Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) L4mie válasza Lien (#249) üzenetére


L4mie
veterán

Igen, no comment....egyértelműen pofira ment :(
Budapesti, vidékire van pár másik pályázat állítólag.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#252) Lien


Lien
tag

Pedig még olyan hír is volt, talán a mikrovállalkozóknak, hogy alig jelentkeztek és nem tudták kiosztani a pénzt ezért újra kiírták vagy meghosszabbították a pályázatot.
Akinek szüksége lenne rá és kapott volna lehetőséget elmehet a búsba, tényleg itt tartunk? Mit kezd olyan cég ezzel amivel tényleg csak a programot tudod megvenni de nem lesz munkaereje hozzá? Elképesztő.

(#253) L4mie válasza Lien (#252) üzenetére


L4mie
veterán

Hát mi fejlesztettünk volna hardvert, 2013-as gépekkel toljuk, 2014-es revittel, ergo szoftvert is fejlesztettünk volna, Revitet, meg CAD-et.
Mérőműszerekre lett volna még szükség...de mindegy...ez van.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#254) TRicKolas válasza Raysen623 (#248) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Közben kiderült, hogy ez így nem ilyen egyszerű mégse.
Ha Current View Only módban linkeljük a dwg-t, akkor a konkrét View lesz a dwg "Worksetje", be is szürkül.

(#255) daninet válasza TRicKolas (#254) üzenetére


daninet
veterán

Azokat is lehet kapcsolgatni amugy, csak egy lényegesen nagyobb listából kell kiszemezni. Bár ugye mindent eltűntet olyankor ami nézet specifikus, nem érdemes vele molyolni.
A legjobb mindig ha egy akármilyen family-be betöltitek a CAD fájlt és azt rakjátok revitbe. Egyrészt így nem szemeteli tele vonaltípusokkal meg mindennel a fájlotokat, másrészt worksetekkel, view templattel stb állítható lesz a láthatóság.
Még esetleg egy üres revitbe is berakhatod és linkként hozzáadhatod.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#256) Raysen623 válasza daninet (#255) üzenetére


Raysen623
addikt

Azért ez a tegyünk mindent egy familybe mentalitás nem a legjobb szerintem. Sokkal szimpibb a külön rvt amit linkelek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#257) daninet válasza Raysen623 (#256) üzenetére


daninet
veterán

Pedig nem rossz dolog. Lesz egy kategóriája és onnantól lehet furniture, landscape akármi. Ez főleg akkor érdekes amikor például berendezést másik cég adja és nem dolgoznak 3D-ben. Így ha nálatok van több szakág, statikus, esetleg gépész egy irodán belül az ő View Templatejük eleve rejti ezeket a kategóriákat, nem kell több molyolás.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#258) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Igazából egyik megoldás sem tetszik maximálisan.
1. linkelés current view only nélkül - morogni fognak, h ki kell kapcsolni a view-kon / view template-ekben az újonnan beszúrt dwg-t
2. külön revit a dwg-k számára - ha minden dwg számára kellene egy új rvt-t kreálni, ugyancsak morogni fognak + plusz az 1. pont itt is játszik
3. dwg familybe rakva - növeli a fileméretet + elvesznek a linkeléssel járó előnyök
+. ami most jutott eszembe: helyi protokoll, hogy syncelés előtt unloadoljon minden dwg-t a user - ???

(#259) daninet válasza TRicKolas (#258) üzenetére


daninet
veterán

ha tuti unloadolja akkor nem kell current view-ba linkelni a DWG-t és lehet worksetre rakni.
De lehet olyan worksetre is rakni ami mellett ki van szedve a pipa, hogy visible in all views, így csak ott fog látszani ahol ezt külön bepipálod view templateben, így aztán tuti nem zavar senkit

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#260) TRicKolas válasza daninet (#259) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Ez így már jó megoldásnak tűnik. Kösz!

(#261) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

De csak tűnt... A kollégával kiszedettem próbaképp a Current view only módszerrel linkelt dwg-ket, és újralinkeltük simán külön dedikált Worksetre rakva. A projekt újbóli megnyitása során hiába zártuk a fenti Workseteket, ugyanúgy elhomokórázott a dwg-ket betöltögetésével.

(#262) daninet válasza TRicKolas (#261) üzenetére


daninet
veterán

azt írtad unloadolja majd. Kizárt h úgy betölti. Erre írtam, hogy akkor lehet saját rejtett worksetre rakni.

egyébként mekkora dwg-k ezek? Nem opció kicsit kipucolni, hogy gyorsabb legyen?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#263) TRicKolas válasza daninet (#262) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Nem, én arra gondoltam, hogy az is lehetne egy opció, hogy a user syncelés előtt unloadolja a dwg-ket. Őszintén szólva ez egy olyan megoldás, amit nagy valószínűséggel túl körülményesnek találnának a designerek nálunk.

(#264) Lien


Lien
tag

A revit statikai/epitesz reszehez szukseges epitomernoki elotudas, bonyolult szamolasok vagy nem szukseges? Azert kerdem, higy ha valaki modellezonek menne el mondjuk nem idehaza, hanem kulfoldre mennyire szamit az, higy epitesz/epitomernok? Lehet gepesz kent is jol csinalni?

(#265) Raysen623 válasza Lien (#264) üzenetére


Raysen623
addikt

Beföldön szinte bárki lehet Revit modellező, külföldön nem tudom mennyire veszik ezt "véresen", de gondolom ott is lazábban kezelik ezt, különben nem lehetne kevesebb munkabérért foglalkoztatni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#266) Lien válasza Raysen623 (#265) üzenetére


Lien
tag

En inkabb arra gondolok, hogy egy epitomernok-statikus Nemetsek, Tekla es tarsait hasznal ami egy szamoloprogram. Addig a gepesz pl. itthon winwattot hasznal hoszukseglet szamitasra, csovezetekeket is 60-70%-ban itt mereteznek es nem a revitben.
Addig az epitesz nem tudom, hogy “csak” modellez vagy hasznal-e barmi mast. Ezeknek a plusz programoknak az elsajatitasahoz gondolom kell a hatter tudas, jol gondolom vagy a program mindent megold?

Kulfoldon orulnek az epitesz resznek is csak az nem tudom nagyjabol miben merul ki. Nem annyira lattam meg epiteszt gepen dolgozni csak a koliban makettezni. 😃

(#267) daninet válasza Lien (#266) üzenetére


daninet
veterán

Lehetsz rajzoló bármilyen szakágban, de az nem egy észmunka. Méreteket rakosgatni tervlapokat csinálni némi betanulás után tudsz bárhol. De bármi máshoz értened kell mit csinálsz. A revit statikai része koncepcionális tervezésre jó csak, nem használják számításokra ahogyan a gépész részt sem használják számításokra.
Kizártnak tartom, hogy egy építész/építőmérnöki pozíciót bárhol odaadnak neked csak a revit ismerete alapján.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#268) Lien válasza daninet (#267) üzenetére


Lien
tag

Igen, pont ez a legnagyobb baj, hogy az HVAC “csak” az MEP reszt foglalja magaba. Azert egy epitesz/epitomernokit nem egy ev elvegezni, ha valaki szeretne akar ezen a teren rajzolgatni.
De ok, akkor felejtos ez ugy fest, marad az HVAC. ^^

(#269) daninet válasza Lien (#268) üzenetére


daninet
veterán

Azért van potenciál "csak MEP" területen is. Ha olyan irodába mész ahol vannak gépész szakágak az jóval nagyobb létszámmal működik mint az építész/statikus. Lehetsz BIM koordinátor, irányíthatod a tervezést és a modellezést lényegében 5 külön szakágnak (PL, ME, EL, ELV, FP). Tanulhatsz dynamo-t, scriptelést, BIM management-et stb.
Nálunk van egy srác ezt csinálja, 50 embert irányít kb, ő is "csak HVAC" :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#270) Lien válasza daninet (#269) üzenetére


Lien
tag

Koszonom a biztato szavakat es a leirtakat. :B

(#271) L4mie válasza daninet (#269) üzenetére


L4mie
veterán

na tököm lennei BIM manager :D jól fizet, de mindenkivel koordinálni mindent....nem az én műfajom, próbáltam.... (mondom ezt koordinálásból alt+tabolva :D , szerencsére csak cégen belüli)

*amúgy mi fűtés-hűtést revitben méreteztetünk, mármint csőméreteket, szépen be van adva a familyknek a teljesítmény, tömegáramot számol a csatlakozó és két gombnyomás és kész is a csőméret :P csak utána át kell nézni mert hajlamos a T-idomokat elszúrni.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#272) Lien


Lien
tag

:R :R :R
Azta, jobb ha nem tudom ez melyik ceg itthon. Szuperek vagytok ha ilyet nyomattok a futes-hutes teren!

(#273) knbs válasza Lien (#264) üzenetére


knbs
senior tag

Miert ne lehetne jol csinalni, a kerdes az hogy mennyi kedved es affinitasod van a gepeszeten kivuli dolgokhoz.
Nalunk Hollandiaban, epitesziroda valogatja milyen szintet kepviselnek, lattam mar gyengebb es magas szinvonalu modellleket is.
Itt az epiteszek modellezoi nagyvonalakban modelleznek, nem sok idot szanva a reszletekre es a bonyolultabb csomopontokra, de nekik nem is kell szerintem.
Ha ram hallgatsz ugy a legegyszerubb bele noni, ha statikai modelleket csinalsz, azoknak nem kell olyan reszletgazdagnak es pontosnak lenni, par ev es at lehet nyergelni az epitomernoki vonalra.

A lenyeg, kulfoldon sokkal tobbre mesz ha egy allasinterjun oszinten elmondod, hogy mennyit tudsz es szerinted mit varhatnak el toled.
Minthogy a Magyar modi, hogy bekamuzok , hogy mindent csinaltam remelve, hogy par ora youtube tutorialtol remelve azt hogy menni fog ez.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#274) Lien válasza knbs (#273) üzenetére


Lien
tag

Van mar fel ev nemetorszagi tapasztalatom, nemet irodaban, persze az mas kerdes, hogy magyarok mondtak el mit kell csinalni. Amit ott lattam milyen szinten kell dolgozni az tenyleg csak a munka-munka-munka, kb. 1% pihenessel. A programok tekinteteben pedig el tudom mondani mivel mennyi ev relevans tapasztalatom van, az mas kerdes, hogy 2 eve egy vonalat sem huztam de a skillek hamar visszajonnek. ^^

(#275) L4mie válasza Lien (#272) üzenetére


L4mie
veterán

:) ne tudd meg....egy olyan iroda ahol az éves licensz horribilis ára miatt maradt 2014 es revit....és még ezzel is csesztett minket az autodesk mindenféle vizsgálattal pár éve :D
/mondjuk ilyen munkadíjak mellett én a kivitelezőkkel vetettném meg a tervezők szoftvereit....mert pl. a BIM tervezéssel ők nyernek nagyon sokat, lehet külföldön nem ilyen az arány, de én úgy érzem nem jó irányba halad a mérnökök/szerkesztők megbecsülése, kezd ilyen kommunista hangulat lenni az országban, szakik aratnak, felelőség tiéd, de persze ez ilyen kiszól a lyuk a gödörből sírás, lehet mások milliós fizetésekkel meg fix 8-17 munkaidővel bírnak :DDD /

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#276) TRicKolas válasza L4mie (#271) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

BIM manager - jól fizet? mindenkivel koordinálni kell? :)
Cégenként változik, mit csinálnak ebben a pozícióban, és ennek mi a honoráriuma.

(#277) knbs válasza TRicKolas (#276) üzenetére


knbs
senior tag

Jol fizet? Mondjuk arra kivancsi lennek Magyarorszagon mennyit keresnek a modellezok?
Nincs viszonyitasi alapom a Holland fizetesekhez kepest.
3600 Euro a bruttom, 13 ev tapasztalat homlokzatok gyartasiranyitasaban, ami nem annyira relevans egy BIM modellezonek, de azert csak ez is szamit. Foleg az epitoipari ralatas miatt nyilvan.
4 eve kezdtem 0 Revit tudas nelkul, nagyon pici autocad, es elhalvanyult Archicad emlekekkel.
Mara tartok ott, hogy ram biznak teljes projectet onallo kidolgozasat az engedelyezesi tervektol egeszen a kivitelezesig. Persze meg kapok kontrolt es van meg mit tanulni boven. A mi cegunk egy nagyobb orszagos szintu epitesi cegnek dolgozik be, tobbnyire epitesz irodaktol jonnek az alapok, es onnantol vesszuk at mi az engedelyezeshez a modellezes es aztan a kivitelezest is. Foleg csaladihazak es apartman lakasokat csinalunk.
Jomagam az epitomernoki kidolgozast csinalom de a cegunk 3 harom agon is operal mind konstruktori mind epuletfizikai szakagon dolgozunk.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#278) daninet válasza TRicKolas (#276) üzenetére


daninet
veterán

nekem ajánlottak 800 nettó körül egy nagy magyar cégnél BIM manager poziba. Azt nem tudom be lettem-e volna jelentve vagy lett-e volna kp benne. Nem akarok budapestre költözni így nem tárgyaltam velük. De maszek még mindig jobb nekem, még ha nem is kapom meg a munkahely és a fix hó eleji fizetés "biztonságát".
Szerintem itthon ennél többet nehezen lehet egy ilyen állásért kapni, ezért maszekol mindenki. Piszok sok a járulék, sokba kerül az alkalmazott.

knbs: attól függ, hogy hol a cég székhelye, mert pesten többet adnak, "vidéken" (de utálom ezt a szót) kevesebbet. Budapesten egy mezei modellező építész/gépész 300-400 nettó. Tapasztalattal max 500. Vidéken ez 250-300 és max 400 körüli érték. Minél magasabb az összeg annál valószínűbb, hogy nem leszel bejelentve :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#279) Lien válasza knbs (#277) üzenetére


Lien
tag

En 3 eve amikor eloszor Budapestre jottem 1 ev tapasztalattal (gepesz tervezoi munkakorben!) br. 350-420e forintos savban voltam. Ahol dolgoztam ott elottem nem volt gepesz modellezo de most mar van/letezik ilyen ember es szerintem kevesebbet kaphat 350-nel ami kedvezmenyek nelkul netto 230e forint.
Videken pedig kb az a legtobb szokas, hogy ami Budapesten a netto fizetesed, az videken a bruttod, nagyon nagy realitas alapja van ennek, tehat 230 brutto es 160e koruli nettot kapsz.
A ceg akikkel kint voltam meg kikuldeteses szemely kent voltam veluk ami azt jelentette, hogy volt magyar fizetesem es volt nemet, mindegyik bejelentve. Lenyegeben diplomas emberek kent voltunk eladva technikusi munkakorben, fel ev alatt nagyjabol kicsit tobb, mint 500 nettora tornaszott fel a fizum de nem kellett szallasert, munkaba jarasert semmit sem fizetni ami belegondolva nem olyen rossz. Nemet nyelvtudassal pedig emelkedett volna a love.
Viszont en most probalnek magyar ceget kikerulve jelentkezni, ha minden kotel szakad ugyan oda vissza lehet menni, legalabb percre elszamolva fizetnek ami azert ritkasag. 😃
Egyik nagy epitoipari kulfoldi multinal a habi BIM munkara diplomaval lehet kapni ilyen netto 400+ folotti osszeget es egyaltalan nem kell megszakadnod(minimalis tapasztalat kell, dolgoztal mar revitben)

(#280) Raysen623


Raysen623
addikt

Ha bárki beföldön tisztán és legálisan, illetve tisztesséesen akar boldogulni bejelentett munkabérrel alkalmazottként, akkor az sajnos felejtős. Köztes megoldásnak is lehet már örülni, ami már messze nem a feketén dolgoztatás kategóriája, de az egyén felelősségére épülő megoldáson alapszik - viszont 100%-ig törvényes.

Ha jobban akarsz keresni az átlagnál mérnökként, tervezőként akkor elmész külföldre. Sajnos ez van, és teljesen mindegy a főváros térségéről beszélünk e vagy az ország többi részéről. Gazdaságilag is ketté van szakadva az ország, amit rövid távon nem lehet felszámolni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#281) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Én a következő BIM manager feladatkörökkel futottam össze.
- Aki maga egyben designer is, a projekteken tervez is, és a szakágakkal is koordinál, jellemezően egyszerre egy projekten aktív. A BIM háttérmunkában nincs igazán benne.
- Aki nem tervez, de ugyanúgy be van kötve a projektekre kifejezetten a koordinálás miatt + háttérmunkát is csinál.
- Akit kihagynak a projektek "menedzseléséből", főleg háttérmunkát végez - a belsős designereknek segít, fejleszt familyeket, folyamatokat, csinálgatja a standardeket.
- Akinek van gyakorlati tapasztalata, belső BIM csapatot, mondjuk modellezőket vezet, managel tényleges vezetői feladatkörrel.
- Aki a Revit ikonját talán felismeri, de inkább menedzser, mint szakember, lényegében az a feladata, hogy munkákat szerezzen, beszállítókat keressen stb.

[ Szerkesztve ]

(#282) Raysen623 válasza TRicKolas (#281) üzenetére


Raysen623
addikt

Az első 3 pontot hozom :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#283) L4mie


L4mie
veterán

Hát engem csak az zavar, hogy ilyen fizetésekért a szakik fel se kellnek már.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#284) knbs válasza Raysen623 (#280) üzenetére


knbs
senior tag

Eszmeletlen, hogy meg mindig igy megy Magyarorszagon. Itt is van fekete munka nem azt mondom, de nem ebben a szegmensben hanem a szakmunkaban tobbnyire.

Itt senki nem csinalna feketen, mert itt a nyugdijadba folymatosan beleszamit mennyit kerestel, szoval ha feketen melozol akkor a nyugdijad baromi keves lesz.
Nem tudom , hogy Magyarorszagon mi a nyugdijrendszer, de itt a magasabban kepzett szegmensben nem is kerdes, hogy a munkaltato maga nem fektezik, mivel nem lenne munkavallaloja...
Nem tudom, de nagyon sajnalom akiket a helyzet kenyszerit arra, hogy sajat magat megcsorbitva kell dolgoznia. :O
15 eve koltoztem ki neha ramjon a honvagy es nezelodok/informalodok munka ugyben, es hamar elmulik a honvagyam, ahogy most is. :((

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#285) Raysen623 válasza knbs (#284) üzenetére


Raysen623
addikt

Jelenleg arra kell terveznie mindenkinek hogy nem lesz nyugdíja több generációnak, illetve ha valamit kap is az semmire nem lesz elegendő. Mai napig léteznek olyanok akiknek havonta kb 80-100 ezer Ft nyugdíjuk van, ami max arra elég hogy éhen haljanak. Az állam közben lemondott az állampolgárairól szépen csendben. TB is már csak adó, nem kötelező arra költeni...bővebben másik topicban.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#286) Lien válasza knbs (#284) üzenetére


Lien
tag

Milyen a holland földön lenni? Milyen a munkamorál? Mennyire könnyű kint elhelyezkedni mérnök ként? Milyen szoftvereket használnak, Revitet vagy mást?

(#287) knbs válasza Lien (#286) üzenetére


knbs
senior tag

Sok lessz az offtopic, azert valaszolok es ha lesz meg kerdes ilyen teren privatba mehet tovabb.

Milyen Hollandia?

Szerintem ez orszagon es region belul is mas. Mi a felesegemmel(szinten magyar), kislanyommal az eszak kozepkeleti megyeben(Drenthe) lakunk nem messze a nemet hatartol(20km) egy pici faluba.
Mi imadjuk a nyugalmat a rendet es a csendet, nem hianyzik a varos a tomeg. Ebedidoben miota otthonrol dolgozom, siman kisetalok a tolunk nem messze fekvo erdobe jarok fel orat es visszamegyek dolgozni. A falu nem nagy szam de van sajat kozert, gyogyszertar haziorvos es vedono is. A faluban a nagy tobbseg szakember valamilyen ketkezi munkaban, acsok tetofedok, komuves, stb. a nem rossz ertelembe vett egyszeru emberek. Jol kijovunk a szomszedokkal.

Munkamoral?

Teljes mertekben pozitiv, a Hollandok nagy tobbsegenek fontos, hogy mivel foglalkozik es hogy az orommel toltse el, szoval itt keves a citromba harapott arc melo kozben.
Teljesiteni kell, ido kozonkent sok tuloraval is(sok alatt ertsd nem kirivo, ha szombaton is lenyomunk 10-12 orat) , persze tobbnyire hataridok kozeleben van igy.

Mennyire könnyű kint elhelyezkedni mérnök ként?

Szerintem egy jo angol nyelvtudassal a nagyvarosokban mar el lehet helyezkedni mernokkent, kinti fejvadasz cegen keresztul nem lehet nehez gondolom.

Milyen szoftvereket használnak, Revitet vagy mást?

Mi Revittel dolgozunk, vannak epitesz alvallalkozok akik ARchicaddel dolgoznak. Epitomernoki ceg tobbnyire Revittel, epiteszek Archicaddel, statikusok speci program es/ vagy Tekla, a tobbi szakaggal nem vagyok tisztaban.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#288) knbs


knbs
senior tag

Na akkor, hogy Revit is legyen. Gondoltam megkerdezem az itteni gurukat. Persze gugliztam boven es a vege mindig az ,hogy erre nincs megoldas a Revit ilyen.
Ha nem hangzik jol amit irok az azert van mert Magyar nyelven soha nem Revitezem.

Szoval Level vegpontjanak jobbra balra mozgatasa, egyszeruen orjito, hogy erre nem tudtunk meg semmi megoldast talalni, pedig van Dynamo gurunk is, Pythonba is probalkoztak semmi.
Nezeteknel sokszor elofordul hogy ezeket ugye jobbra balra mozgatni kell hogy egyeb informacio elferjen.
Rakttintasz es project meretetol fuggoen akar percekig is eltarthat mire klikkelni tudsz aztan varhatsz ujabb hosszu ideig mire odaugrik a kivant helyre....



Problakoztunk workset kikapcsolassal teszteltuk, hogy dwg-ket toroltunk nem volt linkelt file se, egyszeruen minden elem a levelhez kotodik es iszonyat fajdalmas mozgatni....

Gondolom masnak sincs erre megoldasa?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#289) knbs válasza knbs (#288) üzenetére


knbs
senior tag

Elfelejtettem belinkelni angolul, hogy mirol is van szo:

https://forums.autodesk.com/t5/revit-ideas/speed-up-adjusting-level-head-2d-appearance-in-a-view/idi-p/8630550

2021 es meg mindig semmit nem halottunk az Autodeskrol :(

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#290) daninet válasza knbs (#288) üzenetére


daninet
veterán

ezt próbáld meg: link

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#291) knbs válasza daninet (#290) üzenetére


knbs
senior tag

Koszonom, ezt ismertuk probalkoztunk vele, de a scope box nagyon sok viewhez van hozza rendelve es annak a meretet fixaltuk.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#292) daninet válasza knbs (#291) üzenetére


daninet
veterán

de semmilyen crop region-t nem használtok? ha van annotation crop az behúzza
simán ide behúzhatnád a crop view-t és levágja a szinteket

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#293) knbs válasza daninet (#292) üzenetére


knbs
senior tag




Ja azt nem irtam, hogy 2D extents es nem latszik jol a kepemen. Szoval az annotation crop semmit nem csinal a level 2D extents vegeivel. :(

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#294) daninet válasza knbs (#293) üzenetére


daninet
veterán

Értem. A 2D extent-el programatikusan lehet amugy kezdeni valamit, az API-ban van rá mód, hogy mozgasd és láttam már egy félkész plugint ami az összes grid-et és level-t behúzta. De ennek híján 2D-nél marad a kézi. Viszont milyen okból váltod át 2D-re? Főleg egy ilyen egyszerűnek tűnő épületnél? Mikor létrehozod a homlokzatot/metszetet behúzod a crop-al ahova kell. Igazából egy minimális tudatossággal ez elkerülhető. Ettől persze nem lesz ez így jó, csak elkerülhető.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#295) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne (elektromos), hogy a kábelek modellezését Revitben ki-hogy oldaja meg? Jobb ötlet híjján (és gyors megoldás kellett), én a Conduit gyári familyt használom a vezetékek kirajzolásához, tálcára fektetéséhez. Ezt egy kicsit prosztónak gondolom ezt a megoldást, cserébe viszont elég jól működik.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#296) Raysen623 válasza vidékiürge (#295) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem modellezünk kábeleket :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#297) vidékiürge válasza Raysen623 (#296) üzenetére


vidékiürge
tag

Na mondjuk úgy könnyű :D Nálunk felmerült az igény egy ilyenre, ez lett belőle:

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#298) daninet válasza vidékiürge (#297) üzenetére


daninet
veterán

kábel ugye logikai kapcsolatban létezik csak revitben. Ez ilyen LOD500 dolog amit senki sehol nem csinál :DDD De ha ennyire részletesek vagytok akkor kis sárga matricákat is dobjatok rá az elosztó dobozokra :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#299) vidékiürge válasza daninet (#298) üzenetére


vidékiürge
tag

Hoppá, akkor ez piaci rés, ha senki nem csinál ilyet :D (és valahol megértem miért)
A matricán elgondolkoztam, de egyelőre még nem vittem tovább a texturázás irányába csodás kis elosztó familyt :DDD :DDD

Kicsit komolyabban, igen, logikai a kapcsolat, ezért alapvetően nem foglalkozok én sem ilyennel (és nem is elvárás jogilag/előírásilag). Viszont itt extrém a helyzet az épületben, mert elég nagy kábelekkel nagyon kis helyen kell menni (95-240-es átmérőig kábelkötegek), amit meg kell oldani és egyeztetni építész-gépész-statikával.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#300) Raysen623 válasza vidékiürge (#297) üzenetére


Raysen623
addikt

Lokálisan vagy teljes modellen készül a kábelezés? Erőforrások hogy vannak? Processzorból GPU-ból nem futtok ki?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.