Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) jakewyler


jakewyler
senior tag

hali,
Ma vettem egy új gépet én állítottam össze, első indításnál bejött a bios, abba semmi nem állítottam, és azóta ezt írja " cpu unknow detecred, cpu fan error..." De indításnál kiírja, hogy e8200 cpu és a cpu ventije is forog...
A lap: asus p5k pro

köszi a segítséget

(#6952) szabozeee


szabozeee
aktív tag

Hi! Havernak van egy régi gépe, és nincs meg hozzá az alaplapi driver, honnan tudom leszedni?

MSI 845E MAX

amit találtam driver az mind 2,5 mb, gondolom ez nem az egész driver hozzá?

Előre is köszi a segítséget..

Hala Madrid :)

(#6953) Thrawn válasza jakewyler (#6951) üzenetére


Thrawn
félisten

Frissítettél BIOS-t? Ha nem akkor itt az ideje.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6954) BPFeri válasza szabozeee (#6952) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia !

Chipset, Lan, Audio driverek ! :R

Üdv, F.

....

(#6955) szabozeee válasza BPFeri (#6954) üzenetére


szabozeee
aktív tag

:R
Azt nerm tudom jól csináltam-e de 3 db ugyanolyan nevű és kiterjesztésű file-t szedett le, és még a méretük is ugyanakkora..
DriverupdaterPro.exe?? ez mi a rák?? ez lenne a driver??

Hala Madrid :)

(#6956) 5teve válasza jakewyler (#6951) üzenetére


5teve
senior tag

jaja, biosfrisítés.
a cpu fan errortól meg úgy szabadulsz meg, hogy letiltod biosba a cpu venti fordulatszámának figyelését.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#6957) Picco válasza szabozeee (#6955) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

ez valami driverkereso, en leszednem, elmeletileg nem virusos.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6958) Pukkancs


Pukkancs
tag

Üdv, van egy gondom az új alaplappal, kivettem a régit, az újat beraktam, bekábeleztem, meg minden, ahogy a papírja írta, és amikor bekapcsolom, bootolásnál lefagy. Egy giga ep35 ds3-mas lapról van szó, vele együtt a processzor is cserélve lett egy e8200-asra, minden más használt benne (a vinyón a régi lap driverei vannak meg hasonlók).
Hol hibázhattam? Rosszul kötöttem be? vagy a vinyó tartalmával van a gond?
A segítségetekért előre is köszi !

(#6959) jakewyler


jakewyler
senior tag

Köszönöm a válaszokat, de egy nagyob hibával küzdök már3 órája lassan...
Történt,csinált cmos restartot, táp kikapcsolás, elem ki átrakni a másik ágra, 10 perc várás, vissza, és azóta semmi kép...
A lapon a zöld led villog, gép nem indítható...
Segítsetek

(#6960) Neoteric válasza Pukkancs (#6958) üzenetére


Neoteric
addikt

hát új gépnél nem árt ha sikált vinyó van neki startnál bekötve.

próbáldmeg formázás után.

PSN: ne0teric_sAN

(#6961) #41133696


#41133696
törölt tag

(#6962) Picco válasza jakewyler (#6959) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

Történt,csinált cmos restartot, táp kikapcsolás, elem ki átrakni a másik ágra, -ez mit is jelentene?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6963) Picco válasza #41133696 (#6961) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

nem akarom elvenni a kedved, nekem volt olyan billentyuzetem de nem jo :(
rovid ido utan szar lesz a gombjait nyomkodni :(

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6964) jakewyler válasza Picco (#6962) üzenetére


jakewyler
senior tag

Köszi, ötlet, tanács?

(#6965) #41133696 válasza Picco (#6963) üzenetére


#41133696
törölt tag

A családi gépen G15 Gaming Keyboard van, nos hát az tényleg nagyon kényelmes, de az én számítógépasztalomon kevesebb a hely sokkal.

(#6966) dokee78


dokee78
félisten

A Gigabyte EP35 alaplapnak nem gyengébb a hütése,mint sok más alaplap hőcsöves hütése?

pl.:
Abit IP35 pro
Asus p5k
stb.

(#6967) Pukkancs válasza Neoteric (#6960) üzenetére


Pukkancs
tag

Köszi, lehet ezt fogom csinálni, mert szinte minden ötletböl kifogytam, hogy ezt hogyan kéne csinálni.

(#6968) Detox!


Detox!
senior tag

Sziasztok ismét.

Röviden a helyzet:

Pár napja vettem egy XFX 8800GS-t, és belepattintottam az MSI K9VGM-V lapomba. Azonban a VGA sehogysem ad jelet, nem kapcsolja be a moncsit. Letiltott int. VGA-val sem megy. A VGA egyébként más lapban hibátlan,, és ebben is pörög a ventije stb. de jelet azt nem ad. (A tápom egy 350W FSP,, 1vinyóval meg egy Brisbane X2-vel)

Már csak BIOS update maradt mint lehetőség (gyári 1.0-s van rajta).
Még sosem csináltam ilyesmit és nem is tudom hogy kezdjek neki. DE az MSI honlapján találtam egy ilyen funkciót. Lehetséges hogy ezzel egyszerűen ("varázsló" szerűen), és win alól megoldható az update?

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#6969) viktor82 válasza Detox! (#6968) üzenetére


viktor82
őstag

Igen lehet egyszerűen frissiteni a biost,de kell hozzá floppy és szűz xp-re érdemes nehogy bekavarjon valami,de tölsd le a live update-t azzal gyorsabb mint az online-val!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#6970) futár


futár
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Szeretnék egy kis segítséget kérni, megoldást találni a problémámra.
Adott egy konfig:
MSI - K9N6SGM-V
AMD LE-1150 Box
1GB DDR2 667MHz Buffalo
SATAII HDD
DVD-RW

Ezeket azért nem részletezem, mert a problémához vélhetően az első 3 hardvernek lehet csak köze.
Összeállítottam a konfigot, bekapcsoláskor indul a proci ventije, valamint elsődleges jelet kap a monitor.
Kis idő után azonban a monitor nem lép tovább, és nem jutok el a BIOS-ig sem.
Hardver cserék, mindent kicseréltem, változatlanul ugyanez a probléma.
Ezzel kapcsolatban várnék segítséget.

:C

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#6971) tomta válasza futár (#6970) üzenetére


tomta
tag

Én az Inegrált vga-ra gyanakszok !

Az alaplapból kiindúlva gondolom INTegrált VGA-t asználsz.?
Az alaplap semilyen hibajelzést nem ad (sipolás formályában) ?

1 hosszú+2 rövid hangjelzés: Hiba a videókártyában

Én első körben ilyen jellegű hibánál:
- tápegységgel próbálkozom
- Bios reset
- vga csere

(#6972) futár válasza tomta (#6971) üzenetére


futár
aktív tag

megnéztem külön VGA-val is, de semmi!
:C

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#6973) Benhill


Benhill
senior tag

Tiszteletem a hölgyeknek!

viktor82 kolléga a következőt írta:

"Igen kezeli a két kártyát ,de csakis ati-t mivel crossfire-s a lap nem sli-s!Ha két nvidia karit akarsz akkor nforce alaplapot kell vvásárolnod!"

MSI P35 platinum -ról van szó. Az érdekelne hogy ez most kezeli az sli-t vagy nem?

(#6974) futár


futár
aktív tag

Más ötlet esetleg?
:C

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#6975) Picco válasza Benhill (#6973) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

Google a baratod.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6976) Picco válasza futár (#6974) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

nyomj egy cmos clear-t, ha utana is semmi akkor talan nem kompatibilis a ramoddal, vagy regi rajta a bios es nem ismeri fel a procid.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6977) jakewyler


jakewyler
senior tag

Ismét összefoglalom a hibám...
Gépet bekapcsolom, alaplapon a led nem villog, normálisan világít, nem sípol, gép bekapcsol, összes venti megy, de KÉP NINCS :(
Megpróbáltam már három táppal mindél ez a szitu...(trust, chieftec 400w, chieftec 450w)
Megpróbáltam már úgy is, hogy minden levan húzva a lapról , és úgy is, hogy minden rá van dugva, de semmi változás...
Két monitoron is néztem, egyiknél sincs kép...
És egy érdekesség, hogy amikor egyszer ment a gép képpel, akkor általában 15 másodperc múlva kikapcsolta magát, és most meg 10 perc után se kapcsolja ki magát...És a billentyűzet se működik( 2 billel próbáltam)

Várom ötleteket, én már teljesen kifogytam...( asztalon is összeraktam már, úgy is szar azaz nincs kép)

(#6978) futár válasza Picco (#6976) üzenetére


futár
aktív tag

Erre gondoltam én is, nulláztam a BIOS-t, de semmi!
Ha a BIOS régi, azzal mit lehet csinálni?
Mivel nem látom a monitoron a dolgokat.
Egyébként az MSI oldalán szerepel a CPU supportban a
processzor ennél a lapnál is.
:D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#6979) Picco válasza futár (#6978) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

igen szerepel de ahhoz gondolom bios-t kell frissiteni.
szerezz egy kolcson procit ami tuti megy a lapodba, toltsd le a legujabb BIOS-t es flasheld meg a lapot.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6980) Picco válasza jakewyler (#6977) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog (1)

birom h a kerdesekre nem valaszolsz amit feltettem csak fujod a magadet, te ilyen magadbabeszelos srac vagy szerintem :U

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6981) Mans20


Mans20
addikt

helosztok

Bemásolom ide is amit a ramos topikba,mondták hogy itt is kérdezhetek.

Feljöttem a másik gépről,mert már kékhalált halt a másik :stop:C000021a helyrehozhatatlan rendszerhiba,a rendszerfolyamat váratlanúl félbeszakadt állapot C0X000000005 C0X00000000
C0X00000000 a rendszewr leállt. utana még bebootolt rendesen de kiírta hogy a rendszer leáll 30 másodperc múlva.

A biosba az advanced/jumperfree configurationba az AI overclock tunerbe találtam
a ramos voltaget ,standardról manualba raktam és ott van hogy DDR reference voltage
ami Auto n van. meg lehet választani 2.55V 2.65V 2.75V 2.85V. Az hogy mennyit ad autómatikusan azt nemtudom,de a hardver monitornál láttam hogy mozognak a Voltok
lehet megkéne néznem megint.

Szóval mindig újraíndúl a gép és mondta valaki hogy biztos a ram miadt van és adjak 0.1V ot
neki.Én azt találtam a biosba amit fentebb van írva. eddig 2x512 piros nyákos kétsoros kingmax volt benne ,most raktam hozzá még 2x512 t csak az egysoros és kék nyákos.
Lehet hogy 1 gigásat kellett volna venni és eladni a másik két pirosat,és venni még 1 gigát.

(#6982) jakewyler válasza Picco (#6980) üzenetére


jakewyler
senior tag

Figy, láttam kérdéses, de nem értem mire gondolsz az alatt?! nem egy gépet összeraktam már, szal tudok egy jumpert 1-2-ből, 2-3-ra áthelyezni, valamint elemet kivenni és behelyezni...

(#6983) futár válasza Picco (#6979) üzenetére


futár
aktív tag

Köszönöm,
Ezt megpróbálom!
:C

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#6984) Sish


Sish
tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem véleményt mondani erről az alaplapról?
-Gigabyte GA-P35C-DS3R DDR3/DDR2
Szerintetek megéri ilyet venni vagy esetleg tudnátok jobbat ajánlani max 23k-ig? :)
Válaszokat előre is köszönöm:)

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#6985) hahajdu


hahajdu
aktív tag

sziasztok!
láma kérdés jön (csak erős idegzetűeknek):

Mi múlik az alaplapon azon kívül hogy milyen eszközöket támogat (ram , pcie16, sata, stb.)?
csak azért, mert alaplap csere előtt állok és 9000 forint-tól 16000 forintig nézegetek alaplapokat de nem tudom mivel nyújt többet egy drágább alaplap ha ugyanazokat a dolgokat támogatja.

:F

hunpad.com

(#6986) Thrawn válasza hahajdu (#6985) üzenetére


Thrawn
félisten

Felszereltség, jobb (korszerűbb) chipset, tuning stb.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6987) Neoteric válasza Sish (#6984) üzenetére


Neoteric
addikt

23 ér aza legjobb :)

PSN: ne0teric_sAN

(#6988) hahajdu válasza Thrawn (#6986) üzenetére


hahajdu
aktív tag

és a chipset-en mi múlik?

:magátelásós smile: :B

[ Szerkesztve ]

hunpad.com

(#6989) Mans20 válasza Sish (#6984) üzenetére


Mans20
addikt

Szerintem vedd meg,a topikjában elég sokan istenítik,énis ilyet akartam csak nem jött össze.

(#6990) Thrawn válasza hahajdu (#6988) üzenetére


Thrawn
félisten

A chipset az alaplap "lelke", tőle függ a legfontosabb funkciók megléte vagy hiánya. Pl támogathat PCI-E-t de van amelyik csak AGP-t tud, ismerheti már a SATA szabványt de van amelyik csak PATA-t tud stb.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6991) hahajdu válasza Thrawn (#6990) üzenetére


hahajdu
aktív tag

igen ezeket én is tudom, de az olcsó alaplapok ugyanúgy támogatnak pcie-t, sata-t mint a 30 ezer forintal drágábbak.. akkor hol a különbség? :F

hunpad.com

(#6992) Attix82


Attix82
őstag

Egy gyors kerdesem lenne.

Giga P35-DS4 vagy DQ6

Vagy Giga X38-XXX ???

Elvarasom: 500fsb mellett tudja hajtani a ramokat 1200Mhzen aszinkron modba...sajna a P5Bm erre nem kepes..

Valaszt elore is koszi.

(#6993) Thrawn válasza hahajdu (#6991) üzenetére


Thrawn
félisten

A kérdés, hogy mennyit :)
Vannak extrákkal (pl WiFi-vel) felszerelt lapok is amik megnyomják az árat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6994) Attix82 válasza Attix82 (#6992) üzenetére


Attix82
őstag

Kicsit atkutatva a forumot nem erdemes x38at venni, P35 Gigaba meg a DS4 is tokeletesen megfelel.....de varom a tapassztalatokat.

(#6995) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.erdemes most alaplapot venni vagy meg varjak?en gondoltam Giga P35 DS4-re vagy szintugy Giga X38 DS5-re.vagy semmi ertelme a PCI 2.0-as vga-nak a PCI 2.0-as lap? :F mekkora a javulas?vagy semmi? :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#6996) Gorneck válasza PPSH (#6995) üzenetére


Gorneck
titán

Sok javulásra ne számíts...legfőképp tuningnál jön elő a P35 ereje...

Gorneck#1239

(#6997) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali.

Pci-e x16os slotban mennek a pci-e x4-es karik? Mondjuk egy raid vezérlő? Hm?
Köszi

Mondjuk holnap kiderül... :K

Mezőhegyes

(#6998) Thrawn válasza Ottoka (#6997) üzenetére


Thrawn
félisten

Mennek :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6999) sby75


sby75
tag

A problémám a következő:
A gépem kb a 10-dik bekapcsolás után végre elindítja a monitort de azt mondja hogy nincs billentyű és megáll. A biosba nem tudok belépni billentyű nélkül. Szinte mindent kicseréltem már de semmi változás. Az alaplap kb 1 évet állt, előtte nem volt vele semmi probléma.

Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

(#7000) Dufresne válasza sby75 (#6999) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem könnyen lehet hogy beszáradt pár kondin a lapon az állás miatt. Nemtudom ezeket mennyire lehet vagy érdemes cserélni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.