Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) #96302336


#96302336
törölt tag

Ismét egy szösszenet.

(#752) #96302336 válasza Ndruu (#749) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez is egy hasonló rövidítéses hozzászólás. Őrület, hogy szinte percenként bele lehet futni hasonlókba.

Nekem is van némi problémám a helyesírással, de legtöbbször átolvasom, amit írok, és javítgatom.

(#753) Ndruu válasza #96302336 (#752) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az ilyeneket vissza kellene küldeni általános iskolába (hacsak nem járnak még mindig oda).:U
Bár néhány ember nevében benne van a születési éve, abból következtetni lehet arra, hogy mit tanult meg, vagy mikor "hiányzott" az iskolából.

Harrrr!!!!

(#754) Kazimír válasza Ndruu (#749) üzenetére


Kazimír
őstag

Nagyon igaz. Sajnos. :((
Ami viszont még jobban elszomorít, hogy ezt már a barátaimtól is látom MSN-en. :(((
Nem tudom hogyan szóljak rájuk, hogy ne legyen sértődés..
Valaki tud ötletet adni ehhez?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#755) Ndruu válasza Kazimír (#754) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

MSN-en? Ha valódi barát, akkor meg kell, hogy értse, hogy mit akarsz vele/velük megértetni.
Ha csak haverok, akkor akár viccesen is lehet velük közölni, hogy hagyják abba a bunkó, alpári írásmódot és írjanak normálisan. Beléjük lehet verni, de én nem szoktam erőltetni.
Én azt javaslom, ne erőltesd, túl sok jó nem származhat belőle. Maximum haveri szinten lehet vele szórakozni, hogy milyen "poén" helyesen írni... :)

Bevallom őszintén MSN-en én nem írok mondat elejére nagybetűt, mondatvégi írásjelként legtöbbször ...-ot használok, mert nem ritkán írok teljes mondatot, a ...-tal pedig jelzem, hogy a gondolatmenetem folytatódik (majd valamikor).
Helyesen írok, vesszőket teszek, "j"-t és "ly"-t legtöbbször helyesen írom le (nyelvtanból 4-es, 5-ös voltam).

Ez az MSN egy teljesen más világ. Ezzel még nincs is semmi baj. Akkor kezdődnek a bajok, amikor az emberek keverni kezdik a kettőt.

Harrrr!!!!

(#756) #96302336 válasza Ndruu (#755) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az MSN-en engem legjobban az zavar, hogy vannak, akik mániákusan gyűjtik a szmájlikat, és néha kész képrejtvény, hogy mit is akart írni az illető. Jó dolog a szmájli, de sokszor túlásokba esnek az emberek.

(#757) Kazimír válasza Ndruu (#755) üzenetére


Kazimír
őstag

Igazi barátokról van szó, nem haverokról.
Én helyesen írok (ill. törekszem rá), de ők a rövidítésekkel mindig megelőznek, és már régen másról beszélnek, mire én befejezem a saját gondolatomat. :)
Jó, akkor majd szólok nekik egyszer és elöl járok jó példával. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#758) alitak válasza #96302336 (#756) üzenetére


alitak
senior tag

Én alapból kikapcsolom. Ott untam meg, mikor valakinek az 'e' betű helyett az IE jele volt...

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#759) #96302336 válasza Kazimír (#757) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az MSN-t ezért sem szeretem használni. Mire reagálnék, már régen másról van szó. Eléggé nehéz kiszűrni, hogy mire, mit válaszolnak. A Fórum privát jobb. Ott van idő átgondolni a dolgokat. Nincs kényszer, hogy kapkodva, figyelmetlenül írkáljak. Ha pedig igen fontos. akkor élőszóban kell folytatni.

(#760) Mawyx


Mawyx
senior tag

Melyik a helyes? Eszem vagy eszek? Eszem a szendvicset, de csak símán tárgy nélkül nem eszem, hanem eszek. Vagy nem? Ha -em, akkor tárgyat kell rakni a mondatba.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#761) Hakudoshi válasza Mawyx (#760) üzenetére


Hakudoshi
tag

"Ha -em, akkor tárgyat kell rakni a mondatba."

Igen, mégpedig határozott tárgyat. :K

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#762) Mawyx válasza Hakudoshi (#761) üzenetére


Mawyx
senior tag

Tehát az eszem egy szendvicset is helytelen.
Eszek. Eszek egy szendvicset. Eszem a szendvicset.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#763) Dashes válasza Hakudoshi (#761) üzenetére


Dashes
őstag

Én is így vagyok vele, de sokan rámszóltak már, pedig tárgy nélkül mondtam.(eszek, de ők kijavítottak, hogy az eszem ) :F Talán az összes igénél, m végződés esetén határozott tárgy van. Remélem nekünk van igazunk :)

(#764) dabadab válasza Mawyx (#760) üzenetére


dabadab
titán

Mivel az eszik ikes ige, ezert annak az E/1 alakja eszem, akar van targy, akar nincs.

Na, ez az irodalmi nyelvre vonatkozik, ami tulajdonkeppen egy mesterseges nyelvjaras. Ettol fuggetlenul siman lehet, hogy a te anyanyelvedbol hianyzik az ikes igek E/1-es kulonleges ragozasa, mivel ez hatarozottan letezo jelenseg (azt nem tudnam megmondani, hogy ez valtozas, v mindig is igy volt).

Ez egyaltalan nem helyesirasi kerdes, hanem nyelvhasznalati (v mi), igy nem adhato ra teljesen egyertelmu valasz: a nyelv olyan, ahogy az anyanyelvi beszelok beszelik. Arra lehet egyertelmu valaszt adni, hogy az irodalmi nyelvben melyik valtozat a hasznalatos, de az, hogy ettol elteroen beszelsz, meg nem jelenti azt, hogy helytelenul beszelnel.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#765) Mawyx válasza dabadab (#764) üzenetére


Mawyx
senior tag

Tehát mindkettő helyes? Színtisztán emlékszem arra, amikor a dolgozatomban minden ilyen ige alá lett húzva hullámos vonallal. Írtam, hogy minden nap megfésülködöm és aláhúzták, hogy megfésülöm a hajam vagy megfésülködök. Most erről beszélgetek egy barátommal, de nem jutunk dűlőre. A helyesírási szabályzatban nem is találom egyelőre.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#766) dabadab válasza Mawyx (#765) üzenetére


dabadab
titán

"Színtisztán emlékszem arra, amikor a dolgozatomban minden ilyen ige alá lett húzva hullámos vonallal."

Mindketto helyes, viszont magyaroran az irodalmi nyelvet kell hasznalni, igy aztan az effele kilengeseket buntetik (eros bennem a gyanu, hogy a miertre a legtobb magyartanar vmi orbitalis hulyeseget valaszolna, de ez a vegeredmeny szempontjabol nem is lenyeges).

"A helyesírási szabályzatban nem is találom egyelőre."

Persze, mert - mint emlitettem - ez nem helyesirasi kerdes. Elso nekifutasra ajanlanam a Wikipedia vonatkozo cikket, ott joval reszletesebben korbejarjak a temat, mint en tettem a hozzaszolasomban (az a baj, hogy ha az ember kb. barmelyik nyelvi kerdesnek alaposan nekiesik, akkor ott pillanatok alatt rendkivul bonyolult dolgokat talal, olyanokat, amik messze tulmutatnak a kozepiskolai magyaroktatas kicsit talan egyugyu szemleleten (helyesirasi temakban Zsadon Bela szokta riogatni a nepet az Indexen)) es linkelnek egy Nadasdy cikket - ot szerintem erdemes olvasni, mert nagyon olvasmanyosan es okosan ir a temarol (nem csak az ikes ragozasrol, hanem a nyelvrol altalaban).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#767) Mawyx válasza dabadab (#766) üzenetére


Mawyx
senior tag

A helyesírási szabályzat rögzíti hogyan kell helyesen leírni, akkor meg helyesen írni úgy kell, ahogy Hakudoshi is írta. Nem helyesírási kérdés, de valahogyan le kell írni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#768) dabadab válasza Mawyx (#767) üzenetére


dabadab
titán

Elolvastad azt, amit irtam?.. :F

Irodalmi magyarban a helyes megoldasok:
"Eszem egy szendvicset."
"Hazamegyek es eszem."

Az eszek semmikeppen nem jo az irodalmi magyarban.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#769) Mawyx válasza dabadab (#768) üzenetére


Mawyx
senior tag

Elolvastam, csak nem értem mi az irodalmi magyar. Googlezok én is, de hol ezt írják hol azt. A tanárom anno meg aláhúzgálta pirossal az eszem, iszom, fésülködöm stb-ket.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#770) dabadab válasza Mawyx (#769) üzenetére


dabadab
titán

Ize, errol nem volt szo magyaroran? :)

Irodalmi magyar az a nyelvvaltozat, amit konyvekben, dolgozatokban, hivatalos iratokban latsz, meg amit a TV-ben beszelnek (vagy legalabbis beszeltek, amig "rend volt"), magyaran a "hivatalos" magyar nyelv. Wikipedia cikk.

Ha a tanarod meg ezeket alahuzkodta, az annak a jele, hogy kevesse volt alkalmas a palyara (az alternativ teoria meg az, hogy te emlekszel rosszul arra, hogy mit huzott ala).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#771) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Ez a gyöngyszem jött szembe egy munkalapon:
Éxijj :Y

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#772) Hakudoshi válasza Mawyx (#762) üzenetére


Hakudoshi
tag

Pontosan, akárki akármit mond, EZ ÍGY a helyes. :K

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#773) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Amikor elolvastam kapkodtam a fejem, nem kicsit, de nagyon. :U

"Samsung 225MW-nek hdmi csat.
kb 90k hdmi-vel nem érné meg véglis az a jövö- vagy nics sok külömbség hdmi-dvi között képminőségben?
"

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#774) #27070592


#27070592
törölt tag

Helyesírás??? Van pár fórumozó aki arra is sajnálja a fáradtságot hogy a szavakban lévő betűk helyes sorrendjére odafigyeljen.

(#775) Hakudoshi válasza #27070592 (#774) üzenetére


Hakudoshi
tag

"Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát melyin serenrodbn vnanak a bteűk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslő és az ultosó bteűk a hölyeükn lneegyek. "A tböbi bteű lheet tljees össze-vabisszásagn, mgiés porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn bteűt mgaát, hneam a szót eszgébéen.

Ugyan régi, de még érvényes. ;]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#776) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Ez sem rossz. :D

(#777) BITBOYS válasza C4mp3r (#776) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez kész :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#778) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

memóriálya :Y:W

Az 'L'-ek duplázását már nem is említem, mert úgy látom az is terjedőben van. (kivállóan)

A 'póstára' sem mondok semmit már... Az, hogy valaki nem tudja normálisan kimondani, hogy posta, de akkor legalább helyesen írná le...:U

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#779) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Ezt nézzétek: [link]

Meg ezt: [link]

cigno18 jóképességű :DDD

(#780) Ndruu válasza -NOKIA- (#779) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

OMG! It hurts my eyes!

Szerintem csak a mi kedvünkért csinálja. Vagy mégsem?:F:U

szeméjesen - én ma csak ezzel találkoztam

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#781) stop


stop
aktív tag

nem tudom mennyire vág ide,
de az ekezetek teljes hianya az mi?
miért?
hogyan?
minek?

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#782) Thrawn válasza stop (#781) üzenetére


Thrawn
félisten

Angol billentyuzet. :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#783) parandroid válasza stop (#781) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan amiatt, amiért a mondat eleji nagybetűk hiánya. Mert az nerd és cool. :DDD

Ugyan, kiskuka, nekem is angol billentyűzetem van...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#784) stop válasza parandroid (#783) üzenetére


stop
aktív tag

ez egy kicsit olyan, mint DZSÓ BÁ'
anno Kern kabaréban:
-nadzson elfeljteni madzsar.
-és mióta él kinnt?
-őőőőőőőőőőőőő, yeeeeee, sooo én gondolni azt 3 napja...
:)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#785) Thrawn válasza parandroid (#783) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt mondd egy programozónak, nagykuka :P
Persze nekik a kisujjukban van az ASCII kódtábla, de lusták használni. Gondolom megfigyelted már, hogy VladimirR is ékezet nélkül ír, de a Logouton publikált írásaira azért adott. Pl: Link ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#786) stop válasza Thrawn (#785) üzenetére


stop
aktív tag

nem, nem modom senkinek.
nem tartom feladatomnak a világ megváltását.
belefáradtam már az emberek nevelésébe, okításába.
természetesen nem a fórumon, hanem az életben a munkám során.
azt meg jól ismerem hogy az emberek mit tudnak, (esetenkét 'vérprofin') és mit lusták használni!

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#787) kp78


kp78
addikt

(#788) Gambit


Gambit
őstag

Azt hiszem, értem miért kasza a beceneve. Biztos az oviban is ez volt a jele.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#789) Taurin


Taurin
csendes tag

Ehhez a "szakértői szakvéleményhez" mit szóltok?

[link]

[link]

Természetesen a "szakértő" jelentős értéknövekedésre hivatkozva kártalanítást nem állapított meg. Ez azért furcsa, mert sem a telek jelenleg figyelembe vett értéke, sem az értéknövekedés nincs pontosan, összegszerűen megállapítva, így azok egzakt összevetése sem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#790) Gambit


Gambit
őstag

Gyúrós csávó.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#791) adalbert1 válasza Gambit (#790) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezt kifejezetten rossz volt olvasni. Hogy végezhetik el emberek ilyen helyesírással egyáltalán a 8 általánost?

(#792) Gambit válasza adalbert1 (#791) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem ennek egy része azért "menőzés" és szimpla igénytelenség. Pl. a "w" erőltetése a kis hülyegyerekekre jellemző, akik ezzel próbálnak meg nagyon jó arcnak látszani. A "mien", "ien" és ehhez hasonlókat is sorolhatjuk ide, meg az igénytelenség kategóriába is. Valószínű, hogy a dolgozataiban nem ezt a stílust nyomja. Csak nekünk adja elő magát. Remélhetőleg kinövi...

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#793) dabadab válasza stop (#781) üzenetére


dabadab
titán

"de az ekezetek teljes hianya az mi?"

Egesz nap hasznalt angol kiosztas + tizujjas gepeles. A kezemben joval nehezebb kiosztas valtani, mint a gepen, ezert csak akkor teszek ilyesmit, ha sokat irok magyarul.

DRM is theft

(#794) adalbert1 válasza Gambit (#792) üzenetére


adalbert1
veterán

Lehet, de azért ez szomorú. Pl. mikor meglátom leírva azt hogy "naon" akkor eléggé fel tudom húzni magam. Meg a "jáccani" is ilyen.
Azért az az "ojan" nagyon durva abban a postban.
Jó, persze én se vagyok a helyesírás mintaképe, és nem is leszem soha sem. De legalább megpróbálok rá törekedni. Érdekes módon azt vettem észre, hogy mióta többet olvasok neten mint offline, azóta rohamosan romlik nekem is a helyesírásom sajnos, a nyelvhelyeségről nem is beszélve. :(

(#795) brownus válasza adalbert1 (#794) üzenetére


brownus
veterán

a te hsz-ban is van ojasmi hiba :P olvass naon szépirodalmi könyveket :D

(#796) adalbert1 válasza brownus (#795) üzenetére


adalbert1
veterán

Akadhat benne, ezért írtam, hogy nem vagyok a mintaképe, de legalább megpróbálok rá törekedni.
Ellentétben a "naon"-ozókkal. ;]

(#797) Gambit válasza adalbert1 (#794) üzenetére


Gambit
őstag

Én inkább a "kelll" szón vagyok jobban kiakadva. Mert egy "ojan"-ra még rá lehet fogni, hogy csak lazázni akart, vagy spórolt a karakterekkel. Tudod, sms láz rulz! De ha valaki 3 db. "l" betűt ír le egymás mellé, azt baromi nehéz megmagyarázni. (Esetleg Parkinson-kórral.)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#798) brownus válasza adalbert1 (#796) üzenetére


brownus
veterán

hinni a templomban kell, próbálkozni meg... :D

amit írtam komolyan gondoltam! olvasni kell, szoktál?

ez nem Neked szól (bár ki tudja:D) csak eszembe jutott, lehet hülyeség - azok az emberek felejtenek el beszélni akik sokat szívnak... és mellette semmi sport, mozgás, meg munka. vmi agymozgató dolog....

(#799) adalbert1 válasza Gambit (#797) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerencsére az sms írás már pár éve kikopott az ismerőseim köréből, így nem kell tagolatlan, szóköz és írásjel nélküli mondatokat kisilabizálnom. Ennyi erővel a "kelll" is lehet csak elütés, habár ki tudja.

szerk.:
brownus : az utóbbi időkben szinte csak tankönyveket forgatok sajnos, utoljára talán ha 2-3 éve olvastam mást is. :( Ha jól emlékszem a Titokzatos folyót és a Mesterségem a halált, mindkettő nagyon jó mű. Lehet hogy be is nézek valami könyvajánló topicba.
Smoke már 4 éve nem játszik (lehet hogy ez lenne a baj? :)) ), a meló meg kb. semmilyen szellemi vagy fizikai kihívást nem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#800) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Egy topic-ban találtam, megosztom veletek is ezt a gyöngyszemet:[link]

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.