Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) KillHates válasza f27 (#1500) üzenetére


KillHates
nagyúr

A hibaüzenet van jelen 2008 óta. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1502) nahunn


nahunn
tag

legkomolyabb telefon ma:

Ügyfél:

van egy Lenovo gépünk aminek menet közben elsötédedett a kijelző és elvittük egy szervízbe ahol azt mondták 33 órán belül megjavíták és pizzát adnak ajándékba ha nem sikerül.
Telefonáltak a szervizből, h kiégett egy chip és kráter van alatta a lapon, de azért megjavítható, viszont ez 5 hét, mert a szaki akinek elküldik nagyon elfoglalt.

Hogy lehet valaki ennyire gyogyós, hogy olyanra hegyezi ki a hirdetését amit esélytelen, hogy tartson mert nem is javít gépet????

(#1503) Hunter2 válasza nahunn (#1502) üzenetére


Hunter2
addikt

ramot meg dvd írót 33 óra alatt szűken ki tudnak cserélni. Na kb. pont ennyire terjed ki a legtöbb olyan szerviz hatásköre akik alapvetően PC-vel foglalkoznak csak mellékesen bevállalnak Laptopot is.

(#1504) f27 válasza nahunn (#1502) üzenetére


f27
aktív tag

33ora neha keves tenyleg felenk is,kiveve ha szemelyesen hozza mert akkor ugye csak 1ora van a muveletre kb.
5het viszont akkor sem kell ha az alkatReszt akkor gyartja epp honkong :DDD

Mas....

A legtobb szerviz kb 100bol 99,9% uk max egy ramot tud kicserelni hetek alatt.

Akik bevallalnak valos javitasokat azmeg mind kuldi valos szervizbe.

(#1505) ielektros


ielektros
senior tag

Valaki foglalkozik kozuletek mikrokontrollerekkel? AVR, PIC, MSP430.... stb.

(#1506) f27 válasza ielektros (#1505) üzenetére


f27
aktív tag

Mi kellene?

(#1507) zorroka74 válasza ielektros (#1505) üzenetére


zorroka74
újonc

Pic. ha megirod mi a kérdés pontosan.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#1508) zorroka74


zorroka74
újonc

Sziasztok.
Packard Bell tk81(acer 5552g) "fekete képernyő" gondnál melyik icvel kezdjem?
Ez a tipus most van először nálam ,nem akarok nekiesni :W

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#1509) ielektros válasza f27 (#1506) üzenetére


ielektros
senior tag

F27 semmi sem kell. Mindenem van. Csak kivancsi voltam ki foglalkozik itt meg hasonlokkal. En AVR es MSP430-at hasznalok mostanaban, anno PIC volt a kedvenc. Eppen mostansag tervezek egy szep kis fejlesztopanelt AVR-hez.

[ Szerkesztve ]

(#1510) ielektros


ielektros
senior tag

Amugy miert kerultunk at "Lokal" kategoriaba "Szakmai"-bol? Szerintem nagyon nem lokal a dolog. :DDD

(#1511) mobileman válasza zorroka74 (#1508) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ezt komolyan gondolod, hogy így akarsz nekiesni, hogy "melyik ic- vel" kezdjem? :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1512) f27 válasza ielektros (#1509) üzenetére


f27
aktív tag

Jaaa
14,000 fele chipet tudok programozni lehet az barmi megirom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1513) nahunn válasza zorroka74 (#1508) üzenetére


nahunn
tag

Az északi híd lesz, de ha nincs új chiped akkor ne is kezdj bele, mert azokon nem segít a reball.

(#1514) nahunn válasza nahunn (#1513) üzenetére


nahunn
tag

Illetve persze segít max 2 hónapig.

(#1515) f27 válasza zorroka74 (#1508) üzenetére


f27
aktív tag

Ilyen nincs hogy eloszor van nalad,plane ha a tulaj ott varja es van 1 orad hogy feleleszd mit mondasz neki?
Nyugi meg tesem lattal ilyen notit belulrol? :DDD
Megfog nyugodni tutira. :DD

(#1516) tajcsi válasza tajcsi (#1494) üzenetére


tajcsi
senior tag

:U

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#1517) ielektros válasza f27 (#1512) üzenetére


ielektros
senior tag

Hagyjal mar az en mindent tudok stilussal... Programozni mindenki tudja... Programot irni es elektronikat fejleszteni az egy kicsit mas teszta.
Gondolom akkor tisztaban vagy a C, assembly es miden egyeb programozasi nyelvvel is. Bar ez egyertelmu.

(#1518) f27 válasza ielektros (#1517) üzenetére


f27
aktív tag

Te most nagyon beneztel valamit :DDD

En azt montam hogy a chipet meg irom nem a programot bazeg :DDD :P

A mindeki megirja is szerintem teveszme,mert kb van itt 3 embernek eprom iroja abbol ketto par epromot tud meg irni egy talan mindent.

Nem olcso egy fullos eprom iro hogy mindenkinek a polcan ott heverje evi 3 eprom iras vegett.

Vagy roszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#1519) ielektros válasza f27 (#1518) üzenetére


ielektros
senior tag

Na de baze ez nem volt kerdes. :D

i2c, SPI eeprom iro megvan egy ket ezresbol. De a mikrokontrollerek meg tobbnyire ICSP programozhatok a hozzajuk tartozo programozoval. Azok sem dragak ha magadnak csinalod.

[ Szerkesztve ]

(#1520) Piedon válasza f27 (#1518) üzenetére


Piedon
tag

Nekem ez az apróság van eprom írónak, és mostanában tényleg csak pár epromot írok. Igaz, én akciósan vettem ezt az írót.

Sajnos igazi USB-s eprom író nem sok van a piacon, bent a cégnél egy ősrégi saját kártyás eprom égető van. A net nagy többsége meg szerintem Willem égetőt használ, ami jó, csak sajnos párhuzamos portos, az meg már eltűnőben van.

(#1521) f27 válasza ielektros (#1519) üzenetére


f27
aktív tag

Nade mostansag kinek van ideje megepiteni egy egy egetot hogy olcsobb legyen?
Nekem arra sincs idom hogy hasznaljak par dolgot vagy csak hirdesem stb...

Itt all pl egy ipari masfel millas alaplap moso beazott notikhoz stb..
Vadi uj volt benne haram alaplap.
Megerte megvenni nem?

Pedig tuti van ra igeny csak nemtudja senki hogy itvan az asztal alatt.

(#1522) f27 válasza Piedon (#1520) üzenetére


f27
aktív tag

Szerintem ez egy nagyon jo kis egeto. Sok igenyt kielegit. :))

(#1523) KillHates válasza f27 (#1521) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Itt all pl egy ipari masfel millas alaplap moso beazott notikhoz stb.."

Fúbazze' !! Az mekkora lehet? :Y Mint egy fürdőkád? :D :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1524) KillHates válasza ielektros (#1510) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már szóltak e miatt; túl sokat pofázunk a nemi életünkről (ki, mivel mennyitt szopott) , meg a seggtörlős nyuszikákról; így nem annyira szakmai a topic :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1525) f27 válasza KillHates (#1523) üzenetére


f27
aktív tag

A fenet.
50x35x25 doboz

(#1526) KillHates válasza f27 (#1525) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szép nagy az is :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1527) zorroka74 válasza mobileman (#1511) üzenetére


zorroka74
újonc

:)
Azért kérdeztem igy mert jártam már ugy h hoztak egy tipust, es vgara gondolva ujragolyoztam ès a hiddal voltgond.
Gondoltam megkérdezem kinek mi a tapasztalat, mert regebben olvastam h sok itt a segitőkész profi, aki szivesen segit a fejlődni kivánóknak :DD

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#1528) f27 válasza KillHates (#1526) üzenetére


f27
aktív tag

Egy notebook alaplap belefer.
Samsung gyarbol lett veve mikor megszunt az erdelyi ceguk a hatar mellett.
Tok uj szerintem max 1-2x hasznalhattak.

(#1529) ielektros válasza KillHates (#1524) üzenetére


ielektros
senior tag

A ki mennyit szopott szerintem eleg szakmai kerdes sok esetben. :Y :DDD Nem lehet azt csak ugy....
A nyulas szaros kep pedig 2 szervizeles kozott kifejezetten udito hatasu volt. :Y :C :R Meg mond, hogy nem eleg szakmai. De igazabol talan hot mindegy is, hogy hol van a forum.

(#1530) mobileman válasza zorroka74 (#1527) üzenetére


mobileman
aktív tag

Vágjuk mi, de kérdés nélkül nem mersz nekiállni? Csak így lesz valakiből mester, ha magától is megoldja, ha ekkor se megy, na akkor lehet kérdezni! :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1531) genai


genai
csendes tag

Sziasztok. Azzal került hozzám egy 8800gts, hogy csíkoz, beraktam egy gépbe és az elején tényleg van 2 apró csík /windows alatt nem n éztem/. A GPU-t újragolyóztam és a másik IC-t is és a csíkok még mindíg ott vannak. Elképzelhető, hogy valamelyik memória halt be rajta?

(#1532) mobileman válasza genai (#1531) üzenetére


mobileman
aktív tag

Egy képet kaphatnánk a csíkról?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1533) f27 válasza genai (#1531) üzenetére


f27
aktív tag

Memorias.
Gpu-t nem kellett volna bantani rajt.
Csoda hogy tulelte a rebalt. :))

(#1534) genai válasza f27 (#1533) üzenetére


genai
csendes tag

Szuper, akkor elkezdhetem keresgélni a hibás modult :D Nektek van erre gyorsabb hibakeresési módszeretek, vagy marad az egyenkénti cserélgetés?

(#1535) zorroka74 válasza mobileman (#1530) üzenetére


zorroka74
újonc

Igaz;) nincs is ezzel gond;) eddig nem is igen kérdeztem;) de most 35 fokos szobahőmérsékletkor kõnnyebb volt kérdezni.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#1536) f27 válasza genai (#1534) üzenetére


f27
aktív tag

4-5 osevel reball.

(#1537) f27


f27
aktív tag

Tenyleg kerdezni akartam,hogy nektek is sok sima lcd tv alaplapot kuldenek?

(#1538) KillHates válasza f27 (#1537) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szokott lenni. De vigyázz, ne dőlj be a BGA hibának látszó hibajelenségnek; az esetek nagy részében a szűrőkondik veszítenek a kapacitásukból. Még a márkás gyártók modelljei között is előfordulnak olyanok amikben hamisított vagy kamu kondik vannak...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1539) f27 válasza KillHates (#1538) üzenetére


f27
aktív tag

Jaa csak kerdeztem,en hetente 1-2alaplapot lejavitok vaktaban.
10-bol olyan 4-5. Jolesz :))

(#1540) opel8v válasza genai (#1531) üzenetére


opel8v
tag

vagy csak simán underfilles a gpu :(

[ Szerkesztve ]

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#1541) KillHates válasza f27 (#1539) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az egész jó. De mielőtt nekiállsz érdemes körülnézni a neten az adott modellt illetően, mert a monitorok (ellentétben a notikkal) az esetek nagy részében (99%) a típushibájukat produkálják. Volt már, hogy kínlódtam egy csomót egy nagy Samsung-gal (input selector hibát produkált, ami az LG-kre jellemző), és már feladtam, aztán eszembe jutott a "telefonos segítség". Persze, hogy olyan helyen volt a hiba amit sohasem gondoltam volna, és sohasem kerestem volna ott. (ez Zener-dióda felejtett el dióda lenni. Kicseréltem, azóta is megy)

Más: 965GME-d esetleg van? Jó bontott is (úgysem tönkremenős fajta) a miénk aljáról lejött a lakkozás :W :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1542) f27 válasza KillHates (#1541) üzenetére


f27
aktív tag

Tudom,ezert lesz csak jo fele.
Annyira nem melyulok bele nincs ra idom.

Lehet hogy van egy meg ebayrol rendeltem ebest haverunktol.
Majd meglesem ha otthon leszunk.

(#1543) robick5


robick5
tag

MCP67MV-A2 esetleg valakinek lenne,bontott is jó.A jelenlegi full zárlatos ! :W

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#1544) Formaster


Formaster
addikt

Üdv mindenkinek, újjabb gólya a topicban ;] Régóta érdeklődök a BGA-zás után. Míg magyarban éltem nem mertem befektetni forrasztó állomásba. Hirtelen felhígult a BGA-sok köre, a kókányos adómentes vállalkozásokról nem is beszélve. Viszont egy éve már külföndön élve, eddig egyetlen céggel találkoztam, aki ilyesmit vállal. Persze lehet, hogy itt a kereslet is jóval kevesebb, viszont a büdzsémbe jobban belefér egy kisebb befektetés, még akkor is ha jó ideig nem fogok profitálni belőle a betanulás miatt.

Ha nem gond beszállnék a topicba, mint lelkes amatőr. Sajnos egy ideig nem lesz mit hozzátennem a topichoz a kérdéseken és némi humoron kívül, azonban utóbbival remélem sikerül 1-2 derűs pillanatot hozni az unalmas hétköznapokba.

(#1545) robick5 válasza Formaster (#1544) üzenetére


robick5
tag

Üdvözlünk köreinkben !
Meg szabad kérdezni milyen géppel dolgozol,és merre vagy a világban ?
Humor az jól jön,bár ebben a szakmában néha sírni tudnék,mint ma reggel 7-töl szívok egy lenovóval,bekapcsol majd változó idő közönként lekapcsol váratlanul,mindegyik chipet újraraktam de a helyzet ua,próbáltam egyesével fagyasztani a chipeket helyzet ua,próbáltama lapot fagyasztani négyzetcentinként a helyzet ua,már nincs ötletem mi a bánat lehet a kínja ennek a .........nak :W

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#1546) Formaster válasza robick5 (#1545) üzenetére


Formaster
addikt

Svájcban élek a lányommal és párommal. Még nincs gépem és úgy érzem a "dolgozok" kifejezés odébb lesz, mert kókányolni nem szeretnék, csak akkor vállalnék fizetős munkát, ha már megfelelő a tapasztatalat.

Gépválasztás előtt állok, szinte mind megnéztem már. Az IR gépektől óvakodok, inkább HA felé kacsintok. Visszaolvasva f27 tapasztalatait a honton gépek elég gagyik, viszont alul-felül forró levegősek, persze ez belépő szint. A honton 490-t olyan 1k körül lehet beszerezni, valamivel jobbak lennének a 2k-s Scottle gépek, de úgy gondolom nem sokkal. Ami viszi a prémet az az lx4, azonban kezdésnek nekem ez erős, főleg az itteni piacot nem ismerve.

Ha valakinek van tapasztalata-véleménye a hontonokkal kapcsolatban az jól jönne, mert nem akarok 1k-t kihajítani az ablakon.

(#1547) ielektros válasza Formaster (#1546) üzenetére


ielektros
senior tag

Kihajitani nem fogod az ablakon a penzt mert nalunk itt Nemetorszagban 5 nap alatt eladhato ebay-en beszeraron. Par nap aztan pumpalok tapasztalatokat. En nem felek tole, hogy gagyi de en is akarok egy Scottle gepet. Amugy 1500eurobol megvan az is. En dobok a hontonra egy egyedi vezerlest szerintem aztan jo lesz az otthonra.

(#1548) KillHates válasza Formaster (#1546) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézz nálunk körül; www.reballing.hu
Érdemes talán 3 az 1 ben gépet venni. Mert igaz, hogy a meleglevegős a favorit, de van egy-két kényes munka amihez viszont az infra jobb.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1549) mobileman válasza Formaster (#1546) üzenetére


mobileman
aktív tag

Jajj, haggyá má, hogy a honton gagyi vagy nem, mindegyik géppel jól lehet dolgozni, ha rendesen megtanulják kezelni. Nem a gép a lényeg- hanem a kezelő tudása, hozzáértése a dologhoz. A gépek csak másodlagosak, de azért vannak jó, belépőszintű gépek, ami után majd lehet lépni profi gépre- ha szükséges egyáltalán..
Pl. Benji hontonnal dolgozott 1 évig, soha nem volt gondja vele, most az új tulajnál ketyeg tovább..
ielektros is hontonnal kezdi, nem lesz gondja vele, garantálom, mert ahogy elnézem, nem a nulláról kezdi a szakmát.

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#1550) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok!

Valakinek volt már dolga ilyennel?

Mi nemrég beszereztük ezt a kis ketyerét, ne kelljen ki venni az alaplapokat

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.