Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) KillHates válasza f27 (#949) üzenetére


KillHates
nagyúr

"A rebalra ami az életbe többet nemválik fel,"
Erre azért nem vennék mérget, de mint köztudott, az ólmos forraszanyagok sokkal jobban tűrik a mind a termikus mind a mechanikus szélsőségeket.

Ők ISO norma szerint dolgoznak, nem gányolgatnak mint mi. Nem használhatnak olyan anyagokat amit nincsen megengedve a javítási folyamatban. Nem használhatnak olyan technológiai eszközöket amik nincsenek előírva. És ők rendes gépeket használnak, nem hárompálcás kínai tákolmányokat...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#952) KillHates válasza Tsebacsi (#950) üzenetére


KillHates
nagyúr

ISO 9001 / 14001 - TS 16949

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#953) Hunter2 válasza KillHates (#951) üzenetére


Hunter2
addikt

"Ők ISO norma szerint dolgoznak, nem gányolgatnak mint mi. "

Erre ne vegyél mérget. Láttam én már olyat hogy a forrasztós egy 12 órás műszakot azzal töltött hogy bontott telefon processzorokat pasztázott("golyózott") újra. Na ez minden csak nem ISO szerinti eljárás. :U

(#954) KillHates válasza Hunter2 (#953) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D :DDD az kemény!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#955) Hunter2 válasza KillHates (#954) üzenetére


Hunter2
addikt

Gondolhatod hogy nem a finn vezetőség találta ki ezt a remek módszert. ;)

(#956) FuckeR19 válasza Hunter2 (#955) üzenetére


FuckeR19
senior tag

csak nem Elco? :)

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#957) Hunter2 válasza FuckeR19 (#956) üzenetére


Hunter2
addikt

nem volt annyira nehéz kitalálni. :DDD

(#958) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Van nálam egy jó kis Compaq gépezet amin szépen le van ragasztva az ic de úgy hogy alaposan be is folyt a ragasztó a chip és alaplap közé. Erre van valami megoldás?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#959) KillHates válasza FuckeR19 (#958) üzenetére


KillHates
nagyúr

150 fok, kesztyű, fogászai tű és imádkozni :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#960) robick5 válasza FuckeR19 (#958) üzenetére


robick5
tag

Csak az ima segít ! :DDD
Viccet félre téve ,legalább 10 percig melegítsd elő a lapot utána ami kívül van ragasztó azt szedd le,utána ne sajnáld a fluxut,had tocsogjon benne /sokat segít a ragasztót leszedni,majd vagy 10 fokkal mennyél fölé a szokásos kiforrasztási hőfokodnak,ha elérted akkor nagyon finoman mind a négy saroknakalá kell feszíteni,de tényleg finoman.De nem egyszeri mozdulattal kell felfeszíteni,hanem fokozatosan kb harmadik feszítésre engedje el a ragasztó a lapot"ha egyszeri mozdulattal feszíted fel tuti felszakad a fólia".Nekem ez a módszer vált be kb 10-ből 8 nem sérül ! ;)

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#961) f27 válasza FuckeR19 (#958) üzenetére


f27
aktív tag

Van megoldás
BGA epoxit maro folyadék,alá nyomod 20 percet vársz utánna 300 fokon levegősel melegíted az epoxitot fogvájóval lejön az egész :)

(#962) KillHates válasza f27 (#961) üzenetére


KillHates
nagyúr

300 fokon lejön a Jóisten is már az alaplapról :D :DDD

Jobbat mutatok:

Ezzel tuti lejön az a tetves underfil :D ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#963) mobileman válasza KillHates (#962) üzenetére


mobileman
aktív tag

Á, az szerény eszköz, ide radikálisabb kell, íme:

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#964) KillHates válasza mobileman (#963) üzenetére


KillHates
nagyúr

Te csak készítsd az elemet a kapunyitóba, mindjárt ott vagyok, csak a lányomat csomagolom a lefektetéshez :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#965) robick5 válasza mobileman (#963) üzenetére


robick5
tag

Ti tuti nem vagytok normálisak az már zihhhhher :C :DDD

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#966) f27 válasza KillHates (#962) üzenetére


f27
aktív tag

Dehogy jön le, nem az egészet kell tüzelni 300 fokkal basszús :DDD
Csak a piros epoxitot!
300 fokon még az olmos golyók sem olvadnak meg ha huzigálod a pákát elötte 1-2s ig :DDD
Viszont enyitől reakcióba lép ez a lötyike s szétesik a piros ragasztó,és lejön szépen!

Tegnap 18db sony laptoprol szedtem le a G86-ot és mind jólett pedig szépen tele voltak nyomva :K

(#967) Benji77 válasza f27 (#966) üzenetére


Benji77
tag

Feri!

Neked van olyan napod is amikor csak 1-2 gép vár javításra?
Mert amióta nyomon követem a munkásságodat, szerény számításom szerint is multimilliomos lehetsz... :D

(#968) FuckeR19 válasza f27 (#966) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Az oldaláról szépen lejött azzal nem volt baj, 140fokra melegítettem és szépen hegyes csipesszel lekaptam. Csak alá is van nyomva bőven belőle

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#969) KillHates válasza Benji77 (#967) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ő ilyen kapacitással valójában egy HELLER 1707 MK III-as ipari rework gép, csak öntudatára ébredt és most itt nyomja a fórumot :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#970) KillHates válasza FuckeR19 (#968) üzenetére


KillHates
nagyúr

És ez még a jobbik eset. A tetves Lenovo-kba a hőre keményedő fekete kulimázt nyomják. Gergő kitalált rá valami vajákolást, de nem mondom, hogy ISO minősítésű lenne a technológia :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#971) Hunter2 válasza KillHates (#970) üzenetére


Hunter2
addikt

A fujitsukba rakott piros hőre keményedő underfill-re van valami okos megoldás?

(#972) Tsebacsi válasza Hunter2 (#971) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A pirost és a feketét is meg szoktuk kicsi hőlégezni, attól ridegebb lesz, és le lehet kaparni. Elég pepecs, de jobb módot mi sem tudunk :S

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#973) f27 válasza Benji77 (#967) üzenetére


f27
aktív tag

Van olyan nap sajnos.
Az ilyen nagyobb tételes gépeket egy szerviz hordja haví 1 alkalommal,nagyritkán 2 alkalommal de olyankor kevesebb van ha kétszer jön.
Az ilyen napok erőltetett menetek 3-4 ember dolgozik egész nap az atompici mühelyembe :DDD

PL mára is csak 3 notim van 1 xbox és 2 vidkari meg ha esetleg hoz valamit a futár ma.

De vannak olyan napok is mikor nézek ki a fejemből,iletve egész nap lejavítok 10 notit amiből 1-2 lesz jó szal nem ipari teljesítménybe toljuk mi sem,csak ugye nefeledkezz meg hogy én keztem ezt az egészet el elsőnek ilyen szinten,és azért az egész országbol ,sőt mostmár külföldröl is küldik folyamatosan a gépeket. :K

Lenovo valoban ciki volt nehezen leszedhető és töbnyire tönkrevágtuk az alaplapokat mi is anni,márcsak azért is mert a környező alkatrészek alatt a golyók megfeszültek és sanyi.
Most mikor megkaptam a lenovo gyári hőprofilját,és tesztképen az IBM-ből hoztak pár gépet is javításra mindegyik T61 javítása sikres volt és gyakorlatilag nagyon kis piszkálásra lejött a chip.

Az aláfolyt piros trutyi nekem is gázos szokott lenni,de ez az új lötyi segítségével fele anyi a szenvedés és tutibb a leszedése is neki. :))

(#974) f27 válasza KillHates (#969) üzenetére


f27
aktív tag

Nemkell ehez nagy kapacitás,a szerviz szétszedve hozza a gépeket mindössze a hűtőbordát kell kitekerni (6 csavar) amit ráadásul nem is én tekerek ki.
Szoval gyakorlatilag az alaplapokat kézbe kapom,semmi más dolgom nincs leszedem a chipet ráteszem az újat és ennyi jön a következő.nemkell összetenni stb....
18 gépet ha nekem kéne szétszedni és összerakni stb 24 óra sem lenne elég rá.Még akkor sem ha 2-3 ember csinálná.

Multimilliomos.... Há még pénzem sincs basszus... :U

[ Szerkesztve ]

(#975) Rive


Rive
veterán

Üdv!

Néhány szakmai kérdés.

- kellene egy BGA-állomás, nem annyira rework/reball munkákra, mint leginkább proto épitésre (alkalmanként azért egy-egy rework is beesik várhatóan). Mobileman kinálatából melyik az ajánlott, lehetőleg az 1000-1500 euro alatti tartományból? 0.3-as ball még játszik elvileg. Mi ajánlott, mit kell tudni, mire kell figyelni?

- nem reball, hanem gyártás: BGA sütésekor a BGA alá 'jár' külön paszta a gyártás során, vagy 'kopaszon' illik felrakni?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#976) mobileman válasza Rive (#975) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ha jössz, úgyis megbeszéljük :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#977) Rive válasza mobileman (#976) üzenetére


Rive
veterán

Jah, csak majd a levelezést meg a képeket ne felejtsétek :K

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#978) f27


f27
aktív tag

Na dolgozni,ilyenkor van a legnagyobb tömeg ,és a legtöbb meló nem? :) :))

(#979) KillHates válasza f27 (#978) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát, ma átjáróház volt nálam...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#980) KillHates válasza f27 (#978) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát, ma átjáróház volt nálam...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#981) f27 válasza KillHates (#980) üzenetére


f27
aktív tag

Helyes én ma csak pár notit meg boxot nyomtam le,lustálkodtam :DDD
Persze épp most szivat egy DV6 G98-700-U2

(#982) #81556480


#81556480
törölt tag

OFF lesz :))

Ilyet :

Javított már valaki? :DDD Mi romlik el ebben egyik pillanatról a másikra?

[ Szerkesztve ]

(#983) Undoroid válasza #81556480 (#982) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Az attól függ, hogy mennyire lett vizes a belseje?

A viccet félretéve:

- halott elem
- szét lett szedve és a programozó pin(-ek) át lett(ek) kapcsolva
- megsérült a panel a nyomógombok környékén

Ha megnyomod a gombot, akkor azt indikálja a LED?

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#984) KillHates válasza #81556480 (#982) üzenetére


KillHates
nagyúr

Taníthatós? - ha igen, akkor elfelejtette
Végfok elszállt -csere
Szétrohad belül ha megtelik vízzel -kuka
Leejtették - át kell forrasztgatni az egész panelt
Zárlatos lett egy kondi - a párba kötött kis FET forrósodik ha nyomot a gombot
Az elem érintkezője kontakthibás - át kell forrasztani

Gondolom elemet megnézted, gombokat kimérted.
Egyébként az esetek 90%-ában a végfokja adja meg magát. Ehhez kell szkóp, hogy kimérd.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#985) #81556480


#81556480
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek!

vizet nem kapott, elem jó, beállítás rendben.
A két gyári amit a kapunyitóhoz adtak pár héten belül semmit sem csinált. (led az világít ha nyomom a gombot)

Van egy ilyen csudagépem:
:DDD

Ezzel ki tudom mérni?

(#986) Undoroid válasza #81556480 (#985) üzenetére


Undoroid
őstag

Azt azért ellenőrizd, hogy az irányító és a vevőegység egymásra van-e programozva?! A távirányítóban nincsen véletlenül DIP-tokozású kapcsolósor? Egy nagy felbontású kép sokat segítene!

Jó kis masina ez! Szinte elnyűhetetlen! :)

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#987) #81556480


#81556480
törölt tag

Fotózáshoz nem értek . :DDD

5db távirányító van, sé csak a két gyári halálozott el. -vagyis amit gyárilag adtak hozzá!

(#988) Undoroid válasza #81556480 (#987) üzenetére


Undoroid
őstag

Ezen a képen a jobb felső sarokban kellene kutakodnod! Ha jól tudod kezelni azt a szkópot, akkor hamar megtalálod a hiba forrását is. (Azért az egy kicsit zavar engem, hogy mindkét irányító egyszerre ment tönkre)

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#989) KillHates válasza #81556480 (#987) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Járj utána hány kHz-en ad, állítsd be a szkópot (első körben egy kicsit magasabb mintavételezésre), vedd le a szorzóját 1x-esre, a szkóp mérőzsinórját földeletlen trigger-el tedd a távos mellé és úgy nyomj rá. Ha működik a távos, de rossz frekin, vagy rossz kódot köhög, akkor gerjeszteni fogja a szkópot, ebben az esetben elmászhatott valami. Ha nem megy, akkor :
Mérd meg a diódákat, mérd meg a jobb felső sarokban a kicsi fekete FET-t.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#990) #81556480


#81556480
törölt tag

Köszi a tanácsokat, valamelyik este nekifeszülök :))

(#991) f27


f27
aktív tag

Na munkáraföl...
Remélem nemcsak én dolgozok már 2 órája egyedül..? :))

(#992) mobileman válasza f27 (#991) üzenetére


mobileman
aktív tag

De, csakis Te dolgozol egyedül, a többiek szőrt számolnak..
:D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#993) f27 válasza mobileman (#992) üzenetére


f27
aktív tag

Engem már reggel 6-óta szivat egy fusi PA2548 kisípolja a VGA karit hiába rakok rá újat semmi változás :W

Nyílván aki melóhalyen dolgozik az nemisfog reagálni mostanába rám :)
Aki meg nemcsinál semmit az igen :P
De remélem nyomod az ipart erősen,nemám szégyent hozol rám :DDD

(#994) Benji77 válasza f27 (#993) üzenetére


Benji77
tag

Lehet, hogy hibás az új chip is :DDD

(#995) f27 válasza Benji77 (#994) üzenetére


f27
aktív tag

Sosem hibásak az új chipek
Már mükszik a noti a régi chipet is vissza tehettem rá azzal is mükszik :P

(#996) Benji77 válasza f27 (#995) üzenetére


Benji77
tag

"Sosem hibásak az új chipek"
Erről tudnék mesélni....

(#997) f27 válasza Benji77 (#996) üzenetére


f27
aktív tag

Én még egyel sam találkoztam ami hibás lett volna.
Olyan volt amit kinyírtam véletlen,de gyárilag hibás egysem
Sőt az az 5db is amit hibásnak véltem mert driver után nem adott képet,ott is kiderült csak a sony notin nem ment minden más notin igen,és hogy összesen 14x volt forrasztva 1 chip és nemhalt meg,az is a gyári hőprofilok alkalmazását igazolja. :K :))

(#998) KillHates válasza f27 (#997) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most már többször ráfutottunk olyanra, hogy a "gyári" golyózás volt a sz@r :K
Remeghetett a keze a kis Tyimpáűnek :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#999) f27 válasza KillHates (#998) üzenetére


f27
aktív tag

Olyan már volt hogy hiányzott egy golyó a chipről
Potoltam és kész.

Jaaaaa

Javítottam egy foliahibát az új Nickel pen-nel és jó is lett :)

(#1000) f27


f27
aktív tag

Asus K61IC

Random kékhalál.

Szerviz diag szerint VGA persze nemkell hozzá nyulnod nem az a baj.

Második lehetőség Memória hiba.
Kicseréled ugyan az marad a hiba!

Egyszerűen cseréljétek ki a NVIDIA MCP79D-B2 chipet és jólesz minden. :R :))

Azért osztottam meg veletek mert mostmár havi szinten be esik hozzám K61 ből 10-12db

Lassan mindenkihez jut belőle és neszívjatok vele fél napot mint én az elsőnél a reballozásal vga csere meg ramcsere telepítgetés stb.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.