Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#101) KopaszÁllat válasza Paulo81 (#99) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Viccelsz? :Y 2002 óta ÖT ÉV telt el! Szerited, hol van az már?
Kéz alól biztosan (e-bay esetleg...) elcsíphetsz egyet.

Sajnos, anno. 2002-ben (és '3-ban) k. magas áron volt a piacon, szóval nem nagyon vitték, a kereskedők meg emiatt nem nagyon hozták. Aki tudott, gyorsan vett magának, mert aztán iszonyat gyorsan eltűnt a piacról ez a cucc.

Szóval, nem sok esély van.
Ekaphatod használtan, csak hát ki tudja, mennyit írtak vele? :F
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#102) Cyrin válasza Paulo81 (#99) üzenetére


Cyrin
addikt

jobban jársz ha egy Plextor Premium 2-re hajtasz.

(#103) Paulo81 válasza Cyrin (#102) üzenetére


Paulo81
aktív tag

És azt még lehet kapni? :B :U

(#104) KopaszÁllat válasza Paulo81 (#98) üzenetére


KopaszÁllat
tag

''És amikor megnéztem a k-probe disc infonál, azt írta ki, hogy cd-r (A-), mit lelent ez az A-? Többi lemeznél B-, B+, de néha A+-t is ír, valamikor meg csak annyit ír, hogy cd-r.''

Nos, emlékeim szerint ez a betüjelölés a CD-nyersanyag (hordozóréteg (?) ) minőségére utal. Ha jól emlékszem, az A+ a legjobb, még elfogadható az A-, nagyságrenddel rosszabb a B+ és szinte ''ömlesztett áru'' a B- jelzésű (T**co gazdaságos) lemez.
(Ja, és vannak lemezek, amelyek tchnológiai sávjában a gyártó nem helyezett el azok minőségére utaló kategóriajelzést.)

Ebből következik, hogy ha igazán ''clickless''-audiot akarsz, akkor az A+ minőségű lemezek felé kéne tendálni.

(persze, majd mindjárt jön egy témhoz komolyabban értő júzer, (vagy addikt), aki azt mondja, hogy jó íróval a B- lemez is tökéletesre írható, hisz a lejátszók fejeltt hibajavító algoritmusai röhögve megoldják a hibás szektorokat. Jó esetben meg, amúgy se hallod vissza ha van egy-néhány bithibád, hiszen egy frame ketőezer-valahányszáz byte, miközben lejtászási iidőben mindössze 1/75-öd másodperc. Nincs igazam?

Üdv, Kopasz

Ui.: Hihi, így keletkeznek a városi legendák...

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#105) Cyrin válasza Paulo81 (#103) üzenetére


Cyrin
addikt

lehet hát.

[link]

(#106) PPeter válasza Cyrin (#105) üzenetére


PPeter
addikt

A legtöbb helyen már rendelésre sincs.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#107) Cyrin válasza PPeter (#106) üzenetére


Cyrin
addikt

hiába minden jó és minőségi dolog megszűnik egyszer, és átveszik a helyét gagyi műanyag kínai cuccok.

Egyébként a plextor oldalán fent van, azaz elvileg gyártják. Ha meg nem meg kell rendelni külföldről.

(#108) kraftxld válasza Cyrin (#107) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az én Yamaha F1-em eladó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#109) blattida válasza kraftxld (#108) üzenetére


blattida
nagyúr

A Premium 2-es Plextor árának töredékéért... :DDD

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#110) kraftxld válasza blattida (#109) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem hugyé-szaré, de mindenképp olcsóbban mint a Premium 2, ráadásul dobozzal, szinte minden tartozékkal, elég keveset használtam.

Ráadásul van is :D

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#111) blattida válasza kraftxld (#110) üzenetére


blattida
nagyúr

Na, hát pont ezé írtam... mennyi az annyi?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#112) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egy tizes.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#113) pschio


pschio
őstag

.

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#114) blattida válasza pschio (#113) üzenetére


blattida
nagyúr

Úgy, hogy az adathordozó nem digitális. Az információt tároló pitek a korongokon egyáltalán nem olyan tökéletesek, az anyagszerkezet változik, a hordozó öregszik, a pitek torzulnak. És még nem beszéltünk az írás minőségéről, a tárolásról, a környezetről, stb...

Amint látjátok, gondolatolvasó vagyok.

[Szerkesztve]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#115) skoos


skoos
őstag

Fájljaim előadó és számcím nevekkel vannak ellátva. WAVE formátumban is láthatóak ezek, de CDre írás után már csak szám1 szám2 szám3 ..... lesz belőle.
MIT TEGYEK?!?

(#116) kraftxld válasza skoos (#115) üzenetére


kraftxld
nagyúr

CD-TEXT be van kapcsolva??

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#117) skoos válasza kraftxld (#116) üzenetére


skoos
őstag

ahham...ez lehet gond. Vagy akadhat más is?
köszi

(#118) blattida


blattida
nagyúr

EAC új verzió, apróbb hibajavítások, stabilitási problémák orvoslása, letölthető innen: [link]
:)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#119) kraftxld válasza skoos (#117) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Először ezt kéne kipróbálni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#120) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

AN totryi feltunes ona megsimogattam a 8824-esemet a polcon:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#121) KopaszÁllat


KopaszÁllat
tag

Csak egy ötlet.
Rajtam kívűl emlékszik még valaki a réges-régi Clone CD programra?
(Tudom, most is van CloneCD, de már másik cég fejleszti.)
Én még az ''eredeti'' [link]elby-féle CloneCD-re gondoltam.
A progihoz tartozó HTmL-helpben a ''compatible drives''-szekcióban a pontos bit-pattern írás képességét ''kis birkafejekkel'' jelölte a help készítője. Nos, ahogy emlékszem: nem sok meghajtó kapott két birkafejet, volt olyan - amúgy népszerű író - amely egyet sem!

A jó minőségű másolatokhoz (AUDIO-hoz is!!!) ''két birkafejet'' kapott írókat ajánlottak.

Ilyen volt pl. az LG 16x10x40x CD-írója is, mellyel anno 2001-2 táján sok biztonsági másolatot sikerült készítenem. Típus: ''HL-DT-ST CD-RW GCE-8160B''.
[kép]

Persze, ma már ki tudja, honnan lehet ilyen cuccot szerezni, megbízható állapotban...

Tippem az, hogy próbáljatok egy v4.x.x.x. előtti verziójú CloneCD-t szerezni és feltelepítés után nézzétek meg a helpjében milyen írók kaptak két birkafejes értékelést és próbáljatok meg olyan írót szerezni. Ha jól emlékszem, még a 32x12x40x-es LG is ''kétbirkás''.

Üdv, Kopasz
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#122) PPeter válasza KopaszÁllat (#121) üzenetére


PPeter
addikt

A minőségi Audio CD -írásnak semmi köze a birkafejekhez. :) Az Audio CD-írás minőségi tényezői közül a legfontosabb a jitter kiküszöbölése, amit nem RAW írással lehet megoldani, hanem az adott lemezt a lehető legoptimalizáltabban támogató íróval, alacsony írási sebességgel, az író lehető legoptimálisabb, rázkódásmentes elhelyezésével.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#123) KopaszÁllat válasza PPeter (#122) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Ah, köszi. Ezek szerint tévedtem. Annak idején, még a csirkefog-on volt téma, mikor valaki 1:1 másolatokról álmodozott. Akkoriban írta valaki asszem' ''Stephen'' volt, hogy amelyik író ''tökéletes'' a bit-pattern írásban, az jól meg van csinálva, nem egy gány író és elvárható, hogy önhibájából nem fog jitterelni. Az alacsony írási sebesség a mai írók közül válogatva, egyre elérhetetlenebb, de tulajdonképpen az írási stratégiákat se dolgozzák ki a ma kapható új alapanyagok tekintetében alacsony sebességekre. (Sokszor tehát, jobb eredmény érhető el ugyanazzal az íróval, ugyanolyan lemezre, azonos szoftverfeltételek mellett, magasabb írási sebességen!)

Abban persze nem vitatkozom, hogy alacsonyabb írási sebesség -> kisebb rezonancia, vibráció, stb.

Az a baj, hogy a hifi cuccok, meg az autós fejegységek nagy része még ma se szereti a nagy sebességgel írt lemezeket. Szóval, az írási probléma inkább olvasási probléma...
Üdv, Kopasz
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#124) Daneeka


Daneeka
senior tag

Lenne 2 kérdésem:

-Van két LG driveom: 4160B és 8163B. Melyikkel érdemes grabbelnem?

-Érdemes ilyeneken agyalnom, hogy mivel grabbeljem az audio CD-jeim (Audigrabber, Nero, Exact Audio Copy stb.) ha utána átkonvertálom Lame CBR 320kbs mp3-ra a wav-okat? (itt arra gondolok, hogy nem veszik-e el az a minőségkülönbség amit a különböző grabbelések nyújtanának az mp3-ra való a konvertálásnál)

(#125) KopaszÁllat válasza Daneeka (#124) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Nézd meg az EAC melyikkel ad jobb eredményt.
(Melyik tud c2 info-t, melyiknél lehet kikapcsolni az olvasási puffert?)
Az LGk-kel nem szokott gond lenni a grabbelés terén.
A védett CD-ket is olvasni szokták csak jóval lassabban.
Az a 4160, az DVD író? Mert ha igen, akkor az olvasóval (8163B) nyalasd be az audió korongokat, méghozzá EAC-val! (Ha az idő nem fontos tényező, akkor nyomd Secure-módban. Bár, jó meghajtó 100%-körüli eredményt ad ''SPEED/FAST'', vagy hogyhívják módban is.)

Szerintem a konstans 320-as ráta tök felesleges helypazarlás. Bár, amilyen olcsó a tárhely mostanság, nem számít. (Legalább is ha tök mindegy, hány szám fér a hordozható lejátszódra... vagy épp 35-tel több...)
Én 32-320-as VBR-t szoktam nyomni, Joint stereo módban, egy 21kHz-es felülvágó szűrővel és q=1 minőségi beállítás mellett, és ''speed'' helyett ''quality''-módban.
Az így nyert MP3 jópár megával kisebb, és mégis úgy szól, mintha 320-as lenne, hisz amikor a zene megkívánja felereszti a bitrátát akár 320-ra, míg a csendesebb és/vagy részletszegényebb részeken leejti a bitrátát akár 32 körülire. Nekem bejött.

Üdv, Kopasz
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#126) Paulo81 válasza PPeter (#122) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Tulajdonképpen a jitter az mit is jelent pontosan?
El tudnád nekem magyarázni? :R
Csak annyit találtam róla, hogy ''digitális nyávogás''.
Vagy, ha egy linket dobsz, azt is megköszönöm! :R
És a 98-as kérdésemre is tudnál válaszolni? (c1 hibák) :R
(Vagy nagyon fárasztanak az ilyen kérdések? Mondd meg nyugodtan...)

[Szerkesztve]

(#127) Paulo81 válasza KopaszÁllat (#125) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Spanom vagy! :)
Én is majdnem ugyanígy szoktam mp3-at tömöríetni!
Csak én q=0-el és vbr-new-val.
Szerintem is ezek a legjobb beállítások! ;)

(#128) kraftxld válasza Paulo81 (#126) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#129) Daneeka válasza KopaszÁllat (#125) üzenetére


Daneeka
senior tag

Köszi a kimerítő választ! :R

(#130) KopaszÁllat válasza Paulo81 (#127) üzenetére


KopaszÁllat
tag

A q=0 *érezhetően* megnöveli az átkódolás időigényét és őszintén szólva, én már nem hallom a különbséget a q=1-hez képest, pedig Audigy2-ről hallgatom egy HD-201-es belépőszintű Sennheiser fejessel.
A vbr=new beállítás most nem ugrik be: talán másik pszichoakusztikai modellezést használ a LÁMA, vagy épp jobban (esetleg kevésbé??) próbálja a bitrátát az alsó értékhatárként megadott értékre leszorítani, plusz még szűröget, vagdos, kiemel itt-ott, tán megengedi a jobb-bal csatorna eltérő csomagméretét, asszem' ennyi.

Ezen kívül, még az IntensityStereo-t se szabad választani, mert bár valamelyest csökkenti az elkészülő MP3 fájlméretét, összerombolja a Stereo-teret. Ha pl. egy pártgyűlés beszédét kódolod, akkor az mehet a Joint Stereo-n belül IS-sel, de valamire való zenét ne hentelj ilyennel. Csak MS-es beállítás jöhet szóba! A forced-et se ajánlom.
Ja, meg még a CRC-t se kell bekapcsolni, mert belekódolódik a jelfolyamba és a hasznos tartalom elől veszi el a sávszélt! Kb. Ennyi.

Ezt kiveséztük.
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#131) Paulo81 válasza KopaszÁllat (#130) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Még annyit hozzá, hogy én nem használok aluláteresztő szűrőt.
És a vbr-new szerintem jobb, legalábbis egy 15 rugós sennheiser-rel már biztos.

(#132) Paulo81 válasza kraftxld (#128) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Köszi! :)
Én hülye a magyarban kerestem... :W
Elkezdek nekiállni szótározni...

(#133) skoos válasza kraftxld (#116) üzenetére


skoos
őstag

a Nero beállításai között csak annyit láttam, hogy CD TEXT: SUPPORTED... felteszem ez az alapkövetelmlény, hogy az audió (wave) számoknak legyen neve/előadója.

Mi lehet még bibi, hogy a kiírt lemezekről eltűnik a számcím/előadó? (a vinyón levő wave fileoknak még mindez megvan, csak CDre írással tűnik el)

(#134) kraftxld válasza skoos (#133) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A WAV file-okban nincs ID3 vagy hasonló tag, így nem tárolható benne infó a számcímről, ilyesmiről, tehát nem nagyon szokott belekerülni az infó a text-be.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#135) skoos válasza kraftxld (#134) üzenetére


skoos
őstag

Akkor nincs is mód arra, hogy track01 track02 -n kívül mást is kiírjon a lejátszóm?
Hogy kéne csinálnom?
:((

(#136) kraftxld válasza skoos (#135) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amikor behúzod a wav file-t a nero-ba, akkor egyessével szerkeszted a címeket, meg engedélyezed a cd-text-et.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#137) skoos válasza kraftxld (#136) üzenetére


skoos
őstag

hahaaaaa!!!
:R

(#138) lorcsi


lorcsi
veterán

nem egészen ide fűződik, d ejobbat nem találtam
ISO-ba pakolt DTS zenét mivel lehet kiírni, hgy az asztali is játsza?

(#139) ssolitude válasza lorcsi (#138) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem az a lényeg mivel írod ki, hanem mivel játszod le.
Bármilyen írósziftverrel írhatod, ami image kiírásra képes.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#140) lorcsi válasza ssolitude (#139) üzenetére


lorcsi
veterán

ebben nem vagyok olyan biztos ImgBurn formátum hibát dobott, nero szintén
ImgBurn-el újra szerkesztve az iso-t szntén nem ment
egy pioneer asztaliban próbáltuk

(#141) ssolitude válasza lorcsi (#140) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem tudom, honnan van, amit ki akarsz írni, de ha megbízható helyről származik, akkor BÁRMIVEL kiírható, és működni fog. Tapasztalat, többízbeni, nem hallomásból hallottam.Az innen-onnan jövő cuccok közül nem egy iso volt hibás. Shift+Del.
Ha már ISO, montould be, és nézd meg mi van benn. Már ha egyáltalán be lehet.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#142) lorcsi válasza ssolitude (#141) üzenetére


lorcsi
veterán

persze, nálam simán be lehet mountolni és hallgatom is itthon. de nekem csak 2 hangfalam van és gondoltam kipróbáljuk havernál az 5.1-ben meg az asztalin
elég megbízható helyről vannak
próbálkozom még (vagy hátha nekik jön össze valahogy), köszi

(#143) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Anno amikor ismerkedtem a cd írás fogalmaival, a legtöbb helyen szinte felkiáltójeles kikötés volt, h 4x-esen kell kiírni egy audio cd-t. Ehhez a mai napig tartottam magam és semmi bajom nem volt az audio cdimmel, de a mostani laptophoz kaptam egy roxio creator buisness edition lemez író progit, de az audio cd írásnál min 10x-es sebességet lehet megadni és tartja is magát ahhoz. A dvd író egy HL-DT-ST DVDRAM GSA-U20N.

Kérdés, h minek köszönhetem ezt és mennyire gázos, ha 10esen írok ki egy audio cd-t?

Let's begin, de gozaimasu!

(#144) kali válasza _ak_ (#143) üzenetére


kali
legenda

régen ez igaz is volt, de manapság már olyan szintre fejlődött a technológia, hogy amennyiben minden feltétel adott, úgy biztonságosan megírható kifogástalan minőségben, akár 10x sebesség mellett is egy audio cd is!
a te íródnál cd-r lemez esetében - a meghajtó leírása alapján - 10x a minimális írási sebesség (10x CLV, 16x Z-CLV, 24x Z-CLV), tehát bármilyen cd-r lemezt is teszel bele, elvileg minimum 10x írási sebességet fog felkínálni. minőségi cd-r lemez esetében, szerintem nem lesz problémád a 10x sebességgel írt audio cd terén sem!
amúgy az alacsonyabb írási sebességek a dvd esetében is "eltűntek", a legtöbb esetben már nincs 1x és 2x/2.4x felkínált sebesség, sőt...
ez úgy működik, hogy az írón lévő firmware adatbázisában vannak eltárolva a lemezek médiákódja alapján az adott lemezhez társított különböző írási sebességek/stratégiák. a firmware beazonosítja mid (médiakód, gyártókód) alapján a lemezt, és felkínálja hozzá azokat az írási sebességeket/stratégiákat, amiket az író gyártója jónak látott társítani adott firmware - mid párosítás tekintetében a lemezhez.
írom utóbbiakat azért, mert sok esetben hiába tudna alacsonyabb írási sebességet is az író, bizonyos írható lemezek esetében mégis csak magasabb sebességet kínál fel - a fent leírtak miatt.
ha viszont kétséges minőségű, vagy olyan újabb médiakóddal rendelkező lemezzel találkozik az író, amit nem ismer fel (rendesen), akkor társít hozzá egy általános írási stratégiát, ami nem mindig eredményez kifogástalan minőséget a megírt lemezek esetében.

[ Szerkesztve ]

(#145) _ak_ válasza kali (#144) üzenetére


_ak_
addikt

Ahha, köszi. Végül is illendő is lennie fejlődni, csak egy időbe nem igazán foglalkoztam audio cd-vel és nem tudtam, hogy hogy mennek a dolgok mostanság.

más. az már egy frissebb teszt volt, ahol több lemez kiírása után az volt megállapítható, h a dvd-ket is általában a max sebesség felével jó írni, ez mára megmaradt vagy nyugodtan mehetnek azok pl max írással is? dvd filmek?

Let's begin, de gozaimasu!

(#146) kali válasza _ak_ (#145) üzenetére


kali
legenda

hát, én nem nagyon írok maximum sebességgel dvd lemezt (sem), főként akkor nem, amikor 18x sebességet kínál fel a 16x lemezhez... :)
író/firmware - lemez/mid párosítása válogatja, de asztali (16x vagy attól gyorsabb) íróknál általában 8x vagy max 12x sebességgel írok meg egy minőségi lemezt, a notik 8x írójánál ez 4x - 6x - 8x attól függően, hogy milyen médiakódú, és 8x vagy 16x lemez akad a kezembe.
az viszont igaz, hogy az újabb típusú íróknál - megfelelő minőségű dvd-r/dvd+r lemezek esetén -, gyakran jobb minőségű eredmény születik például 8x vagy 12x sebesség mellett írt lemezeknél, mint amikor 4x sebességgel lett megírva a korong!

audio cd esetében találkoztam már olyannal, hogy egy régebbi cd lejátszó nem kezelte rendesen a 8x vagy attól gyorsabban írt lemezeket, bármilyen íróval, és bármilyen cd lemezre lett is írva! szerencsére ez nem túl gyakori jelenség... a nem túl régi műszaki termékeknél meg pláne nem...

(#147) _ak_ válasza kali (#146) üzenetére


_ak_
addikt

:R

Let's begin, de gozaimasu!

(#148) Migee


Migee
tag

Melyik a legjobb minőségű cd lemez most audio írásra? Az íróm Plextor premium 2
és van Pioneer 216L is.

Phillips (CMC magnetics Type 6) -ra írtam plextorral is meg Pioval is,de a C1 hibák 20000 felett voltak bármely sebességű írás esetén.Mellesleg a C1 hibák esetén mi tartozik jó eredménynek?
Volt,hogy C2 hiba is fellépett visszaolvasásnál.

Létezik olyan lemez,amelyik jobban viseli a karcokat?

Verbatim a nyerő?

(#149) gg72 válasza Migee (#148) üzenetére


gg72
veterán

Próbálj meg Verbatim Pastel lemezt venni, az garantáltan Taiyo Yuden alapanyag és szerintem a legjobb írható CD-lemez! :K

Pl. itt lehet kapni:
[link]

(#150) Migee


Migee
tag

Melyik a fontosabb paraméter? A beta/jitter érték, vagy a c1/c2?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.