Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) solyomsherif válasza solyomsherif (#100) üzenetére


solyomsherif
csendes tag

JA és persze még mindig van egy sor kihívás amit nem tud kezelni a program. Ezek egy részére találtam appot ami kicsit segít a programon, egy nagy adagba pedig bele kell törődni.

(#102) daninet válasza L4mie (#99) üzenetére


daninet
veterán

pár dolog használja a több procimagot de nem mind, a felét csak (tehát nincs Hyper Threading csak a valós magokat használja): fájl megnyitás, pdf nyomtatás, ablak/nézet újraépités

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#103) gjo


gjo
tag

Sziasztok, hogyan lehet REVIT modellből Msz140.. vagy EN1281 alapján hőszükségletet számolni, mi kell hozzá?

Esetleg Archicadből?

(#104) L4mie válasza gjo (#103) üzenetére


L4mie
veterán

Winwattal lehet. Nálunk manuálisan viszik be az épületet winwattba a kollégák hőszükséklet számításhoz.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#105) gjo válasza L4mie (#104) üzenetére


gjo
tag

Köszi, de pont ezt szeretném elkerülni :D Hogy egy kattintással meglegyen a bim modellből.

(#106) L4mie válasza gjo (#105) üzenetére


L4mie
veterán

:) az szuper lenne. De akkor a Bimben nagyon pontos rétegrend + nyílászáró és árnyékolás adatot kéne bevinni az építésznek. Olyat még nem láttam:)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#107) gjo válasza L4mie (#106) üzenetére


gjo
tag

Majd azt én beviszem, de utána hogyan tovább? :D

(#108) L4mie válasza gjo (#107) üzenetére


L4mie
veterán

Na eddig mi már nem jutottunk, inkább használták a rutinos jól bevállt utat.
De szólj majd ha összejött valami. btw: hányas revittel dolgozol?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#109) Lien válasza gjo (#107) üzenetére


Lien
tag

Lehet, hogy szükséges hozzá valamilyen beépített szoftver. Talán a Magicad piping modulja tudja de az is lehet a sima revit is kalkulál vele.
Az a ban, hogy a kurzusokból pont ezek a méretezések maradnak ki, mert legtöbbször modellezésre meg adatmegadásra használják, tervezésnél meg minden szakág a maga kis programját használja.

(#110) gjo válasza L4mie (#108) üzenetére


gjo
tag

Még egyikkel sem :D 2019 amúgy. Jól bevált út az időrabló, meg így egy modellből megtudnám, mit mutat a VEM és a szabvány. De ez még csak a jövő nekem.

@Lien

Majd ránézek arra is, köszi.

Alapból nem tudja:
[link]

Eddig ezt találtam:
[link]

(#111) daninet válasza gjo (#107) üzenetére


daninet
veterán

Én másik úton indulnék, nem hiszem a BIM kapcsolat túl jó.
Valami táblázat alapú beviteli dolog lehetne room-ok alapján. Az adatokat dynamo-val lehetne kiszedni faszán ahogy kell. 100% adatbevitel ugysem lenne, de ha már akár 40%-ot átviszel az is jó.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#112) gjo válasza daninet (#111) üzenetére


gjo
tag

Egynek jó ötlet!

(#113) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, kis design kérdésem lenne

Pattern-el jelöljük az álmennyezetbe kerülő revíziós nyílásokat, és sajnos nagyon vastagra veszi,
hol tudom ezeknek a vonalvastagságát állítani
Manage - Additional Settings >> Fill Patterns ben lehet editálni őket, de a vonalvastagságot nem tudom merre találom.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#114) Lien válasza L4mie (#113) üzenetére


Lien
tag

Szia, esetleg ez alapján a videó alapján, ha megkeresed mi a problémás stílusod és vonalneved hátha beállíthatod, persze csak egy tipp. [link]

(#115) daninet válasza L4mie (#113) üzenetére


daninet
veterán

A tipus beállitásainál van az opció

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#116) L4mie válasza daninet (#115) üzenetére


L4mie
veterán

Szuper, köszönöm, picit el is napolódott a probléma, majd jövő héten lesz szállítás akkor lesz előszedve megint amikor papírra kerülnek a dolgok :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#117) daninet válasza L4mie (#116) üzenetére


daninet
veterán

Egyébként azt ajánlom csináljatok belőle egy family-t mert akkor lehet listázni hány és mekkora van.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#118) L4mie válasza daninet (#117) üzenetére


L4mie
veterán

Álmennyezet revíziós nyílást sraffozunk, mivel több szakában megjelenik így mechanical equipment és szakági templaten belüli filterrel sraffozom :D Így az anyagkiírással gondunk nincs, meg jó is mert egyszerűbb az adatszolgáltatás.

Egyszerű téglatest, paraméterezetet family-t lehet sraffal ellátni? Mint a felület csak sraffal,

* ezt mondjuk megnézem mindjárt :D

:R

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#119) daninet válasza L4mie (#118) üzenetére


daninet
veterán

Lehet, kell egy detail item family-t csinálni és azt bele kell ágyazni a 3d family-be. Annak a detail itemnek is ugyanugy kell legyenek paraméterei amiket utána hozzárendelsz a 3d familiben levő paraméterhez.
Tudom, ez ilyen :D
A kitöltés neve a familiben fontos, a projektedben ha van ugyanolyan nevű akkor azt fogja használni. Tehát majdnem mindegy ott mit állítasz be.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#120) L4mie válasza daninet (#119) üzenetére


L4mie
veterán

igen ezzel elég sokat szívtam még amikor kazánt tettem be és simán pirosnak hívtam a felület festését és volt a projektben egy másik piros is....hát nem kis fejvakarás volt, hogy mi az istenért nem akarja áthozni azt a színt amit szeretnék :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#121) Lien


Lien
tag

Az enkór bugyrain kívül tud valaki olyan oldalakat(lehetőleg nem fizetős) ahonnan a fizetős videókat okosban meg lehet szerezni? Revit mepből hármat találtam enkóron, lynda és infinite. Volt még anno youtuben is egy videós csatorna de azok is átálltak egy lynda szerűséggé és már fizetni kell az eddigi ingyenes videóikért...vagy ha van esetleg egy fasza angol manual a mephez azt is örömmel fogadom. :)

(#122) daninet válasza Lien (#121) üzenetére


daninet
veterán

A lynda {mostmár linkedin learning) a legjobb. Inditsd el a 30 napos trial-t és nézd meg őket

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#123) Lien válasza daninet (#122) üzenetére


Lien
tag

Köszi. Ezek az oldalak nincsenek véletlenül felszerelve olyan biztonsággal, hogy ha én valamilyen monitorrögzítő programot használok az mutatja nekik?

(#124) solyomsherif válasza Lien (#123) üzenetére


solyomsherif
csendes tag

Én az Udemy-n vásároltam egy-két kurzust. 3e HUF-ot megér. A Lynda triál verziójáról simán lementettem a videókat, nem zúgolódott senki. Az Udemy-ről le se kell menteni mert az örök.

(#125) daninet válasza Lien (#123) üzenetére


daninet
veterán

Vannak böngészőkhöz video lementő pluginek nem kell végigjátszani a felvételt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#126) Lien


Lien
tag

Oké, nem azt mondom, hogy nagyon sajnálom érte a 3000 forintot, de ha tételezzük fel tényleg sajnálom, nincs más opció? :))
Persze ezekkel is megelégszem, csak sokszor úgy vagyok vele, hogy nem mondanak el benne mindent vagy alapból nagyon keveset mondanak valamiről.

(#127) daninet válasza Lien (#126) üzenetére


daninet
veterán

Nem értelek. Ingyen akarod de legálisan? :D
Mivel az egyetlen terjesztési csatornája fizetős ezért csak ez van. Vagy letorrentezed, vagy fizetsz érte.

Egyébként te is pénzből élsz, ne sajnáld az embertől azt a 3000et.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#128) solyomsherif válasza daninet (#127) üzenetére


solyomsherif
csendes tag

Vannak Magyarországon is elérhető tanfolyamok 100 + áfá körüli áron. 2-3 nap, intenzív stb. A temtatikát olvasva nem ad sokkal többet mint az online, max a vissza kérdezés lehetőségét. Én azt mondom 3000-et nagyon megér, ha meg munkára használod megtérül. A szoftver éves díját láttad már? :Y

(#129) L4mie válasza solyomsherif (#128) üzenetére


L4mie
veterán

1.000.000 + /gép.... akciósan lehet 800 körül
nem véletlen használunk még 14-et :S bár már nagyon kéne váltani....de ennyiért....

Ja anno cégünktől is voltak 4 napos tréningen....konkrétan úgy fogalmaztak, hogy szart se ért. Bár azóta biztos fejlődtek. Régebben még volt Revit konferencia is KC-s Sz.Balázsék csinálták, szerintem tök jó volt, pláne úgy hogy lehetett nyerni frankó cuccokat :P :D persze mindent az építészek meg statikusok nyertek, de mindenképpen érdekes volt.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#130) Lien válasza solyomsherif (#128) üzenetére


Lien
tag

Oké hozzáteszem én is olvastam a honlapot és ami videó kurzusok fent vannak a neten nagyon hasonlóak. Van amibe nem is mennek bele részeletesen. 100+ ezer forint plusz ÁFA és ott helyben vagy, kérdezel, a nap végére meg elfelejted. Biztos jó az előadás de kb. Lynda meg Infinite módszer szerint adják elő az anyagot.
Tényleg baráti az ára(10€) és igazából ezt BÁRMENNYISZER visszanézheted.
Mellesleg én is csinálok ilyen videót másnak, csak ott másra térek ki amire kb nem fognak megtanítani vagy hosszú kutatás után szűrődik le, hogy mégis mi az Isten nyilát kell csinálni. Eddig a 2 videóm 30 meg 40 percesek. 😃
Shared parameter egy tipikus példája ennek amikor egy keretet csinálsz és azt akarod, hogy valamelyik szöveg változzon valami meg ugyan az legyen minden lapon. Vagy éppen amit Te küldtél nekem keret, ott rájöttem, hogy 1 vagy 2 vonal kényszerezve lett és azért nem csúszott el a sarokpecsét méretváltoztatásnál. :R
Lehet meg fogom venni ezt az udemys MEP contentet 10€-ért, mert tényleg tök jó és bármikor jól jöhet.

(#131) Lien válasza L4mie (#129) üzenetére


Lien
tag

Én ezért is mondtam másnak, hogy nagyon sok idő kell meg energia befektetés, hogy egyáltalán legyen egy jó kezdő template fájlod amiből elindulsz és még nincsen agyonpakolva. Brutális milyen ára van és ezért éves szintwn kell fizetni aztán nem is biztos, hogy megtérül meg lassú és pöcsölős.

Pl gépészeknek ha nem is kötelezően de még ott van a magiccloud amit úgy hallottam szintén 1 misi az éves díja. Lehet anélkül is dolgozni de az nem ugyan olyan...

Apropó, egyedi idomok, szűkítőket honnan tudtok szerezni, ha nincs magiccad, csináltok kín keservesen?

(#132) Lien


Lien
tag

Megjött tegnap a fizetés így sikerült az udemyről revit videó courset vásárolni. Most már csak le kell húzni az egészet ami jó hosszú idő lesz... :D

(#133) Lien


Lien
tag

@daninet, @L4mie Gondolom Ti már elég régóta használjátok a Revitet.
Van arra mód, hogy én a revites diákverzióval dolgozhassak olyan projekteken ahol az eredeti revitet használják? Pl. diákkal tudnék dolgozni ugyan abban a projektben 1 időben a többiekkel? Vagy a worksharing, synchronization és társai jól működnének?

(#134) daninet válasza Lien (#133) üzenetére


daninet
veterán

A szoftver nem tér el semmiben, viszont diákverzióval pénzért dolgozni jogi következményeket vonhat maga után a disztribútor felől.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#135) L4mie válasza daninet (#134) üzenetére


L4mie
veterán

igen, és elvileg ugyanúgy küldheti az adatokat mint az archicad....szóval kb. mindent láthatnak.
Ennek ellenére új kollégák mesélték, hogy itthoni nagy cégeknél nagyon gyakran láttak diák verziót munka közben, hogy ez igaz vagy csak rondítani akarták a másik céget azt nem tudhatom.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#136) L4mie válasza Lien (#133) üzenetére


L4mie
veterán

+ mi revit servert használunk a közös munkához.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#137) Lien


Lien
tag

Igen, közben kicsit körbekérdeztem. Elég rossz ez...
Az LT verzió semmit nem ér, nincsen MEP része.
Ill. az ebayen jóárasítottan diák verziót árulnak 100€-ért (ami ingyenes), ezek normálisak? :D
A revit online szerver az működőképes, jó dolog? Sosem használtam vagy próbáltam.

(#138) daninet válasza Lien (#137) üzenetére


daninet
veterán

A C4R-ra gondolsz? Működik. A bim360 egy kicsit buta itt-ott, nagyobb projektekhez sztm vannak jobb megoldások (főleg fájl management hülyeségek vannak), de ha néhány fájlod van akkor nincs vele gond. De az is havidijas.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#139) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mitől lehet lassú a Revit? Jelnleg egy nagyobb épületen dolgozom, IFC +4 szint építész alaprajz van benne + a gépészet, amit készítek. Durván 80MB a fájlméret és zoomoláskor, mozgatáskor, kijelöléskor, vagy vonal húzáskor másodperceket kell várni,
amíg történik valami. Konfig: AMD FX-8320 4 mag, 3,5Ghz, 12GB RAM, SSD, Geforce GTX760.
Érdekes módon 3D-ben minimális laggolásal megtudom forgatni az egészet. Floor plan-ben meg szenvedés az egész.
Először memóriára gyanakodtam, mert 70-80%-ot használt a 8GB-ból, így tettem bele még négyet, de nem változott a helyzet (45-50% a memóriahasználat, CPU: 10-25%).

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#140) daninet válasza commanDOS (#139) üzenetére


daninet
veterán

Duplikáld meg az alaprajzi nézeted és kapcsolj ki szép sorban mindent a viewtemplate-ben. Egyszercsak meg fog indulni és megtalálod majd melyik elemek okozzák ezt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#141) commanDOS válasza daninet (#140) üzenetére


commanDOS
senior tag

Úgy nézem, hogy a .dwg alaprajzok lassítják be nagyon durván. Ha lekapcsolom őket, akkor használható...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#142) daninet válasza commanDOS (#141) üzenetére


daninet
veterán

mi van a DWG-ken?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#143) commanDOS válasza daninet (#142) üzenetére


commanDOS
senior tag

Kizárólag 2D alaprajz. Kérdés, hogy a blokkokkal nem bír, vagy a fóliákkal.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#144) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki épületvillamossági tervezésre használja a revitet? Lenne pár kérdésem hozzá :-)

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#145) vidékiürge válasza vidékiürge (#144) üzenetére


vidékiürge
tag

húha, hát eléggé kihalt a terep :D igazából elkezdeném használni a Revitet, a felületet kezdem megszokni, de a szükségem lenne egy tapasztaltabb emberre (igazából tanárt keresek, aki segít átállni AutoCAD-ről, és adna 2-3 órát nekem).

Az AutoCAD-ben fejlett parametrizálható blokkokat hoztam létre épületvillamosságban, a Revitben hasonló rajzkészletet szeretnék elérni, gondolom erre vannak a family-k. Erre van lehetőség?

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#146) daninet válasza vidékiürge (#145) üzenetére


daninet
veterán

Szia!
Dobj egy privátot beszélhetünk róla.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#147) vidékiürge válasza daninet (#146) üzenetére


vidékiürge
tag

:R

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#148) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Van infó honnan lehet nem LT-t hivatalosan jó áron beszerezni, ahogy látom kb. 1 millió nettó az éves licensz...jó lenne már frissíteni, de ennyiért nem fogom tudni rávenni a vezetőséget, vagy kevés gépre tudjuk majd megvenni. :(
Őszintén személyes véleményem szerint nevettséges az árképzése az autodesknek. Kisebb irodák egyszerűen nem tudják kitermelni ezeket az összegeket mióta évente elkérik a korábban korlátlan ideig használható szoftverek árát. :W

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#149) vidékiürge válasza L4mie (#148) üzenetére


vidékiürge
tag

Szia!

Az Autodesk oldalán 2425 USD áron látom a revitet (ez kb 700-750eFt).

Az árképzésük tényleg szürnyű, az elterjedését kisebb körökben nagyon meggátolja, és így nehezebb is ezzel dolgozni, ha senki nem használja.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#150) L4mie válasza vidékiürge (#149) üzenetére


L4mie
veterán

Néztem, nekem ezt dobta. [link] 3200€ évente áfával. 1.15M
Én amúgy azt tapasztalom, hogy egyre több építész használja, de nekik kb. negyede áron adják, mert nekik tudtommal elég az LT.....persze építészszoftverből van konkurencia, míg bimes épületgépész, villamosból max a bently ami hát én próbáltam...fura volt.
Plussz mi hálózatos licensz használunk, az állítólag 50% al drágább.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.