Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Ati VGA tulajok baráti klubja - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36201) westcoastog válasza pckownz (#36200) üzenetére


westcoastog
veterán

és kész a php motor azzal mit kezdesz? :DDD

(#36202) #19617792 válasza pckownz (#36198) üzenetére


#19617792
törölt tag

Áhh, assembly. :DDD

(#36203) WesTM válasza westcoastog (#36197) üzenetére


WesTM
senior tag

Lelkiekben veled leszek! :C

NA voltam megnéztem a konditermet, holnap kezdek, beszéltem portás nénivel is, napi 2 óra edzéssel szerintem lehet majd valamit kezdeni. ;] Cél a 80kg. :K De egy 75 se lenne rossz. Majd meglátjuk hogy haladok.

(#36204) westcoastog válasza WesTM (#36203) üzenetére


westcoastog
veterán

:R :R
Hm, nekem is újra elkéne kezdenem kondizni, régebben csináltam csak ráuntam, de kéne csinálni valamit, ez a mindennap itthon ülés nem jó.

(#36205) WesTM válasza westcoastog (#36204) üzenetére


WesTM
senior tag

Én is majd faján el tudom ütni a délutánokat, és még hasznos is. Sajna nyáron nagyon lesoványodtam, vissza kell szednem a tavaly téli kondit. Akkor elégedett voltam magammal. :K

(#36206) westcoastog válasza WesTM (#36205) üzenetére


westcoastog
veterán

Haverom is azt mondja hogy jó volna valamit csinálnom, mert ebben a korban lehet jól fejlődni, + a testalkatom alapból izmosabb (nem fényezés, apámtól ez az egy jó dolog amit örököltem.) és jó lenne ha edzenék. :K

(#36207) westcoastog


westcoastog
veterán

no merre van mindenki? :D

(#36208) #19617792 válasza westcoastog (#36207) üzenetére


#19617792
törölt tag

Próbálgatok egy Ubuntut a VirtualBoxban, nagyon zsír. :D

(#36209) westcoastog válasza #19617792 (#36208) üzenetére


westcoastog
veterán

föltenném a legújabbat, csak megőszülnék mire úgy betudnám lőni alatta a hangkártyát mint win alatt, hogy úgy szóljon, meg cmss cucc féleség is legyen. :)

(#36210) #19617792 válasza westcoastog (#36209) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha nekem egyszer a köv. évezredben lesz laptopom, arra Linuxot teszek. :K Ha nem játszanék a gépen (ami kb soha nem fog bekövetkezni. ;]), akkor csak Linux lenne.

(#36211) westcoastog válasza #19617792 (#36210) üzenetére


westcoastog
veterán

Hm, ha meglenne az áhított genius hangfalam, nem kéne aggódnom a hang miatt, aztán ha úgy volna egy 1 hónapig próbálgatnám, és mazohista módon azon játszanék, persze win nem lenne a gépen. :D Kíváncsi lenni a gta4-re linuxon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36212) #19617792 válasza westcoastog (#36211) üzenetére


#19617792
törölt tag

Kitudja, lehet Linuxon Full HD, max beállítások, 8xAA 100+ fps. :DDD Sose lehet tudni. :DDD

(#36213) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, felkeltem.bár ne tettem volna....
kissé depis lettem, de ez van....majd elmúlik:W...
amúgy megvagyok, jólvagyok, ideértem/ünk... holnap elválik, mi lesz a harci felállás...
nagy ölelés :R(L)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36214) pckownz válasza westcoastog (#36201) üzenetére


pckownz
senior tag

Reklamkampanyba, es tesztelok keresesebe, illetve 4helyen mar varnak ra :)) :R

(#36215) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

valami halyzat errefelé?:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36216) pckownz válasza - = Zk = - (#36215) üzenetére


pckownz
senior tag

Egy nagyon jo baratom kapott munkat itt a varosban, igy nem kell a fovarosba koltoznie.
Raadasul olyan helyen, ahol a gyakorlatat szerezte, egy hangulatos kis ir pub-ba szakacskent. Jo hely. Orom es boldogsag :)) Megittunk egy sort ennek tiszteletere.

(#36217) westcoastog válasza pckownz (#36214) üzenetére


westcoastog
veterán

Hm, akkor nem haszontalan dolog ez. :K Meg lehet élni ezekből? Csak mindenképpen it-s melót szeretnék, amit szeretek csinálni. :K

(#36218) - = Zk = - válasza pckownz (#36216) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, az jó hir....:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36219) pckownz válasza westcoastog (#36217) üzenetére


pckownz
senior tag

Konkretan rengetegen ertenek a PHP nyelvhez, de sok a kontar.
Lattam mar olyan kodot is, amirol el se hiszem, hogy az alkotoja atlatja.
De ha azt megnezed, hogy egy webdesigner ceg 20-30k-t elker egy weboldalert, amihez egyszer irnak egy motort es azt fejlesztik, majd karbantartas sem 200forint, akkor van benne penz.
Sot, noveremeknel a fo programozo, egyszer irt egy programot, 2heti munkaval, millat zsebelt erte, majd havi 300k-ert karbantartja. :))
De az alkalmazas fejlesztesnek nagy jovoje van.
Egyre nagyobb. Mivel mar mindent egy root OS vezerel :))
De tenyleg. Assemblynek mar lassan csak a vezerhardware-ekben marad helye :DD

De amugy azt mondom, hogy csak akkor valaszd a programozast ha szereted a kihivasokat, fejlett a logikad, es jo a problema-megoldo keszseged.

[ Szerkesztve ]

(#36220) westcoastog válasza pckownz (#36219) üzenetére


westcoastog
veterán

Probléma megoldó képesség az van, már csak ki kéne próbálni magamat a dologban, igaz lövésem nincs az egészről. :U Rendszergazda meló se volna rossz, na de azt is hol.
Hogyan kezdhetném ezt az egészet? Ja és linuxon tolod ugye? Akkor lenne egy nyomós okom hogy föltegyem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36221) I'm Jocc válasza pckownz (#36216) üzenetére


I'm Jocc
csendes tag

Nem az amelyik föld alatt van? Neve most nem jut eszembe... Ott van Kossuth úton... De azt vágom hogy jó hely, nekem is tetszik:) Vagy pedig az O'connors:D

[ Szerkesztve ]

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#36222) pckownz válasza westcoastog (#36220) üzenetére


pckownz
senior tag

Oszinten szolva megmondom neked, amig win a winner platform, addig winen erdemes programozni. Marmint szoftvert. Ugye exe vs bin...
Viszont PHP-t jobb szeretem Ubuntun, mert ott van kapasbol az apache, mysql, sok-fele ingyenes szerkeszto. Mondjuk miota gyors a netem, azota ftp-zek, nem hasznalok helyi szervert.
Linuxot csak azert szeretem, mert ezerszer praktikusabb mint win, viszont a megszokott alkalmazasok...

(#36223) WesTM


WesTM
senior tag

Adjon isten!!!

Itt már elkezdődött a szülinapi ivászat! :D Ez el is tart majd jó darabig! :C Hlnap délig alhatok, szóval had szóljon! :))

(#36224) #19617792 válasza pckownz (#36222) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha meg pl. sulin C#-ban programoznak, akkor meg szinte rá van kényszerítve a Winre. Linuxra ott a mono, de az nem mindig 100%-os... néha egy alap forrást nem tud lefordítani, pedig nem a kód a hibás. Így marad a Visual Studio...

Amióta láttam haverom Linuxos szerverét, azóta nagyon érdekel a Linux, ha egyszer lesz laposom, akkor arra Linux kerül. :DDD Mondjuk ő írt egy IRC botot, C#-ban, monoval futtatja Linux szerveren, IRC-ből tudja vezérelni, elég komoly.

[ Szerkesztve ]

(#36225) westcoastog válasza #19617792 (#36224) üzenetére


westcoastog
veterán

Magyarul? :DDD

(#36226) #19617792 válasza westcoastog (#36225) üzenetére


#19617792
törölt tag

C# egy prog nyelv. .NET-en alapul, annak erőforrásait, parancsait használja, stb. mivel a .NET erősen Windowsos platform, ezért Windows kell hozzá. De vannak Linuxra is olyan IDE-k (IDE - fejlesztőkörnyezet, pl Visual Studio), amelyek Linuxon is elérhetővé teszik a .NET-et (pl MonoDevelop, ami 3.0-ig ismeri a .NET-et, de Winen már 3.5 SP1 és 4.0 van, de nincs sok jelentősége, mert még a sulikban nem tanítják olyan szinten, hogy korlátozzon a 3.0...), így Linux alatt is lehet C#-ban programozni. Java, PHP, C++, stb. eddig is megoldott volt Linuxon, nem függenek a Windowstól.

Az IRC botot ő tudná elmagyarázni mire is jó, mit csinál. :)

[ Szerkesztve ]

(#36227) westcoastog válasza #19617792 (#36226) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem. :R
Egyre jobban érdekel a téma. :))

Hm, nem kell valakinek kp500? szívesen visszatérnék a gombos telefonok világába egy sony ericsson w100 spiro-val. :U

(#36228) pckownz válasza #19617792 (#36224) üzenetére


pckownz
senior tag

Suliban kozepiskolai szinten nem tanulnak sehol C# / C++, .NET, mysql es php nyelveket.
Legelterjedtebb a delphi mostmar (hala win7), illetve par helyen Visual Basic.
Meg ugye a HTML, ami ugyebar nem programozasi nyelv. :))

(#36229) westcoastog válasza pckownz (#36228) üzenetére


westcoastog
veterán

leszel a mentorom? :DDD

(#36230) pckownz válasza westcoastog (#36229) üzenetére


pckownz
senior tag

Programozas elmeletet szivesen tanitok olyannak, aki vevo ra. :DD
Egy ismerosemet akartam PHP alapokra tanitani, de abszolut hulye volt hozza. :U

(#36231) westcoastog válasza pckownz (#36230) üzenetére


westcoastog
veterán

megpróbálhatjuk, nem lenne rossz ha konyítanék hozz, jó megélhetési alap. ;]

(#36232) westcoastog válasza pckownz (#36230) üzenetére


westcoastog
veterán

dupla.
(#36233) pckownz
az a kemény. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36233) pckownz válasza westcoastog (#36231) üzenetére


pckownz
senior tag

Van tobb mint 2giganyi PDF-em is hozza... :DDD

(#36234) WesTM


WesTM
senior tag

de berúgtqm :D hány ccsaj lezs ez este :? :szeretm kmindenkit!!!!

(#36235) #19617792 válasza pckownz (#36228) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jah, középsuliban legfeljebb fakton oktatnak C nyelvet. Fősulin meg alap. Régen Pascal, meg Assembly volt az elterjedt nyelv. X/D/HTML meg kutyafüle. :DDD

Én egyelőre csak C#-ul tudok, azt sem profin, megélhetési szinten, de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#36236) westcoastog válasza WesTM (#36234) üzenetére


westcoastog
veterán

szerezzé nekemis vagy kettőt tesó, énis beakarok már rúgni. :O
(#36235) EarL 007
nálunk még fakt sincs, van elég óra a héten, de alszok mindegyiken, kiborulok az agyonbonyolított kurva office-s feladatokon, mintha olyan kurva nagy dolog lenne az offisz hogy orrba szájba kell nyomni basszus, elegem van belőle. :O

[ Szerkesztve ]

(#36237) #19617792 válasza westcoastog (#36236) üzenetére


#19617792
törölt tag

Na igen, ez van elbaszva a mai magyar középiskolai informatika oktatásban, hogy sok helyen csak ilyen alap office dolgok, meg esetleg fájlműveletek és ennyi. Legalább valami picike programozás Pascalban, Delphiben, nem sok, csak hogy valami fogalmuk legyen róla. Fájlrendszeri jogosultság kezelés, hálózati jogosultság kezelés, vagy felhasználó kezelés, jogok kiosztása, stb. egyáltalán nincs, pedig kéne. Fősulin ezért vannak ilyen bevezetés az informatikába jellegű tárgyak, ahol office mellett ezek is kellenének...

(#36238) westcoastog válasza #19617792 (#36237) üzenetére


westcoastog
veterán

Na igen, ez a baj hogy kb hülyére néz mindenkit az oktatás, persze jó, honnan tudhatnák hogy ki mennyire ért az informatikához önszántából, vagy csak én látom így hogy az iskolákban úgy tanítják a számítógépet mint valami misztikus dolgot amihez a fiatalok nem értenek? :F

(#36239) #19617792 válasza westcoastog (#36238) üzenetére


#19617792
törölt tag

Youtube, Facebook, iwiw, myvip, msn, esetleg CS vagy WoW, ki is merült a tudomány. Én az infóórákon nem sok mindent csináltam, mert nem sok újat mondtak...

[ Szerkesztve ]

(#36240) westcoastog válasza #19617792 (#36239) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó, az egy dolog hogy tavaly 2-es voltam infóból, na de mind azért, mert egész évben, az érdektelen, agyonbonyolított excellel és társaival szarakodtunk, komolyan olyan feladatokat hozott a tanár hogy csak néztem... Komolytalan az informatika oktatás...

Na jóéjszakát :R

(#36241) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, ennyit mára :R

itt mizujs?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36242) pckownz válasza #19617792 (#36237) üzenetére


pckownz
senior tag

Ezzel nem ertek egyet.
Erre ott a muszaki informatika, es meg oda is elmegy boldog-boldogtalan aki azt se tudja, hogy a pascal nem a szomszed macskaja...

Sima infon tanitsanak csak irodai felhasznalast, es a programozas maradjon meg muszaki infon.
Mert akinek kellenek a halozatokat, jogosultsagok satobbi, az elmegy muszaki infora, majd technikum vagy tovabb tanul. Erettsegizett rendszergazdakat azert ne akarjunk mar nevelni :DDD

WestC, az Excel algoritmusai a programozasra epulnek... :))

[ Szerkesztve ]

(#36243) westcoastog válasza pckownz (#36242) üzenetére


westcoastog
veterán

az engem nem érdekel, csak ne keljen vele foglalkoznom, nyilván az officet is programozták :DDD de elég a hülye 124 képletet egymásbakell vonni és annak a gyök2 a -540-ediken típusú számolgatós feladatokból elegem van. :DDD

(#36244) pckownz válasza westcoastog (#36243) üzenetére


pckownz
senior tag

Pedig a programozas se all masbol... :)

(#36245) Xine


Xine
csendes tag

üdv
olyan problémám lenne hogy egy asus m51kr laposom van ati hd 3470 es videókarival
de minden játéknál ha 1280*1024 szeres felbontásnál kisebb felbontásra állítom a játékot akkor nem teljes képernyőn jelenik meg a játék hanem a monitor oldalai az alja és a teteje fekete, és középen kis méretben jelenik meg a képernyőn. De ez szinte minden játéknál így van :(
ugyanez van az alap drivernél is és a legújabbnál is hiába raktam fel a legújabb drivert az sem használ :(
ja és win7 van fent de nem hiszem hogy azzal lenne gondja

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

(#36246) westcoastog válasza pckownz (#36244) üzenetére


westcoastog
veterán

akkor gondolom eséyltelen, el se kezdjem inkább. :DDD
ecdl előkészítő, internetezés how-to, ezért fölkelni te jóisten, 3-an vagyunk órán. :W :D

(#36247) WesTM


WesTM
senior tag

Atyaúristen... :DDD

Jó reggelt!

Sikeresen megünnepeltük 19-é válásomat. :D Semmire nem emlékeztem, most reggel meg itt van a szobába egy mikrosütő, egy bőrkabát amiben több kulcs mellett egy peugeot slusszkulcs is van... :DDD DE ezek hogy kerültek ide? hát a nap kérdése.

(#36248) - = Zk = - válasza WesTM (#36247) üzenetére


- = Zk = -
félisten

boldog 19-et :R
jól kezdődik, látom :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#36249) westcoastog válasza WesTM (#36247) üzenetére


westcoastog
veterán

Isten éltessen. :C Höhh, lehet valaki megajándékozott egy kocsival. :DDD

(#36250) - = Zk = - válasza westcoastog (#36249) üzenetére


- = Zk = -
félisten

francia kocsival?:Y...vétek :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Ati VGA tulajok baráti klubja - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.