Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 1

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:41

LOGOUT.hu

Battlefield 1

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) sirdenis


sirdenis
tag

https://en.m.wikipedia.org/wiki/High_Precision_Event_Timer

(#30052) Aventador91


Aventador91
őstag

valamiért a quickmatch csak laggos szerverekre tesz be(lehet hogy amerikai, vagy más szerverekre?)
ha simán a keresőből indítok, akkor nincs lagg, quickmatchben 3-at próbáltam, mind laggos.

(#30053) zuzo28 válasza Aventador91 (#30052) üzenetére


zuzo28
tag

nah ezt én is letesztelem, mert többségében csak qiuckmatchre nyomok

(#30054) Źşë' válasza voodoo98 (#30022) üzenetére


Źşë'
addikt

nekem sokat segített a rendszer újrarakás, vga driverek - meg minden szar progi be tud kavarni
az origin, maga a kliens nekem okozott már meglepetéseket gameplay közben... pl átfedést érdemes kikapcsolni, volt olyan is pl h skype miatt vagy firefox miatt voltak mikrolagok

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#30055) steele80


steele80
senior tag

Visszaraktam a W10 AU-t. Láss csodát a játék tökéletesen fut a lagok szinte eltűntek. Három 64-es szervert próbáltam. Csak így maradna!

[ Szerkesztve ]

(#30056) voodoo98 válasza Źşë' (#30054) üzenetére


voodoo98
Topikgazda

Köszi! :R
Geforce experience már nekem sincs fenn! Laggot okozott az is.
Magától (gondolom win update) felrak nekem egy Intel Turbo Boost technology-t és az eléggé odavág. Most vettem észre, hogy megint fenn van! :W :W
Viszont minden medium-on iszonyat stabil! Van egy két dolog, amit fel lehet venni ultra-ra, mert nem sok perf impactja van: link

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#30057) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Nem tudok kinek mi de M97nél a shotgun bug nemigen szűnt meg. sorra telibedurrantom 5 méterről és 0 dmg... és folyamatosan.

(#30058) voodoo98 válasza voodoo98 (#30056) üzenetére


voodoo98
Topikgazda

Annyi van még, hogy felraktam tegnap az október 17-én érkező Fall Creators Update-t előzetes verzióját, elvileg új fejlesztés ebbe már nem jön, csak max bugfixek, minor improvementek.
Nem tudom, hogy jobb lett-e, de rosszabb nem lett. Levettem minden-t medium-ra és tükörsima a Galicia map is, ami elég laggos szokott lenni. 60%-os gpu usage, 30-40%-os cpu.
Elkezdtem felvenni a fenti link alapján a beállításokat ultra-ra. Post Process-en és az AA-n kívül mindennek nagyon kevés hatása van a teljesítményre. Pár %. Elég játszható és szép maradt. Kb. ezekkel kell játszani. Vannak olyan beállítások, amiből nem nagyon lehet engedni és/vagy nem érdemes: Texture, Terrain és Undergrowth esetleg Lightning stb.

Ha kikísérleztem a nekem proper beállítást (120fps stable), akkor majd posztolom a screenshotokat.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#30059) Németh Péter válasza voodoo98 (#30058) üzenetére

Én annyival letudtam a BF1 optimalizálást, hogy Nvidia GForce Experience-ben rányomtam az optimize gombra, meg beraktam egy 144-es FPS limitet plusszban, habár azt ritkán akarja átlépni.

(#30060) voodoo98 válasza Németh Péter (#30059) üzenetére


voodoo98
Topikgazda

Nem az a baj, hogy nincs meg a 100-120-130 fps, hanem, hogy dadog a kép hiába a stabil fps és a gsync, ráadásul még fps drop-ok is vannak...
Tehát nem több fps-t szeretnék, ha nem stabilabb futást.

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#30061) zuzo28 válasza voodoo98 (#30058) üzenetére


zuzo28
tag

Megvan a délutáni programom :DD
Köszi a linket!

(#30062) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Ma játszani akartam volna, de amikor elkezdte volna betölteni a pályát mindig kidobott a menübe (semmit nem írt ki), ahol kitudom választani a játékmódot. Utána játékból kiléptem, hátha egy újraindítássál megoldódna. Ekkor az origin sz*rakodott.. Kiírta, hogy Unable to sync cloud data, play anyway vagy cancel gombok voltak. Gép újraindítás után is ez fogadott. Rámentem a play anywayre, be engedett és el is indult a játék, de kb 10 lépés után kidobott újra a menübe de semmit nem írt ki hogy miért dob ki. Máskor is jártam már így hogy kidobott és akkor sem írta ki. Mi a franc ez? Volt már valakinek ilyen gondja? Pénteken még lazán játszottam vele és álltó helyében meghülyül a játék.... :F

Szerk.: Most valamiért elindul, de egyszerűen kidob játék közben. Csak a jobb felső sarokban forog a töltést jelző ikon, és kirak a menübe. :W

[ Szerkesztve ]

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#30063) S1M0N


S1M0N
senior tag

Mentem most két kört, egész jól ment, főleg a második.
Igazán jó kis squadban voltam, de igazából az egész csapatra elmondható volt ez.

Nem vagyok egy gyilkológép, inkább támogató vagyok, ezért is szeretem, ha értelmes emberekkel kerülök egy osztagba.

)

Engem legalább nem csítereznek le a K/D-m miatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30064) A.C.E. válasza Németh Péter (#30059) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

A resolution scale csúszkára azért figyelj oda mert nálam az experience felnyomta 170 %-ra, nem tudtam miért van 70-80 fps-em mikor azelőtt 100 feletti volt.

F.P.S. FOREVER!

(#30065) prokxy válasza voodoo98 (#30058) üzenetére


prokxy
veterán

Mennyit görcsölsz ezekkel...no offense, de nem nézegesd már ezt a sok számot! :D
Én már leszedtem az experience-t, msi ab sem megy, néha kirakom az fps-t a konzolparancssal, full utlra, 90-es fov, m.blur 0%+ 125% res scale és megy, mint az állat. Tegnap is amit letoltunk a srácokkal inf módban, nem lettem volna az enemy helyében. Az, h meg is röccen 1-2x a körben, szarok rá...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#30066) Németh Péter válasza A.C.E. (#30064) üzenetére

Na az lehet, de már nem emlékszem, mert már rég volt, amikor ezzel foglalkoztam. Mindenesetre, most 100-on van. Azért köszi!

(#30067) voodoo98 válasza prokxy (#30065) üzenetére


voodoo98
Topikgazda

:D
Ha csak ennyi lenne, egyébként pont ilyen dolgot miatt vettem le az MSIAB-t meg a többit anno. A baj az, hogy érzetre is szarul fut. Nem tudom különbség-e nálad és nálam, hogy más a proci illetve a felbontás.
Neked 4 magos van, de magasabb órajellel...nem tudom...
Meg van stabil 120 fps és akadozik, ha leveszek mindent medium-ra, akkor meg úgy érzem, hogy vajsima...de mindegy...csak leírom a tapasztalaimat hátha valakinek segít.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#30068) zuzo28


zuzo28
tag

Performance

Szerintetek van értelme egy i5 6500 mellé a jelenlegi GTX 970emet lecserélni egy EVGA GTX 980 Ti SC-re?

Köszi előre is!

(#30069) voodoo98 válasza zuzo28 (#30068) üzenetére


voodoo98
Topikgazda

Konnyen lehet! Mennyit kell radobni?

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#30070) @rglaaf


@rglaaf
veterán

jó ez a medic perk füstöt nyom a hullára a bejelölöm :K

PSN:BiZzare_0 ️

(#30071) voodoo98 válasza @rglaaf (#30070) üzenetére


voodoo98
Topikgazda

Ez melyik assignment?

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#30072) Aventador91 válasza prokxy (#30065) üzenetére


Aventador91
őstag

en mar rajottem hogy o azert jatszik hogy kikísérletezze hogy lesz stabil 120 fps és hogy megszerezzen mindent a játékban amit lehet. én pont az ellenkezője vagyok :D ezek nelkul unná a játékot :D

(#30073) prokxy válasza Aventador91 (#30072) üzenetére


prokxy
veterán

A hétre nekem beadott 2 medált, egyik szarabb, mint a másik, stationary-s meg a supply drop-os, hát csinálja meg aki akarja, menjünk CQ-ra oszt cső! :D
Ő már sokkal több időt beleölt, mint mi, neki ez a kikapcs, vki kisautókat gyűjt, van aki codex-eket meg van aki ezeket le se szarja! :D Nem baj az. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#30074) whitezo88


whitezo88
nagyúr

HC szerveren nincs lesicső a bombákhoz Heavy Bomberen? Többin kettesre átkapcsolt, azon semmi. Gyakorlatilag vakon repülsz.

(#30075) Madn!ght válasza zuzo28 (#30068) üzenetére


Madn!ght
addikt

Én is 970-ről váltottam múlt évben 980Ti-ra. Bár akkor még 970-nel is jól futott a játék, azért fullHD felbontás és ultra beállítás mellett sokkal stabilabb és 100+ fps-sel szaladgál a játék a legtöbb mapon.
(igaz ehhez i7 proci sem árt a több szál miatt, illetve legalább 8GB memória)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#30076) xPraetoriaNx válasza Madn!ght (#30075) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

És bivaly táp... Bár a 980Ti erőben egy szinten van az 1070-el, fogyasztása majdnem 2x annyi, nVidia honlapja is 600W+ tápot javasol hozzá.

There is no war. Only the harvest.

(#30077) zuzo28 válasza Madn!ght (#30075) üzenetére


zuzo28
tag

Igen, ez most nálam az állandó dilemma. Cseréljem a VGA-t és maradjak az I5 6500-nál vagy cseréljem a procit egy 6600K-ra és maradjon a GTX 970...
A 8Gb memória megvan.

Vagy adjam el az egészet ahogy van és vegyek egy komplett újat :DDD

Vaagy lecsapok mindent MEDIUM-ra és hagy szaladjon... Bár ez így az ultra után nem biztos, hogy menne :DD

[ Szerkesztve ]

(#30078) Madn!ght válasza zuzo28 (#30077) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szvsz ha kicsit tuningolható a proci, akkor érdemes azt ki is használni. A 6600k szvsz nem feltétlenül lenne nagyobb ugrás, mivel ugyanúgy 4 magos. Annyi, hogy azok ismereteim szerint alapból magasabb órajelen járathatóan a szorzózár-mentesség miatt.

Ha jó áron vennéd a 980 Ti-t, akkor szerintem lépd meg, majd gyűjts egy új(abb) i7 procira. ;)
Hátha a coffee lake kicsit lejjebb nyomja a 6x00 széria árait.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#30079) xPraetoriaNx válasza Madn!ght (#30078) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Nem azért szorzómentes egy CPU mert alapból nagyobb órajelen ketyeg, hanem mert tuningolható. A "k" nélküli procik nem azok.

Abból kiindulva amúgy, hogy az én (még) tuningolatlan i7-6700K-mat is 80% körül pörgeti a BF1 1080p-ben, lehet első körben procit lenne célszerűbb bővíteni, de nem mernék mérget venni rá, szóval ne rám hivatkozva legyen döntés. :D

There is no war. Only the harvest.

(#30080) Aventador91 válasza prokxy (#30073) üzenetére


Aventador91
őstag

nem mondtam hogy baj. nem vagyunk egyformák azt ennyi

(#30081) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Nem vagyok nagy scoutos. Gondoltam megnézem a 4 headshotost az SMLE-vel. Megvan, de nem adja... ja mert Inf-fel kellett volna nem Marksmannel...

ja egyébként a shieldest se adta mert Marksmannel az se megy, csak gondolom Sniperrel...

[ Szerkesztve ]

(#30082) @rglaaf válasza voodoo98 (#30071) üzenetére


@rglaaf
veterán

Concealed Rescue nem nehéz feloldani inkább nyügös 40 kill gyujto gránát volt a hosszu

PSN:BiZzare_0 ️

(#30083) Madn!ght válasza xPraetoriaNx (#30079) üzenetére


Madn!ght
addikt

Bocs félreérthető volt, erre céloztam én is. ;) A "k"-s mivoltából fakadóan állítható a szorzó, így nagyobb órajel érhető el.

Nem rossz kártya a GTX970, de a 4 GB VRAM már a full HD-s textúráknál szűk keresztmetszet lehet. (nem beszélve arról, hogy a 4GB-ból 3,5 GB ami gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#30084) AAntii válasza Madn!ght (#30083) üzenetére


AAntii
őstag

Nekem még nem fogyott el a memória 1920*1200-on sem, ha ultrában játszottam, akkor sem. [de általában mediumon vagy lowon megy, a 100+ fps fontosabb nekem, mint a csillivilli graf, mivel már mediumon sem csúnya, sőt].

Nyilván nem azt akarom kihozni a dologból, hogy a világ legjobb kártyája a 970, mert nekem az van, de ehhez a játékhoz fhd-ra elég.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#30085) Aventador91 válasza AAntii (#30084) üzenetére


Aventador91
őstag

nekem is elég volt fullhd-ra, még játék közben videófelvétellel sem volt gond

(#30086) Aventador91 válasza prokxy (#30073) üzenetére


Aventador91
őstag

lesztek este?

(#30087) Madn!ght válasza AAntii (#30084) üzenetére


Madn!ght
addikt

Azért írtam feltételes módban, mert 1 éve nincs már olyan kártyám. A 980Ti-nél tapasztalt - és az itt mások által is alátámasztott - teljesítményromlás figyelembe vételével írtam, hogy szűk keresztmetszet lehet. De akkor még mindig jól muzsikál. :C

Alátámasztom, nagyon jó kártya a 970, félreértés ne essék, nagyon szerettem én is, csak volt egy lehetőség minimális felárral upgradelni.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#30088) prokxy válasza Aventador91 (#30086) üzenetére


prokxy
veterán

Igen, leszünk, sztem fél9 kb...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#30089) zuzo28 válasza Madn!ght (#30087) üzenetére


zuzo28
tag

ebből konfigcsere lesz... legalábbis nagyon úgy tűnik

(#30090) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem FPS témában segíteni. Van egy Intel i5-6500-as procim, 8 giga rammal és egy Radeon 480 4 gigás videókártyám.

Single playerben semmi gond nincs, de multiban azért 32v32 conquestben eléggé belassul néha. Mit ajánlotok mit vegyek vissza, hogy azért még maradjon vizuális orgia is?

Köszi előre is! :R

Try again, fail again, fail better!

(#30091) Don't Panic válasza Rem-X (#30090) üzenetére


Don't Panic
senior tag

(#30092) @rglaaf


@rglaaf
veterán

ez ugyan úgy laggol mint eddig :(((

PSN:BiZzare_0 ️

(#30093) Rem-X válasza Don't Panic (#30091) üzenetére


Rem-X
senior tag

Nagyon köszönöm! Szuper összefoglaló.

Try again, fail again, fail better!

(#30094) bivalyolo válasza Rem-X (#30093) üzenetére


bivalyolo
őstag

Meg lehet próbálni, de én sok reményt nem fűznék hozzá. Amíg i5 6600-asom volt rx470-el és 16 giga rammal simán beesett 40 fps-re akármit állítgattam. A feljebb linkelt oldalon írtakat is végigzongoráztam sok egyéb más ilyen ajánlóval együtt, de mindhiába.

Cseréltem 8 magos ryzenre, azóta semmi problémám. Leszámítva persze a lagot..

"Let's agree to disagree!"

(#30095) G33Z@


G33Z@
tag

Nem megy az origin online nálam. Nálatok minden rendben?

(#30096) Prosector válasza G33Z@ (#30095) üzenetére


Prosector
addikt

Nalam jo.

(#30097) BullKoxa válasza G33Z@ (#30095) üzenetére


BullKoxa
őstag

engem 00.00 fele dobált le, persze mikor jól tudtam játszani 2 után megelégeltem és időben feküdtem.

(#30098) G33Z@ válasza Prosector (#30096) üzenetére


G33Z@
tag

Azt írja nincs netem, közben meg itt fórumozok, fészezek. Nem értem. Most letöröltem, újra LETÖLTÖTTEM és nem tud települni, mert nincs internetkapcsolatom. Na már most megint egy nagy kérdőjel az egész fejem..

(#30099) Prosector válasza G33Z@ (#30098) üzenetére


Prosector
addikt

Probald meg offline installerrel.

[link]

(#30100) anubis6


anubis6
aktív tag

Lego battlefield :DDD

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 1
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.