Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30151) joi29 válasza LackoMester (#30147) üzenetére


joi29
őstag

-A Gf 9400 GT és a HD4550 szintjén kapirgál.

(#30152) LackoMester válasza joi29 (#30151) üzenetére


LackoMester
addikt

OK-köszi,egyébként a cimbim akar egy ilyen karival szerelt notit venni,és info kellett neki....
a FIFA és PES fusson rajta ,meg HD videok.ennyi-az meg vigan fut..már képben vagyok :K
még 1xköszi

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#30153) jaja1981 válasza E.T.Bear (#30150) üzenetére


jaja1981
addikt

A 3 vezetékes nem a hanghoz van, hanem RGB bemenethez.
Ilyen van az én TV-men is.

(#30155) E.T.Bear válasza jaja1981 (#30153) üzenetére


E.T.Bear
csendes tag

Ez RGB-hez:

nade ez:

:F

(#30156) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy Win7-ben hogy a francba kell elérni, hogy a gép lássa a tv-t? XP alatt egy régebbi driverrel gond nélkül ki tudtam tenni a képet tv-re, de most a 190.62-es driverben egyszerűen nem aktív a tv észlelés kényszerítés.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#30157) RootRulez válasza dethroner (#30156) üzenetére


RootRulez
félisten

esetleg a windows+p billentyű kombináció?

═════════════════════════════════════════

(#30158) hasi86


hasi86
csendes tag

Üdv

Nem tudom ide tatrozik e a kérdésem, de mivel a videókártyára gyanakszom ezért leírom ide, remélem tudtok segíteni.
A videókártyám Ati Radeon HD 3450 512MB, a vezérlő most a 9.10-es, de a hozzá kapott catalyst-al se volt jó.Leírni nehézkes, hogy mi történik, inkább megmutatom. :)
Íme egy kép a gondomról:

Néhány fórumot már átnéztem mi lehet a gond, de az ott leírt dolgokat mind kipróbáltam(driver csere, hűtés jól működik, videókártyának "elvileg" nincs semmi gondja)és ezek ellenére még mindig nem működik rendesen. Más játékoknál ( Fallout 3, WoW) pedig szinte semmi gond.
Ha találkozott már valaki hasonló jelenséggel és tudja a megoldást akkor kérem írja le.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(ha nem ide való a hozzászólásom akkor törlöm is, de remélem tudtok segíteni)

(#30159) dethroner válasza RootRulez (#30157) üzenetére


dethroner
veterán

Sajna azokkal sem megy. Mintha nem lenne tv csatlakoztatva. Pedig régebbi driverrel xp alatt ment hibátlanul. Semmi más változtatás nem történt, csak oprendszer és driver csere.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#30160) Blaze71 válasza dethroner (#30156) üzenetére


Blaze71
őstag

Kiválasztod az nVidia vezérlőpulton a Set up multiple displays opciót. Ott a második pontban láthatod a megjelenítőd nevét és alatta azt, hogy "My display is not shown in the list", tehát nincs a listában. Ha ezt választod, akkor egy pici ablakban felajánlja a TV észlelés kényszerítést, csak be kell pipálni. :Y Jól eldugták, az biztos. :K ATI-nál is jobb egérgombos menübe került a klón mód. Keresgéltem is vagy fél órát. :W De lehet, hogy kettőt. :W

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30161) szakalistvan válasza hasi86 (#30158) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Esetleg ha csak ennél a játéknál csinálja akkor Uninstall:) és minden gondod megoldódik.Ez a játék amugy sem a kedvencem:)

(#30162) hasi86 válasza szakalistvan (#30161) üzenetére


hasi86
csendes tag

Igazából a Crysis-nál is ilyen a kép. Elvileg normálisan kéne működnie ezzel a kártyával ezeknél a játékoknál.
Amúgy valami jobb megoldás kéne az uninstall-nál, mert többek között emiatt a játék miatt vettem új gépet. :)
(amúgy az assassin's creed egy egész jó kis játék. :) )

(#30163) dethroner válasza Blaze71 (#30160) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, tudom ott kéne lennie, mert xp alatt működött is. Igaz, ott is csak valami régebbi, azt hiszem még valami 170-es driverrel, a 180-as már ott se. Most meg itt ez a legújabb 191-es, és cseszik menni. Megvan ott hogy nem látom a kijelzőmet, és kényszerítse, de halvány tehát nem aktív és nem is lehet aktívvá tenni :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#30164) szakalistvan válasza hasi86 (#30162) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Részlet egy HOC-s cikkből :
"Sapphire HD 3450 256 MB DDR2: a legkisebb zafír tulajdonképpen tetszett volna, ha az a nagyon "ha" nem lenne itt. De sajnos itt van, méghozzá elég markánsan. Történt ugyanis, hogy kb. a DX10-es tesztek felénél járva -- ami hozzávetőleges egy órányi terhelést jelent -- egyszerre csak összeesett a kép, csíkok jelentek meg a monitoron, és lefagyott minden. A borda tűzforró volt, a GPU hőmérséklete 100°C környékén járhatott. Gyorsan lekapcsoltuk a gépet, majd melléraktunk egy 120 mm-es Scythe ventilátort, melynek következtében akár több órás terhelés után sem melegedett fel a borda - olyan erős langyosnak volt nevezhető. Érdekes, talán tervezési baki. Egy biztos: vagy egy nagyon huzatos házikóba rakjuk, vagy fabrikáljunk rá egy halk ventilátort, különben megfőzzük őkegyelmét a saját levében - és higgyük el, nem lesz ínycsiklandó ebéd belőle. Nagyon sajnáljuk a dolgot, mivel árához képest jó teljesítményt nyújtott a kicsike"
Teljes cikk
Játékra tessék jobb videókártyát venni,tudom hogy válság van meg minden,de hidd el megéri :DDD

Mod: Most látom neked 512-es van,sorry,de a cikkből kiderül mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#30165) Blaze71 válasza dethroner (#30163) üzenetére


Blaze71
őstag

Nekem is a 190-es van fent és azt írja, hogy "Force televizion detect on startup". Előtte egy kis négyzet és azt kell bekattintani hozzá, majd aktívvá válik.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30166) dethroner válasza Blaze71 (#30165) üzenetére


dethroner
veterán

Értem én, de akkor se :((( Nvidia vezérlőpult, több megjelenítő beállítása, a megjelenítőm nem található a listában, hiányzó megjelenítő észlelés, és ott van szép halványan a tv észlelés kényszerítése. De ha meg gebedek, akkor se lesz aktív. Tudom hogy így működne, mert eddig számtalan filmet néztem ilyen módon, de ez most nem megy :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#30167) BTom1970


BTom1970
tag

Hello !

Van egy MSI 4870 kártyám + X-Fi XtremeGamer + Sony LCD HDReady TV-m.
Most sima 15 pólusú VGA -val megy a kép és hangkártyából audiokábellel a hang.

Vennék HDMI-t. Akkor ez egy kábellel megoldható? Össze kell kötni a gépen belül a X-Fi és a 4870 S/P DIF -jét?

HDMI-ben lehet 1360 X 768 -as a felbontás?
Vagy csak 1280*720?

Kösz : Tom

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#30168) katona.t


katona.t
tag

Helló

A napokban eddig atomstabil gépem váratlanul újraindult és azóta a Windows (XP 32bit) a gui betöltése közben (az ön személyes beállításai...) mindig újraindul. Másik partíción a Win7 is lefagy időnként. Futattam memtest86+ -ot (asszem ez a neve), meg VideoCard Stab. Testet. (órákig mentek) 3DMark05 is pipa. Sehol semmi hiba. A biosban vissza állítottam minden alapra (tuning) de így is csinálja. Win7-en nincs fent a videokari driver és tegnap pl. egész nap hiba mentesen neteztem. XP-t tettem újat, ez sikeres de videodrivert nem mertem még feltenni. Win7 telepítés közben "be rózsaszínült", tehát a "válasszak nyelvet" ablak megmaradt, de a háttér rózsaszín lett és kifagyott.
Találkozott már valaki hasonló hibával? Jól gyanítom, hogy a HD3650-esem trottyant be?
A hűtéssel minden OK, van vagy 4 coolre a házban. Még annyi, hogy épp a MSBootvist tettem fel és nyomtam a Trace next boot+drivers gombot, amikor nem rendesen indult újra, hanem huss... :O

Mit tanácsoltok? Ez garanciális probléma? Ha igen hogy bizonyítsam?

Köszi

(#30169) keratom


keratom
tag

Hello mindenki!

Adjatok nekem lécci pár ötletet hogyan tudnám meglesni a PCI-E bus frekvenciáját.
Az alaplapon 100MHz-re van állítva, de természetesen húzva van az FSB és nem tudom, hogy nem húzza-e vele együtt ezt is.
Nem szeretném ha tönkre menne a fájin videokártyám egy ilyen gixer miatt.

(#30170) fenergie84 válasza keratom (#30169) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem, ha húzod az FSB-t, akkor a PCI-e bus frekije nem fog változni a bios-os beállításhoz képest...

(#30171) Shono válasza keratom (#30169) üzenetére


Shono
aktív tag

Mivel PCI-E-ről írsz gondolom nem egy ős monstrum, így az FSB nem fogja befolyásolni a PCI-E frekvenciát. Egyébként ha a BIOS-ban beállítod, hogy 100 akkor az 100+/-1, szóval nyugi.

Réges-régen, utoljára asszem PI vagy PII gépemen láttam olyat, hogy az "egy FSB mindenek felett" mindent húzott. KB azóta a PCI/AGP/PCI-E külön van a CPU/RAM/BUS FSB-től

[ Szerkesztve ]

(#30172) fenergie84 válasza BTom1970 (#30167) üzenetére


fenergie84
addikt

Természetesen lehet 1360x768 HDMI-n keresztül is.
Nekem pl. a monitoromnak 1280x1024-re van állítva és a CCC-ben a másodlagos képernyő az LCD tv-m és ennek meg a fent említett felbontás.
Ha a vga driverral egyetemben felraktad a HDMI audio drivert, akkor automatikusan a VGA fogja szolgáltatni a hangot a tv-nek.
Én speciel ezt nem szoktam felrakni, mert a géphez kötött Genius 5.1 nem szól, ha ez az audio driver fent van...

(#30173) E.T.Bear


E.T.Bear
csendes tag

Mindenki azt gondolja, hogy a fenti két képen szereplő kábelek közűl az S-VIDEO anyával rendelkezőn is RGB csatlakozók vannak? Az ott nem RCA?
Ha igen, akkor mért a 3 dugó, tudtommal VGA-n nincs hang?

[ Szerkesztve ]

(#30174) hasi86 válasza szakalistvan (#30164) üzenetére


hasi86
csendes tag

Mondjuk az én kártyám terhelés alatt se melegszik nagyon, mondhatni "langyos" marad. Eddig a maximum hőmérséklete, kb. 2-3 órás játék után 58 fok volt.
Amúgy lefagyni még egyszer sem fagyott le, és ez a csíkozódás már rögtön a játék indításakor megjelent.
Mindegy.
Akkor szerinted egy 8500GT-vel talán jobb lenne? Mert a HOC-os tesztekből valami ilyesmire következtettem, de igazából megvallom őszintén, tök hülye vagyok hardverből. :)
És van egy 8500GT-m tartalékba. :)

(#30175) katt777 válasza hasi86 (#30158) üzenetére


katt777
félisten

Engedélyezd a geometria kérelmet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30176) hasi86 válasza katt777 (#30175) üzenetére


hasi86
csendes tag

Köszi a választ, de azt hogyan kell? :)
Ugyanis eléggé amatőr szinten vagyok :)

(#30177) negyedes


negyedes
addikt

Udv!

Tudna nekem valaki olyan vgat ajanlani aminek 3 kimenetje van?(HDMI, VGA, DVI) Marka erdekelne es tipusszam mert Romaniaban lesz megveve. Lehet Ati vagy NV is. Koszonom.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#30178) RootRulez válasza negyedes (#30177) üzenetére


RootRulez
félisten

Én 4850-est vettem, ami ilyen. Persze boltja válogatja, hogy hogy nevezik :K

═════════════════════════════════════════

(#30179) Qru válasza E.T.Bear (#30173) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De, a HD Radeonokon van integrált hangchip.

#nincsbennetarcsi

(#30180) E.T.Bear


E.T.Bear
csendes tag

Tényleg mindenki???

(#30181) katt777 válasza negyedes (#30177) üzenetére


katt777
félisten

VGA/S-Video/DVI van, ill. DVI-HDMI átalakító, vagy kisebb (pl. 4670) kártyákon HDMI/S-Video/DVI, vagy más kombó, de 5xxx széria alatt akkor is csak 2 megjelenítőt tudsz használni. Kapsz egyébként ATI kártyákhoz multi-kábelt is, amellyel S-Video-ról többféle megjelenítőre viheted ki a jelet (persze nem DVI v. HDMI v. VGA, arra külön csatik vannak, mint feljebb írtam). De miért nem nézed meg a gyártók oldalait? :F

hasi86: A fejlett/szakértő beállításoknál találod, a legtöbb játéknál ez helyreteszi ezt a megjelenítési hibát.

RootRulez: De megváltoztál! A bannolás tette? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30182) E.T.Bear


E.T.Bear
csendes tag

UP! Valaki?

(#30183) jeni


jeni
félisten

Szia
Melyik verziót érdemes megvenni a GAp kártáyk közül? Akkor is ha haldoklik a AGP front a hardverek közt.
A 3850 vagy 4670(?)a nagyobb számú vidi kártya még olcsóbb

(#30184) nevo válasza jeni (#30183) üzenetére


nevo
aktív tag

4670, ezzel jobban jársz

(#30185) jeni válasza jeni (#30183) üzenetére


jeni
félisten

a rendszerem:
Asus P4C800-E-deluxe
3 Ghz intel Nortwood
2 giga ram
420 w táp
egyelőre X800 MSI kari

(#30186) nevo válasza jeni (#30185) üzenetére


nevo
aktív tag

(#30187) jeni válasza nevo (#30184) üzenetére


jeni
félisten

(#30188) nevo válasza jeni (#30187) üzenetére


nevo
aktív tag

érdekes a nagyobb olcsóbb :F

(#30189) xrvman válasza nevo (#30188) üzenetére


xrvman
őstag

Tan most az eloallitasi koltsege olcsobb, vagy a keresekedok olcsobban juotttak hozza mint anno a 3850 hez

(#30190) nevo válasza xrvman (#30189) üzenetére


nevo
aktív tag

mindenesetre érdekes árpolitika, hogy 1k 10 forintba kerül, de 1/2k már 12 forintba :U

(#30191) xrvman válasza nevo (#30190) üzenetére


xrvman
őstag

most neztem meg a 3850 gyorsabban ketyego ramokkal van es a stream az ua

(#30192) nevo válasza xrvman (#30191) üzenetére


nevo
aktív tag

#30187 hozzászólásra mondtam hogy érdekes, hogy HD4650 1GB-os olcsóbb mint a HD4650 512MB-os (AGP DDR2-es mem)

Ezek szerint nem egyre gondoltunk :))

(#30193) E.T.Bear


E.T.Bear
csendes tag

Senki? :(

(#30194) syC


syC
addikt

SziasztoK!

Ismer valaki valami autómata vga tunningoló progit? Tehát gondolok itt arra, hogy gombnyomásra elkezdi tekerni az órajeleket, és közben párhuzamosan teszteli is.

Lustaság :U

(#30195) Jazz válasza syC (#30194) üzenetére


Jazz
veterán

AtiTool, vagy AtiTray Tools. Én máig a 0.26-os sima Ati Tools-ot használom CCC mellett. Csak tuningolni lehet vele, de arra tökéletes. (későbbi magasabba verziójú Tray Tools feleseleges is lenne, az már CCC helyettesítő)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#30196) syC válasza Jazz (#30195) üzenetére


syC
addikt

És ezzel GTX280at is tudod húzni?

mod: tud :K

[ Szerkesztve ]

(#30197) syC válasza syC (#30196) üzenetére


syC
addikt

Mégsem :D Bármire rákattintok, nem történik semmi. Pedig annó nekem valaki adott egy tök frankó tunningoló progit, de már sajnos nem emlékszem mi volt a neve. :(

(#30198) kriszbon válasza syC (#30197) üzenetére


kriszbon
őstag

Talán erre (GPUTool) gondoltál?

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#30199) syC válasza kriszbon (#30198) üzenetére


syC
addikt

:K :R

(#30200) Blaze71 válasza jeni (#30183) üzenetére


Blaze71
őstag

DDR2 memóriával ne vegyél VGA-t. Csak DDR3, vagy az újaknál DDR5. Pl egy 8500GT DDR2 sávszélessége 12 GB/sec és 3DMark2005-ben dob olyan 3-4000 pont között, a DDR3-mas 8500GT sávszélessége meg 22 GB/sec és 7-8000 pont. Nem mindegy, főleg ha árban alig van különbség.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.