Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) KillHates válasza f27 (#600) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y ez masszív szopás. Fingom sincs mi lehet... Ha közelebb lennél adnék kijelzőt tesztelni :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#602) f27 válasza KillHates (#601) üzenetére


f27
aktív tag

Vettem multkor egy LED kijelzős notit,és most hogy szétszedtem kiderűlt LCD van benne :W
Pedig a notira is rávan írla LED :o

(#603) KillHates válasza f27 (#602) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez még a jobbik eset, de én már jártam úgy eMachine géppel, hogy berendeltem hozzá a LED-es kijelzőt é mikor ki akartam cserélni, láttam, hogy CCFL :W :O

Viszont az über-szopás egy MSI-vel volt; berendeltem a 15.6-os kijelzőt , és 16-os volt benne. A faxnak se tűnt fel az a 0.4 inch :B Mikor utána jártam a 16-os árának és megmondtam az ügyfelemnek, simán belement abba, hogy a maradékot nyomjam mi patex pisztollyal :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#604) f27 válasza KillHates (#603) üzenetére


f27
aktív tag

pár LCD van nekem is készleten ha kell :)
Én amit sürűn veszek az a G84-G86 chipek.
Chip is ha kell valakinek érdemes rámkérdezni sokfajta van készleten nálam is,ha sürgősebben kell mint ebayon amik vannak,jah és csak újakat veszek,olmos és olomentesen. :))

(#605) mobileman válasza f27 (#604) üzenetére


mobileman
aktív tag

Érdekes, hogy új chip ólmosan? Kizárt :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#606) KillHates válasza f27 (#604) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ólmos, na az való nekem, ha nem akarok popcorn-t :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#607) KillHates válasza mobileman (#605) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mivanmá' a 5860-asommal? :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#608) f27 válasza mobileman (#605) üzenetére


f27
aktív tag

Annyira nem lehetetlen ,elég sok chipet vettem már ami olmos volt és gépi adagolószallagon volt benne.
Komoly helyeken nemhasználnak olommentes forrasztást!
katonaságnál kizárt
NASA-nál kizárt és minden felsőkategoriás,nem sorozatgyártásu termékeknél kizárt.

(#609) mobileman válasza KillHates (#607) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mi lenne, fel van golyózva, Rád vár..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#610) KillHates válasza f27 (#608) üzenetére


KillHates
nagyúr

Állítom, hogy az ólommentes forrasztást is csak a mi szívatásunkra találták ki.

Apósom háztartási gépszerelő. Néha betámad mosógép panelekkel. Egyszerű az elektronikai felépítése, de olyan minőségű a paneljuk, hogy szinte lehetetlen bármit is kezdeni velük; le van öntve qrva vastagon valami atomkemény sárga lakkal (persze csak a törpefeszes része, a 220V hadd baxxon meg!) ami hőre egyre keményebb lesz. Na azt mire levakarom, már az idegbetegség határán vagyok, aztán jön az újabb cumi; valahogy megoldották, hogy kartonpapírra nyákot tudjanak nyomtatni :D :DDD magyarán a PCB valami elképesztően szar; 220-240 fok körül már ledobja a vezető réteget magáról. Úgyhogy inkább nem szólok egy rossz szót sem az öreg Fujitsu-Siemens-ekre :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#611) KillHates válasza mobileman (#609) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én erre az 5860-ra gondoltam :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#612) f27 válasza KillHates (#611) üzenetére


f27
aktív tag

Nem ilyenje van mobilemannak? :)

(#613) KillHates válasza f27 (#612) üzenetére


KillHates
nagyúr

De, nagyon jó gép! Gyors és könnyű vele dolgozni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#614) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, mikor rákerülnek a golyók a chipre, hány fokon melegítitek rá?
Köszönöm előre is a segítséget:)

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#615) mobileman válasza kyle_ (#614) üzenetére


mobileman
aktív tag

Uh, ez most komoly a kérdés? :D Ha ezt nem tudod, akkor érdemes hozzányúlnod?
Ebben az esetben hiányoznak Nálad az alapvető ismeretek, ennek hiányában kárt fogsz okozni..

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#616) KillHates válasza kyle_ (#614) üzenetére


KillHates
nagyúr

Attól függ, hogy milyen golyókat használsz? Ólmos, ólommentes, milyen összetételű stb...
Általában azt a hőfokot érdemes belőnöd amin levetted a chip-et, csak rövidebb ideig tartsd ki a csúcsot.
Profilt használj, hogy tudja szokni a meleget a szilicium :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#617) KillHates válasza mobileman (#615) üzenetére


KillHates
nagyúr

Annyira negatív hullámokkal bombázol!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#618) mobileman válasza KillHates (#617) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nem negatív, hanem aki ilyen kérdést tesz fel, akkor az erősen gyanússá válik, hogy tudja- e hogy mit fog csinálni, nincs meg az alap hozzáértése. Ugye tudni kell a golyók olvadáspontját, ha ezt tudja, akkor nyilván nem teszi fel a kérdést! Ha profilról kérdezne, akkor az ok, az szakmai dolog..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#619) kyle_ válasza mobileman (#618) üzenetére


kyle_
tag

tudom a golyók olvadáspontját, nem ezzel van a gondom, csak mégsem tökéletes
és ismerjük az ötvözeteket:)

KillHates---> köszöntem szépen a segítségedet
mobileman---> köszi a hozzászólást:)

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#620) mobileman válasza kyle_ (#619) üzenetére


mobileman
aktív tag

Akkor tán profilt kéne kérdezni, nem? :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#621) kyle_ válasza mobileman (#620) üzenetére


kyle_
tag

DEDE :R :R

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#622) KillHates válasza mobileman (#618) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez oké :R De így idővel híre fog menni, hogy a BGA-zós topicban csak bunkók "laknak" nem érdemes kérdezni tőlük semmit sem, úgysem segítenek. Hidd el nemcsak a hihetetlenül professzionális mindenre kiterjedő ultrabrutál-mega-giga szaktudásom :B :B :B :B :D :DDD miatt van sok munkám, hanem amiatt is mert segítek mindenkinek és sztoikus türelemmel írom le naponta százszor ugyanazokat a dolgokat :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#623) f27 válasza KillHates (#622) üzenetére


f27
aktív tag

professzionális mindenre kiterjedő ultrabrutál-mega-giga szaktudásom :DDD :C :DDD :P :))

Labdába sem rúghatok melletted :R

[ Szerkesztve ]

(#624) Mosuka válasza KillHates (#622) üzenetére


Mosuka
tag

Sziasztok!
Egyébként a számomra bibliaként olvasott topikból, többet tanultam, mint amit eddíg a neten olvastam vagy láttam. Kellenek az ilyen kérdések szerintem, és kellenek a válaszok is, akár Tőled, akár mobilman-tól. Más más hogy közelítitek meg a dolgot, és ez jó. Kell a szarkazmus sokszor, mert rávilágít a kérdés , ée egyben a válasz súlyosságára. :R :R

(#625) KillHates válasza f27 (#623) üzenetére


KillHates
nagyúr

Terrrrmészettesen! Szaktudásomnál már csak a szerénységem nagyobb!! :DDD

Egyébként úgy van ahogy mondod, sokkal többre lehet menni az autodidakta módon megszerzett tudással, mint amit az egyetemen tuszkolnak az ember fejébe. Én is építőmérnök vagyok, azt törölhetem ki a diplomámmal... 4 évet dolgoztam a szakmában. Aztán azóta notikat szerelek...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#626) f27 válasza KillHates (#625) üzenetére


f27
aktív tag

én 24éve csinálom ezt,persze anno még erősítőket terveztem építettem pár KW-osokat :DDD
BGA-zni még csak 8 éve csinálom,persze ebből pár évet cégnél csináltam. :))
Tudást csak életbe lehet megtanulni suliba nem! De ezt mindenki tudja :)

[ Szerkesztve ]

(#627) Mosuka válasza KillHates (#625) üzenetére


Mosuka
tag

Én is informatikus mérnökit végeztem, ott nincs mese: 0 vagy 1. És mégis más a gyakorlat. :DDD

(#628) KillHates válasza Mosuka (#627) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát az hídépítő mérnökin sem örültek ha nem 90 fok a derékszög :D :DDD
Nekem is van elektromérnök barátom, akinek én magyarázom a dolgokat :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#629) Mosuka válasza KillHates (#628) üzenetére


Mosuka
tag

Volt olyan hallgató társam , aki úgy tudta bekapcsolni a PC-t, hogy a 'nagy kék gomb". :D
Bocs Az OFF -ért :R :R

(#630) robick5 válasza kyle_ (#614) üzenetére


robick5
tag

No most attól függ mivel melegíted rá a golyókat,ha kézi hőléggel akkor majd hogy mindegy hány fokon.Amit bír a hőlég,max-ra tekered,majd jó 20 centiről elkezded körkörös mozdulatokkal melegíteni(hogy milyen gyorsan tekered a csuklód az majd a tapasztalat lesz)szépen finoman csökkented a távolságot,közben figyeled a golyókat,mert hajlamosak eltáncolni(persze ha direkt melegítős szitád van az más.Kb 5cm-re a bga-tól meg fognak olvadni a golyók és kész is vagy!Ha összeugrik letáncol (ami 100%hogy meg lesz)nem kell foglalkozni majd ha a többi fenn van utána finoman hegyes pákával ki lehet javítani.Géppel próbáltam de nem az én világom,én ehhez szoktam,ezen valszeg nem is változtatok.Azért azt hozzá tenném nekem kb 1hét éjjel nappalom ráment mire begyakoroltam.No meg vagy 50000db 0,5 golyó,4bga chip amit szarrá puposítottam.Tehát gyakorolni,gyakorolni,gyakorolni,ezt más hogy nem lehet !!!!!! :DDD :C

Ja igen majd elfelejtette,ne kapkodj,kb 2 perc a művelet,nem szabad elkapkodni,mert ahogy előttem írták a bga had szokja a meleget. ;)

[ Szerkesztve ]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#631) mobileman válasza robick5 (#630) üzenetére


mobileman
aktív tag

Akkor én nem véletlenül vagyok golyózógép :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#632) kyle_ válasza robick5 (#630) üzenetére


kyle_
tag

Köszönöm szépen a segítséget(segítségeteket)
Közben kiderült hogy a hőlégfúvóm adta meg magát(nem akar melegíteni..........
Jól beszívatott :W :W

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#633) KillHates válasza mobileman (#631) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az basszus ahogy te csinálod, nagyon durva! Majd jól feltesszük a jutyúbra :D :DDD
Szerintem utána sok embernek el fog menni az önbizalma :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#634) mobileman válasza kyle_ (#632) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nem azzal kéne dolgozni, már ha nevezhető annak, hanem venni kell egy normális gépet, és akkor szívás sincs.. :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#635) kyle_ válasza mobileman (#634) üzenetére


kyle_
tag

Éppen arra pályázunk:)
Valamelyik nap nézegettük nálad milyenek vannak és mennyiért :R

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#636) Mosuka


Mosuka
tag

Tényleg mobilman, mikor érkeznek a gépek? :R

(#637) mobileman válasza Mosuka (#636) üzenetére


mobileman
aktív tag

Milyen gépek? :F

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#638) Mosuka válasza mobileman (#637) üzenetére


Mosuka
tag

Ez után érdeklődtem priviben, ezt szeretném meg venni tőled kezdésnek: honton ht-r490 :))

(#639) robick5 válasza mobileman (#631) üzenetére


robick5
tag

No hallod,hiszen tőled tanultam :DDD Jó mesterem volt :C Ha emlékszel annó a privi beszélgetésre,mennyit szívtam mire rájöttem a tutira ! ;]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#640) KillHates válasza Mosuka (#638) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kellékanyagot se felejts el rendelni! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#641) mobileman válasza Mosuka (#638) üzenetére


mobileman
aktív tag

Még kb. 20 nap várakozás..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#642) mobileman válasza robick5 (#639) üzenetére


mobileman
aktív tag

Bezony, de aztán eltűntél, mint az aranyóra :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#643) robick5 válasza mobileman (#642) üzenetére


robick5
tag

Tudod nincs idő cseverészni :DD mindig csak a meló :)) :C :DDD

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#644) KillHates válasza robick5 (#643) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D :DDD meg a pia és a nők! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#645) mobileman válasza KillHates (#644) üzenetére


mobileman
aktív tag

Meg a bagó :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#646) Mosuka válasza KillHates (#640) üzenetére


Mosuka
tag

Már arra is gyűjtök :DDD

(#647) Mosuka válasza mobileman (#641) üzenetére


Mosuka
tag

Az jó, csak remélem a bürökrácia is olyan gyors lesz a polg hivatalban. :K

(#648) robick5 válasza mobileman (#645) üzenetére


robick5
tag

Na hallod,lehet ezt máshogy bírni............. :DDD :DD

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#649) ruzsajanos


ruzsajanos
újonc

Tudna valaki nekem eladni, kölcsönadni, bármilyen módon szerezni 1 darab univerzális BGA stencilt?
0,3mm golyó, 0,5 mm pitch, 25x25 kellene, vagy annál nagyobb furatszám.
Egyetlen projekthez, egyetlen forrasztáshoz, ezért nem vennék meg 100 darabot...
(Nem én csinállom, de kiforrasztás után kiderült, hogy valami nagyon egyedi lábkiosztása van.
Canon 40d vázban a DIGIC III chip)
vagy ha valakinek van pontosan ilyen stencilje...

ruzsa jános

(#650) KillHates válasza ruzsajanos (#649) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem kellett volna levenni. 15-16 percre nyújtott alacsony emelkedésű profillal hibátlanul helyre rakható. Ha jól emlékszem már 4 nagy Canon-t csináltam. És mindegyik működik azóta. Egyébként, ha szerzel pinout-ot hozzá, ott látszik, hogy a tároló csatornavezérlésének a lábai engednek el; azért nem kommunikál rendesen az SD kártyával és nem menti el (vagy rosszul) a képeket. A vicc az egészben, hogy a leejtést sokkal jobban bírja mint a tartós bekapcsolást. Mind a négy gép, stúdióból került hozzám és napi 8-12 órát voltak folyamatosan bekapcsolva. Magyarán "lefőttek" (ahogy itt a topicban szoktuk mondani)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.