Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Raysen623 válasza daninet (#200) üzenetére


Raysen623
addikt

Egyébként nem sikerült a mutatvány...továbbra is mindent szétdobált. :(((

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#202) L4mie válasza Raysen623 (#201) üzenetére


L4mie
veterán

mi erre referencia negyedgömböt használunk. 0,0,0-ba

Bár a mi revitünk még nem tud ilyen uri huncitságokat mint amiről most beszéltetek :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#203) L4mie


L4mie
veterán

btw: más is pályázott építő 5 keretében revitre?

mikor várhatóak az eredmények?

#204
*na majd hétfőn meglesem :) tutti ott lesz.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#204) daninet válasza L4mie (#202) üzenetére


daninet
veterán

Shared coordinate-et? Szerintem azt már az előtt tudta hogy az autodesk megvette.
Nyisd meg a view settings-et és a Model tab/Site category/Survey point-ot keresd meg és jelenítsd meg. Ott lesz az :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#205) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

Építőmérnök vagyok. Jól gondolom, hogy statikus munkákhoz, pl.: kis acél csarnok kiviteli terveit Revit LT -vel nem fogom tudni megcsinálni?

Munkahelyemen Tekla -t használunk acélhoz, Nemetscheket vb -hez, sajnos a kis maszek munkáimhoz egyik se megfizethető nekem.

Előfizettem 1 hónapra a Revit LT -re, mert már nincs kedvem AutoCad LT-vel vonalasan megcsinálni acél kiviteli tervet csomópontokkal, de nem érzem magam előrébb ezzel.

Van értelme szerintetek Revittel szenvedni?

(#206) daninet válasza G4RWIN (#205) üzenetére


daninet
veterán

Revit egyik gondja, hogy nincs gyárilag jó tárgykönyvtár (family library). Ha revitezni akarsz azzal kell kezdened, hogy fel kell építened egy saját könyvtárat amiben parametrikus tárgyak vannak. Mondjuk ha csak acélra koncentrálsz ez viszonylag egyszerű, mert minden elemtípushoz egyetlen egy parametrikus család kell, pl H oszlophoz egy, I gerendához egy és a többi. Utána ezeket már a projektben kedvedre méretezheted.
Revit LT egyik hátránya, hogy nincs benne a rácstartó család ami neked viszont lehet, hogy kellene.

Ha átverekeded magad a family library problémáján kiváló eszköz modellezésre. Építőmérnökök kifejezetten szeretik, mert nem freeform a modellezés, minden család és elem alapú ami ideálisan kötötté teszi.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#207) Raysen623 válasza daninet (#206) üzenetére


Raysen623
addikt

Revit egyik gondja, hogy nincs gyárilag jó tárgykönyvtár (family library).

Szívemből szoltál...ennyi pénzért meg főleg szégyen.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#208) Lien válasza daninet (#206) üzenetére


Lien
tag

A magicad (ami szintén előfizetéses tartalom a revithez) nem lehet statikus dolgokra használni? Épületgépészetnek több ágán is külön licensek vannak de statikához nem tudja a kolléga használni?

(#209) daninet válasza Lien (#208) üzenetére


daninet
veterán

relatív kevés elemre van szüksége egy építőmérnöknek, főleg ha azok parametrikusak. Persze, szar, hogy nincs de acél oszlopok/gerendák vannak a könyvtárban, a maradékot pedig nem tartana 2-3 óránál többe megcsinálni egy acél csarnokhoz, nem beszélve a sok letölthető dologról ami fenn van mondjuk RevitCity-n.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#210) G4RWIN


G4RWIN
tag

Köszönöm a segítséget.
Ebben az 1 hónapban ki szeretném tapasztalni,hogy jó e nekem ez a program, ilyen havidijjal még vállalható, ha beesik 1-2 munka. Autocadet nagyon szeretem, azért gondoltam,hogy ez is jó.

Szelvenyeket, keretallasokat bedobaltam, de a csomópont oknál nagyon megakadtam, egy vonalat se tudtam húzni.

Esetleg még annyit tudnátok segíteni,hogy nincs véletlen valami jó tutorial leírás, youtube csatorna revit lt hez?

Revit city oldalon találtam már hasznos dolgokat.

(#211) L4mie válasza G4RWIN (#210) üzenetére


L4mie
veterán

amúgy van 30 nap ingyenes próbaidőszak ;)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#212) daninet válasza G4RWIN (#210) üzenetére


daninet
veterán

balkan architect yutubon tanít revitet
Teljes mértékben támogatom a BIM platforokat, és javaslom válassz egyet és dolgozz azzal, de ettől függetlenül megkérdezem, nézted már az Advance Steel-t?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#213) Raysen623 válasza daninet (#212) üzenetére


Raysen623
addikt

Mondjuk a Balkan Architect elég mesemondó jellegű, de ettől még hasznos tud lenni kezdőknek. :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#214) G4RWIN válasza L4mie (#211) üzenetére


G4RWIN
tag

Tudom, ellőttem már 1 éve kb, akkor elinditottam, de nem fogott meg és hagytam is.

Advance steelt még nem próbáltam, de YouTube on neztem már róla videókat, acélhoz az biztos szuper.

Balkan architect videóit néztem már, van is róla jó acélos videó. Sajnos így hogy elofizettem az LT re, ki is derült, hogy ez nagyon vissza van butitva a sima verzióhoz képest. Pont ezekben a modulokban, amire nekem szükségem lenne.

Köszi nektek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#215) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Szerintetek a "tag"-eknek lehet külső paramétert adni? A kérdés azért, mert van egy tag family-m, és csináltam neki forgathatóságot egy type paraméterrel, de ugye ilyenkor egybe forog az egész family, miközben én egyesével szeretném a tageket állítani. Erre szerintetek van mód?

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#216) daninet válasza vidékiürge (#215) üzenetére


daninet
veterán

Nincs instance paraméter tag esetén. Amit tehetsz, hogy megrajzolod az elforgatott állásokat a tag-ben, azoknak adsz visibility paramétert és létrehozol külön type-okat amik eltérő elforgatottsággal jelennek meg.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#217) vidékiürge válasza daninet (#216) üzenetére


vidékiürge
tag

áhá, lelkem mélyén sejtettem, hogy így lesz. Köszönöm a tippet is!

Amúgy valaki nézte már a frissen fordított 19650 BIM szabványokat? Várható hogy itthon bárki is szóról szóra kövesse ezeket az "útmutatókat"?

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#218) Raysen623 válasza vidékiürge (#217) üzenetére


Raysen623
addikt

Mivel ez csak egy ajánlás így max konvergálni fognak ebbe az irányba. Egyébként meg a nagyobb és komolyabb irodáknak már van kialakult BIM workflow-uk.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#219) daninet válasza Raysen623 (#218) üzenetére


daninet
veterán

lehet ISO tanúsítványt szerezni ahogy itthon is van 1-2 irodának, de ez csak egy kirakat az ügyfeleknek, a valóság az, hogy az emberek baromi nehezen szakítanak a bevált szokásaikkal, márpedig az ISO szabvány mindent leír, hogyan kell csoportokban dolgozni, ki írja alá a rajzot, mit nyomtathatnak ki papírra, milyen paramétereket kell egy modellben kitölteni stb. Egy egész halom bürokratikus dolog amit csak nagyon-nagyon kevés cég tud összehozni ha van egyáltalán valaki.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#220) vidékiürge válasza daninet (#219) üzenetére


vidékiürge
tag

Na igen... a szokások... azokból itt van rengeteg. Ezeket az ISO szabványokat ha valaki alkalmazza, akkor önmagában is működőképes a dolog? Nem kellenek ehhez komplett teamek/szakági összefogások, hogy ezzel legyen értelme foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#221) Raysen623 válasza daninet (#219) üzenetére


Raysen623
addikt

Biztosítalak hogy van ilyen cég :D Az ilyen jellegű ISO megoldás pedig jellemzően a cégnél már kialakult munkamenet szerint van kialakítva és szabványosítva. A szokások így nem törnek derékba...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#222) Barta_Steve


Barta_Steve
friss újonc

Hello! A Revit program használatát szeretném elsajátítani és ebben keresek olyan oktatót, aki személyesen vagy online módon tud segíteni eljutni a villamos hálózatok tervezését megvalósító szintig. Jelenleg ACAD programot használunk, de az egyes szakági ütközések (főként gépészeti légtechnika, vízcsőhálózat) elkerülése végett egy lehetséges út a Revitben történő tervezői együttműködés. Aki napi szinten használja és ideje/lehetősége van tudását átadni - díjazás egyeztetés alapján -, annak várom szíves válaszát.

(#223) daninet válasza Barta_Steve (#222) üzenetére


daninet
veterán

írtam privátot

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#224) TRicKolas válasza vidékiürge (#215) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Sziasztok!

Próbálni nem próbáltam, de ha jól láttam, a 2022-es Revitben megoldották a tagek forgathatóságát.

(#225) daninet válasza TRicKolas (#224) üzenetére


daninet
veterán

Igen, kaptak egy új paramétert :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#226) TRicKolas válasza daninet (#225) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Nektek milyen tapasztalatotok van a verzióugrással kapcsolatban? Házon belül tán még rá tudnám venni a kollégákat, hogy 22-re váltsunk, de a szakágaktól nem várhatjuk el, hogy frissítsenek.

(#227) daninet válasza TRicKolas (#226) üzenetére


daninet
veterán

Nagy építésziroda vagyunk, általában mindenki alvállalkozik nekünk így az van amit mondunk :D
De az alapfelállás az, hogy 2 évente frissítünk, és csak az első servicepack után lépünk az új verzióra. Csinálunk egy tesztet, hogy mi romlik el ha frissítjük a fájlokat, és ha minimális vagy nincs gond (nem jellemző) akkor egyik este mindent átkonvertálunk.
Csak aktív projektet frissítünk ami még nem érte el az építkezést.
Szóval jelenleg még 20-as verzión vagyunk, 22-re első SP után lépünk.

De Revitnél ez nem akkora érvágás mint Archicad-nél ahol a userek többsége perpetual licence-en van, szóval nem jár nekik frissítés. Revitnél szinte mindenki előfizetésen van, szóval a verziószám majd mindegy. Ha frissíteni kell frissítenek, nem kerül nekik pénzbe.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#228) daninet válasza daninet (#227) üzenetére


daninet
veterán

btw ha BIM projektről van szó van egy dokumentum amiről már hallottál ez a BIM Project Execution Plan (BPEP).
Ez a szerződés része kell legyen és lefektet ilyen dolgokat mint szoftver verziók, ki mit modellez és a többi. Fontos doksi, ha nincs csinálni kell, ha van akkor meg be kell tartatni. Ha nem te bízod meg a szakágakat, akkor azt kell meggyőzni a doksiról aki megbízza őket. Ez mindenkinek az érdeke.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#229) TRicKolas válasza daninet (#228) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Mi is 20-assal megyünk, a 21-ben nem volt annyi újdonság, hogy elgondolkodjunk rajta. A 22-es ígéretes, sok apróság van benne a bemutató videók alapján, amit már "régóta kértek". Én mondjuk azt várom, hogy a scheduleöket lehessen transpose-olni, az oszlopokat a sorokkal felcserélni, mint Excelben. Jó, az is valami, hogy szét lehet vágni, ne legyünk telhetetlenek...

Hallottam már olyanról, aki már hallott arról, hogy valaki látott BEP-et a gyakorlatban. :) Az előző helyemen Indiába szerveztünk ki modellezési munkákat. A vezetőség ebben elképesztő pénzügyi lehetőségeket látott. Valahogy az lehetett az elképzelésük a tárgyalások után, hogy ezek bármit meg tudnak csinálni, úgyhogy ilyen dolgokkal nem foglalkoztak, hogy írassanak a beosztottakkal egy részletes specifikációt.
Hát volt nagy sírás-rívás, amikor kaptuk vissza a "kész" munkákat. :D

(#230) daninet válasza TRicKolas (#229) üzenetére


daninet
veterán

mi írunk BPEP-t aztán mivel nekünk alvállalkoznak ezért megy a szerződésbe. Teljesen jól működik.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#231) Raysen623 válasza daninet (#228) üzenetére


Raysen623
addikt

Én csak simán BEP (BIM Execution Plan) néven ismerem, nem értem miért kell ugyanannak a doksinak 20 féle nevet adni jó magyar szokás szerint. No mindegy...
A lényeg hogy legyen, és ezt már az elején a témában érdekelt tervező cégnek illik össze raknia és aláírni a megrendelővel. Utána mehet bele az alvállalkozói szerződés mellékletbe és csókolom. Így lehet valamennyire garantálni a dolgok helyes menetét.

Az ArchiCAD-es verzió update sem nagy érvágás, főleg ha van SSA vagy mi a szösz. A lényeg: GS-nek is az a lényege hogy mindenki évente frissítsen és kapja az újabb verziót. Autodesk oldalon a licenszelés kissé sunyi módon van megoldva és csomagokba van rendezve, amitől lehet hogy kényelmesebb az upgrade de kurwa drága a platform maga.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#232) L4mie válasza daninet (#230) üzenetére


L4mie
veterán

Btw: kollégákkal beszéltük: Építészeknek tényleg elég a light? Az a gondolatmenet, hogy azért csinálta az autodesk a lightot, hogy olcsóbb konkurenciát állítson az Archicadnek.
Bár ez az éves licenszdíj nálam még mindig kiveri a biztosítékot.
Építő 5 ből kapott már valaki visszajelzést az EMI-től?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#233) Raysen623 válasza L4mie (#232) üzenetére


Raysen623
addikt

Saját véleményem hogy bizony ha Revitről van szó akkor a teljes alapverzió is kevés mindenre és kínszenvedés az első projekt ha nulláról kell indulni, mert egy normális ablak sincs az alapkönyvtárban. Legalábbis ez volt a felállás a 2018-as verziónál. Szóval az építészet eléggé tökön van lőve vele és minden kb dupla annyi időt vesz igénybe.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#234) vidékiürge válasza daninet (#225) üzenetére


vidékiürge
tag

és imáim meghallgatottak :D köszi az infót, tovább nem is vacakolok a kérdéskörrel.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#235) L4mie válasza Raysen623 (#233) üzenetére


L4mie
veterán

Na igen, mi 2008 tól építjük a family könyvtárunkat, fogtunk egy szerelvény katalógust, elkezdtük a karimákkal, és mentünk sorba, gépészként akkor még rosszabb volt, most már a legtöbb gyártó próbál valamit előállítani, de a minőség, használhatóság, másik kérdés.
A probléma, hogy éves előfizetést kis-közép cégként nem tudjuk kitermelni így maradt a 2014 meg a remény, hogy tudunk most frissíteni pályázat keretein belül.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#236) daninet válasza Raysen623 (#231) üzenetére


daninet
veterán

Nem én találtam ki a nevet, a különféle szabványok különféle neveken hívják. Mi BS szerint kezdtük összerakni mert akkor még nem volt ISO19650 úgyhogy nálunk ez a neve. De ez is elfogadott :)
Azért Archicad userek között sokkal sokkal gyakoribb hogy régi licenszeken ülnek ha csak a környezetemre meg azokra gondolok akikkel együtt dolgoztam eddig. Vagy ha csak benézel az AC topikba, rendre megjelennek öreg licenszes emberek. Egy időben GS valahogy SSA nélkül adott el sokat és ez így maradt.

#232 L4mie: LT építészeknek elég pici projektekre, senki másnak.

#233 Raysen623
Teljesen más logika a könyvtár mint ahogy GS kezeli AC-nél. Soha nem is akartak jó könyvtárat adni. Lehet mondani, hogy ennyi pénzért ez gáz, de ez van. Ők azt mondják hogy van egy viszonylag felhasználóbarát családszerkesztő a szoftverben, csináld meg a tárgyakat magadnak amiket használni akarsz. Ha nem akarsz vannak egyébként kezelt könyvtárak némi pénzért. Persze ez megint csak egy költség, sajnos ez ilyen.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#237) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Van valamilyen racionális magyarázatotok arra, hogy a bepozicionált dwg-t miért dobja el a program egy idő után?
Egy boldog világban a geodéta rajzát belinkelném, Acquire...-ral átvenném a koordinátákat, és ez úgy maradna, amíg meg nem gondolom magam. Ehhez képest a kollegina minden reggel azzal üdvözöl, hogy már megint el van csúszva a dwg.
Próbáltunk a linkeléskor visszamenteni a dwg-re, próbáltuk a shared coordinatest disabled-re tenni; de volt olyan fórum, ahol azt mondták, hogy az a kulcs, hogy szinkeléskor Project Northon legyen az a nézet, amelyiken keresztül linkeltünk... Hát, nem tudom.

(#238) daninet válasza TRicKolas (#237) üzenetére


daninet
veterán

Az az oka, hogy a "True North" nem létezik dwg-ben csak Revitben. Fontos, hogy a nézet amiben lehelyezed a dwg-t Project North-ra legyen állítva, és amikor újratölti a dwg-t a program is egy olyan nézetben legyen ami Project North.

Itt a cikk erről

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#239) TRicKolas válasza daninet (#238) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Kösz a megerősítést, ilyesmit próbálgattunk, bár 100%-ig nem voltunk biztos abban, hogy eredetileg milyen orientation volt, amikor megtörtént a beszúrás.
Már csak az a kérdés, mi történik, ha 3d nézeten vagyunk a linkeléskor. :P

(#240) daninet válasza TRicKolas (#239) üzenetére


daninet
veterán

3d nézet a benapozás vizsgálatok miatt beégetett észak paraméterrel rendelkezik

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#241) Lien válasza daninet (#240) üzenetére


Lien
tag

Huha, ilyen epuletenergetikai modellekhez is jo a sima revit vagy plug-in?
Kulonben orulok, hogy ilyen aktiv a topik.

(#242) daninet válasza Lien (#241) üzenetére


daninet
veterán

korlátozottan. nem hallottam még róla, hogy bárki ezzel csinál energetikai modellt :DDD
szerintem mivel a funkciói általánosak így legtöbb helyen nem felel meg a helyi szabályozásnak. Ezt gyors ellenőrzésre tudom elképzelni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#243) TRicKolas válasza knbs (#185) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Szerencsere lejartak volna fel ev mulva a licenszeink igy vasaroltunk 8 liszenszet 3 evre meg 3 bim 360 liszenszet es akkor meg lehetett multiuser liszenszet abbol is vettunk 2-t.

Azon gondolkozom, hogy vajon van-e lehetőség delayelni az előfizetés megkezdését? 5 évvel ezelőtti fórumokon írtak ilyen opcióról.

(#244) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Sziasztok!

Felmerült egy újabb érdekes kérdés.
Elvileg a projektek betöltését érdemben lehet gyorsítani, ha a nehézkes linkelt file-okat külön worksetre tesszük, és kikapcsoljuk a workset megnyitását, amit csak akkor kapcsolunk be, ha tényleg kell az adat. Ez ugye user beállítás, nem globális.

Na mármost a felhőbe feltöltött projekt esetén azt figyeltem meg, hogy a program hajlamos elfelejteni, hogy én mit állítgattam be. Ha becsukom magát a projektet, és újra megnyitom, akkor még emlékszik, de ha magát a Revitet is újraindítom, és ezután nyitom a Workshared Cloud Modelt, akkor minden visszaáll az eredetibe.
Saját szerveren tárolt projekt esetén ez nem volt gond, a lokál file szépen megjegyezte, amit kellett.

Hol a hiba?

(Persze, ha az Open workset default... opcióinál a Specify...-ra lövöm be a projektet, akkor ez megoldódik, csak jó lenne, ha erre nem lenne szükség.)

(#245) daninet válasza TRicKolas (#244) üzenetére


daninet
veterán

Mikor elmented a projektet cloudba töltés előtt a mentés ablak Options... menüje alatt válaszd ki, hogy Specify... legyen az open workset. Akkor ha csak simán nyitod a fájlt akkor is azzal a workset ablakkal fog indulni. Ez egy megoldás.

A másik, hogy ami linkekre nincs szükséged "Unload (for me)" paranccsal kilövöd. Ezt megjegyzi minden usernek külön-külön, és onnantól nyithatod az összes workset-et.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#246) L4mie


L4mie
veterán

MEH. valamiért az építő 5 támogatás 1/3-át ítélték meg feltéve ha az összes pályázott eszközt-szoftvert beszerezzük....szóval nem lesz új revit :O :O :O :W :W :W fura, hogy más cégek megkapták a teljes pályázott összeget 60-300m között, indoklás nincs...arcra ment ez is

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#247) TRicKolas válasza daninet (#245) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

A másik, hogy ami linkekre nincs szükséged "Unload (for me)" paranccsal kilövöd. Ezt megjegyzi minden usernek külön-külön, és onnantól nyithatod az összes workset-et.

Ez csak linkelt rvt-k esetében működik szerintem. Ha sok a dwg, azzal is el tud jojózni.
A Specify...-ra én is gondoltam, igazából csak az a kérdés, hogy a Last viewed nem használható-e ki ugyanerre.

(#248) Raysen623 válasza TRicKolas (#247) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor finomítsátok jobban a Workset-eket: külön kell megadni linkelt RVT/IFC/DWG tartalomnak és akkor tetszőlegesen lehet kapcsolni őket megnyitáskor.

Nálunk a Specify opció van kötelezővé téve és azóta sokkal stabilabban tudunk dolgozni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#249) Lien válasza L4mie (#246) üzenetére


Lien
tag

Ez most komoly? Én is olvastam a kamarán de undorító, hogy ez megy, tényleg... Vidéki cég vagy Budapest?

(#250) Raysen623 válasza Lien (#249) üzenetére


Raysen623
addikt

Mit vagy ezen meglepődve? :B

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.