Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41) darvinya válasza weman (#40) üzenetére


darvinya
titán

Mondjuk ezzel a programmal, amiben vagy topikban.
Importáld be mind2 hangsávot.
A VHS-t addig nyújtsd amíg nem lesz akkora mint a másik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#42) BonFire válasza weman (#40) üzenetére


BonFire
veterán

Audacityvel kicsomagolod az eredeti hangot. A VHS hangsávot alatta lévő sávba húzod, majd elkezded nyújtani. Ne a képkockákkal törődj, hanem az időtartammal! Készülj fel rá, hogy lehet, hogy sokszor kell próbálkoznod, mire sikerül eltalálnod a megfelelő hosszt, vagy vagdosnod kell. Kiszámolod, hogy a rövid sávnak hány másodpercnek kellene lennie. Majd ezt az értéket a Change Tempo alsó ablakába beírod. És meg fogja nyújtani olyan hosszúra, amilyenre kell.

Előbb ellenőrizd a zenén, hogy nem a sebességen kell-e először változtatni, mert ez a 20% nekem kissé gyanús. Ha a zenék több félhangnyi eltéréssel vannak egymástól, akkor először a Change Speeddel kell összhangba hozni, majd a Change Tempóval a végén finomítani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#43) weman


weman
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Utána néztem a filmnek és darvinya-nak lett igaza, mivel a filmből készült vágatlan verzió is, és valószínű nekem azt sikerült beszereznem, a szinkron pedig nagy valószínűséggel a vágotthoz készült :(

A sebesség az jónak tűnik, a film elején összhangba hoztam a két hangsávon a zenét.
Audacity-ben még nem csináltam efféle melót, inkább csak kisebb vagdalódzásokat, ezért még valószínű jövök még segítséget kérni, ez ügyben :)

(#44) darvinya válasza weman (#43) üzenetére


darvinya
titán

Én nemrég futtottam ilyen hibába, pedig azok mind2 digitális volt.
De az egyiknél több részlet volt benne (persze elszórva), mint a másikban.
Emiatt 30 perc különbség jött ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#45) BonFire válasza weman (#43) üzenetére


BonFire
veterán

Gyere csak! Itt várunk. Mire megcsinálsz egy százrészes sorozat-szinkront, egész jól fogod kezelni az Audacity-t. :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#46) darvinya


darvinya
titán

Lehet elemzést készíteni, hogy az adott hanganyag mekkora frekvencia tartomány van és frekvenciák hány dB-esek?

Ez alapján javítani az adott hanganyagot.

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47) darvinya


darvinya
titán

Lehet benne digitális aláírást hozzá rakni mp3-hoz? pl: iTunes

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48) BonFire válasza darvinya (#46) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, az Analysis fül alatt a Plot Spectrum a frekvencia analizátor. A kijelölt részt analizálja. Új rész kijelölése esetén a Replot gombot kell megnyomni.

MP3 mentéskor ki lehet tölteni a metaadatokat, de nem tudom, neked erre van-e szükséged?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#49) darvinya válasza BonFire (#48) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.

Nem egészen, ez egy digitális aláírás/hitelesítés.
Ott ekkor valami krixkrax jelenik meg nem a beazonosított cím(pl: mint előadó) mellett.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50) BonFire válasza darvinya (#49) üzenetére


BonFire
veterán

Ilyen lehetőségről nem tudok. Lehet, hogy ahhoz más szoftver kell.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#51) darvinya válasza BonFire (#50) üzenetére


darvinya
titán

Igen, sajnos át kell menni iTunes(4.1.x WinXP)-on.
Mert sajnos a lejátszó ekkor játsza le rendesen.

Más:

Van egy avi, azaz 2 vett avi.
Amikor összerakom egybe, második szakasznál csúszik a hang.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52) Ybron


Ybron
senior tag

Hello!

Az miért van hogy próbálok exportálni AAC, belövöm a minőséget és mindig csak egy adott bitrátára konvertálja, esetemben 196 Kbps

(#53) BonFire válasza Ybron (#52) üzenetére


BonFire
veterán

Akár 320-asra is állíthatod, és akkor annyi lesz. Valamit rosszul csinálsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#54) Ybron válasza BonFire (#53) üzenetére


Ybron
senior tag

Most is ugyan úgy csinálok mindent ahogy eddig. Annyi a változás még hogy régen variable volt a bitráta mód, most constant.
Persze sehol nem találom hogy hol lehetne ezt átváltani.

[ Szerkesztve ]

(#55) Ybron


Ybron
senior tag

Probléma megoldva, felraktam egy régebbi verziót Audacity v 1.3.14 a 2.0.6 helyett.

(#56) BonFire válasza Ybron (#54) üzenetére


BonFire
veterán

Hogy exportálod te az AAC-t? Jó lenne valami képernyőképet látni, mert nálam úgy van, ahogy én mondom.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#57) gyuri00


gyuri00
aktív tag

Valaki tudna segíteni egy telefonbeszélgetésnél a zajszűrésben nagyon fontos lenne

(#58) BonFire válasza gyuri00 (#57) üzenetére


BonFire
veterán

Mi lenne a konkrét feladat? Előrebocsátom, hogy a telefonos hang eleve iszonyat pocsék minőségű, tehát ne várd, hogy szarból várat tud bárki is építeni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#59) Zigu


Zigu
újonc

Hellóka mindenkinek a segítségetek re lenne szükségem.

Adót egy VHS kazetta, aminek a hangsávját bedigitalizáltam, ám a kazetta anno meg ismerkedet egy mágnessel vélhetően. így durván három másodpercenkénti lecsökken a hang aztán vissza. Így az élvezhetősége nem a leg megfelelő... és el kezdtem egyen ként ott ahol kel fel erősíteni a hangsávot így két nap alatt haladtam tíz percet. Már a hajamat téptem így el kezdtem nézegetni, hogy van ere valami automatikus meg oldás, ami ere a hibára megoldást nyújthat, de nem nagyon találtam ép kézláb megoldásokat, így ha tudtok nekem ebbe segíteni azt meg köszönném.

(#60) darvinya válasza Zigu (#59) üzenetére


darvinya
titán

Normalizálás esetleg.

Amúgy, ha mágnes érte volna, akkor kimaradt hangszakasz lenne.
Mivel mágnes töröl.
A szalag nyúlás okozhat ilyet, mert nem tud stabilan a fejen lenni.
De a fej lötyögésnek is ez az eredménye.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.