Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29551) BlackHawk_


BlackHawk_
csendes tag

Sziasztok.
Nekem egy olyan gondom lenne hogy Amiota felraktam WIn7 re az Nvidia drivert, azota jöttek előt ezek a problémák. Szal: elkezdet fagyni minden 3D s játék meg feladat. Jó gondoltam sokmindenre software. uj windows régi uj driver. Semmi. uj vga t szereztem be , ugyanaz a gond. 3D lefagyás megint. Memoria testeket végeztem / HDD testeket végeztem semmi minden jó. Formáztam a vinyokat uj windows / driverek semmi. Ugyanaz. Valami tip ? KB ahogy elinditok egy 3D s játékot vagy 3D Markot akkor jön a fagyás 1mp és 1 perc között. Bebugosodik a kép elcsuszik minden stb stb. Most egy 8800 GTS van a gépbe, előtte amikor kezdődött egy 8600 GT volt. Valami tip úraim? Elöre is köszönöm. Én az alaplap vagy a procira tippelnék de lehet hogy semmi köze hozzá.

(#29552) MZsoltee válasza BlackHawk_ (#29551) üzenetére


MZsoltee
veterán

Milyen tápod van?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#29553) szasanyi


szasanyi
félisten

Erre valaki?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#29554) BlackHawk_ válasza MZsoltee (#29552) üzenetére


BlackHawk_
csendes tag

egy 500W os táp. de semmi extra nincs rákötve. 2 HDD - 1 DVD Iró meg alaplap + VGA
(Zsir új a táp)

[ Szerkesztve ]

(#29555) lsc válasza szasanyi (#29553) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt nézz szét .

Az élet kegyetlen .

(#29556) joi29 válasza szab0729 (#29537) üzenetére


joi29
őstag

(#29557) dokee78 válasza BlackHawk_ (#29554) üzenetére


dokee78
félisten

Hát igen.Ha a profilodon ki lenne írva a configod,sokkal jobban tudnának segíteni,elkerülvén a plussz kérdéseket.

(#29558) BlackHawk_ válasza dokee78 (#29557) üzenetére


BlackHawk_
csendes tag

AMD 4600+ , 2GB ram, 1x 1GB Kingmax , 2x 512 PQI. 800 as mind 3 róm, MSI k9neo-f,
MSI 8800 GTS 320

(#29559) mbencem


mbencem
tag

hY!

Ezek az alap időzítéseim ati toolban:ATi X1650pro AGP DDR-3 256MB

MEM_REFRESH_RATE: 0X0
MEM_TRCDW: 9
MEM_TRCDWA: 9
MEM_TRCDR: 12
MEM_TRCDRA: 12
MEM_TRRD: 7
MEM_TRC: 31
MEM_TNOPW: 0
MEM_TNOPR: 0
MEM_TR2W: 15
MEM_TR2R: 6
MEM_TW2R: 13
MEM_TCL: 13
MEM_TRP_WRA: 28
MEM_TRP_RDA: 23
MEM_TRP: 12
MEM_TRFC: 41
MEM_TCKE: 7

Mire lenne célszerű őket állítani?Előre is köszönöm

(#29560) dokee78 válasza BlackHawk_ (#29558) üzenetére


dokee78
félisten

Mostanság elég sok 320-640-es GTS halálozik el.

A géped az "adataid/cuccok-hoz írd ki,hogy ha legközelebb bajod lessz,akkor nem kérdezik,csak elolvassák ott.".

[ Szerkesztve ]

(#29561) Qru válasza mbencem (#29559) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább ne piszkáld az időzítéseket, mert a végén még a win se fog bejönni. Ha már tuningolsz, akkor inkább a memória órajelét emeld meg, sokkal többet hoz.

#nincsbennetarcsi

(#29562) BlackHawk_ válasza dokee78 (#29560) üzenetére


BlackHawk_
csendes tag

de irtam aztis hogy 8600 al volt gond előtte. ez a VGA nemvolt használatba kb 1.5 évig:D (8800 as) szal a vga kizárva. :D mer 3 VGA val probáltam ki és mind 3 rossz lenne?:D 8600 GT , X1950 Pro , 8800 GTS:D nekem ez full X-File hogy nemtudom mi a gond. Ramokat kiszürtem. minegyiket egyesével kis kiprobáltam mind a 4 slotba :D akkoris , vinyokat is kiprobáltam 1 esével uj win stb. ottis:D tehát nálam total x-akkták van :D az igazság oda át van _:D:D

(#29563) slayerenkala


slayerenkala
tag

Üdv!
Lenne nekem egy 4870-es kártyám, amihez frissen felraktam a ccc 9.9-et.
Amíg nem oldom ki azt a lakatot és nem kezdem el engedélyezni az overdrive-ot addig ok,
de azután ha engedélyezve van az overlock akkor asztal frissitésnél, vagy ha megnyitok egy ablakot(böngésző,intéző, akármi) akkor ugrik egyet hirtelen a kép.
Olvastam hogy sokan panaszkodnak a 9.9-re ezért felraktam 9.8-at és ott is ugyanez a hiba..

(#29564) MZsoltee válasza BlackHawk_ (#29554) üzenetére


MZsoltee
veterán

Milyen 500W-os táp sztem az lesz a ludas valami noname lesz és 200-250W is kinyírja vagy instabiilá teszi.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#29565) szasanyi válasza lsc (#29555) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, de már néztem... nincs olyan. Az sem biztos, hogy van, lehet forrasztanom kell 2-ből egyet ahhoz, hogy mind2 végére megfelelő csati kerüljön. Azért érdekes, mert a Sapphire új hűtésén (nem Vapor-X hanem normál, aminek a venti körüli része egy krómcsíkkal van "díszítve") kéteres venti van, és a feszültség módosításával szabályoz. Én még nem találkoztam ilyennel, de a lényege, hogy a régi, pici és kéteres csati van a vezeték végén, ami a VGA-ra dugható. Na, az egyik végén olyan, a másikon meg 3 tűs " apa"kellene, hogy legyen.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#29566) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Erre valaki?

Üdv. H

(#29567) dekelea


dekelea
tag

Hali! SAPPHIRE ATI RADEON HD3450-hez milyen programok kellenek?Gondolom a catalyst c.c, de annak melyik verziója?Illetve a hydravision kell mellé vagy nem?THX

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#29568) Qru válasza dekelea (#29567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég a legfrissebb Catalyst hozzá, abban benne van minden ami kell.

#nincsbennetarcsi

(#29569) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Nagy dilemma előtt állok :DDD

Alaplap + Cpu-t cseréljek vagy a Radeon-om mellé hegesszek be egy GeForce-ot fizikázni...
nagyon idegesít hogy az NV miatt a physix-es game-ek jó szarúl mennek :)
szerintem olcsóbban jönnék ki ha mondjuk egy 8400 vagy egy 8600 ot vennék, illetve jobban is gyorsulna mintha 4magosítanám a rendszert....

A kérdés a következő: 4830@4850 mellé mekkora NV kari kéne hogy 1650*1080 ba ne legyen gond a fizikával?

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29570) Blaze71 válasza sagit (#29569) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha csak PhysX miatt kell, akkor bármelyik 8xxx megteszi, mert nem grafikát fog számolni, hanem fizikát. Abban meg nincs különbség. Azt hiszem, hogy a 8400GS a legkisebb desktop kártya.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#29571) sagit válasza Blaze71 (#29570) üzenetére


sagit
addikt

csak az miatt kel, mert így ha az is be van kapcsolva, akkro kifekszik a proci... tehát akkor 8400 gs? az jó olcsó is ráadásul ;]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29572) Juhiiiii


Juhiiiii
csendes tag

Szevasztok,

Lenne gy kis problémám, remélem hogy tudtok segiteni.
Egy s478-as Intel Pentium 4 3.00GHz-es processzorom van (800 fsb, 1mb cache) és egy Ati radeon 9800 pro-val használtam (128mb ddr agp). Mivel leginkább játékokra használom a gépet, ezért úgy döntöttem, hogy vásárolok egy új videókártyát, amivel talán kicsit jobb játékélményt érhetek el. Végül egy Sapphire radeon x1650re esett a választásom (256mb ddr2 agp), de most ahogy próbálgattam, az tünt fel hogy nincs annyi fps-em a játékokban, mint a régi videókártyámmal, pedig elvileg ennek vernie kéne a régi 9800 pro-mat.
Segitségeteket előre is köszönöm, akár privátban is.

[ Szerkesztve ]

(#29573) Lakers válasza Juhiiiii (#29572) üzenetére


Lakers
tag

a 9800 pro szerintem jobb mint az x1650 (amiről nem tudom, hogy XT-e, ha az akkor tényleg illene elvernie a 9800-at szerintem)

DE
Memória sávszéleség 9800 pro-nál 256 bit, míg az 1650-nél csak a fele 128 bit ami valami olyasmit jelent, hogy 128 bitnél kevesebb az "adatforgalom" - ezért van az hogy a 256 bites alapú régi vga kártyák még képesek gyors fps-t előállítani :) (jó példa néhány logout-os teszt)
Az ördög a részletekben van ;]

Játékok a beállításoknél sokszor felmérik a grafikus teljesítményt, és automatán beállítják a megfelelő szintre magukat. ( én ezt vettem észre néhánynál)

(#29574) Juhiiiii válasza Lakers (#29573) üzenetére


Juhiiiii
csendes tag

Ha jól emlékszem akkor a 9800 pro is 128 bites

(#29575) Lakers válasza Juhiiiii (#29574) üzenetére


Lakers
tag

http://ati.amd.com/products/radeon9800/radeon9800pro/specs.html Features részben ott van a 256 mindegyik

Nem lehet, hogy magasabb felbontásban használod a képernyőt? esetleg több grafikai beállítást használsz?
Esetleg egy 9.9-es Catalys segíthet rajta.

[ Szerkesztve ]

(#29576) Juhiiiii válasza Lakers (#29575) üzenetére


Juhiiiii
csendes tag

A felbontással és a grafikai beállitásokkal biztos nincs gond.
A drivert meg a hivatalos honlapról szedtem, tehát annak is jónak kéne lennie

(#29577) FNZ


FNZ
őstag

hali!

kinéztem egy ati 4770-es kártyát. néztem 2 gyártót :
Asus 4770 / HTDI / 512MD5
Sapphire 4770 512MB DDR5 LITE

nézegettem de csak a nevében van eltérés. vagy egy picit másban is eltérnek egymástól a különböző gyártók?

(#29578) zolynet válasza FNZ (#29577) üzenetére


zolynet
addikt

különböző hatásfokú hűtőket tesznek rá
mindenképp újat akarsz venni, mert ennyiért már garis 4850-et is kapsz

Life is too short to stay stock!

(#29579) Lakers válasza FNZ (#29577) üzenetére


Lakers
tag

így van, ahogy zolynet is mondja hűtésben térnek el. Szerintem a Sapphire-nek jobb a hűtése, így képek alapján :D.

Túl sok fps közötti különbség nincs a 4850 és 4770 között, természetesen a 8-as model időként egy kicsit ráver a 7-esre de az elhanyagolható. Persze játék függő, és directx, a 4770-nek kevesebb a fogyasztása... új tech

(#29580) RootRulez


RootRulez
félisten

Egy 4850-nek mennyi a reális pontja 3Dmark06-al az én konfigomban?
11907 pontot kapott.
Korábban volt benne egy HD3870-es az 800 ponttal kapott kevesebbet :11107 pontot

Tudom, ti se ezzel játszatok, de én minden újonnan szerzett videókarit alávetek egy tesztsorozatnak és lementem a dolgokat és ez valahogy szemet szúrt...

Gondolom játékokban már nagyobb lesz a különbség :K

═════════════════════════════════════════

(#29581) slayerenkala


slayerenkala
tag

Írtam az előbb hogy ha ccc-ben engedélyeztem a túlhajtást, akkor ugrál a képernyő ha megnyitok valamit vagy frissítek, felraktam egy újabb ATT-t és ott tuningolom és semmi gond, de viszont nem nagyon tudtam optimalizálni, maradnék a cccnél...Nem tudja valaki hogy ott mi lehet a gond?

(#29582) slayerenkala válasza slayerenkala (#29581) üzenetére


slayerenkala
tag

Na azóta történt egy észrevétel, amikor engedélyezem a túlhajtást ccc-ben a 2d-s órajelek
160/250-re változik a megszokott 200/500 helyett ami akkor van mikor ugyebár nincs bepipálva...Talán ez okozhatja? Meg mivel ATT-ben stabil 2d-s órajelek voltak azért nem ugrált tán...

(#29583) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok, kisebb gondjaim adódtak...

Van egy alaplapom Biostar TA790GX A3+ 5.x alaplapom. CrossFire képes a kicsike...
A két PCI-e foglalat közül az alsó a master a felső a slave. Eddig mindig alul (master) voltak benne a karik, de most hogy dualslotos karit vettem gondoltam, beleteszem a felső foglalatba, had legyen alatta több hely a levegőnek (legalul a PCI foglalatban van egy tv tuner kártya).

Így is tettem, de a slave foglalatban nem akar képet adni a kari :( Venti felpörög, de semmi egyéb, bele tettem az alsóba, bekapcs, egyből postolt a gép :K

Akkor ha egy videokarit teszek bele, azt csak a masterbe, azaz az alsóba tehetem, vagy nem állítottam esetleg át valamit a BIOS-ban?

Úgy tudtam, hogy mindkettőbe mehet egyenként egy kari is, csak a másikba be kell tenni azt a vak PCI-E izét, amivel az egy kártya 16x-osan pereg :K

Mindenképp jobb helyen lenne a felesőben a kari :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#29584) kriszbon válasza RootRulez (#29580) üzenetére


kriszbon
őstag

(Tuningosak) (Alap) nézz körül biztos van hasonló konfig (az emyém is ott van a tuningosok között, csak álnéven) :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#29585) RootRulez válasza RootRulez (#29583) üzenetére


RootRulez
félisten

UP

A sztotiból kifelejtettem, hogy kép nélkül is betölt a windows, csak épp nem látom, tehát mikor bejelentkezik, dallam megy...

═════════════════════════════════════════

(#29586) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok, ide is bemásolom a problémámat,hátha tudtok segíteni:

Ha tudna valaki segíteni...

A tényállás a következő: adott egy Gigabyte 295 GTX. Haveromnál két lapban (egyik X48-as) sem ment (a hardvere tuti megfelelő, mert most vett egy másik gyártótól ugyanilyen kártyát, és az gond nélkül mükszik), illetve nálam sem megy (nekem 965-ös lapom van, E6300-zal, de ettől elvileg sztem mennie kéne; a tápra nagyon figyeltem - Corsair 650TX). Vagyis felpörög (zöld led világít, tehát a táp rendben van), viszont ott megáll a boot folyamat, mikor a bios venné át az irányítást. Tehát minden rendben elvileg, de már a bootképernyő nem jön be.

CMOS Clear megvolt, kivettem-betettem, de semmi. A poén pedig az, hogy elvittem a boltba, ahol lett véve, és a srác soron kívül bepróbálta nekem egy gépbe, és ott simán elindult (a saját szememmel láttam), és elkezdett bootolni...

Találkozott már valaki hasonlóval? Segítsetek légyszi,mert már tanácstalan vagyok... :O

(#29587) joi29 válasza RootRulez (#29583) üzenetére


joi29
őstag

-Keresd meg a bios-ban a következő menüt:
Chipset / Primary Video Controller
Ezzel az opcióval kitudod választani hogy melyik legyen az elsődleges
videó vezérlő.

PCI-GFX0-GPP-IGFX (Default) /
GFX0-GPP-IGFX-PCI /
GPP-GFX0-IGFX-PCI /
IGFX-GFX0-GPP-PCI

GFX0 - külső ("diszkrét") vga "master" 16x pci-ex,
GPP - pci 4x vga vagy CF másodlagos 16x pci-ex aljzat,
IGFX - alaplapi vga,
PCI - pci kártya.

-Elméletileg a sorrenden végig fut a lap (bios) és amelyiket érzékeli azon
ad képet, de lehet hogy nálad fontos a sorrend is. :)

[ Szerkesztve ]

(#29588) szab0729 válasza joi29 (#29556) üzenetére


szab0729
tag

Hupsz :B , pedig hidd el használtam a googlet rendesen a témában, de ezt nem találtam meg.., köszi! :R

(#29589) joi29 válasza Juhiiiii (#29576) üzenetére


joi29
őstag

-A DDR2-es nem Pro x1650-nél bizony erősebb a 9800pro.

szab0729 :)

(#29590) choosen


choosen
tag

sziasztok!

lenne egy kérdésem,egy ati 4890-hez milyen proci kell 1280x1024-ben,hogy ne legyen proci limites a játék?

Gyula

(#29591) RootRulez válasza joi29 (#29587) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi megtaláltam a menüt, még egy kérdés és elkezdem a matatást is...

Van azt alaplaphoz, egy PCI-E foglalatba való kis bisz-basz, azt tegyem, be most is?
Ha jól tudom arra szolgál, hogy ha single kard megy a gépben, akkor 16x oson menjen a slot, ne 8xoson :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#29592) szab0729 válasza joi29 (#29556) üzenetére


szab0729
tag

Még csak 1 kérdés, a flasht ugyanígy csináltam, ahogy ő leírta - sőt az ehhez a GTX 260-hoz létező mindkét BIOSt kipróbáltam(az 1ik sehol nem volt fent ezért elküldettem 1 külföldi gyerekkel e-mailben :) ) - 1 különbséggel:

Mindenképp PCI-s kari kell a flash-hez? Én 1 HD4850-el csináltam, de úgy tűnt hibátlanul felismerte a GTX-et mellette és le is futtatta a folyamatot.
És ha igen, akkor Miért?

[ Szerkesztve ]

(#29593) dokee78 válasza mandras81 (#29586) üzenetére


dokee78
félisten

Ettől mennie kéne,de a proci fos ahhoz a kártyához.
Ku**a kevés lesz neki az alapproci:)

Mindkét tápcsatlakozó be van dugva a kártyába?

[ Szerkesztve ]

(#29594) MZsoltee válasza choosen (#29590) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ilyen proci nem nagyon van manapság. A 4890et 1680*1050re és annál magasabb felbontásokra találták ki. Vegyél egy normális monitort ha játszani szeretnél vele 22-23"-osat.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#29595) RootRulez válasza joi29 (#29587) üzenetére


RootRulez
félisten

Nah beállítottat, mogy a GPP legyen az első a listában, viszont akkor sem akart képet adni :( kiszedtem belőle ezt:

Most ad képet, nagynehezen felismertettem a windows-zal is, így már van AERO is.

Viszon csak 8xosan megy a PCI-E épp a korábban kiszedett alkatrész hiánya miatt :F

═════════════════════════════════════════

(#29596) mandras81 válasza dokee78 (#29593) üzenetére


mandras81
senior tag

3 gigán megy a proci, úgyhogy annyira nem lesz kevés, de ez most nem lényeges.

Igen, mindkét tápcsati rá van dugva, és a zöld led világít (tehát a tápellátás megfelelő).

De, hogy mi a picsa baja lehet?! Még le sem garizzák, mert a boltban meg ment...

(#29597) C64


C64
őstag

hali, melyik alegkisebb fogyasztású, de még ütősnek mondható vga. nem kell, hogy erős legyen csak teljesítményben a legjobb a fogyasztásában a legalacsonyabb arányosításban.

üdv

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#29598) dokee78 válasza mandras81 (#29596) üzenetére


dokee78
félisten

Más ötletem nincs,de hidd el 3GHz-en is kevés neki.

(#29599) RootRulez válasza C64 (#29597) üzenetére


RootRulez
félisten

4650/70 elég erősek és a fogyasztásuk sem túl magas :K

═════════════════════════════════════════

(#29600) C64 válasza RootRulez (#29599) üzenetére


C64
őstag

húúú ATi.... ááá, köszi, de nekem a pure video és a cuda elengedhetetlen... szal only nvidia :DDD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.