Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#421) Gothmog válasza Louro (#419) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A Baldur's Gate és Divinity sorozatoknak semmi köze egymáshoz, csupán annyi a kapcsolódás, hogy a BG3-at a Divinity játékokért is felelős Larian Studios készítette (és sok mechanika stb. elemet átemelt eközben a Divinity: Origina Sin szériájából).

A "klasszikus" Baldur's Gate két részét és kiegészítőit egyetlen "nagy utazás" részeként azonos karakterrel is végigjátszhatod, tehát ha belevágnál, akkor mindenképpen érdemes beszerezni mindkettőt. (Főleg, hogy fillérekért akciózzák őket igen gyakran minde a Steamen, mind a GoG-on.)
Ma már az Enhanced Editiont árulják mindkettőből, amely BG1 esetében (Tale of the Swod Coast) és a BG2 esetében is (Throne of Bhaal) tartalmazza alapból a kiegészítőjüket (ezeket írtam be zárójelesen). Később kijött még egy Siege of Dragonspear nevű kiegészítő is (az Enhanced Edition-ök alkotóitól), amely az első és második részt kötné össze elvileg, de az szerintem nyugodtan kihagyható. Nem maradsz le semmiről, és nem éri el az alapjátékok minőségét.

A BG1-2-ről érdemes tudni, hogy ~ negyed évszázados játékok (a BG1 konkrétan 25 éves idén), tehát sok tekintetben másfajta élményt adnak (nem olyan "arcbaverős cinematic" jellegűt), mint a mai alkotások, bár sok tekintetben szerintem szépen öregedtek, és ha valaki ráérez, akkor akár most is örök élményt adhat egy teljes végigjátszás (ahol légypiszok első szintű karakterből végül világformáló erővé emelkedhetsz egy összességében epikus utat bejárva).
Csak készülj fel, hogy nagyon más lesz, mint a BG3.

A Baldur's Gate 1 a szerény kezdetekről és az első "nagyobb kalandról" szól, miközben relatíve szabadon bekalandozhatod a Kardpart egy darabját, illetve a kiegészítőjével eljuthatsz még egy-két további helyre is. Jó, én nagyon szeretem, sőt sok szempontból kedvesebb is számomra, mint a második rész. Azonban objektíven nézve a BG2 az "igazi kaland", ahol már magasabb szinten, komolyabb ellenfelekkel összemérve magad a Mélysötéttől kezdve démoni síkokon át sokfelé eljuthatsz, és a Forgotten Realms ikonikus szörnyeivel (sárkányok, démonok, a BG3-ban is feltűnő illithidek stb.) is megküzdhet a kis csipet-csapatod. A történet zárását adó Throne of Bhaal kiegészítő pedig már tényleg epikusi magasságokba emeli ezt az egészet.

Szerk.: Lefelejtettem, de ahogy nubreed is írja, a BG3 teljskörű élvezetéhez nem szükséges végigvinned az első két részt.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.