Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) L4mie válasza Lien (#400) üzenetére


L4mie
veterán

Jó lenne, de sajnos az átlag kb 10-15 éve befejezte a sulit, bár megkérdezem a főnököt, hátha esetleg valaki még tol valami képzést. :)
Köszi a tippet.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#402) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Revit server katasztrófa, nem véletlenül állítottak le az egész szarkupac fejlesztését, ezerszer inkább egy dedikált fileserveren lévő central file alapú worksharing a javasolt. VPN-el viszont óvatosan, még site-2-site VPN esetén is simán beszakadhatnak a fileok, nagyon érzékeny a kapcsolat minőségére. FunFact: a teljes bim360, ma már acc worksharing alapjaiban ugyanazt a revit server backendet használja, csak el tudják adni az embernek sokezer dollárokért a Reviten felül.
Szerintem, ha projektkövetelmény az acc(bim360) akkor be kell árazni az ajánlatba pofátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#403) daninet válasza Ranger^41 (#402) üzenetére


daninet
veterán

Forge alapú a bim360. A revit szerver valami ősrégi MS adatbázisra épült. Teljesen más a kettő. Az összes webapp meg minden amit fejelsztettek szintén forge alapú.
Illetve tegnap ültem végig egy 2 órás meetinget az autodeskkel. Átnevezik az egészet Autodesk Construction Cloud-ra és végre megoldanak egy csomó hülyeséget. Pl ha eddig két külön cég akart cloudban dolgozni ugyanazon a projekten valamelyik cég hozzá kellett adja az összes embert a saját cloudjához. Most lesz egy bridge nevű cucc és lényegében lesznek mappák amik megjelennek az ő cloudjukban a te cloudodból.
Csináltak még valami teljesen élhetetlen feladat management részt is amit nem tudok elképzelni, hogy bárki használa :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#404) Raysen623 válasza daninet (#403) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekünk eleve nagy problémánk, hogy a revíziót ilyen sután kezeli. Kiadások grafikus megjelnítése és kezelése szintén körülményes, de parasztvakításnak jó. Feladat management is valszeg azért van, mert jól néz ki a marketing videókon.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#405) daninet válasza Raysen623 (#404) üzenetére


daninet
veterán

Nekem az egész bim360 kaotikus. Nemtom hány ember próbálta már elmagyarázni miért kell egy modellt 3 lépésből megosztani másokkal és miért kell ehhez manuálisan kattintgatnom a publish-share-consume gombokra és várni amíg megcsinálja a publikálást. ISO19650-el példálóznak de az sem ilyen bonyolult ott WIP->Shared és kész. Böngészős model nézegetőjük egy szar, kommentelési rendszer bonyolult és szar. A web interfész lassú, desktop connector egy bugos szar. Igazából az egész bim360 rendszerben az egyetlen értékelhető dolog az a revit modelek szinkronizálása a cloudba. De ez is annak köszönhető, hogy AWS alapú a datacenter nem az ő érdemük végeredményben.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#406) Ranger^41 válasza daninet (#403) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

van a forge ökoszisztéma ami felhasználóként bim360/ACC-ben realizalodik, fejlesztokent meg tucatnyi api-ban, de az egész mögött a cloud worksharing "modul" az kvazi egy webre ültetett oskovulet revit server. Ha megnezel egy revit journalt láthatod a skyscraper urlt amivel kommunikal, na az volt az első webesitett revit server projekt neve, csak ele húzták az egész forge alapú vilag megváltást.
bim360 már jo ideje ACC, de az is egy szép story, volt a bim360, meg a plan grid, egy újabb third party service amit megvasarolt az autodesk, hogy aztán teljesen rebrandelje és eladja kis arculat valtas után mint új bim360, de sikerült belőle orbitális adminisztrációs káoszt teremteni, redundáns, nem működő adminisztrációs funkciókkal. gyász

(#407) Ranger^41 válasza Raysen623 (#404) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Revízió alatt a file verziózást érted? Mi értesz az alatt hogy suta? Feladat Management = issues? Pfu mennyit tudnék ventillalni erről az egészről, de fel10kor már nincs lelkierom 😁 Botrany

(#408) Raysen623 válasza Ranger^41 (#407) üzenetére


Raysen623
addikt

Igen, azt értem. Ha felhozom mondjuk a Plandoc-ot ellenpéldaként, akkor az ACC túl lett bonyolítva, mert ő nem a fájl névből akarja kiolvasni a revíziót, sem pedig a tervfázist (na ez már ősbotrány), hanem valamilyen hozzáadott paraméterekből, amit feltöltéskor külön meg kell adni ha jót akarsz magadnak.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#409) Ranger^41 válasza Raysen623 (#408) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Nem teljesen értelek most, ACC-n ugye opcionális a naming standard alapján kiolvasott atttribútumok használata, ott is megadhatóak (igaz csak utólag) hozzáadott paraméterek (attributes). Azt szerintem fontos kiemelni, hogy az ACC verziózása, meg a dokumentum revíziók az két teljesen független dolog, ami egyébként sok embert összezavar.

(#410) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Sziasztok! Meglévő geodéziai felmérés alapján miből csinálnátok (kiemelt) szegélyt? Több megoldást is elvetettem.
1. Floorból viszonylag gyorsan meg lehet oldani, de abból nem lehet folyómétert számolni.
2. Railing lenne a kincstári megoldás (a szabadtér-építészeti addinek is ezzel dolgoznak), de íves vonalak esetén - ha az magasságilag is változik - a program időnként közli, hogy a profilt nem tudja végighúzni a megadott nyomvonalon, és kész. Fascia ugyanez.
3. Beamből szépen végig lehet pakolgatni modelcurve-k mentén, mindennel megbirkózik, de nem valami szép. A derékszögű töréseknél nem dolgozza össze a két elemet. És kicsit sokáig tart.

(#411) daninet válasza TRicKolas (#410) üzenetére


daninet
veterán

Ha vannak model curvejeid dynamoban egyesíted őket (select model elements - >element.geometry->curve.byjoinedcurve) utána pedig végig loftolsz a görbe mentént. A kapott testet pedig a directshape.bygeometry node-al model elemmé alakítod.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#412) Ranger^41 válasza daninet (#411) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Folyóméter sajna ebből sem lesz. Mármint a dynamo tudni fogja, de directshape-hez nem tudsz paramétert adni, nincs hova beírni. Továbbá, ha lejtésben van a terep, akkor a profilt is szépen meg fogja csavarni. Én szívem szerint nem kezdenék el Revitben környezetet modellezni.

(#413) TRicKolas válasza daninet (#411) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Köszi! Ha házon belül kéne megoldani, biztos valami hasonló kerülő megoldással próbálkoznék, de sajna ki kellett adni külsősnek.
A tényleg kincstári megoldás az lenne, hogy addig toszogatni a felmérést (ha alkalmas rá), amíg a szükséges és elégséges mennyiségű pontot nyerem ki. Kiváltképp igaz ez terep esetében. De ez már szinte művészet.

(#414) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Új téma. :)
Egy global paraméteres kényszerezős feladatnál találkoztunk egy érdekességgel. Adott egy fal, amely 3 "oldalánál" is hozzá van kötve egy-egy reference plane-hez. Ha a global paraméter értékét módosítom, hisztérikus roham kíséretében közli a program, hogy ezeket a constrainteket betartani nem lehet.
Ennek mi a tudományos magyarázata?
(A bal+alsó tengely lehet pinnelve vagy sem, nincs jelentősége.)

Általában ugyanahhoz az RP-hez több objektum is hozzá van lakatolva modellben, ezért nem közvetlenül a falhoz kényszereztünk a global paraméterekkel. De amúgy ha a jobb oldali "bütünél" megszüntetem az RP-t, akkor működik minden.

[ Szerkesztve ]

(#415) L4mie válasza TRicKolas (#414) üzenetére


L4mie
veterán

Hál isten egy ideje nem kell paraméterezett family-ket gyártanom, de különös, saját magának durván ellentmondó logikája van....nem egyszer idegestett el annyira hogy ki kellett mennem sétálni. :U

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#416) daninet válasza TRicKolas (#414) üzenetére


daninet
veterán

nekem megy

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#417) TRicKolas válasza daninet (#416) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Érdekes, hogy a problémás kísérleti rvt-t újranyitva (amiből a snapshot készült), most nekem is jól viselkedik. Alapvetően egy ennél sokkal bonyolultabb modellt próbálok visszafejteni ilyen alaphelyzetekre.
Lehet, hogy érdemesebb lenne úgy feltennem a kérdést, hogy ismertek-e olyan jelenségeket, ami az ilyen constraintezésnél elő szokott jönni? Gondolok itt olyan szituációkra, amikor "józan paraszti ésszel" működnie kellene a kényszerezésnek/paraméterezésnek, de valamilyen programozói okból mégse megoldás. (Jó ötlet, de a program nem szereti, ha úgy csinálom...)

(#418) daninet válasza TRicKolas (#417) üzenetére


daninet
veterán

a familyk alap szabálya hogy minél kevesebb vonal alapú elemet constrainezel. Nagyon könnyű eljutni oda, hogy egyszerűen nem működik pedig kellene neki.
Szóval az ideális eset az, hogy a végső family amiben contrainezel már egy rakás betöltött familyből áll amit mind paraméterek hajtanak és azok "belül" oldják meg a méreteiket maguk.

Talán már írtam itt erről, de a jó family felépítés hierarchikus. Ha például egy ajtót akarsz csinálni, akkor van egy keret family, van egy ajtólap family, van egy kilincs family és ezt mind összerakod egy familyben. Az utolsó familyben nem modellezel ideális esetben semmit csak paramétereket és méreteket definiálsz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#419) TRicKolas válasza daninet (#418) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Igen-igen, emlékszem. Ebben az esetben nem rfa-ról van szó, hanem system family-ket paraméterezünk a modellben.
Azt hiszem, most perpillanat az a kísérletezés tanulsága, hogy ha az x/y tengelyekhez paraméterezek egy csomó RP-t, majd azokhoz lakatolok system familyket, garantált a kiborulás egy idő után. Mintha olyasmi történne, hogy nem egyértelmű, hogy a global paraméterek átírása után melyik elem, amelyik "húz", és melyik, amelyiket "húzzák" - illetve a warningokat mintha az ellentétes irányú mozgatások generálnák...
Ezzel szemben ha kikukáztam az összes RP-t, és csak az x/y-t hagytam benne, és pl. a falakat közvetlenül ezekhez paramétereztem, nem dobott hibát... Igaz, a dimensionök száma láthatóan megnőtt.

(#420) fckdup01


fckdup01
tag

Sziasztok!
Épületgépészként a cégnél most tervezünk elkezdeni foglalkozni a BIM-mel, miután január 1-től az összes EU-s pályázatot csak úgy lehet elkészíteni.
Téli szabadság alatt megnéztem egy jó néhány órás Revit oktató anyagot ami elég szépen lefedte az alapokat.
Ami viszont egy fekete folt az egészben nekem, hogy a cső familyket, illetve a különböző berendezések (szelepek, hőszivattyúk, FC stb.) familyjeit a gyárilag elérhető kínálatból kéne használni, vagy minden egyes gyártótól kérni a palettájukból? Vannak ezek a magicad meg linear pluginok, de azok milliós tételek, nem hiszem, hogy a főnök erre be akarna ruházni.
Nálatok ez hogy működik? Saját familyket csináltok?
Szerk.: Illetve van értelme elmenni mondjuk egy Hungarcades oktatásra, vagy amit a Körös szokott tartani? Tudnak olyat mondani, ami egy normális online kurzusban nincs benne? Youtubeon [link] tőle tanultam az alapokat, elég részletes, ő is egy BIM manager külföldön, hobbiból csinálja az oktatóvideokat.

[ Szerkesztve ]

(#421) daninet válasza fckdup01 (#420) üzenetére


daninet
veterán

Hát a cső family ugye system family azon nincs mit keresgélni max létrehozni a saját méreteidet amit használsz a system settingsnél. Gondolom a pipe fittings és hasonló dolgokra gondolsz, azokat azért találni.
Nem kell szörnyen sok family egyébként egy projekthez, LOD300-hoz hótmindegy mennyire szépen van megmodellezve, a befoglaló méretei és a paraméterek legyenek jók, 2D jel a terven legyen jó. Sőt, teljesen felejtsd el ezeket a gyártói cuccokat sokszor túl vannak modellezve. Hacsak nem lesz a szerződésben valami as built lod400 valami nem is fog kelleni

Első projektet egyben könyvtár építés is lesz, második már menni fog.
Tanuld meg a családok készítését, alap dolgokat meg össze tudsz vadászni a netről.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#422) fckdup01 válasza daninet (#421) üzenetére


fckdup01
tag

Ugy ertem akkor hogy cso tipus, mint a rehaunak a kulonbozo pe-xa csovei, vagy rozsdamentes, horganyzott, hdpe, pvc-u stb..
Ezeket ha jol tudom csak ctrl c ctrl v-vel lehet normalisan atmasolni, vagy a transfer project adatoknal. Nem tudom beolvasni ugy, mint egy konyokot vagy t idomot

(#423) daninet válasza fckdup01 (#422) üzenetére


daninet
veterán

sablont kell csinálnotok amiben ezek be vannak állitva és minden új projektet a sablonnal nyitsz.
De a sablonban nem csak ez kell legyen hanem vonal, kitöltés, szöveg stilusok, 2d annotáció jelek, konszignációk, tervlap sablonok stb. Ez egy külön művészet elkésziteni :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#424) L4mie válasza fckdup01 (#422) üzenetére


L4mie
veterán

daninet elmondta a lényeget :)

Sablont csináljatok, mehet bele az alap cső - légcsatorna anyagok típusok, idomok, de szerelvényeket se kell belepakolni, csak pár filter meg templatet.

Ha a licensz mellé az oktatás ingyenes akkor hajrá, ártani nem árt.
2008-ban nem sokat ért :) de azóta csak-csak fejlődtek.

Családokat (paraméterezés nélkül) simán tudsz csinálni. Nekem a gyári családokkal az a problémám, hogy tele van szemetelve, és mindegyik más metódust használ az infókra, így anyagkiírásnál szöszölősebb a legyűjtés.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#425) Lien válasza fckdup01 (#420) üzenetére


Lien
tag

Szia, a legelső amit csinálnotok kell az az MEP template fájl amibe majd szépen belehúzogatjátok a familyket. Vannak gyártók akiknek a familyje csak magicadben érhető el, értelemszerűen ezt valaki vagy átdobja akinek van magicade vagy Te magad modellezed és parametrizálod majd dobod be a templatebe. El kell készítened szépen a szövegpecséteket, lapokat amire nyomtatsz, a 2D jeleket, feliratozásokat. Az elején ahogyan írták egy izgalmas folyamat lesz. A nulláról felépíteni a Ti cégeteknek megfelelő listákat.
Amit írtál cégeket, oktatásnak biztos lesz értelme, kollégaként én februártól fogom ott erősíteni a csapatot és már nagyon várom. :) Pont olyat kerestek aki épületes és bimmel foglalkozhat, gondolom nem biztos, hogy egyből a mélyvízbe dobnak de idővel már valószínű kapcsolattartó leszek.

(#426) fckdup01


fckdup01
tag

Sziasztok!
Köszönöm szépen mindenkinek!
Fű alatt egyik ismerőstől kaptam villanyos oktatást, sokban nem különbözik a gépészettől, de erre nem lenne értelme annyi pénzt kiadni amennyit elkérnek érte.
Nem sok gyártóval vagyunk kapcsolatban, inkább a minőségre megyünk, mint a mennyiségre, ezért tőlük szerintem direktbe bekérem majd a familyket. Amennyi pénzt viszünk nekik évente, hogy ezt megtehetik nekünk :DD
BIM szakmérnökin gondolkozok én is, jövőre mehetek tervezői jogosultságot is megszerezni. Van köztetek aki elment erre a szakmérnökire?

(#427) vidékiürge válasza fckdup01 (#426) üzenetére


vidékiürge
tag

Szia!
Én próbálkoztam (mert nagyon szeretnék elmenni rá), de villamosmérnöki diplomával és tervezői jogosultsággal nem felelek meg az alapfeltételeknek. Érdemes végignézni, hogy mik a felvétel kritériumai (szerintem nagyon mellélőttek vele). Bár már szóltam és elvileg változtatnak rajta. Amúgy PTE-n és a BME-n van.

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#428) daninet válasza fckdup01 (#426) üzenetére


daninet
veterán

ez még mindig kicsit egy olyan szakma ahol nem kérnek papírt róla. Elég sok "BIM manager" álláshirdetést láttam mostanában és nem soknál írtak bármiféle szakirányú végzettséget. Tapasztalat kell nekik, azt pedig autodidakta módon is simán megszerzed.
Ez lehet, hogy nem lesz mindig így, de jópár évig még biztos.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#429) Lien válasza fckdup01 (#426) üzenetére


Lien
tag

Én tegnap fejeztem be az első félévet a Budapesten. Nekem nagyon bejön és igazából egyik félévben Pécsett másik félévben Budapesten indul. Talán a pécsi inkább elméletibb és egyáltalán nincsen házi. Budapesten az első félévben 4 házi is volt és a következő félévben is lesz házi + szakdolgozat illetve államvizsga. Szaktársam most fog végezni Pécsett de kicsit gáz, hogy se mintatanterv se tematika nincsen így lövésem sincsen mit tanulnak, az anyagot sem adják ki. Addig itt Budapesten kiadják az anyagot, tudsz készülni, hibridelve van az oktatás ami szerintem nagyon jó ebből a szempontból, mert nem kell sokaknak annyit utazni csak 1-1 napokat, nem mondható idegennek se, mert találkozol a tanárokkal és a szaktársakkal is. Az anyag pedig eléggé hogyan is mondjam, gyakorlati, kevésbé elméleti és akik külső oktatók Ők is első kézből tapasztalatokról beszélnek és adnak elő. 1 éves a képzés de meg fogja érni azt az 1M-t amit februártól összesen ki fogok érte fizetni. A képzés sem teljesíthetetlen csak időben neki kell állni a háziknak és igenis rá kell áldozni azt az időt.

(#430) fckdup01


fckdup01
tag

Nem ugyanazok az oktatok Pecsen es a BME-n? Egyik baratom reaktoruzemeltetesi szakmernokit Pecsen vegezte, de ugyanazok oktattak, mint a BME-n. Egyebkent en Pecsen vegeztem, ugy emlekszem a tanszek kirakta a mintatervet.
En epuletgepesz mernokkent beleferek a kovetelmenyekbe. Viszont ha a BME-n tenyleg eszrevehetoen tobb a gyakorlat, akkor biztos, hogy oda fogok jelentkezni.
Inkabb a jovore gondolva lesz jo ez a szakmernoki szerintem, mint most, befekteteskent gondolnek ra :DD

(#431) Lien válasza fckdup01 (#430) üzenetére


Lien
tag

Sajnos nem ugyan azok az oktatók de még csak az anyag sem, hiába írták azt az interneten, hogy közösen dolgozta ki a két egyetem a tantervet. Hát nézd, házik nincsenek az igaz de a házi is nagyjából arra van, hogy picit nézz utána mik vannak. Én részben Pécsett végeztem (BSc-MSc) nappali és levelező és a BME lehet nagyon nehéz de így levelezőn olyan a nehézsége, mint a Pollacknak.
Ahogyan fentebb írták, még nem mindenhol kérnek róla papírt de én azt látom, hogy megjelenik 1-1 hirdetés már havonta bim menedzseri kereséssel és igazából ez a jó, látják a nagyobb cégek is, hogy kelleni fog 1 ilyen ember aki ért hozzá. Én azt látom ITTHON, hogy most vagyunk a PEAK részén, ha benne vagy akkor később nagyon jól ki fogsz jönni belőle. Jelenleg már vannak azért szabványok és szabályozás, kidolgozott és kidolgozatlan területek így is vannak és lesznek. Az pedig ne érdekeljen, hogy mondjuk gépész vagy, fognak kelleni ezen szakemberek is, illetve nem is értem villamosmérnökök miért nem lehetnek azok pedig ugyan úgy ott vannak a gépészek mellett.

(#432) L4mie


L4mie
veterán

Pont szembe jött a facebook hirdetés, hogy a Studio In-ex bim szakértőket keres....azt írják 150 mérnök dolgozik náluk...wow az azért komoly, nem ismerem őket, van szépen idealizált promóvideójuk meg minden.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#433) daninet válasza L4mie (#432) üzenetére


daninet
veterán

ezek azért mindig idealizált számok. Fele az építkezésen van nem is az irodában, a felének a fele az senior aki meg sem nyit semmilyen tervezőprogramot. :D
A cég ahol dolgozok 500 fős, 80 alatt van a revit userek száma

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#434) L4mie válasza daninet (#433) üzenetére


L4mie
veterán

Na azért a 80 revituser is komoly :)

nálunk évekig a átlag 20 ból 3 an reviteztünk, elmúlt 2-3 évben szerencsére rájöttek, hogy még a nyugdíjas vezetőtervező is kell hogy tudja használni, legalább nézegetés szinten.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#435) daninet válasza L4mie (#434) üzenetére


daninet
veterán

mi implementáltuk a Reviztót tervnézegetésre. "csak" 300 euró a licensz ellenben egy Autodesk licensszel ami nemtom hányezer euró :D
Ráadásul sokkal jobban szeretik az emberek mert az Autodesk Cloud a világ leglogikátlanabb terméke :DDD komolyan 4 éve napi szinten használom, tudom mit hogyan érek el, de hogy az miért úgy van az számomra felfoghatatlan.
Ugyan az mint a Revit. Egyszer megtanulod használni a Revitet, aztán mégegyszer megtanulod hogyan kell az összes hülyeségét megoldani :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#436) Lien válasza daninet (#435) üzenetére


Lien
tag

:))
De Ti nem a magyar piacon vagytok, igaz?

(#437) daninet válasza Lien (#436) üzenetére


daninet
veterán

Nem, közel kelet. [link]
Oldal alján megtalálsz engem is :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#438) L4mie válasza daninet (#437) üzenetére


L4mie
veterán

Menő a weboldal is.
Szólok a bossnak, hogy ideje lecserélni a mi egyszerű kis vackunkat, mert már 8 éve is elavult volt :) most meg.....

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#439) Ranger^41 válasza daninet (#433) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Az elmúlt 10 napban 131 különböző munkatárs indított Revitet, szóval nem annyira idealizált számok ezek ;)

(#440) vidékiürge


vidékiürge
tag

Halihó,

Tiszta szenvedés. Az van, hogy alig kapunk értelmes építész BIM modelleket (a fal nem fal, vagy épp nincs is fal :DDD pedig kellene lennie...). Így hiába csinálok jó elektromos familyket, ha nem tudom elhelyezni őket, mert nem jó a model. Szerintetek mit célszerűbb csinálni?Maradjak a teljesen korrekt familyknél (pl konnektor wallbase legyen), vagy csináljak olyan ami működik (minden equipment, konnektortól a lámpáig....). Nem tudom merre folytassam a family gyártását. Köszi a tippeket!

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#441) daninet válasza vidékiürge (#440) üzenetére


daninet
veterán

Attól függ mekkora a projekt. De igen, csinálhatsz függetlent. Vagy ha nem nagy a projekt akkor rajzolhatsz egy reference plane-t a fal elé és arra hostolhatod a konektort meg a kapcsolót. Mindkét megoldás oké. BIM szempontjából annyira nem fontos, hogy melyik elemre van aggatva a kapcsolód. Fontosabb, hogy helyiségben legyen és darabszám stimmeljen.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#442) L4mie válasza vidékiürge (#440) üzenetére


L4mie
veterán

szerintem hagyd a wallbase-d cuccokat.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#443) Lien válasza vidékiürge (#440) üzenetére


Lien
tag

Én is gondolkodtam ezen, csak kolléga revitben csinálja az építészetet, én pedig wall base familyt csináltam klímára erre nem tudom felrakni. Lehet független familyt fogok csinálni, mert wall basen az alap revit fal fajlt nem törli ki a szerkesztőből.

(#444) daninet válasza Lien (#443) üzenetére


daninet
veterán

már csak azért is érdemes más szakág elemeitől függetleníteni a saját elemeidet, mert ha tegyük fel van egy kicsit nagyobb projekt, csinálsz falra hostolt elemeket és van valami design változtatás revit simán arrébb rakja a te elemedet warning nélkül ha változik a host, akár még a csöveket is húzza vele, miközben lehet az a megoldás nem kivitelezhető. Te pedig nem veszed észre.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#445) vidékiürge válasza daninet (#444) üzenetére


vidékiürge
tag

jaja, ez valóban gond lehet. De így, hogy a hostot elengedtem, sokkal gyorsabban haladok mindennel, könnyebb is az élet. Értem az indítatását a revitnek ezzel, de igazából nem sok értelmét látom, mert inkább veszélyes-idegesítő, mint hasznos :D

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#446) L4mie válasza vidékiürge (#445) üzenetére


L4mie
veterán

Megvan az a közeg ahol ez jól működik :D bár nem tudom hol.

Nagynehezen frissítettünk revitet, igaz csak 2 licensz, hát nem csaptam magam földhöz a 14-hez képest :P szép, jó, de ugyanazok az idegesítő hibák megvannak, szóval az a 8-9 év fejlődés inkább 2-3 nak érződik. Persze árban megvan 20 is :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#447) daninet válasza L4mie (#446) üzenetére


daninet
veterán

nem fejlesztenek itt semmit max szinten tartanak. Mármint nevezhetsz ilyen dolgokat konkrét fejlesztésnek, hogy kettő tervlapra tudsz tenni egy konszignációt?
Én olvasatomban ezek bugfixek eddig hiányzó funkciókra.
A revit legnagyobb fejlesztése a dynamo is közösségi alapú open source projekt volt :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#448) vidékiürge válasza daninet (#447) üzenetére


vidékiürge
tag

hát pont ezt nézem én is, hogy a fejlesztés itt erős túlzás. Pont most próbálok dynamoval behúzni lámpákat a modelbe, egy netről szedett kódot csiszolok, faragok. Tök jó, de valamiért eldobja a Level parametert amikor behúzom. Keresem a neten a megoldásokat, és 2011-es fórumokon találom magam, hogy ez azóta probléma :D és most nem tudom mit csináljak, mert valami API-ban kell a built-in paramétereknél visszakapcsolni, mert elvileg azt lövi ki. És ez 2011 óta megoldatlan. BÁÁÁÁR a 23-as verzióleírásban ez úgy van írva, hogy már javították. Hát nem sikerült....

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#449) daninet válasza vidékiürge (#448) üzenetére


daninet
veterán

Írd le pontosan mit akarsz csinálni, rakd be amit eddig összehoztál segítek megoldani

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#450) Lien válasza L4mie (#446) üzenetére


Lien
tag

daninet.: igen, már minden family mentes, ha valami olyat találok ami mégis valamihez köthető dobom ki és csinálok sajátot.
Amiket leírsz, szerintem ezt pont Tőlem vettétek (legelső eladásom), legalább is a leírtak alapján nekem úgy tűnik. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.