Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) L4mie válasza Raysen623 (#350) üzenetére


L4mie
veterán

Én is így gondolom, még ajánlattétel van, de nem tudok segíteni milyen ajánlat legyen adva.
Mindenesetre szerintem már nem akkora érték egy céges sablon mint 2014 körül volt, gyártók is rengeteg családot töltenek már fel, nem kell mindent magadnak megcsinálni.
Paraméterezett családok inkább ami érték maradt. De azt is már sokan könnyen csinálnak.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#352) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Azt hiszem, nálunk valami olyasmi a mondás, hogy amíg a kiadott modellel nem kell többet foglalkozni, mintha tervcsomagkészítésre használnánk, akkor igazából mindegy, hogy ugyanazért a summáért a kliens megkapja-e vagy sem. Nem azért kreálunk modelleket, mert ez valami úri huncutság, hanem azért, mert minőségibb és gyorsabb munkát tudunk végezni, mintha 2D-ben vagy ceruzával rajzolnánk.

(#353) L4mie válasza TRicKolas (#352) üzenetére


L4mie
veterán

"Nem azért kreálunk modelleket, mert ez valami úri huncutság, hanem azért, mert minőségibb és gyorsabb munkát tudunk végezni, mintha 2D-ben vagy ceruzával rajzolnánk."

Ezt értem alapvetően logikus, de vannak olyan BIM formátumok amivel nem adod át nyers modellt, nyilván nem teljes értékű, mondjuk a munkát nem tudja egy 3. cég folytatni belőle, de a kivitelezésnél, ütközésvizsgálatnál 100% osan használható.

Gondolom nem láttátok viszont a saját fejlesztéseteket referenciaként egy másik cég weblapján Mi majdnem minden családot magunk alkottunk meg a nulláról mert a korai revit nem igazán tartalmazott használható gépész családokat, nem foglalkozott senki még vele, vagy amikor rákérdeztünk mennyiért tudnánk kiszervezni eszetlen áron csinálták volna, így a beleölt mérnökórák száma habár megtérült, nem szívesen adnánk oda csak mert szeretne nyers file-t is. Márpedig amit egyszer kiadsz a kezedből az valszin elterjed. (nyilván jogilag be lehet védeni)

A kérdésre visszatérve, ha rálátsz az árszabásra, és itt a többiek válaszának is örülnék:
Maradjunk egység árban:
Mondjuk 2D-s terv készítésének egy 10.000 nm-es épületről 1 egységnyi ára van.
És mondjuk BIM modellel megtámogatott: LOD300-350 közötti IFC vagy egyébb nem nyers formátummal szállított tervezésnek 1.25 egységnyi ára van.
Akkor a nyers revit file-al megtámogatott tervek hány egységbe kerülnek nálatok?

Mert az írásodból arra kell következtetnem, hogy nálatok nincs nagy különbség az árszabásban.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#354) L4mie válasza TRicKolas (#352) üzenetére


L4mie
veterán

Persze azt tegyük hozzá, hogy a leírtak miatt (mi készítettünk mindent) én eléggé elfogult vagyok a témában. Pont ezért is dobtam be a kérdést, hogy szortabb eredményt kapjak mint ami a kis céges buborékunkban van.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#355) Ranger^41 válasza L4mie (#354) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Ezt igazából lehetetlen beárazni. Én azt gondolom, hogy más nem fogja tudni elég hatékonyan felhasználni az így szerzett elemeket "as-is", anélkül ,hogy a saját standardjébe illesztené, az meg sokszor nagyobb effort, mint rendesen megcsinálni. Én annak a híve vagyok, hogy az ilyen contentet nem érdemes védeni, igazából nem is lehet, szerzői jogi keretek közé sem lehet behúzni, mert az Autodesknek több joga van a te általad készített dolgokhoz mint saját magadnak, szóval terjedjen csak a jó content a piacon, és legalább az általános színvonalat tudja húzni felfele, ha igazán jó. Ami szar, az meg úgyis kikopik.

(#356) TRicKolas válasza L4mie (#353) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Gondolom nem láttátok viszont a saját fejlesztéseteket referenciaként egy másik cég weblapján

Persze, feltettük ezt a kérdést a bossnak, hogy mi van azokkal az elemekkel, amiket mi készítettünk házon belül xyz időráfordítással, lenyúlhatják stb.
Ő különösebben nem izgatta fel magát ezen, én meg ugyanúgy megkapom a fizetésem, ha "ellopja" valaki az elememet. Engem csak az érdekel, hogy a kollégák tudják használni, és működjön, a többi nem az én problémám.
Meg hát őszintén szólva... hány dolgot guberáltam össze a netről?....... :D

(#357) L4mie válasza TRicKolas (#356) üzenetére


L4mie
veterán

Na hát ez nagy különbség :), de ezzel semmi baj.
Nálunk a főnöki utasítás volt, hogy ezt nem adjuk ki /még 2011 ben :P / , pont ezért merült fel a téma, meg amit Ranger is ír, meg írtatok, egy jól kipucolt projektfile-t nem biztos, hogy nagyon fel tudnak használni mások, főleg ha más a tematikájuk.

Mindenesetre ha valakinek van tudomása az egységnyi árképzésről jöhetnek az infók, had agyaljon nálunk a főnökség, hogy milyen keveset kért eddig a melókért :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#358) daninet válasza L4mie (#357) üzenetére


daninet
veterán

Mi sokszor küldjük el a modelljeinket de a vezetőséggel megbeszéltük hogy minden 2D tartalmat törlünk belőle. Szóval az alábbi dolgok törlésre kerülnek:
View, Sheet, Schedule, Legend, 2D group, Linkek, CAD import majd ez után teljes purge
Szóval csak a 3d megy, így nem tudják azt megtenni, hogy áthúznak pár vonalat a tervlapon és kinyomtatják újra a rajzot. Az, hogy megkapják a familyket.. hát, nézd.. ha van valami nagyon speciális azt konvertáljátok direct shape-be, de egy lod300 szinten a doboz kinézetű MEP elemek meg pár parametrikus dolog amit csinálunk nem egy nagy "érték"
Továbbá van egy szép dokumentumunk amiben aláírják, hogy csak és kizárólag saját célra használják és ha kiderül, hogy kiszivárogtattak vagy továbbküldtek bármit jogi következményei lesznek.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#359) knbs válasza daninet (#358) üzenetére


knbs
senior tag

Nalunk is ugyan ez a protokol van a revit file kuldesere.

@L4mie

Arat nem mondanek max annyit, hogy az en egy oramat 65 euroert konyvelik, ez nyilvan rezsikoltseggel egyutt ertendo.

Az hogy milyen familyt fejleszt az ember azt nem szamlazhatod ki, ezt ugye kesobb mas munkara is hasznalhatod.
Mi elrejtunk a sajat familyinkbe ugy nevezett vizjelet, ami nem lathato az atlag felhasznalo szamara, a gyakorlottnak is kell nagyon keresnie.
Szoval ha talakozunk sajat fejlesztessel konnyen meg tudjuk mondani, hogy mi keszitettuk e vagy sem.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#360) Ranger^41 válasza knbs (#359) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Extensible Storage? :D

(#361) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Egy eléggé kezdő kérdéssel fordulok hozzátok. Ismét kábeltálcákat bűvölök és majd kifolyik már a szemem, mert a Revit úgy döntött, minden élvonalat megjelenít. Amikor mozgatom, akkor persze eltűnik. Hogy miért csinálja nem tudom, de legalább kikapcsolni/megváltoztatni sem tudom. Gyanítom grafikai beállítás probléma lesz (Hardware Acceleration mondjuk, az AutoCAD is gyakran csinál ilyet, hasonló a hatással). Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#362) L4mie válasza vidékiürge (#361) üzenetére


L4mie
veterán

Hali!
Válts Visual Style-t, ha nem segít én törölni szoktam a 3d nézetet aztán úgy is újra alkotja ha rányomsz a 3d-re

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#363) vidékiürge válasza L4mie (#362) üzenetére


vidékiürge
tag

Aha, hát, a visaul style nem segített, de az újralkotása a 3D nézetnek igen :D Köszi!

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#364) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Ilyennel találkoztatok már?
Eredetileg View Template szabályozta a nézeteken a View Range-t. A Top mindig a Level Above, a Bottom az Associated Level stb. Ugyanaz a logika tehát az épület több szintjén is.
Valamit tesztelgetni akartam, úgyhogy kivettem a pipát, ne szabályozza a View Template a View Range szabályait.
Eredmény: a View Range nem vesz tudomást arról, hogy a konkrét nézetnek mi az Associated Levelje... Verzió 21.1.5

(#365) daninet válasza TRicKolas (#364) üzenetére


daninet
veterán

bugnak néz ki. Kitölthetsz egy bugreportot, ideiglenesen pedig csinálsz egy másik VT-t ahol eltérő a view range

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#366) TRicKolas válasza daninet (#339) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Most volt késztetésem foglalkozni az ablakkal, közben rájöttem még egy problémára. Family szerkesztésénél a Sweepek keresztmetszete se működik úgy, ahogy gondolnád elsőre.

(#367) Lien


Lien
tag

Sziasztok, van köztetek olyan aki úgy készített Revit modellt az elejétől kezdve, hogy az nem csak a kivitelezésen, hanem az üzemeltetésben is megállja a helyét? Esetleg olyan plug-in vagy szoftverek amik a Revittel üzemelnek és így a kettőt lehet egyszerre csinálni?

(#368) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Kicsit leült a topik, úgyhogy bedobok egy jó kis kérdést. :)
Dynamóban, API-ban jártasoktól kérdezem. Az lenne a feladat, hogy a user lebök egy pontra a képernyőn, és oda lerak egy elemet a program. Eddig ez rendben volna, de mi a megoldás arra, hogy a kurzor mozgatása közben preview-ként mutassa a program az elemet, hogy nézne ki az objektum a kurzor aktuális helyén?

(#369) daninet válasza TRicKolas (#368) üzenetére


daninet
veterán

ez alapból így van. Amíg nem rakod le az elemet addig az előnézetét látod. Ez igaz 2D és 3D elemekre is.
Milyen kategóriájú elemről van pontosan szó?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#370) TRicKolas válasza daninet (#369) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Valószínűleg majd Tag lesz, aminek több pontja is mozgatható ugye, de most nem is ez a lényeg.
Most egy nagyon egyszerű dynamo példáján mutatom. Amíg nem kattintasz a szöveg helyére, addig nem látod preview-ban a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

(#371) daninet válasza TRicKolas (#370) üzenetére


daninet
veterán

Dynamoval értelemszerűen nem fog menni mert amíg le nem fut a script nem törénik semmi (szöveg lehelyezés sem). Kicsit lépjünk hátrébb, hogy megértsem. Miért használtok dynamot egy szöveg lerakásához? Mit akartok elérni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#372) Lien


Lien
tag

Nincs igazán topikja de csak ide lehet beilleszteni. Kérdés, hogy van olyan közületek aki már elvégezte itthon a BIM szakmérnökit vagy tervezi elvégezni? Vajon sokat fog dobni önéletrajzban és pozíciókban? Tekintve, hogy diplomáról van szó értékesebb, mint pl. egy technikusi.

(#373) vidékiürge válasza Lien (#372) üzenetére


vidékiürge
tag

Hát, szemeztem vele én is, szeretném is elvégezni, ennél többre nem jutottam vele. Így inkább követem a posztot.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#374) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Megvan az első BIM projektünk (igazából egyből 3 jött). A szerződéshez BEP-et akarunk csinálni (ezt még tanulmányozzuk mit tartalmazzon), valamint elkezdtünk saját family-t és template-eket gyártani. A tervező szakágakkal egyeztetjük, hogy mi lesz az információ-/tervcsere módja, kell-e collaborate, milyen LoD-al kell dolgozni. Ezen kívül szerintetek mi van még, amire különösen figyeljünk?

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#375) Raysen623 válasza vidékiürge (#374) üzenetére


Raysen623
addikt

ISO 19650 1-es, 2-esre érdemes figyelni. EIR, LOI szóba került?

#372Lien: Nekünk sima BIM Manager licenszünk van, ami 2 évre szól, utána meg kell újítani.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#376) vidékiürge válasza Raysen623 (#375) üzenetére


vidékiürge
tag

EIR és LOI nem, de most hogy mondod, már foglalkozunk is vele :DDD Köszi!

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#377) daninet válasza vidékiürge (#374) üzenetére


daninet
veterán

Sok rövidítést bedobáltál de tartalomról ezek nem feltétlen rendelkeznek. BEP kb lehet 5 oldal meg 120 is az irodai állatok nevével kiegészítve :D
Azon gondolkozzatok, hogy mi az amivel szívatni tudnak titeket. Védjétek a saját hátsótokat ezekkel a dokumentumokkal. Pontosan legyen benne mit vállaltok milyen részletességgel milyen fázisban. Se többet se kevesebbet ne adjatok mint ami kell.
Nekünk most volt egy olyan esetünk, hogy szerződés alapján kimentek a revit fájlok a kivitelezőnek (továbbdolgozásra), az pedig jött vissza kiabálva, hogy kíváncsiságból futtattak egy ütközésvizsgálatot és 20ezer ütközés van. Mint kiderült teljesen mellőztek mindenféle ütközési mátrixot, Mindent ütköztettek mindennel nulla toleranciával :DDD
Derítsétek ki lesznek-e rendszeresített ütközésvizsgálatok és azokhoz kell egy mártrix milyen toleranciákat vállaltok rá.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#378) vidékiürge válasza daninet (#377) üzenetére


vidékiürge
tag

háhh, akkor a rövidítés mágiám nem használt :D Szép sztori amit leírtál, ezek azok az esetek amiket szeretnénk elkerülni (nyilván nem fogjuk tudni elsőre, de legalább megpróbáljuk :D ).
Rendben Dani, köszi szépen. Ezt észben tartjuk, és próbálunk minél több irodalmat is olvasni ezzel kapcsolatban. De nyilván a tapasztalatok a legértékesebbek. :R

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#379) Lien válasza vidékiürge (#373) üzenetére


Lien
tag

És Raysen623.: elméletileg már a mérnöki kamarán dolgoznak azon, hogy ahhoz, hogy BIM-es projektet kiadj a kezeid közül kell lennie egy BIM szakmérnökinek. A mérnöki kamarában április elsején volt egy megújított átalakítás a jogosultságok terén. A BIM-t is ilyen jogosultságokhoz fogják kötni rövid időn belül és a projekteket majd ilyen ember írhatja alá.
Én szeptembertől kezdem, már nagyon várom és kíváncsi leszek rá. :)

(#380) vidékiürge válasza Lien (#379) üzenetére


vidékiürge
tag

Most gyorsan utána néztem a felvi.hu-n, BME indul BIM szakmérnöki, és van egy kis furcsaság. Én ugye épületvillamossági felelős tervező vagyok jogsival, kandón végeztem BSc-n épület és közműn villamosmérökit. Szerintem eléggé korrekt módon szakági tervező vagyok, ellenben a BME-n a képzésen való résztvevés feltételeiből mintha kiesnék ilyen tudással. Azért nálunk is mutatkozik hogy kell a BIM. Én értek félre valamit, vagy ide konkrétan fel se vennének?
https://www.felvi.hu/felveteli/szakiranyu_tovabbkepzesek/!IntezmenyiOldalak/szakiranyu.php?smeg_id=2691

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#381) Lien válasza vidékiürge (#380) üzenetére


Lien
tag

Na ezen most meglepődtem. Alapból a BIM túlságosan is építész majd építőmérnöki központú, pedig nem csak Ők léteznek tény és való! Ezt nem is tudtam, hogy villamosmérnök nem tud jelentkezni de mechatronikai mérnök és műszaki menedzser (WTF) igen, akinek semmi köze az építőiparhoz, még jogosultsága se lehet. Vicc. Akkor ez valószínűleg azt jelenti, hogy nem tudsz jelentkezni se ide se Pécsre. Nyilván egy kérdést megér szegezni a tanárnak, hogy lehet-e villász ként jelentkezni de eléggé szigorúan nézik a felvételt (ami a papír). Mondjuk már most fullon van a csoport és amikor mi jelentkeztünk januárban MÁR AKKOR tele volt...

(#382) vidékiürge válasza Lien (#381) üzenetére


vidékiürge
tag

az elég feszesen hangzik, pótfelvételin akartnék bejutni, de szerintem ezt buktam az idénre :DDD azért a tanár felé megejtek egy kérdéscsokrot.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#383) daninet válasza Lien (#379) üzenetére


daninet
veterán

"hogy BIM-es projektet kiadj a kezeid közül kell lennie egy BIM szakmérnökinek"
ez mekkora hülyeség már.... még jobban elidegeníteni a dolgot mindenkitől :U
Inkább azt kellene bátorítaniuk, hogy mindenki BIM-et használjon bármi áron

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#384) Lien válasza vidékiürge (#382) üzenetére


Lien
tag

Itt nincsen pótfelvételi. Itt NEM KELL se szóbelizned, se írásbelit írnod. Egyszerűen felmutatod, hogy villamosmérnök BSc-vel rendelkezed, jelentkezel, mintha regisztrálnál egy új felhasználót, leadod a tanárnak és visszaír, hogy köszönjük, Te vagy a XYZ.-ik tag a sorrendben. Nincsen olyan, hogy az okosabb előrébb kerül, időrendi sorrend van, pont. Lehet még jelentkezni de valószínű nem biztos, hogy az ember bekerül (nem biztos). Viszont a villamosmérnöki diplomát mindenképpen érdemes megkérdezni, amúgy hibrid lesz az oktatás szerencsére és akik nem használtak archicadet azok is megtanulhatják(nyilván felhasználói szinten). Nekem az így tök OK. :)

(#385) Lien válasza daninet (#383) üzenetére


Lien
tag

Még nincsen leírva papíron de tényleg ez lesz.
Pénz-pénz-pénz és rengeteg odafigyelés, oktatás amire az emberek NEM áldoznak időt, ez a legszomorúbb.
Aki pedig nem foglalkozik vele az így járt...

(#386) Raysen623 válasza Lien (#379) üzenetére


Raysen623
addikt

Mérnöki kamara nálam elmehet a fenébe megint. Egy ocsmány gittegylet és ott tesz keresztbe a szakmának ahol tud, ahelyett hogy segítené azt. Meg fogjuk oldani céges szinten, de akkor mi ez már?! Eddig hol voltak? Tanmenetbe ez miért nem jelent meg eddig?! Megint előbujtak beszedni a pénzt...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#387) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Tudnátok segíteni, hogy mennyi helyet kér a C-n a Revit, ha minden mozdíthatót a D-re pakolnék?
Elkezdte a telepítést, nem szólt, hogy kevés lenne a rendelkezésre álló 10 GB, de a felénél betelt...

(#388) daninet


daninet
veterán

Az nem elég sajnos. Revit összes temp fájlt c-re pakolja munka közben (ezen nem tudsz változtatni), projekt mérettől függően 60-80gb szabad hely alatt neki sem indulj.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#389) szaki035


szaki035
tag

Sziasztok, Kezdő Revit-és vagyok, régen Archicad most Allplan-t használok de ki nem. bírom állni, Revitre való váltás a cél. Remélem sok érdekes dolgot tanulok. :))

(#390) daninet válasza szaki035 (#389) üzenetére


daninet
veterán

Én annó úgy csináltam, hogy megnéztem a linkedines kezdő revit videókat 2x gyorsított sebességben (kb 4 óra) aztán beleugrottam egy projektbe :D
Én Archicad-ről tanultam át, nagyon sok dolog hasonló csak más a neve. Nem lesz nehéz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#391) Lien


Lien
tag

Én pont az Archicaddel leszek így, hogy tanulni fogom és lesz mit beleírni jövőre az önéletrajzba bim koordinátor/menedzser munkákat keresve. És még minden olyan program amit tanulni fogunk, hogy a linkedin hashtag kereső motorja rám találjon. :)

(#392) L4mie válasza daninet (#388) üzenetére


L4mie
veterán

Pontosan, különben kapod a fatal errorokat ifc betöltéskor.

Kérdés: Revit servernek ugyanannak a nagyverziónak kell lennie mint a revitnek amivel dolgoznál rajta, vagy azért van átjárás.
konkrétan 2014-es revitserverre pakolhatunk 2023-as projekteket?
Van ilyennel tapasztalatotok?
:R

Mert a 2023-t most előfizetjük pár hónapra (projekt standard) és kéne hozzá revitserver, a felhős megoldás nevettésgesen drága (én személyszerint nagyonnagyonkivagyokbukva az autodesk lopásszintű árazásán) Szóval a kérdés, hogy ha nem kompatibilis a régi szerverrel, akkor megy-e 2012 win szerver oprendszeren a 2023-as revitserver....sajnos az oldalán mindenféle eltérő információt találunk... :( :W :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#393) daninet válasza L4mie (#392) üzenetére


daninet
veterán

mi rengeteget teszteltük a revit szervert, cég 5 évig használta aztán kukáztuk. Mindenféle tesztekben a nehéz fájlok dupla annyi ideig nyíltak, dupla annyi ideig szinkronizáltak.
Egy régi ósdi adatbázisra épül az egész ami miatt baromi lassú.
Simán lokálból dolgoztunk utána egy ideig, pár dolgot be kell tartani és nagyon jól működik:
1) IT csináljon 3 óránként backupot a fájlokról (ha nem akkora az irodátok, akkor keressetek egy ingyenes backup programot és állítsátog be, hogy valahova mentegesse a fájlt timestamp-el)
2) Workshare monitoron nézni kell ki syncel és addig te nem syncelsz

Ha másik irodából akar valaki dolgozni a fájlon akkor pedig VPN-en keresztül symlink. Amíg a fájl elérési útja ugyanaz mindkét gépen tökéletesen működik. A revit szerver lényegében órákat rabolt el hetente az életünkből és nem volt más csak probléma vele.
Egyébként, hogy megválaszoljam a kérdésed: Igen, ugyanaz a verzió kell legyen.

Most 2 éve bim360ban dolgozunk. (amit most neveznek át harmadjára construction cloudra)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#394) L4mie válasza daninet (#393) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi, akkor nézem a 2023-as követelményeket, de elég idiótán van leírva :D mert beírja hogy 2016 os WS kell neki, de aztán le van írva hogy kell telepíteni korábbira... :F gondolom bent hagyták a faq-t aztán le vagy ejtve...miért is kéne rendesen megdolgzoni azért a túárazott cuccért amit adnak.

Nekünk egyenlőre bevállt, jobb mint a lokálisra várogatni, 2 virtuális gépen megy 2 szerver, egy a kisebb melóknak egy a nagyoknak.
Valahogy mi nem tapasztaljuk ezt a lassúságot, persze lehet más kategóriájú projektek futnak.

Na ezt a construction cloud amiből ahogy néztem nekünk a pro kéne ez 1200€/év/felhasználó nanemár...úgy hogy kifizetsz évente 3-3500 € /felhasználó -t a revitért.... de valószínű ez biztos olcsó vagy betudják építeni az árazásába, de sajnon mi nem a gázszerelő hentes túárazott szférájában, se nem multinál melózunk ahol ezt a cég megengedheti magának, így marad a klasszikus szar revitserver megoldás. :(

Köszi a válaszokat :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#395) daninet válasza L4mie (#394) üzenetére


daninet
veterán

Sajnos olyan az árazásuk, hogy minél többet veszel annál olcsóbb. A cég ahol dolgozom nagy, közel 300 licenszünk van, minden licensz ilyen "csomag", gyakorlatilag van 20 különféle alkalmazás amit használhatok autocad, revit, 3dmax, inventor, formit + cloud, jó nagy lista felét fel sem soroltam. A mennyiségi licensz miatt benéz 4e eur alá darabja a licensznek.
Több mint 1M eurot fizet ki a cég nekik évente, ki van nyalva a seggünk, hogy finoman mondjam :D Minden vackot megkapunk. Volt, hogy kellett valami szél analízis szoftver adtak ingyen 1-2 licenszet a melóra, belefér nekik.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#396) L4mie válasza daninet (#395) üzenetére


L4mie
veterán

WoW,
Kemény! na igen, más kategória, így megértem hogy szar lehetett a revitserver, nekünk amikor max 6 an vagyunk egy projekten (tényleg max, 14 év alatt 1x volt ilyen talán) bőven elég.
Árazást amikor mérnök napidíjazunk meg nem bírjuk így rendesen kigazdálkodni, mindegy most van egy BIM projekt ahol ez a követelmény, meg is fizetik, de lehet hosszútávon marad a 14. Ráadásul számíthatunk majd Anna megkeresésére, mivel korábbi értékesítőnk mesélte, hogy nagyon rászálltak a középkeleteurópai régióra, sebaj jöjjön, csak semmi kedvem körbeugrálni.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#397) daninet válasza L4mie (#396) üzenetére


daninet
veterán

azért 14 és 23 között már sok sok újdonság van. Ne csak azzal számoljatok, hogy milyen gyors a projekt vagy hogyan lesz a csapatmunka, hanem azzal is, hogy mennyi időt spóroltok az új fícsörökkel. Attól függetlenül, hogy tyúklépésben halad a szoftver fejlesztése 8 főverziót hagytatok ki és nagyon sok új funkció van ami felgyorsítja a munkátokat. Lényegében minden jobb lett.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#398) L4mie válasza daninet (#397) üzenetére


L4mie
veterán

Ebben reménykedek :) Csak az ifc importálás konvertálás nélkül nagy könnyebbség lesz.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#399) Raysen623 válasza daninet (#393) üzenetére


Raysen623
addikt

Revit szervert egyszer próbáltuk, de rövid időn belül elvérzett, igaz nem 6-an használtuk. :N
Végül egy lokális dedikált szerverrel sikerült megoldani, adott fájlkezelési módszert használva (pl. központi fájlt nem nyitottunk meg kliens gépről, hanem mindig a szerverről nap elején + heti backup az összes tervről, rendszeres takarítással és újraosztással).

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#400) Lien válasza L4mie (#394) üzenetére


Lien
tag

Esetleg úgy spóroltok, hogy ingyenes diákverziókat használtok? Vagy akkora a projekt nagysága, hogy inkább nem? A diákverzióhoz annyit hozzátennék, hogy most már szigorúbbak a feltételek és dokumentummal kell igazolni, hogy tényleg diák vagy. Én most államvizsga előtt kikértem 1 hallgatói igazolást, feltöltöttem és júniustól érvényes az 1 év diákom, így mehet minden. Jövőre a bim szakmérnöki előtt szintén újítok, aztán újabb free license. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.