Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Benji77


Benji77
tag

Asus K50,K51 esetén az alaplap másik oldalára (BGA chip túlsó fele) is lehet rakni vastagabb (2,5mm-ses) thermo pad-et. Csak ki kell vágni a fekete műanyag fóliából pont akkora darabot és máris fémes felülethez tapad a pad, így egy csomó hőt a billentyűzet alá vezeti. de nem lesz túl meleg a billentyűzet sem.
HP DV6-9 -es szériánál is alkalmaztam már.

(#702) Benji77 válasza f27 (#696) üzenetére


Benji77
tag

"HD5470 hez van nekem chippem ha kell készleten egy kazallal "

Ha tudnám, hogy megbízható és megfizethető árú chipeket küldesz, akkor heti rendszerességgel érdekelne. :)

(#703) KillHates válasza Benji77 (#701) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus!!! Ez hatalmas ötlet! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#704) Benji77 válasza KillHates (#703) üzenetére


Benji77
tag

Mert ha megfigyeled, az alaplap túlsó fele nagyon meleg. a gpu alatti rész.
Sajna számos Acer,Fuji lapnál nem lehet azt a trükköt alkalmazni, mert műanyag az egész ház :W

(#705) Piedon válasza KillHates (#699) üzenetére


Piedon
tag

Üdv!

Annak örülök, hogy megy a műszer. Nem is tudtam, hogy a Vitukiban van labor. Anno jártam ott, bár én csak az egyik épület tetején voltam meló miatt.

Amúgy meg az 555ös kapcsolás tényleg sokkal egyszerűbb.

(#706) f27 válasza Benji77 (#702) üzenetére


f27
aktív tag

Eddig egy db hibás sem jött ebből a szériábol.
40$ egy chip pontosan 216-0774007
Most egy szériás G86-750-A2 hibás chipeket fogtam ki,de kicserélik mind.
Felteszem megy mind,de nemhajlandóak elfogadni a drivereket,vagy csak a régebbi drivereket.ketté törette a cég velem és kértek fényképeket róla :DD (felirják a sorszámukat ) kis köcsögök :DDD

(#707) nahunn


nahunn
tag

Valaki találkozott már Macbook-nál azzal, hogy alsó foglalatban lévő RAM-ot nem látja, a másikban megy de fagyogat, főleg mozdításra. i5 van rajta integrált NB, az lehet kaka vagy ezeknél is szálszakadás?

(#708) KillHates válasza nahunn (#707) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Mac-eknek elég jó a PCB-jük, ha jól tudom a TriPod a beszállítójuk. Nem hinném, hogy "szálszakadás" lenne; inkább a foglalat érintkezőjének a forrasztásánál engedhetett el, vagy rosszabb esetben a procinál.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#709) f27


f27
aktív tag

Találkoztatok már olyan esettel,hogy pl egy DELL D830 nál foltos képernyővel hozták be reball után nemvolt változás ezért tettem rá egy új G86-630-A2 GPU-t
és másnap este ugyan azzal a hibával elszáljon?

[ Szerkesztve ]

(#710) mobileman válasza KillHates (#708) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ja, látom, elég jók...Mint ahogy az ittlévő 2 Mac, kuka- érett..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#711) mobileman válasza f27 (#709) üzenetére


mobileman
aktív tag

Naná, mert a 630 chip selejt, ennek kiváltására találták ki a 631 javított változatot...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#712) KillHates válasza mobileman (#710) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hidd el, ott nem a nyákkal van a baj... :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#713) KillHates válasza f27 (#709) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hűtésmódosítást megcsináltad? Különben lefőzi magát fél óra alatt.
Nekem szoktak menni két-három hetet is, de ahogy Gergő mondja, csak idő kérdése, hogy mikor fingik ki megint.
A másik hibája a D630-830-nak, hogy a hőcsövük elenged, és nem hűtenek rendesen. Ezt is meg kell addig nézni, amíg szét van szedve.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#714) f27 válasza KillHates (#713) üzenetére


f27
aktív tag

G86-631-A2 volt rajta gyárilag,érdekes mi? :)
Tudom hogy selejt a 630 széria,de azért 1-2évet kihúznak az új chipek is,mellesleg nemlétezik javított chip csak átcimkézett,és ezt biztos forrásbol tudom :DDD

A hűtésén nem modosítottam,nyugalmi álapotba 45-47fok szerintem hibátlan. Terhelésnél 68-75fok ez sem vészes ,és terhelés abbahagyása után pár perc mulva 50fok alatt volt.

Viszont a bios kicsit átíródott mi az hogy 0,9V-helyett 1,1V
A max 1,1V helyett pedig 1,4V kap a chip?Szerintem ez nem éppen normális feszültségek.

(#715) KillHates válasza f27 (#714) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha a VID megugrott, akkor az a 45-47 fok és 68-75 fok nem annyi.
Mivel a gép által mutatott hőmérséklet nem egy szenzor eredménye, hanem egy matematikai műveleté.
Ha megnézed a nominális áramfelvételt és a magmérethez adott disszipációs értéket, akkor már könnyű kiszámolni, hogy valójában hány fokos is a GPU.

De ennél sokkal egyszerűbb egy jól működő gépen csinálni egy referencia mérést valami jófajta szondával és utána összehasonlítani egy magasabb VID-ü gép méréseivel. Máris meglesz a hunyó; a megmakkant V-BIOS.

Más:

Ráfutottál már az AMD HD5 ezres széria sleep-ignor hibajelenségére? Nem nagyon böngésztem az AMD-s hibajelenségeket mostanában, mert van most mit sütögetni, de olyannak találkoztam, egy HP DV7-essel, hogy az "ilyet még nem baxtam" kategóriát teljesen kimerítette;

Mivel mint ahogy fent is írtam, (meg a lustaság fél egészség), szondázni szoktam a GPU-t mint monitorozni.
egy HP DV7-es elég furcsán viselkedett; mondhatni visszatérő vendég lett idővel. Már az összes chip új golyókon ült, de még mindig 2-3 hét alatt elromlott. Kapott új chip-eket is (NB, GPU) és megint visszajött.
Megint felélesztettem a gépet, be a szonda, hagyom valami HD-s videóval hadd kínlódjon az AMD fosadék. Minden rendben; 65 fokig kúszik fel benne a GPU, a venti kellemesen duruzsol, a Turion ZM70-es is egész Centrino módjára viselkedik; megáll 55 fok körül. Ott is hagytam a gépet, hadd főjön a levében. Visszamegyek olyan egy óra után, a gép szépen készenlétben. Már kapcsolnám vissza amikor látom a műszeren, hogy 96 fokos a GPU meletti szonda. Persze odanyúltam, mert tuti a műszer a rossz. Hát nem az volt, viszont most már bármikor le tudom olvasni a mutatóujjamról az hőcső gyártási számát :D :DDD
Az Turion langyos volt, viszont a GPU már elérte a magleválást éppen a láncreakció előtt volt pár fokkal, hogy nem csinált Hiroshimát a gépben. Utána olvastam és kiderült, hogy van egy olyan szériahibás HD5xxx-es ATI Mobility (persze mi más lenne? :W) sorozat ami egyszerűen nem meg le sleep-be hanem kocog tovább az utolsó órajelen amin a gép alvásba küldés előtt hajtotta :Y
Csodás! Gyanítom, hogy nem ez az utolsó amivel találkoztam... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#716) f27 válasza KillHates (#715) üzenetére


f27
aktív tag

Találkoztam igen.
Némelyiken sikerűlt egy bios frisítés (újabb verzió ha van) és megoldotott,illetve kikell venni az alvó módot és helyette egy hibernálást állítani arra kikapcsol biztosan.
Amugy ez nem a vidkarinak a hibája hogy az a marha nemkapcsolja le a tápfeszeket a magrol,és hütés nélkül halálra sül.
Inkább a biosé amit persze hogy is írnál átt ha nem hozzáférhető az adattömeg.
esetleg ha nemtalálsz rá más megoldás,olomentes forrasztás rá és slep kikapcsol/letilt!

Minden gépet egy lézeres hőmérővel is ellenőrzök.
Ha megegyezik a monitorozott hömérsékelt a mag felszínén mértel akkor nemfoglalkozok vele,ha nem akkor betolom a kézi szondát a seggébe és úgy ellenőrzöm le!

Illetve találkoztam pár DV 6-DV7 gépnél ahol sz@r volt a gázcsőben a gáz és csak a magok mellett volt buzgón forró a cső végénél meg alig,vagyis rosz volt a hűtése mert elrobant 100fokon szegényke :)

[ Szerkesztve ]

(#717) KillHates válasza f27 (#716) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem BIOS hiba, a BIOS csak indításnál fut le utána akár ki is veheted a BIOS IC-t nem használja már a gép. Az SM vezérlő időzítési hurkán nem fut le a stand-by command (KBC hiba)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#718) f27


f27
aktív tag

van valakinek olommentes 0,5 és 0,6 golyói készleten?

Sn 96 AG3

[ Szerkesztve ]

(#719) KillHates válasza f27 (#718) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pfuj. ISO suck....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#720) f27


f27
aktív tag

robick5

Jók ezek a robick5 matricák,de akárhányat leszedtem mind leszehető/visszatehető anélkül hogy sérülnének :)

Kicsit cserintem ha bevágnád 4 oldalt szikével miután felraktad,akkor nemjönne le épben roluk.

(#721) KillHates válasza f27 (#720) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vissza kell küldeni garanciába! :D :DDD

Alá kell nyomni egy fél tubus pillanatragasztót és amelyik BGA-s megvakult ahhoz került a gép :D :C

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#722) Benji77


Benji77
tag

Már a második Asus K50AB szopat meg.
Kis naiv az RS780-at kezdem újragolyózni, de nem az a ludas, hanem az Ati 216..... vga.
Szóval K50-nél azzal kezdjetek :))

(#723) robick5 válasza f27 (#720) üzenetére


robick5
tag

Mikor melyik,hogyan "no akkor ugrott a gari" :DDD Nekem nem jeleztek vissza,hogy behalt volna,pedig nem harapok..........nagyot.......... :DD

Amúgy folyamatban a perforált matricák............. ;]

[ Szerkesztve ]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#724) f27 válasza Benji77 (#722) üzenetére


f27
aktív tag

Szinte mindegyik K50 nél az a hibás kivétel nélkül.

(#725) Benji77 válasza f27 (#724) üzenetére


Benji77
tag

No akkor most mindket BGA chip újra lett golyozva :)
K51-nel mindig az IGP szarik be.

(#726) KillHates válasza f27 (#724) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze, hogy az enyémben az RS780 sz@rt be, csakazért is, hogy mindkét chippel kelljen foglalkozni. :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#727) Furmany


Furmany
csendes tag

Sziasztok!
Itt sok a profi szaki, elekadtam egy asus A6000KM géppel hátha valaki tud segiteni.
Hiba bekepcsolás után a MAX1544 AMD PWM Controller ic kb fél perc után tüz forro és lekapcsol a gép.
Látszolag minden müködik kép minden van. Mi okozhatja a hibát ic szar vagy mi lehet vele? Már egy csomo forumot olvastam erröl de senki nem irta hogy mi okozta a hibát. Rajz alapján feszeket jonak mérem ez a kisidö alatt. Köszi.

(#728) f27 válasza KillHates (#726) üzenetére


f27
aktív tag

Neked küldetjük az extra szopatósat,szívjanak vele az ügyesebbek :DDD

(#729) f27 válasza Furmany (#727) üzenetére


f27
aktív tag

és frekvenciálisan is jók a feszültségek?

(#730) KillHates válasza Furmany (#727) üzenetére


KillHates
nagyúr

A PWM körön lévő elemek körül valamelyik(ek) nem a referencia értékeket produkálja(ák); csökkent kapacitású kondi, alacsonyabban nyitó FET, alacsonyabb induktivitású szűrő.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#731) KillHates válasza f27 (#728) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy mondod; én értem és ti tudjátok ;)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#732) f27 válasza KillHates (#731) üzenetére


f27
aktív tag

A-a

Te érted és a végén tudod,én tudom,de a végén sem értem :DDD

Na jó neviceljünk, mert a végén azt hiszik nemtudjuk mit csinálunk :DDD

(#733) KillHates válasza f27 (#732) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D ez nagyon jó! És tényleg! :K Szerintem akik tervezik a PCB-ket azok sem tudják, hogy mit csinálnak. A múltkor kb 70 oldalas kapcsolási rajzot kellett átböngésznek egy tetves visszacsatolás miatt.

Na, beszéltünk a PWM-ről az AMD-s gépeken erre mit találok az egyik Acer-PB alaplapon:

Ezt csinálja sunyiban az RS780 ha "leül". Acer márkaszervizben volt a gép :C
Most már vígan kocog a masina...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#734) KillHates


KillHates
nagyúr

Na ilyet se láttam még (kb egy órája megy a gép)

Úgy néz ki megvan a rákfenéje ezeknek a romhalmaz AMD-knek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#735) Benji77 válasza KillHates (#734) üzenetére


Benji77
tag

Mire jutottál az AMD-s problémával?
Terhelésnél sem forr fel az agya?

(#736) KillHates


KillHates
nagyúr

Az új barátnőm:

Este már meg is kapja a 200 MHz-es firmware-t ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#737) robick5 válasza KillHates (#736) üzenetére


robick5
tag

Nézd már megint becsajozott!
Na most megint nem lehet majd bírni veled....... :DDD :C

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#738) f27 válasza KillHates (#736) üzenetére


f27
aktív tag

Menyiért dobálják? Kintről vetted?
Miért kell rá 200Mhz FW? most 100Mhz?
Enyém ha jólemléxek 1,2Ghz-s :DD

(#739) KillHates válasza robick5 (#737) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ma már keresett 7 ezer Forintot! Jó kis utcalány ez!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#740) KillHates válasza f27 (#738) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pályázati úton kaptam a KFKI-Gamma Művektől. :C A Jingce meg megy VITUKI-ba :K (végre tudok majd rendesen dolgozni Gergőnél)

Álmodik a nyomor...:U 1.2 GHz-es szkópod nem igazán lehet, vagy akkor már nem kínai BGA-zó géppel gurigáznád a kaksit... :)

Az a típusszáma a jó kis DSO1200-as Hantek-ednek! :K
200MHz-es és 500 Ms a mintavételezése. Nagyon jó kis gép az! El ne add semmi pénzért!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#741) vondra


vondra
csendes tag

Üdv!
Érdeklődnék hogy nem tudja e valaki, hogy normális (nem hőlégfúvó akrobata!) bga -zó van e Székesfehérváron?
Előre is köszönöm a választ :R

(#742) KillHates válasza vondra (#741) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én ismerek arra felé valami kutyaütőt. Hozzá nyugodtan viheted! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#743) f27 válasza KillHates (#742) üzenetére


f27
aktív tag

:P :P :P :P :P :P

(#744) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem tudom, hogy mi mi a fenét kepesztünk a rework állomásainkkal? Itt a tuti megoldás 799,- Ft-ból (ennyi a csirkekeltető lámpa a Tecsóban) és máris mehet az ipar! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#745) Hunter2


Hunter2
addikt

Olyan kérdésem lenne hogy a 7600go-N-A2-vel van valami csereszabatos chip amit fel lehet rakni a helyére?
7300, 7400 esetleg? Egy toshiba a100 vga-ra kellene.
A másik kérdés hogy tudtok-e biztos forrást mcp67mv-a2-re?

(#746) f27 válasza Hunter2 (#745) üzenetére


f27
aktív tag

7400 jó helyette.

mcp67mv-a2 lehet van készleten... Ha kellene megnézem holnap...

(#747) Hunter2 válasza f27 (#746) üzenetére


Hunter2
addikt

egy ár és egy gyártási idő érdekelne.

(#748) f27 válasza Hunter2 (#747) üzenetére


f27
aktív tag

mind 2007-es 8k futárral együtt.

erre gondoltál tutira?

[ Szerkesztve ]

(#749) KillHates válasza f27 (#748) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az nagyon korrekt ár! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#750) f27 válasza KillHates (#749) üzenetére


f27
aktív tag

Tudom :)
Nagyonsok chipet tartok készleten,folyamatosan érkeznek új chipek,és rengeteg üzemképes alaplapokat bontogatok le azoknak a chipjei is beépítésre ill eladásra kerülnek. Jelenleg is van vagy 50 alaplapom ami bontsra vár,ebből van vagy 20 ami jelenleg is bekapcsol és müködne,van vagy 10 ami 0perces zsír újak és már ezt azt lekaptam rolúk,vagy még tényleg érintetlen új. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.