Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) L4mie válasza Lien (#450) üzenetére


L4mie
veterán

:D akkor veled teamseztünk kb 1 hete?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#452) vidékiürge válasza daninet (#449) üzenetére


vidékiürge
tag

Hát a helyzet a következő: A világításméretezés (ami egy külön szoftverrel készül, Dialux) feldolgozható formátuma számunkra egy STF fájl, ami sima text alapú. Az STF fájlban vannak koordináták, típusmegjelöléssel. Erre van egy Dynamo script, aminek az inputja ez az STF fájl, az outputja a FamilyIstance.ByCoordinates függvény, ami behelyezi a fájlban talált koordinátákra egy megadott Familyt.
Az eredmény vállalható, és már bővíteném a kódot, de a beillesztett familyk constraints paramétereiből eltűnik a "Level" paraméter.
Fájlok
Csináltam egy próba lámpa familyt, azzal is ugyan ezt csinálja, nem csak a gyártói lámpákkal (+a gyártó nonhost lámpákat valamiért Z-ben nem tudja beilleszteni). Szóval van baj :D

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#453) vidékiürge válasza vidékiürge (#452) üzenetére


vidékiürge
tag

hoppá! egy point.bycoordinates és egy familyinstance.bypointandlevel-el sikerült feloldani a level paraméter eltűnésének problémáját, most már jól működik :D Viszont a gyári lámpákat továbbra is a "földre" dobja, de az már inkább family baj (gondolom a nemlétező hostja miatt)

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#454) Lien válasza L4mie (#451) üzenetére


Lien
tag

Igen, én voltam. Még nekem is sok újdonság van, aztán pont a kiegészítő ami jár teams előtt volt az előadás azért sem ment még 100%-ban de amint kicsit jobban átrágtam magam meg megnéztem, visszahívtalak titeket de ezt említettem is nektek. Még egy 3 hétig kicsit húzósabb napjaim lesznek(leadás) de utána már a kiegészítővel is jobban tudok foglalkozni, legalább is remélem.

(#455) L4mie válasza Lien (#454) üzenetére


L4mie
veterán

:) nekem is menni kellett az egyik gyerekért, mert feleségem lebetegedett, így nem voltam 100% ban jelen, de kollega mondta utána, hogy megoldódott. Na de majd jól kérdezgetünk ha elkezdjük aktívan használni :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#456) daninet válasza vidékiürge (#453) üzenetére


daninet
veterán

Megnéztem neked, értem mi a téma. Lehet egyébként reference plane alapon elemeket lehelyezni, de merőben bonyolultabbá válik a dolog mert ugye ellenőrizni kell hogy van-e már ott ref plane, azt kiválogatni stb.
Ha akarod folytatni megcsináltam neked a ref plane létrehozásáig, meg linkeltem a fórumot ami alapján folytatni kell
[link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#457) vidékiürge válasza daninet (#456) üzenetére


vidékiürge
tag

köszönöm, ez nagyon jó!!! ezt a kódot folytatom tovább. Viszont annyira hitvány a lámpások gyári family készlete (ha éppen van egy adott lámpához family, mert az sincs mindig), hogy még ha kézzel rakom be, akkor is egy kínlódás, a szoftver meg képtelen bármit is kedzeni vele. és nincs két egyforma lámpafamily!!! :W
szóval ezt így most jegelem a refplane-re illesztést, és folytatom azzal a bővülést, hogy az STF fájlomból bizonyos infókat behúzzak az általános lámpa familymbe (méret meg típus). Aztán majd megoldom a refplane-t később.

fun-fact: a legnagyobb poén, hogy a külső lámpás méretező cégek (és forgalmazók) annyira nincsenek képbe a BIM-el, hogy igazából szintenként küldik az STF fájlokat :D nem tudják egybe kezelni az épületet, az IFC-t meg sem tudják nyitni (se relux, se dialuxal).

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#458) L4mie


L4mie
veterán

Srácok!
Kérdés: LoD 350 nél épületgépészetnél látszódnia kell a csőbilincseknek, légtechnikai csatornák tartóelemeinek, vagy nem?
nekem még ez a cikk se mutatja egyértelműen, mert berendezésről beszél, nem csövekről, berendezésnél meg hogy aláteszünk egy alapozást az ok.
[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#459) daninet válasza L4mie (#458) üzenetére


daninet
veterán

ezt veszi mindenki alapul, itt egyértelműen jelölik

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#460) Lien válasza L4mie (#458) üzenetére


Lien
tag

Ahogy daninet írt rengeteg helyen azt a pdf-t nézik, mert nagyon szépen kitér egy csomó berendezésre minek kell szerepelnie.

(#461) L4mie válasza daninet (#459) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi, szép vaskos doksi :)
+ Liennek is :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#462) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy újabb fejtörőm... :S

Az Interoperability Toollal van tapasztalatotok? Van Archicadben egy modell, az "Archicad IFC azonosító" ás az "Egyedi ID" paraméterek adottak. A megfelelő Revit... kezdetű IFC fordítóval kiküldöm IFC-be a modellt.

Revitben beimportálom az Interoperability Toollal. A geometria oké, célnak megfelel. Viszont a fenti azonosítók (immáron "IFCGuid" és "Tag" néven) vagy átjönnek (legalább az egyik), vagy felülíródnak.

Azok a Revit kategóriák, ahol sikertelen volt az összekapcsolás:
- Columns (szinte mindig)
- Doors (néha)
- Floors (50%)
- Generic Model (50%)
- Railings (mindig)
- Stairs (mindig)
- Structural Columns (mindig)
- Walls (50%)
- Window (mindig)

Van erre valamilyen racionális magyarázatotok? Vagy valamilyen lehetséges megoldás?
Kösz előre is

(#463) Raysen623 válasza TRicKolas (#462) üzenetére


Raysen623
addikt

Mit értesz összekapcsolás alatt?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#464) daninet válasza TRicKolas (#462) üzenetére


daninet
veterán

Rossz a kategória? Tehát az oszlop nem oszlop hanem generic model?
Elsősorban szerintem validáld mi megy ki archicad-ből. Tegyél fel bármilyen ifc nézegetőt pl bimvision
Aztán pedig itt tudod beállítani mit mire fordítson importálásnál:

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#465) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Összekapcsolás alatt azt értem, hogy készítettem egy Schedule-t, amely tartalmazza a Revit-elemeket Taggel + IfcGuiddal, aztán ezt összevetettem a forrásként használt Archicad fájlból kiexportált Konszignációval. (A Konszignációban az eredeti azonosítók voltak Archicad-szlengben.) A Schedule-ben található elemek jelentős részénél az a helyzet, hogy hiába keresem a Tag / IfcGuid alatt szereplő karakterláncot az Archicades táblázatban, nincs találat. Magyarán az azonosítók felül lettek írva.

Az nem baj, hogy a kategóriák nem lettek jók, ez most nem érdekes.

(#466) daninet válasza TRicKolas (#465) üzenetére


daninet
veterán

Szerintem rossz paramétert nézel
Archicad konszignációban:

Ellenőrzöm BIMVision-ben

Utána importáom revitbe

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#467) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Nem nézek rosszat, mert adott elemtípuson belül hol sikerült ugyanazt az elemet beazonosítani a két programban, hol nem. De akkor nézzünk egy jó-rossz párost.

Jó:

Rossz:

(#468) daninet válasza TRicKolas (#467) üzenetére


daninet
veterán

Te type paramétert nézel ami szerintem az első azonos típusu elemnél létrejön (csinál egy új revit típust) aztán ugyanazt a típust használja a többi helyen. Itt csak az instance ifcGUID ami működni fog neked, de az is csak addig jó amíg az ifc linkelve van. Ha bindolod a modelledhez és többet nem link akkor azok is elszállnak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#469) TRicKolas válasza daninet (#468) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Na jó, de az az azonosító, ami Archicadben még az egyedi elemhez tartozott, miért alakult át hirtelen típusparaméterré?
Egyébként technikailag a beépülő Revit-plugin azt csinálja, hogy in-place Doorokat hoz létre, tehát nem ugyanabból a típusból látunk 2 példányt.

(#470) Lien válasza L4mie (#455) üzenetére


Lien
tag

Ezt amúgy mindenkinek aki olvassa, én csináltam.: kiegészítő revithez

(#471) Ranger^41 válasza Lien (#470) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

marmint a videokat, ugye?

(#472) Lien válasza Ranger^41 (#471) üzenetére


Lien
tag

:K

(#473) daninet


daninet
veterán

Van nálunk üresedés revites bim koordinátor pozícióba. Nagy projektek, reális mennyiségű meló, átlag feletti fizu euróban.
Ha valakit érdekel vagy ismertek akit érdekel dobjatok egy üzit nekem az elkövetkezendő 2 hétben. :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#474) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok ,
Nincs valakinek egy értlemes egyszerű BIM konzulensi portfólió?
Felkértek rá, de se időm se kedvem se energiám sajátot a semmiből felépíteni, jó lenne egy sablon.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#475) L4mie válasza L4mie (#474) üzenetére


L4mie
veterán

Közben gyorsan összerittyentettem 1-et, de elég mérges voltam, hogy rámlőcsölték...ilyen határidő mellett...holnapra :((( :W így nyilván gagyi lett, de örüljön neki a kolléga, hogy legalább lett.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#476) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Egy projektből kellenének az X-Y-Z koordináták. Erre találtam is egy frankó ki Phyton kódot, ami működik. Látszólag. Valamilyen koordinátákkal fel is tölti shared paramétereket, de annak köze nincs azokhoz a koordinátákhoz, mint ami az exportált IFC-ben van. Lehet ez így természetes, nem tudom, de ennek mi lehet a magyarázata?
Revit2023

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#477) daninet válasza vidékiürge (#476) üzenetére


daninet
veterán

osztán a python szkriptet nem tetszett megosztani, így honnan tudjam? :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#478) vidékiürge válasza daninet (#477) üzenetére


vidékiürge
tag

LINK
Mert az is kellhet? :DDD

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#479) daninet válasza vidékiürge (#476) üzenetére


daninet
veterán

Nos
Probléma 1:
Az ifc exportnál beállítható, hogy milyen pontot vegyen alapul az exporthoz. Neked ezek a számok elég kicsik, nem lehet, hogy project basepoint van beállítva Shared Coordinates helyett?

Probléma 2:
Gondolom ezt tudod, de a Global X és a te shared paramétered nem ugyanaz a két paraméter. Ha szeretnéd azt a Position X Y Z paramétert is exportálni akkor a Property set fülön megteheted a text fájl szerkesztésével

Használd ezt a dynamo fájlt, ez beállítástól függetlenül a shared koordinátákat fogja beleírni a paraméterbe. API-nál át kell konvertálni a koordináta rendszert de ahogy néztem a python szkript csak lekéri az origin-től a távolságot, átalakítja mm-re és beleírja a paraméterbe.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#480) L4mie


L4mie
veterán

Más próbléma, hátha tudtok megoldást:
Grafikai megjelenítés: Eddig ha intel APU-ra kötött monitoron ment a REVIT a fenlső Quick Access Toolbar-t nem jelenítette meg. Azt hittem hogy APU sajátosság.
Most beszereztem a céghez egy INTEL VGA-t....megrökönyödtem amikor látom, hogy azzal se látszik a fenti Toolbar....persze leesett, hogy nem az integrált vga miatt, hanem intel driver miatt van ez....lejebb lehet küldeni és akkor látszik a toolbar, de kisebb monitoron, notin zavaró tud lenni, hogy kevesebb a hely. Van esetleg valami trükk amivel rá lehet venni, hogy megjelenítse? :F

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#481) vidékiürge válasza daninet (#479) üzenetére


vidékiürge
tag

Probléma 1:
A Coordinate Base az Shared-re van állítva, de nyomtam egy exportot project base Pointtal, ugyan ez jött ki. De a Project Base Point és a Survey Pont ugyan ott van a modelben.
Probléma 2:
Na igen, ez megvan. De igazából a Global X-et keresem a shared paramétereimbe. Ami a Position X Y Z paraméteremben megjelent koordinátát nem értem honnan jön. Bár van egy sejtésem, hogy ezek a world coordinates, nem pedig a projekt origó paraméterei (ezt a Phyton kód "position.EastWest" szakaszából sejtem).

Köszi a Dynamo progit, de kb 6 hibát kidobott (dereferencing a non-pointer, costum node definition not loaded...), és nem igazán akart lefutni :DDD szerintem egy csomó bővítményem hiányzik.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#482) daninet válasza vidékiürge (#481) üzenetére


daninet
veterán

ahhoz a dynamóhoz csak clockwork 2 csomag kell, fel is ajánlja a jobb oldali sávban hogy telepítsd

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#483) daninet válasza L4mie (#480) üzenetére


daninet
veterán

ez hanyas revit verzió?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#484) L4mie válasza daninet (#483) üzenetére


L4mie
veterán

14-essel jelentkezik, 22 még nem került intel vga alá, de majd csinálok egy tesztet, ha lesz időm telepítek magamnak egy új gépet. /10 éves PC-m már döcög/ :U

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#485) daninet válasza L4mie (#484) üzenetére


daninet
veterán

milyen windowson használod? 2014-nek windows 7 a támogatott rendszere :U
2017-től támogatott a win10

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#486) L4mie válasza daninet (#485) üzenetére


L4mie
veterán

Win7 ben win10 ben is csinálta.
De csak intel vga-val.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#487) Lien válasza vidékiürge (#476) üzenetére


Lien
tag

Van a holixanak is egy kiegeszitoje ami az xyz koordinatakat kesziti el amire kijelolod, ez ugye inkabb a statikanal jo. Az ifc-t meg nem neztem, hogy mennyire kezeli jol de elvileg tudnie kellene. Jovo heten ra tudok nezni ha meg erdekel a kerdes.

(#488) vidékiürge válasza Lien (#487) üzenetére


vidékiürge
tag

Jaja, látom a Holixa cuccait, nekem igazából egy rém egyszerű toolra van szükségem, ami nagyjából bárkinek bárhogy elérhető, különösebb fejtörés nélkül. Külön gyártó szoftverét nem alkalmaznám, inkább kódsorokat keresek és dynamo-s megoldásokat. Abból én is sokat tudok tanulni, meg azt a cég is jobban szereti :D

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#489) Lien válasza vidékiürge (#488) üzenetére


Lien
tag

Ma megnéztem, Revitbe linkelt ifc-re nem rakta rá a paramétereket. Ha viszont electrical equipmentet vagy fixturet raksz be ami family, azokra rárakná a koordináta paramétereket. :)

(#490) Ranger^41 válasza vidékiürge (#488) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Ez egész egyszerűen megoldható, írtam privátot.

[ Szerkesztve ]

(#491) vidékiürge válasza Ranger^41 (#490) üzenetére


vidékiürge
tag

:R

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#492) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

A linkelt modelleknél nem jön át a roomtag, és igazából nem is tudom tag-elni. A faltól kezdve mindent tudok, a room nem megy neki. Ez kezdők problémája, de nem tudok rájönni, miért van így.... Valakinek egy jó tippe van esetleg? De az is lehet csak rosszul állok hozzá... :F

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#493) daninet válasza vidékiürge (#492) üzenetére


daninet
veterán

A room-okat látod ha kijelölöd a modellt? Unbounded vagy bounded room-ok?
Fontos, hogy mikor elmentesz egy fájlt akkor minden room legyen bound, abban az állapotban lesznek elmentve. Ha megnyitsz egy fájlt linkek nélkül és minden room unbound, majd elmented akkor így lesz mikor linkeled is és nem lehet őket tagelni

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#494) vidékiürge válasza daninet (#493) üzenetére


vidékiürge
tag

a room bounded, és a VG-ben is úgy állítottam, hogy látszódjon a room. A linkelt modelben jól be tudom TAG-elni, de a hostban nem tudom a linkeltet. A csatolt képen mutatom, hogy a falat engedi kijelölni (TAG-elni), de a roomot nem. A neten phase problémát találtam még, hogy az lehet a gond, de az rendben van.

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#495) daninet válasza vidékiürge (#494) üzenetére


daninet
veterán

látom a gondot :) még jó, hogy raktál be képet
a sima tag room-on nem működik az architecture tab-ról kell a room tag opciót választanod

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#496) vidékiürge válasza daninet (#495) üzenetére


vidékiürge
tag

egész összetett érzelmi hullámvasutat indított el bennem a megfejtés :D

Köszönöm, működik minden! :))

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#497) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Sziasztok!
Új fejtörő, és lehet, hogy pofonegyszerű egy válasz.

Adott egy family (nevezzük kockának), kell a Volume-ja. Ha a familybe nestelek egy másik familyt (nevezzük kiskockának), majd a projektben ha leinfózom az eredeti familyt, a nested kiskocka Volume-ját nem adja hozzá. Hogyan lehet ezt megoldani képletezés nélkül?

Ha a nested family shared, az csak annyiban segít, hogy a kiskockát külön is tudom listáztatni a projektben, de nekem nem erre van szükségem.

(#498) Raysen623 válasza TRicKolas (#497) üzenetére


Raysen623
addikt

Sosem értettem miért jó önként szivatni saját magunkat...
1) Ne készíts nested family-t ;]
2) Miért nem jó a képletezés? :F
3) Írj magadnak egy saját CAD szoftvert, ami ezt tudja képlet nélkül. :DDD
4) Megnézném tudok e ezen segíteni Dynamo-val.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#499) vidékiürge válasza TRicKolas (#497) üzenetére


vidékiürge
tag

Ez nem lehet egy schedule beállítással kezelni, hogy adja össze az összes talált értéket shared paraméter esetén? (akár nested akár nem) Én az elosztók teljesítményigényét így adom össze.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#500) TRicKolas válasza Raysen623 (#498) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Megrendelőnek csinálok familyket, akinél fennáll a lehetősége, hogy bele akar majd nyúlni. Amúgy beképletezem én, csak hátha van valami magától értetődő megoldás, amire nem gondoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.