, vagy hogy smint müxik a bios frissítés ? Amugy képet ad a lap, de bios nincs.

THX

(#518) trialboy


trialboy
tag

szasztok!

windows xp alol hogyan tudom vagy mivel tudom megfrissíteni a biost!!!?!?!?!?!

(#519) Thrawn válasza trialboy (#518) üzenetére


Thrawn
félisten

Az alaplapgyártódnak nincs Windows-os BIOS frissítő programja?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#520) trialboy válasza Thrawn (#519) üzenetére


trialboy
tag

netudoim h az asrocknak van e. gondolom ahoz nem jó a gigabyte @bios programja...

(#521) ssolitude válasza trialboy (#518) üzenetére


ssolitude
őstag

Készítesz egy rendszerindító lemezt floppyra. Erre rámásolod az alaplapod bioswriter programját, és a megfelelő bios-t. A gépet floppyról indítod, A:\ bioswriter.exe paranccsal elindítod a programot, majd a kellő mezőben megadod a bios fájl nevét. Ezzel felülírod a régi bios-t. Kilépsz, floppyt kiveszed, restart.
Konfigot adataidnál érdemes kitölteni, megkönnyíti a tájékozódást.

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#522) Thrawn válasza trialboy (#520) üzenetére


Thrawn
félisten

Most néztem Asrock honlapon, de szerintem nincs neki. Marad a floppy-s módszer.
Innen válogathatsz: [link]

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#523) Norbo03 válasza .: JuSzT :. (#517) üzenetére


Norbo03
őstag

CSő!

Látom pesti vagy. Beviszed a lapot ide_ XI. ker, Budafoki u. 10/b
209-73-52 és itt megcsinaljak nkd. Be kell vinnend a lapoot meg a biost egy floppyn. Én is ide vittem a lapot amikor elszállt a biosz 250ft-ért újraírták. ;)

(#524) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szedtem le az alaplapomhoz a gigabyte honlapjáról a legújabb biost, ami egy önkicsomagoló fájlban van. Ezzel hogyn tudom fríssíteni a biost? Nem csináltam még bios frissítést eddig és nem tudom, hogy müködik a dolog.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#525) BPFeri válasza zolee0307 (#524) üzenetére


BPFeri
senior tag

Letöltöd a megfelelő BIOS –t a vinyódra…. kicsomagolod egy könyvtárba .. ez általában tartalmaz egy BIOS Flash programot és magát a BIOS filet… ezután…. elolvasod a #521 –et és végigcsinálod.. .. :R

[Szerkesztve]

....

(#526) BPFeri válasza BPFeri (#525) üzenetére


BPFeri
senior tag

a legfontosabb BIOS frissítés előtt mindent ( BIOS beállítás/tuning) állits vissza alapra !!! :Y

....

(#527) zolee0307 válasza BPFeri (#526) üzenetére


zolee0307
őstag

Annyi, hogy nincs floppy meghajtóm, cd-ről menne?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#528) BPFeri válasza zolee0307 (#527) üzenetére


BPFeri
senior tag

Igen a módszer hasonló .. de ebben az esetben egy BOOTos CD -t kell készítened + rajta szükséges BIOS cuccokal ( Flash + Bios file ) !! :DD

[Szerkesztve]

....

(#529) zolee0307 válasza BPFeri (#528) üzenetére


zolee0307
őstag

kössz szépen!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#530) BPFeri válasza zolee0307 (#529) üzenetére


BPFeri
senior tag

De látom GIGA -s Vagy ( én is!! ) nézd meg a gyártó honlapját.. ugyanis nálam BIOS ból is lehet biost fríssíteni :C :C :C .. vagyis csak a BIOS file kell ( floppyra v cdre kiírni ) és inditva a BIOS fríssítést elvégzi a szükséges teendőket !!!

[Szerkesztve]

....

(#531) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Akit esetleg érdekel univerzális eprom író, bios chip-ek írásához, itt van: [link]

(#532) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Milyen biost érdemes felrakni, ha nekem ASUS A7N8X Deluxe lapom van, ami rev2.0 verziójú, és cl2-es kingston memóriát akarok bele rakni dual-channel módba. Nekem most meghal cl2-ben a gep(, csak a 2,5-tel megy). Lefagy, vagy be sem bootol. Mi a különbség a 1007Dv2.0-Uber, a 1008mod2a, a 1008mod2a_2T, a 1008mod3, a 1008mod3_2T és a a7n8x-deluxe-rev.-2.0_trats-1008mod3-cpc-on_with_sata-4276-bios-ok között? Mit jelent a 2T, illetve sima T nélküli bios. Ti melyiket ajánlanátok, hogy gyorsabb legyen a gép, melyik stabil, és nincs vele gond, illetve az általatokjobbnak vélthez adjatok léccci linket, vagy mail címem: lglukelg@yahoo.com

Előre is nagyon köszönöm!
Üdv!

(#533) sonar


sonar
addikt

Sziasztok!
Van nálam egy félre frissített award bios. (asus a7n8x-delux)
Van egy regebbi gépem, gondoltam arrol bebootolok aztán menetközben kicserélem a Bios-okat és felflashelem. De sajnos az award nem engedi flashelni mert nem találja az nForce chipsetet :(
Vmi más módszert nem tudtok amivel fel tudnám flashelni?
(a régi gépben AMI Bios van)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#534) Shadows


Shadows
senior tag

ASUS P5RD2-VM lapra akarom ráhúzni az új biost, de nem emgy fel mert

"ERROR! ROMID is not compatible with existing Bios ROMID"

revízióra pontosan megkerestem a rom-ot de nem jó egyikse se a régi se az új mi a csoda ez??

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#535) sonar válasza Shadows (#534) üzenetére


sonar
addikt

Biztos hogy jó bios-al próbálkozol? Mert nem mindegy, hogy rev2.0 v előző verziós az alaplapod!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#536) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Sziasztok!
Hogy tudnám megoldani a biosfrissítést úgy h. ne kelljen floppy-zni?
Gigabyte P35 DS3P lapom van Windows Vista Ultimate x64 -et használok.
Előre is köszi.
Üdv.: Pocok

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#537) Gyuri27 válasza Pocok9b (#536) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] azért a honlapon körbenézhettél volna előtte. Flash bios, minden automatizált winfos alól.
;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#538) #96302336 válasza Pocok9b (#536) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pl USB-s flashdrive ról.
Dos alatt, HDD-nek látszik, ide felmásolhatóak a bios flash dolgok.
A win alatti flash nem túl szerencsés, elötte kapcsolj ki mindenféle vírusirtó progit, tűzfalat, és
hasonló rezidens progikat. A neten se legyen a gép.

[ Szerkesztve ]

(#539) greatchaos válasza Pocok9b (#536) üzenetére


greatchaos
addikt

gigabytenak van win alól futtatható bioszflashje, a honlapjukról letöthető, korrekt, az újabb (dualbioszos) lapokkal teljesen biztonságos, még teszteltem is, hogy mennyire szavahihetőek, mert a konfigomnál lévő lapot szándékosan elflasheltem, majd kikapcs. erre bejött, hogy tegyek be floppyt... nincs a gépemben, erre előugrott egy recovery, majd restart, aztán voálá... tesz pass! - gigabyte cool

szer: helyesírási hibák javítása

[ Szerkesztve ]

(#540) Gyuri27 válasza #96302336 (#538) üzenetére


Gyuri27
félisten

Köszönöm, hogy kiegésziteted a hsz-m. Elfeldtem ez a mindent lőjé ki tanácsot. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#541) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Elnézést a lustaságomért!!
És mindenkinek köszönöm a gyors válaszokat. :R

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#542) zolee0307 válasza BPFeri (#530) üzenetére


zolee0307
őstag

Majd megnézem a lapom manual-át, de úgy rémlik nekem is lehet bios alól biost fríssíteni. de leszedtem ezt a @bios nevű progit, amivel win alól is lehet,úgyhogy, majd megpróbálom. Mivel dualbiosos a lpom úgyhogy elméletileg nem lehet elrontani :F Azért kössz az infót.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#543) zolee0307 válasza zolee0307 (#542) üzenetére


zolee0307
őstag

Megnéztem a lapom kézikönyvét lehet bios alól is fríssíteni (Qflash). Mondjuk ott azt írja, hogy hdd-ről, floppyrol, vagy usb-ről lehet. Lehet, hogy maradok a win alól történő fríssítésnél, mert, ha gixer van a másik biosból visszalehet állítani.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#544) JimKirk


JimKirk
tag

Sziasztok!

Az asus p5n-e sli lapomra win alol felraktam egy regebbi(0401) bios-t, ezek utan par perc alatt kifagy a TDU. Gyorsan visszaraktam a gyarit(0608) mert azt hittem, hogy a regi bios miatt van valami gubanc, de sajnos ezzel is kifagy! Gondoltam kiprobalom mas jatekkal is es felraktam a BF2-t de az gond nelkul megy fel ora jatek utan sem fagyott ki!
Aztan utanaolvastam, hogy hanyagolni kellene a Windowsos bios frissiteseket! Legkozelebb majd pendrive-rol szeretnem megprobalni... az is van olyan biztosnagos mint ha floppyrol csinalna az ember? Szerintetek lehet a bios a problemam okozoja, vagy itt valami mas a hunyo? Elvileg elcseszett biosnal be sem nagyon bootol a gep. Nem igaz?
Orthos es Everest tesztek alatt pl nem fagy ki a gep.
Lehet ujra kellene raknom a rendszert? Frissites utan a Firefox-bol is eltuntek a kedvencek, meg a skinek.

A segitseget elore is koszonom!

(#545) DZs válasza #96302336 (#538) üzenetére


DZs
senior tag

Hasonló a gondom, de így még nem próbáltam, viszont jónak tűnik. Odáig eljutok, hogy "A:\" után villog a kurzor, de nem ismerem a dos-os utasításokat. Miket kellene beírnom?

(#546) sonar válasza DZs (#545) üzenetére


sonar
addikt

kérdés,hogy milyen alaplapod van?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#547) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Asus p5b bios frissitesnek melyik a legbiztonsagosabb es legegyszerubb modja?

(#548) sonar válasza Amoroso (#547) üzenetére


sonar
addikt

Még mindig a DOS alóli ;)
[Award BIOS Update Procedure]

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#549) pincehely


pincehely
addikt

Tisztelt fórumozók!
Segítséget kérnék bios frissítési ügyben!
A következő lap lenne az "áldozat" : MSI K8T neo2-F MS-6702E
Holnap venni készülök egy X2-es athlon 64-et,és az Msi honlapján Cpu supportnál a 9.4-es biosra vonatkozó adatok szerepelnek!
De az enyémen még 3.31 van!
szeretném hát megtudni a frissítés részletes menetét!
Köszönöm a segítséget előre is!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#550) pincehely


pincehely
addikt

senki nem tudna segíteni egy kicsit?
Legalább vmi linkel!
msi live update-tel próbákoztam, de nem fríssített

http://kefetemap.deviantart.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.