Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) kavicssli


kavicssli
addikt

Azért kedves Pitbullos tagunk sem tud hejes irni! :O

ujj vs. új
általános első osztály

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1052) kavicssli


kavicssli
addikt

kihajtcsa :O :W

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1053) Ndruu válasza kavicssli (#1052) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

jobbra-barra az új agyszülemény :)

Harrrr!!!!

(#1054) Mawyx


Mawyx
senior tag

Hogyan szólítunk meg írásban egy férfit, akivel magázódunk, de azért nem egy hivatalos levél. Nőknek a "Kedves női név!" megfelelő, de egy férfinak is írhatjuk, hogy "Kedves István!" ? Vagy csak símán a nevét leírni és kezdeni a levelet?
Pl: István!
Örültem levelének stb.
Ezzel mindig bajban vagyok, általában köszönni szoktam, mint élőben, de csak reggel és este szeretem, Jó reggelt!, Jó estét! és kezdem a levelet, de a Jó napot! és kezdeni a levelet nem tetszik.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1055) L|zsidoboz válasza Mawyx (#1054) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Szerintem a "Kedves" sem jó hivatalos levélnél, inkább a "Tisztelt XY" vagy a "Tisztelt Hölgyem/Uram!" (ha nem tudod az illető nevét) a megfelelő.
Nőnél és férfinél egyaránt.

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#1056) Bubee82 válasza L|zsidoboz (#1055) üzenetére


Bubee82
őstag

Tisztel XY Úr! - ha férfiről van szó. Szerintem :K :D

(#1057) Mawyx válasza L|zsidoboz (#1055) üzenetére


Mawyx
senior tag

De mondom, hogy nem hivatalos levél. Még csak a hogy vagy, merre laksz, xy révén ismerjük egymást résznél tartunk. Barátom barátja, akivel még magázódunk és ha nem beszélünk egymással, akkor sose fogunk tegeződni. Egy levélváltáson túl vagyunk, mindketten reméljük, hogy lesz lehetőségünk beszélgetni, de addig emil, csak el kéne valahogy kezdeni. És idősebb korosztály, tehát az msn-es tiniszavakat is kerülni kellene, a "Csá, csumi, csákány István!" és társait hanyagolnám.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1058) Mawyx válasza Bubee82 (#1056) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem kérvényt akarok írni valami hivatalba :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1059) philoxenia válasza Mawyx (#1058) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Kedves Istvánnal semmi gond, nem érti félre szerintem, ha meg igen, akkor a Tiszteltet is félreértené. :D Esetleg az István Bátyám , de már ez is bizalmas kicsit.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1060) Bubee82 válasza Mawyx (#1057) üzenetére


Bubee82
őstag

Én "Tisztelt"-et szoktam használni - olyan helyzetben, amilyenben most te vagy.

Amúgy sikeresen átsiklottam a kérdésed felett, azért írtam azt, amit :B :D

(#1061) Mawyx válasza philoxenia (#1059) üzenetére


Mawyx
senior tag

A bátyám szintén kilőve, egy jó pasinak nem ezt írod :DDD
Marad a kedves :K
A tisztelt nagyon távolságtartó, mintha egy idegennek írnám, pedig nem idegen. De ha ezt írnám, akkor aztán hirtelen fényévekre kerülne tőlem az tuti.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1062) L|zsidoboz válasza Mawyx (#1057) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Akkor csak épp a lényeg fölött siklottam át. :D

Ha magázódtok, akkor a "Tisztelt XY" szerintem akkor is jó, ha nem hivatalos levélről van szó. A "Kedves (vezetéknév) úr!" is jó lehet.
Jó napot helyett "Jó napot kívánok!" se rossz.

Good to be good, but better to be lucky.

(#1063) Bubee82


Bubee82
őstag

Mondja már el nekem valaki hogy ez az "Am..." honnan a francból jött? :F :W Rohadtul tud idegesíteni. Mintha egy amerika "ő-zne".

(#1064) RasHaN


RasHaN
aktív tag

:O

Nm hiszem el hogy ilyen létezik:
http://hardverapro.hu/apro/pc_jateko_full_miden_fele_ami_kell/friss.html

A kommentek se egyszerűek ;]

"Callo of Duty 2
Callo of Duty 1
Needd for Speed 2
Needd for Speed carbon"

Ez meg már OFF, de azért fáj:
"csá Gta San Andreas nem eredeti de tokba van és kivan nyomtatva az eleje :C "

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#1065) Bubee82 válasza RasHaN (#1064) üzenetére


Bubee82
őstag

Van még egy-két apróság ott, úgy látom :D

(#1066) runner 125


runner 125
nagyúr

..amit itt PH!-n legtöbbször észreveszek;
Az egyelőre helytelen leírása; "egyenlőre"
..illetve a lesz ; "lessz"..
:)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1067) Bubee82 válasza runner 125 (#1066) üzenetére


Bubee82
őstag

Azért azt nem ártana elmagyarázni, h az egyelőre és az egyenlőre mikor használatos :K

Egyelőre -> "még"
(vagyis még nem, de majd: egyelőre még nem vettem meg, de amint lesz pénzem megveszem)

Egyenlőre -> azonosra (pl. ugyanakkora szeletekre vágni vmit)

Vagyis az egyelőre nem helytelen (elvileg), csak helytelenül van használva :U

(Ha vmi nem stimmel, akkor egy nyelvész guru kijavít) :K :D

[ Szerkesztve ]

(#1068) runner 125 válasza Bubee82 (#1067) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván.. :)
Így pontos valóban,erre érettem.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1069) Bubee82 válasza runner 125 (#1068) üzenetére


Bubee82
őstag

OK ;)

(#1070) kali


kali
legenda

(#1071) (Darkwood) válasza kali (#1070) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Sajnos! :(
Ülj le egyes! :W

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1072) RasHaN


RasHaN
aktív tag

Idéznék egy másik fórumról:

"na nekem nagyon bejottel FAILTRON....allatiak voltak a 8-bites hangok....attelni a ATARI ORULETET MEGIN!!!!!!!!! MAr nagyon reg voltam IJEN BULIN!!!!!!! DE NAGYON TECETTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szerintem is nyomjatok fel a felveteleket valahova...majd dobjatok ide a linket!!!!!!"
:W

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#1073) Foglalt név


Foglalt név
addikt

(#1074) runner 125 válasza Foglalt név (#1073) üzenetére


runner 125
nagyúr

lol :DDD

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1075) Bubee82 válasza Foglalt név (#1073) üzenetére


Bubee82
őstag

Jézusnakszentereje :Y :( :D

(#1076) (Darkwood) válasza Foglalt név (#1073) üzenetére


(Darkwood)
őstag

:( :O

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1077) Ndruu válasza Foglalt név (#1073) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

(#1078) (Darkwood) válasza Ndruu (#1077) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Identitás zavara is van: PH! nick: reni19, Skype nick: karoly1986. :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1079) Bubee82 válasza Ndruu (#1077) üzenetére


Bubee82
őstag

:Y :D

(#1080) Bordoi válasza Ndruu (#1077) üzenetére


Bordoi
őstag

Nem tudom mivel tudna meggyőzni, hogy vásároljak tőle. :(

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1081) runner 125 válasza (Darkwood) (#1078) üzenetére


runner 125
nagyúr

LOL..és tuti h korrekt is :)))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1082) Nyugdíjas válasza Ndruu (#1077) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azthittem csak mi szórakozunk remekül a srácokkal az "úriember" írásain :D

Bár ez lehet inkbb borzasztó :U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1083) Bordoi


Bordoi
őstag

Ez sem gyenge. ;)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1084) (Darkwood) válasza Bordoi (#1083) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nem hogy magának is kérne egy fekete pontot! ;]

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1085) kali


kali
legenda

akkor halmozzuk az élvezeteket; link

(#1086) hucsikoi válasza Bordoi (#1083) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

A mai alkotása

[ Szerkesztve ]

(#1087) RasHaN


RasHaN
aktív tag

SZENT ISTEN :W

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#1088) (Darkwood) válasza RasHaN (#1087) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Hihetetlen! :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1089) hucsikoi válasza RasHaN (#1087) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Érdemes megnézni a hirdetéseit is.
Ez a figura egy katasztrófa. :(

(#1090) South Velen válasza hucsikoi (#1089) üzenetére


South Velen
addikt

Kicsit el van tévedve az árazással is.

(#1091) hucsikoi válasza South Velen (#1090) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Az árat nem is néztem, mivel ilyen alakoktól nem vagyok hajlandó semmit sem venni. Még akkor sem ha ingyen adná. :(

(#1092) Thrawn


Thrawn
félisten

OMG!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1093) WD40 válasza Thrawn (#1092) üzenetére


WD40
aktív tag

Ezeket nem értem, annyira sietnek, biztos mérik a hozzászólás írására fordított időt, ha túllépik, a kezére ütnek. És ha valaki még magyarul sem tud legalább annyira, hogy a betűket ne keverje össze (jó, ez gépelés miatt is lehet), az angol szavakat ("buyolni") felejtse már el! Egyszerre csak egy nyelvet célszerű tanulni.
Szokásos elírások, minden 3-4. hozzászólásban látom: "utánna, tölled". A "lessz" és a "mindíg" helyesen írása pedig nem várható el tőlük. Már az is nagy előrelépés lenne, ha a ezta fjta irást, vagy az értelmetlen betűkettőzést hanyagolnák.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#1094) Arpee78


Arpee78
senior tag

Az ember száj alatti részletére hivatkozva hogyan helyes?

ál – áll
álam – állam
álunk – állunk
álon – állon

(#1095) boszizsu válasza Arpee78 (#1094) üzenetére


boszizsu
tag

:DD Tök jó kérdés, mindegyiket két l-vel kell írni. Állam, állad, álla, állunk, állatok, álluk.

Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

(#1096) Arpee78 válasza boszizsu (#1095) üzenetére


Arpee78
senior tag

És ha nincs semmi toldalék? Ál vagy áll?

Itt is felröppent ez a bizonytalanság. A tanítónéni szerint ál.

A toldalék miatt betűkettőzés lép fel?

Amúgy köszi

[ Szerkesztve ]

(#1097) boszizsu válasza Arpee78 (#1096) üzenetére


boszizsu
tag

Meg kell nézni, melyik szó mit jelent.
Ál= nem igazi, hamis (álarc, álruha, álszakáll)
Áll= az arc alsó, kiálló része

Akárhogyan toldalékolod, a kettős mássalhangzót meg kell tartanod, mert az alapszót ragozod.
állon (vág), állra ragaszt, állhoz nyúl stb, stb

A tanítónéninek érdemes helyesírási szótárban megmutatni, hogy bizony az áll (két lábbal a földön) és az arcrész is kettő l-vel írandó, mert bizony tévedett.

(Nagyon javaslom, ha sulis gyerkőc van a családban, akkor helyesírási szótár, értelmező szótár, idegen szavak szótára, kis magyar nyelvtan mindig legyen elérhető közelségben, mert bármikor szükség lehet rá. Már elsőben is!)

Sok sikert ;)

Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

(#1098) máyköl


máyköl
veterán

[link] Éjjenek! :DDD

(#1099) hanee


hanee
senior tag

Sziasztok!

Nem tudtam, hova írjam, ezért itt teszem fel a kérdést.
Eddig meg voltam róla győződve, hogy a "szervíz" hosszú í-vel írandó, de most valaki felhívta rá a figyelmemet, hogy rosszul írtam, és röviddel kellene: "szerviz".. most akkor hogy kell írni? :D

hanee

(#1100) Eagle16 válasza hanee (#1099) üzenetére


Eagle16
addikt

Szia!

Rövid i-vel kell írni!

[link]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.